Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 15, 2024 21:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:31 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Chyba nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Klasyka grunge'u. Ktoś tutaj ich słucha? ja ich uwielbiam i z grunge'owych kapel lubię najbardziej. Nie wiem jak zrobić ankietę więc niech ktoś ją zrobi za mnie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:46 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Kiedys przez pewien czas bardzo podobala mi sie plyta Dirt, ale juz mi sie znudzila. ;) Czasem poslucham paru kawalkow, ale ogolnie rzecz biorac to jak dla mnie nic specjalnego.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 12:45 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Także moj nr 1 grunge'u. Ale nie słuchałem ich juz sto lat...
Najbardziej lubie Jar Of Flies.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 16:58 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
kilka kawałków mają zajebistych ale chyba najbardziej mi wchodzi Unplugged

ich reaktywacje uważam za skok na kase, zwłaszcza ze ma byc nowa płyta, przecież ta kapela to głownie wokal :roll: nie słyszałem i nie mam zamiaru

a nazywanie ich grungem to lekkie naduzycie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 18:00 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Dirt i pozamiatane, jedna z najlepszych płyt lat 90tych XX wieku ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 18:20 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Żułek napisał(a):
kilka kawałków mają zajebistych ale chyba najbardziej mi wchodzi Unplugged

ich reaktywacje uważam za skok na kase, zwłaszcza ze ma byc nowa płyta, przecież ta kapela to głownie wokal :roll: nie słyszałem i nie mam zamiaru

a nazywanie ich grungem to lekkie naduzycie ;)


Nie sądzę żeby reaktywacja była skokiem na kasę. To nigdy nie był komercyjny zespół a powiedziałbym raczej, że reaktywacja to hołd dla Staleya.
Wokal był owszem myślą przewodnią tej kapeli i bez Staleya już nigdy nie będą tacy sami. Ale brzmienie, rytm i riffy także były dosyć charakterystyczne.
Czy nazywanie ich grungem to nadużycie? no nie wiem ;) na pewno nie była to typowo grungowa kapela ale pewne elementy charakterystyczne w tym stylu mieli na pewno :) wyróżniali się dodatkowo tym, że muzyka była mroczna i lekko psychodeliczna. Ale jeśli według Ciebie nie jest to kapela grungowa to jaka? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 18:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
To nigdy nie był komercyjny zespół


wiesz sprzedanie ponad 15 milionów płyt w USA to jest zdecydowana komercja :P

Cytuj:
a powiedziałbym raczej, że reaktywacja to hołd dla Staleya.


w celu samych koncertach tak, nagrywanie płyty nie
Staley tak jak np Mercury są niedozastąpienia w swoich kapelach i nagrywanie nowych płyt pod starymi nazwali to skok na kase i nic poza tym

Cytuj:
Czy nazywanie ich grungem to nadużycie? no nie wiem ;)


no pewniem porównaj sobie, Nirvana, Pearl Jam i Alice, wszystko to "grunge" a jednak grają zupełnie inaczej, to ładka nadana przez dziennikarzy dla wszystkich kapel z Seatlle i tyle ;)

Cytuj:
Ale jeśli według Ciebie nie jest to kapela grungowa to jaka? ;)


to chyba wyjaśnia wszystko:

Although Alice in Chains has been labeled grunge, alternative rock, and hard rock, Jerry Cantrell identifies the band as primarily heavy metal. He told Guitar World in 1996;
Cytuj:
"We're a lot of different things... I don't quite know what the mixture is, but there's definitely metal, blues, rock and roll, maybe a touch of punk. The metal part will never leave, and I never want it to".


a ulubione moje kawałki to: Man In The Box, We Die Young, Would?, Them Bones, Angry Chair, Down In A Hole oraz No Excuses :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 08:49 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Ja mimo wszystko uwielbiam Alice'ów i czekam na nową płytę bo chciałbym usłyszeć tego nowego kolesia ;) wiem, że to nie będzie to ale jednak chciałbym :)

Co do gatunku. Nie da się tego jednoznacznie określić bo grunge to właśnie połączenie różnych stylów. I dlatego będę się upierał, że to kapela grungowa ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 19:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Chodzą plotki, że być może pojawią się w tym roku na Przystanku Woodstock. Byłoby fajnie.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 21:19 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
fajnie to by było gdyby pojawili się w Warszawie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 05:29 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Wokal był owszem myślą przewodnią tej kapeli i bez Staleya już nigdy nie będą tacy sami.


dlatego NIE dla reaktywacji ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2009 13:28 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Faktycznie, Alice to żaden Grunge. Mieli całkowiewcie inny styl, a nawet kilka. Bo czasem metal w czystej formie a czasem prawie stoner rock grywali - te wszystkie wyciszone "anplagty", w których dominował boski głos Staleya - zupełnie unikatowa sprawa, dlatego Jar Of Flies wychwalam pod Niebiosa.

