Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 04:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 16:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Image

No to w końcu przyszedł czas także na tę grupę :)

Image

Myślę, że w tej chwili jest to mój ulubiony zespół (nie umniejszając nic Megadeth). Trzy albumy studyjne które Believer wydał do tej pory to jak dla mnie naprawdę mistrzowska robota! EXTRACION FROM MORTALITY i SANITY OBSCURE to taki thrash metal jaki lubię najbardziej - mocny, szybki, dynamiczny, przebojowy, z technicznymi riffami, zaskakującymi przejściami i fantastycznym klimatem. Do tego charakterystyczny, mocny wokal Kurta Bachmana - cudo!

DIMENSIONS to płyta do której musiałem sie przekonywać najdłużej, różni się od swoich poprzedników (chłopaki poszli w bardziej progresywne klimaty), ale ciągle jest to WIELKI BELIEVER. Są zresztą na nim nawiązania do poprzednich albumów (takie Singularity na przykład mogłoby się spokojnie znaleźć na Sanity Obscure). Nie wiem czy w tej chwili, nie jest to mój ulubiony album tego zespołu... Zresztą mam z nimi tak, że jak zaczynam słuchać Extraction From Mortality to potem po prostu MUSZĘ włączyć Sanity Obscure i następnie Dimensions! Te trzy płyty to taka całość dla mnie, zawsze słucham je pod rząd hehe :P

Warto wspomnieć także, o jednej istotnej sprawie - Believer korzystając z pomysłu Celtic Frost (chociaż sami wskazują raczej na inspirację dokonaniami Mekong Delta) na wprowadzenie do metalu instrumentów smyczkowych i damskiego, sopranowego wokalu, wg mnie prześcignął swoich mistrzów i wywindował te rzeczy na inny poziom! Był to i mam nadzieję, że dalej jest, band bardzo kreatywny nie bojący się przekraczać pewnych konwencji i ograniczeń thrash metalowego stylu.

Jednocześnie jest to zespół który i tak spodoba się fanom takich brzmień jak Sepultura czy Kreator, ponieważ dobrze "nakurwiali" hehe :lol:

Założyłem o tym zespole polską stronę - http://www.believer.dbv.pl (tak na marginesie - członkowie grupy okazali się bardzo miłymi ludźmi i bardzo mi z nią pomagali :) ) Na tejże stronie (oprócz wielu ciekawych informacji, wywiadów, recenzji, zdjęć, itp...) można znaleźć (posłuchać) po 1 kawałku studyjnym z każdej płyty, kilku "innych" utworów oraz obejrzeć parę nagrań koncertowych, zapraszam wszystkich chętnych! :)

http://www.believer.dbv.pl/viewpage.php?page_id=13

I do tego trzy strony myspace:

http://www.myspace.com/believerband
Oficjalny myspace

http://www.myspace.com/believermusic
Są tu dostępne kawałki z 2 pierwszych płyt, więc na początek to też dobre ;)

http://www.myspace.com/believermusic2
Tutaj także są kawałki z każdej z dotychczasowych płyt ;)

Postanowiłem założyć tutaj temat o tym zespole, gdyż wielkimi krokami zbliża się premiera nowej płyty (GABRIEL - 17 marca). Wszystko wskazuje na to, że także nowy album będzie bardzo dobry, więc wypadałoby troszkę grupę poreklamować... A nuż się komuś spodoba :)

Zachęcam do poznania tej grupy i komentarzy. Smacznego! :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no cóż moje zdanie na ich temat znasz ;)

ale nową płytke z ciekawości chetnie posłucham jak sie znajdzie na necie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 09:16 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Marko napisał(a):
Myślę, że w tej chwili jest to mój ulubiony zespół (nie umniejszając nic Megadeth). Trzy albumy studyjne które Believer wydał do tej pory to jak dla mnie naprawdę mistrzowska robota! EXTRACION FROM MORTALITY i SANITY OBSCURE to taki thrash metal jaki lubię najbardziej - mocny, szybki, dynamiczny, przebojowy, z technicznymi riffami, zaskakującymi przejściami i fantastycznym klimatem. Do tego charakterystyczny, mocny wokal Kurta Bachmana - cudo!


znam od niedawna ;) w latach 80tych i na początku 90tych tylko z prasy, pierwsze dwie płyty - thrash pełną gębą, mocny, ale nie pozbawiony smaczków (zwłaszcza na dwójeczce), wokal może poczatkowo zniechęcać, ale można się przyzwyczaić

trzecia płyta - metal ambitny, trudny do zaszufladkowania, gdzies tam pozostałości thrashowe są

Żułek napisał(a):
no cóż moje zdanie na ich temat znasz


ale inni nie znają ;)


PS
ciekawe, czy Rudemu w nawróceniu pomogły teksy Believera ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 11:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
Żułek napisał(a):
no cóż moje zdanie na ich temat znasz

ale inni nie znają ;)


no to niech poznają

nie lubie :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 00:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Anka napisał(a):
PS
ciekawe, czy Rudemu w nawróceniu pomogły teksy Believera ;)

Hmm, raczej wątpię :lol: Ciekawe, czy w ogóle kiedyś słyszał o Believerze...

Żulas - mam nadzieję, że się w końcu przekonasz ;)

A reszta? Podałem Wam linki na tacy, zachęciłem i... nic :(

Nikt nie lubi tutaj technicznego i dynamicznego thrashu? Nie lubicie Atheist, Kreatora, Celtic Frost? W tym bandzie słychać m.in. wpływy tych właśnie kapel...

