Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 18:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:45 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
W sumie nie chciałem upraszczac tematu do samej progresji, bo wielu kapelom nalezą sie odzielne watki (Floydzi już mają) - ten wątek chciałbym by poruszał tylko te mniej znane kapele progrockowe, których dorobek był zazwyczaj skromny (poza wyjatkami).

bialkomat napisał(a):
Taa naprawdę jest czego słuchać, ja też w końcu wymieniłem zaledwie cześć tego co znać warto. Z tych rzeczy, co podałeś to Museo znam najlepiej. W ogóle makaroniarze dobrzy byli w te klocki ;)


Jeśli wymieniłeś tylko częsć to czekam na reszte :) Włocki prog rock jest chyba moim ulubionym co odwierciedla równiez moja lista.

Wklejam na dobry poczatek moje top 50 plyt NKRowych*, czyli takich, ktore sie nie przebiły:

1. ANGE - Caricatures
Francja, 1972
2. OSANNA - Palepoli
Włochy, 1973
3. 2066 And Then - Reflections!
Niemcy, 1972
4. MUSEO ROSENBACH - Zarathustra
Włochy, 1973
5. BUBU - Anabelas
Argentyna, 1978
6. EGG - Polite Force
UK, 1971
7. ARACHNOID - Arachnoid
Francja, 1979
8. ARTI E MESTIERI - Giro Di Valzer Per Domani
Włochy, 1975
9. MESS - Kuusi Eneselt
Estonia, 1975
10. ARTI E MESTIERI - Tilt
Włochy, 1974
11. PAZOP - Psychillis Of A Lunatic Genius
Belgia, 1972
12. KULTIVATOR - Barndomens Stigar
Szwecja, 1981
13. EAST OF EDEN - Mercator Projected
UK, 1969
14. MEATAMORFOSI - Inferno
Włochy, 1973
15. CERVELLO - Melos
Włochy, 1973
16. MARSUPILAMI - Marsupilami
UK, 1970
17. FUSIOON - Minorisa
Hiszpania, 1975
18. TAMAM SHUD - Goolutionites And The Real People
Australia, 1970
19. ACHE - The Homino Urbano
Dania, 1970
20. RAW MATERIAL - Time Is
UK, 1971
21. TRIP - Caronte
Włochy, 1971
22. EARTH AND FIRE - Song Of The Marching Children
Holandia, 1971
23. BIGLIETTO PER L'INFERNO - Biglietto Per L'Inferno
Włochy, 1974
24. MARSUPILAMI - Arena
UK, 1971
25. ALPHATAURUS - Alphataurus
Włochy, 1973
26. EDUARDO BORT - Eduardo Bort
Hiszpania, 1974
27. ARCADIUM - Breathe Awhile
UK, 1969
28. BALLETTO DI BRONZO - Ys
Włochy, 1973
29. FAR OUT - Far Out
Japonia, 1973
30. AMON DUUL 2 - Tanz Der Lemminge
Niemcy, 1971
31. HUMAN BEAST - Volume 1
UK, 1970
32. MAXOPHONE - Maxophone
Włochy, 1975
33. MURPLE - Io Sono Murple
Włochy, 1974
34. BANCO DEL MUTUO SOCCORSO - Darwin!
Włochy, 1972
35. GRACIOUS - Gracious
UK, 1970
36. JULIAN'S TREATMENT - A Time Before This
UK, 1970
37. AGITATION FREE - Second Album
Niemcy, 1973
38. ANDROMEDA - Andromeda
UK, 1969
39. ELONKORJUU - Harvest Time
Finlandia, 1971
40. ANGE - Cimetiere Des Arlequins
Francja, 1973
41. CRUCIS - Los Delirios del Mariscal
Argentyna, 1976
42. ANGE - Au Dela Du Delire
Francja, 1974
43. Raccomandata Ricevuta Ritorno - Per... Un Mondo Di Cristallo
Włochy, 1972
44. INDIAN SUMMER - Indian Summer
UK, 1971
45. LISKER - Lisker
Hiszapnia, 1979
46. BLACKFEATHER - At the Mountains of Madness
Australia, 1971
47. BRAM STOKER - Heavy Rock Spectakular
UK, 1972
48. IKARUS - Ikarus
Niemcy, 1971
49. SANDROSE - Sandrose
Francja, 1972
50. PROCESSION - Frontiera
Włochy, 1972