Pewnie jakby Pantera pochodziła z Seattle to by ich grungiem nazywali ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 20:17 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Jest już nowy singiel :)
powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony :D spodziewałem się odgrzewanych kotletów z chujowym wokalem a tu proszę :)
http://www.youtube.com/watch?v=XnBEXTuUca0


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 00:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dobry kawałek, ale nie rewelacyjny. Czekam na cały album.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 00:16 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
Mi to bardziej przypomina coś ze solowego repertuaru Cantrell'a niż rdzenne Alice. Troche mi brakuje tej jakże charakterystycznej dla utworów AiC basówki. W dodatku większość utworu śpiewa Jerry a Roberta wokal jak już słychać to przypomina coś w stylu 'jęczenia Cornell'a' :) heh. Prawde mówiąc to momentami 'jęczenie i przeciąganie zgłosek Staley'a' też mnie męczyło w poszczególnych utworach no ale to była jego wizytówka. To tak na wstępie żeby za bardzo nie słodzić :). Ale utwór jest naprawde przedni, kawał bardzo dobrego stuff'u. Kapitalna jest ta zmiana głównego motywu na inny, równie dobry. Premiera dopiero 30 września więc jest dużo czasu na to by 'spalić ten utwór' :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 00:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Maciej napisał(a):
zważywszy na to jak bardzo odmienna jest ta płyta stylowo od wcześniejszej twórczości AIC i że śpiewa na niej głównie Jerry Cantrell to nie ;)


Co jest "niealice'owe" na BGWTB? Jerry śpiewał sporo kiedyś, teraz śpiewa więcej, jest to po części zrozumiałe, trochę jednak szkoda, że nie dał rozwinąć skrzydeł DuVallowi. Piszesz, że płyta jest odmienna stylowo od poprzednich dokonań AIC. Przyznam szczerze, że PIERWSZY raz spotykam się z taką opinią na temat tego albumu, tak więc jeśli możesz, to rozwiń ten wątek ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 08:43 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Ciężko mi wskazać jakiś jeden konkretny element. Po prostu słuchając albumu odniosłem wrażenie że mało tu dawnego klimatu a bardziej to przypomina solową twórczość Cantrella. A to wrażenie mógł jeszcze potęgować fakt, że płyta jest dość monotonna i utwory się ze sobą zlewają. A uwagi dotyczące stylu są wyłącznie subiektywne więc nie musisz tego brać aż tak do siebie ;) dodam jeszcze, że słuchałem tego albumu raptem dwa razy więc po większej ilości przesłuchań moje zdanie może ulec lekkiej zmianie. Nie chcę też żeby wyszło tak, że album mi się nie podoba, bo podoba mi się ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lis 11, 2009 17:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
2 razy to trochę mało :D Być może jak bardziej się z nią oswoisz to zmienisz zdanie. Moim zdaniem jest to płyta w tradycjnym, alice'owym sosie, ewentualnie w niektórych momentach (np. "Lesson Learned") trochę mocniej niż zwykle przyprawiona solowym stylem cantrella :) Takie kawałki jak chociażby "Your Decision", "Acid Bubble", "When the Sun Rose Again", czy też "Private Hell" spokojnie mogłyby się znaleźć na poprzednich wydawnictwach kapeli i nie zaniżałyby one poziomu tamtych wydawnictw.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lip 14, 2010 18:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dzisiaj słuchałem nowego Alice In Chains :!: :!: :P

w radio leciał cały kawałek Check My Brain :lol:

gdyby nie te bzycące gitary nawet dałoby się słuchać ;)
kiedyś może sie uda posłuchać wiecej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alice In Chains
PostWysłany: Śro Lip 14, 2010 19:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
I tak nie będą z Ciebie już ludzie, ale dobrze, że masz jeszcze jakieś przebłyski :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group