Chociaż napiszcie, że wam się nie podoba :D

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 02:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
Żulas - mam nadzieję, że się w końcu przekonasz ;)


raczej watpie :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 02:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ale trzymam za słowo, że chociaż przesłuchasz nowy album :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 09:11 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
osobiście znam tylko Dimensions i nie powiem złego słowa o tej płycie. A i po nowy krążek sięgnę z ogromną przyjemnością ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 09:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
Ale trzymam za słowo, że chociaż przesłuchasz nowy album :)


przynajmniej taki jest plan ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 16:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Reiben napisał(a):
osobiście znam tylko Dimensions i nie powiem złego słowa o tej płycie. A i po nowy krążek sięgnę z ogromną przyjemnością ;)


Miło to słyszeć (czytać) :) Co do nowej płyty - widziałem jak narazie jej 2 recenzje i myślę, że będzie bardzo ok! (oceny - 8/10 i 8.9/10)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pią Mar 13, 2009 23:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Zespół udostępnił kolejny kawałek z nowej płyty. Ciężki kawał mięsa zatytułowany "Stoned" można odsłuchać na ich MySpace, po szczegóły odsyłam do mojej strony :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Nie Mar 15, 2009 22:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no i album wyciekł do netu ;)

jutro przesłucham ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 02:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Mimo, że będę miał oryginalny CD już za parę dni, nie mogłem się powstrzymać ;) Album (tak po pierwszym solidnym przesłuchaniu całości i kilkukrotnym cząstkowym) na wysokim poziomie - czyli tak jak oczekiwałem :) W kilku miejscach dość mocno zaskakujący, jednak ciągle słychać, że to Believer, co mnie bardzo cieszy!

Na pewno nie da się go ocenić ostatecznie po 1 przesłuchaniu, trzeba czasu... Kocham właśnie takie płyty w które trzeba się stopniowo wgryzać, ażeby w pełni odkryć ich piękno! Gabriel właśnie taki jest.

Aha, tak na koniec... Słuchając ostatniego pełnoprawnego utworu na albumie, instrumentalnego, potężnego "Nonsense Mediated Decay", kilkakrotnie czułem się jak gówniarz słuchający po raz pierwszy monumentalnych fragmentów "... And Justice For All" hehe :)

Podsumowując - jest dobrze!

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 06:13 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Mimo, że będę miał oryginalny CD już za parę dni


ja trochę dłużej poczekam

Cytuj:
Na pewno nie da się go ocenić ostatecznie po 1 przesłuchaniu


ojej, a jakikolwiek album da się po jednym odsłuchu ocenic?? ;)

Cytuj:
Kocham właśnie takie płyty w które trzeba się stopniowo wgryzać, ażeby w pełni odkryć ich piękno! Gabriel właśnie taki jest.


Archanioł ;) musi być piękny ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 10:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Anka napisał(a):
Cytuj:
Na pewno nie da się go ocenić ostatecznie po 1 przesłuchaniu


ojej, a jakikolwiek album da się po jednym odsłuchu ocenic?? ;)


Hehe, no niby racja... Ale niektórzy tak robią, jedno przesłuchanie i od razu (surowy) wyrok, a większości złożonych płyt trzeba dawać kilka szans, żeby "zaskoczyło" :) Nie każdy album to "RIB", gdzie od razu w pełni wiadomo o co chodzi hehe... Gabriel jest dość złożony i urozmaicony, nie wiem czy tak jak Dimensions, raczej nie, jednak nie jest to też punkowa prostota :))))

Cytuj:
Cytuj:
Kocham właśnie takie płyty w które trzeba się stopniowo wgryzać, ażeby w pełni odkryć ich piękno! Gabriel właśnie taki jest.


Archanioł ;) musi być piękny ;)


Ba! :) Mam nadzieję, że nie tylko mi się spodoba hehe

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 10:30 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Nie każdy album to "RIB", gdzie od razu w pełni wiadomo o co chodzi hehe...


ale nawet na takim RIB można się doszukać smaczków ;) za n-tym razem (a bez tych smaczków zostaje nudne naparzanie tylko ;) )

Cytuj:
Gabriel jest dość złożony i urozmaicony, nie wiem czy tak jak Dimensions, raczej nie, jednak nie jest to też punkowa prostota


o tę ostatnią nie należałoby ich podejrzewać ;) nawet nie ma jej na debiucie

Cytuj:
Mam nadzieję, że nie tylko mi się spodoba


nie wyobrażam sobie, by "Gabriel" miał mniej werwy (czy zadziorności) niż wszystkie dokonania Megadeth od 1992 roku do dziś razem wzięte ;) (to tak, aby podkreslić na jakim forum piszemy) ;) - a poważnie - nie mam oczekiwań co do tej płyty, poza jedną kwestią: ma to być dobra płyta ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 16:44 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no cóż jest tak jak podejrzewałem

sciagnołem - przesłuchałem - skasowałem - zapomniałem

to chyba wystarczy za komentarz ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 17:15 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
no cóż jest tak jak podejrzewałem

sciagnołem - przesłuchałem - skasowałem - zapomniałem

to chyba wystarczy za komentarz


ano, wystarczy - do widzenia ;) miłych snów z Helloween w tle ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 17:27 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hehe ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: BELIEVER
PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 20:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Za trudna muza :P hehe

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group