* - NKR to skrót od nazwy Nieznany Kanon Rocka - jest to tylko umowny termin, który kiedys wymyslił Tomasz Beksiński w swych nocnych audycjach. Dotyczy zespolów, którym nie dane było posamkować smaku sukcesu.

I od razu odpowiadam dlaczego nie uwzgledniłem takich zespołów jak VDGG, Rare Bird, Caravan, Soft Machine czy Gentle Giant - dlatego, że w Polsce te zespoły zostały całkiem dobrze wypromowane przez radio i prase i sa to raczej u nas dość znane nazwy (mimo, że sukcesu komercyjnego nie zdbyli)

Troche ryzykowny temat załozyłem, bo w sumie jakiego fana metalu zainteresują jakies progrockowe dziwadła ale mam nadzieje na przychylnośc Bialkomata i jego wpisy.
Co do samej muzyki to jest najwyższych lotów - dla mnie sa to zespoły nagrywające muzyke na miare najlepszych płyt Crimsonów, Genesis czy innej klasyki, z tym, że ich dyskografie sa bardzo ubogie, zazwyczaj po kilku plytach sie zespoły te sie rozpadaly z braku zainteresowania.

Bialkomat, pisz co znasz, co lubisz a czego nie - z mojej listy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 14:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hehe nie znam ani jednej kapeli nawet z nazwy :D
wogule szeroko pojęty prog rock to nie moja działka chociaż znam i nawet lubie kilka bardziej znanych kapel

chociaż mówi mi coś nazwa ANDROMEDA ale nie wiem czy przypadkiem nie mysle o jakieś kapelce heavy metalowej o takiej samej nazwie ;)

zagladał do tematu bede moze coś mnie zaciekawi kto wie ? ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:18 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):

chociaż mówi mi coś nazwa ANDROMEDA ale nie wiem czy przypadkiem nie mysle o jakieś kapelce heavy metalowej o takiej samej nazwie ;)


Nie, ta Anromeda pochodzi z 69 roku. I jest to kawał solidnego hard rocka na najwyższym poziomie - swego czasu Tylko Rock zrecenzjował te plyte a ocena była pięciogwiazdkowa i to w czasach świetności TR, kiedy to recenzecji byli bardziej krytycznie nastawieni.
Muzyka jest bardzo ostra ale i pełna wyobrażni. Działał tam absolutnie genialny gitarzysta Johd du Cann- dla mnie to taki nie doceniony Page. Muzycznie był to heavy progres. W sumie nie wiem czy nie zmienic nazwy teamtu na "Mniej znany rock", w końcu n mojej liście jest sporo plyt "Hard" i "heavy", aczkolwiek w latach 70-tych bardzo mieszano style, stad termin "progresywny".
Zresztą nie ważne terminy ;) Wazna Muzyka.

Dla fanów hard/heavy rocka z przełomu lat 60/70 oprócz Anromedy polecam jeszcze:
Blackfeather z Ausralii
Elonkorjuu z Finlandii
Blues Creation z Japonii (tam sproro heavy roccka powstawało)
High Tide (najcieższa plyta lat 60-tych, pochodzi z 69 roku a brzmienie jak na debiucie Sabbatów)
Fuzzy Duck
T2
Atomic Rooster (tutaj grał John du Can po rozpadzie Andromedy)
i dziesiatki innych...

Prawdziwym majstersztykiem ostrego grania jest plyta zespołu 2066 And then z Niemiec. Aczkowiek oprócz naprawde ostrych klimatów sporo tam tez progresji, a nawet psychodelii...no cóz lata 70-te po prostu.

