Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 15:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Marillion & Fish
PostWysłany: Śro Lut 11, 2009 15:29 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A ja se idę dzisiaj na Marillion, a co :)
Grają w Gdańsku, a że bilety ponoć jeszcze są w kasach to co mi tam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion
PostWysłany: Śro Lut 11, 2009 17:27 
Offline
Black Swan

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 08:27
Posty: 93
Miejscowość: hel
też chciałem ale jakos mnie nie ciagnalo, co innego jak by to było Genesis lub king crimson ;}

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mercin
Don't ask what you can do for your country
ask what your country can do for you!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion
PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 08:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Też żeś wyskoczył z porównaniem ;)

A co do koncertu, to przybyłem, zobaczyłem i stwierdziłem: że może być ;)
Niestety bardzo dużo utworów z najnowszej płyty, kilka starszych i wsjo. Do tego jeszcze zimno w tej hali jak na syberii :)
Ogólnie szału raczej nie było, ale mimo to naprawdę fajnie było usłuszeć na żywo takie Neverland czy The Great Escape.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion & Fish
PostWysłany: Nie Maj 08, 2011 22:20 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wiec tak:
1. pozwoliłem sobie zmienić temat i dodać rybe ;)
2. pozwoliłem sobie przenieść temat z koncertów do innych zespołów, temat już nie używany a może ktoś będzie chciał sobie popisać (jak ja teraz) więc nie będzie musiał zakładać tematu od nowa ;)
3. pozwoliłem sobie obadać 3 płytki Marillion oraz 2 ryby ;)

zaczne może od tego że nigdy wczesniej nie słyszałem muzyki Marillion oraz solowej ryby (chociaż tu jednak niezupełnie)

po przesłuchaniu 5 albumów mogą stwierdzić 3 fakty:
1. ryba > Marillion
2. ryba > Hogarth
3. podoba mi sie to gówno :) zwłaszcza ryba ;)

Marillion poszło Script For A Jester's Tear, Misplaced Childhood oraz Brave
pierwsze są z rybą a ostatnia z Hogarthem ale fani pewnie to wiedzą ;)
w tym przypadku ważny jest drugi fakt gdyż wokal ryby podoba mi się bardziej chociaż Hogarth też daje rade, ryba na debiucie troche kuleje wokalnie (młody, głupi i niedoświadczony) ale już na Misplaced Childhood jest fajnie
co do samej muzy to jestem na tak, całkiem fajne progresywne z naciskiem na super solóweczki oraz plumkający basik tu i tam :D oczywiście PF to nie jest więc hiciorów brak i tutaj główny zarzut jest mój ponieważ grac chłopaki umieją

ale dobra sprzejdzmy do ryby solowej
Suits - ja pierdziu ale to jest fajne :D głos ryby dużo lepszy oraz ciekawszy, kojarzy mi się ze skrzyzowaniem Phila Collinsa z Erosem Ramazzottim :P
muza nieco inna od Marillion, prostsza, bardziej rockowo-popowa z hiciorkami :mrgreen:
i tutaj wlasnie jest to o czym pisałem na samym początku, ryby w sumie nigdy wcześniej nie słyszałem ale jednak ..... słyszałem :mrgreen: nie wiem czy to było w radio czy widziałem klip ale Lady Let It Lie słyszałem na bank :mrgreen: GENIALNE :mrgreen:
oczywiście są też inne świetne kawałki jak Mr 1470, Fortunes Of War czy Raw Meat :)

Raingods with Zippos - no tutaj jest jednoczesnie bardziej rockowo (otwieracz Tumbledown) oraz progresywnie (zamekacz suita Plague of Ghosts) co nieco urozmaica album ale jednak to już nie co Suits, w sumie reszta utworów jest nieco słabsza chociaż spokojnie da się słuchać

fajnie było to sobie odadać :D może ktoś coś poleci ciekawego solowego ryby ?
najlepiej w klimatach Suits ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion & Fish
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 09:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Już nie raz w dawałem na tym forum wyraz mojej - delikatnie mówiąc - dezabrobaty do tego epigona Fisha i jego macierzystej epigońskiej formacji, także nie chce mi się gadać a tym bardziej powtarzać. :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion & Fish
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 11:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
troche to dziwne chodzić na koncerty zespółów których sie nie lubi :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion & Fish
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 12:41 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Hehe.. no tak, z tym koncertem to akurat wyszło wtedy tak przez przypadek. Po pierwsze grali w Gdansku, czyli rzut beretem od mojej pracy, a po drugie wyciągnęli mnie znajomi i właściwie to dowiedziałem się o tym koncercie kilka godzin przed rozpoczęciem :]
A jeszcze inna kwestia jest taka, że wg mnie Marillion z Hogarthem >>> Marillion z Fishem. Tak właściwe to ja jestem mega uczulony właśnie na Fisha i Marillion z Fishem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Marillion & Fish
PostWysłany: Czw Maj 12, 2011 14:29 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
A ja jestem uczulony na Marilion z Fishem i bez. Zas co do samego Fisha - słyszałem jego płyte z 97 roku i o dziwo mi sie podobała (wtedy w 97 roku). Słuchałem tez fragmenty kilku kolejnych i było to zaskakujaco swieze, nowoczesne. Nie przypominało to kopiowania Marillion, było bardziej rockowe, mocne i bardziej zwiezłe. Dla mnie ok.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group