Mógłbym wymienic tez Budgie i to w pierwszej kolejniości ale to u nas bardzo popularny zespół, powinniście znac...

Acha, jeszcze HUMAN BEAST!!! Mieli najlepszą sekcje rytmiczna jaka w zycuy słyszałem. perkusistów czasem jakby 2 naraz grało, a bas po prostu grzmi...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:35 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Bialkomat, pisz co znasz, co lubisz a czego nie - z mojej listy.

Jeśli chodzi o Twoja listę to fakt, troche egzotyczna ;) Aż tak głęboko to chyba nawet ja się nie zagłebiam ;)
Wiele jednak rzeczy oczywiście znam bardzo dobrze, część tylko kojarzę... Przede wszystkim z tego co wymieniłeś bardzo lubię Banco Del Mutuo Soccorso (dziwię się że tylko jedną ich płytę podałeś :)) i wspomniany juz wcześniej Museo Rosenbach. Oprócz tego na pewno jeszcze Maxophone i Osanna. A skoro juz jesteśmy przy makaroniarzach to zakładam, że celowo nie wymieniłeś nic z Premiaty Forneria Marconi jako że nie bardzo pewnie kwalifikują się do tego "NKR" ;) ale dziwie się np. trochę że nie ma Le Orme - świeta kapela (zresztą na pewno znasz :))
Jak bym miał jeszcze dodać coś od siebie, to hmmm.. nie bardzo chyba był wiedział kiedy właściwie coś kwalifikuje się do takiego NKR a kiedy już nie ;) Na pewno wyminiłbym tu jeszcze brazylijskie Bacamarte (super płyta "Depois Do Fim"), francuskie Harmonium, niemieckie Triumvirat i Eloy, holenderski Kayak, brytyjskie Beggar's Opera, The Strawbs i Nektar, wielonarodowy Gong, czy z gatunku bardziej fusion Brand X i Wigwam (chociaz kurcze, wszyscy znani są chyba raczej.. :))



Aha, a Budgie to jedna z moich najukochańszych kapel ever :D


Ostatnio edytowany przez bialkomat, Pon Sty 26, 2009 15:50, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 15:36 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Nie, ta Anromeda pochodzi z 69 roku. I jest to kawał solidnego hard rocka na najwyższym poziomie - swego czasu Tylko Rock zrecenzjował te plyte a ocena była pięciogwiazdkowa i to w czasach świetności TR, kiedy to recenzecji byli bardziej krytycznie nastawieni.
Muzyka jest bardzo ostra ale i pełna wyobrażni. Działał tam absolutnie genialny gitarzysta Johd du Cann- dla mnie to taki nie doceniony Page. Muzycznie był to heavy progres.


hehe a widzisz sprawdziłem jednak i miałem racje ;) chodziło o ANDROMEDE która gra progresywny metal i jest ze szwecji http://metal-archives.com/band.php?id=27

ale jak mówisz ze jest tam niedoceniiuny Page i młócą niezle to jak mają jakiś myspace czy coś to chetnie obadam :D

dzięki za linka :D
wlasnie sobie słucham i całkiem przyjemne chociaz to nie moja działka ;)
pozwoliłem sobie zrobic im profil na last ;)
http://www.lastfm.pl/music/Andromeda+%28uk%29

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:38 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Bialkomat, pisz co znasz, co lubisz a czego nie - z mojej listy.

Jeśli chodzi o Twoja listę to fakt, troche egzotyczna ;) Aż tak głęboko to chyba nawet ja się nie zagłebiam ;)
Wiele jednak rzeczy oczywiście znam bardzo dobrze, część tylko kojarzę... Przede wszystkim z tego co wymieniłeś bardzo lubię Banco Del Mutuo Soccorso (dziwię się że tylko jedną ich płytę podałeś :)) i wspomniany juz wcześniej Museo Rosenbach. Oprócz tego na pewno jeszcze Maxophone i Osanna. A skoro juz jesteśmy przy makaroniarzach to zakładam, że celowo nie wymieniłeś nic z Premiaty Forneria Marconi jako że nie bardzo pewnie kwalifikują się do tego "NKR" ;) ale dziwie się np. trochę że nie ma Le Orme - świeta kapela (zresztą na pewno znasz :))
Jak bym miał jeszcze dodać coś od siebie, to hmmm.. nie bardzo chyba był wiedział kiedy właściwie coś kwalifikuje się do takiego NKR a kiedy już nie ;) Na pewno wyminiłbym tu jeszcze brazylijskie Bacamarte (super płyta "Depois Do Fim"), francuskie Harmonium, niemieckie Triumvirat i Eloy, holenderski Kayak, brytyjskie Beggar's Opera, The Strawbs i Nektar, wielonarodowy Gong, czy z gatunku bardziej fusion Brand X i Wigwam (chociaz kurcze, wszyscy znani są chyba raczej.. :))



Aha, a Budgie to jedna z moich najukochańszych kapel ever :D



Kurde, dopiero teraz zobaczyłem Twoja wypowiedz, troche sie dziwiłem, że nic nie odpisałeś, ale doszedłem do wniosku, że nie jest to forum od takich progresywnych dziwactw, wiec sobie darujmy ;)
Nie wiem czemu ale 2 dni temu ten temat w ogole mi sie nie "podświtlił" :? Posty Żułka tez pierwszy raz widze...sorki, juz nadrabiam i dzieki za aktywnosć :)

Bialkomat, Budgie to równiez jeden z moich naukochańszych bandów ever - tym razem juz mnie nie zaskoczysz ;)

Nazwa NKR jest maksymalnie umowna, to tylko taka łatka na te miej znane zespoły.

Bardzo lubie pierwsze 3 płyty Banco, reszty nie znam. Ale tylko Darwin jest w całości równy, debiutowi i trójce zdarzają sie wg mnie wpadki.
Troche masz racje z tym PFM i Le Orme - to są 2 Włoskie kapele jako jedyne całkiem znane. Ale zawiode Cie - na pewno by nie wszły na moją liste. Z PFM najbardziej lubie "Photos Of Ghost", to jest dla mnie takie the best of tego zespołu, jego włoski odpowiednik jest jak dla mnie ciutke gorzej wykonany. Natomiast druga ich płyta jest jak dla mnie zbyt delikatna. Kolejne sa coraz gorsze...troche nie doceniam tego zespolu, jakos do mnie nie trafia ;)
Z Le Orme jest znacznie gorzej...ta kapela wręcz mnie drazni i nic na to nie poradze. Utwory krótkie, zbyt zachowawcze, spokojne, denerwujacy wokal...nie potrafie ich polubić chociaz wiem że sa bardzo cenieni.

Bacamarte znam i uwielbiam! Własnie te płyte.
Z Brazylii bardzo lubie jeszcze Modulo 1000, O Terco i zespół na S. którego nazwa włąsnie mi wyleciała z głowy ;)
Harmonium jest z Kanady. Troche nie moje nuty, za bardzo delikatna muzyka. Z Kanady polubiłem tylko Pollen, scena muzyczna ogromna ale za dużo syntezatorów urzywali.
Gong, Strawbs, Eloy i Nektar mniej lubie - to sa akurat bardzo znane zespoły. Wigwam jest za bardzo jazzowy jak na mój gust - z Finlandii bardzeij trafia do mnie Finnforest i Haikara. No i Elonkorjuu oczywiscie.
Bardzo lubie druga plyte Beggars Opery, pierwszej nie cierpie, za dużo tam cytatów z klasyki.

Kayak i Triumvirat nie znam ale orientuje sie co graja, raczej nie mój klimat.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:42 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):
[ wlasnie sobie słucham i całkiem przyjemne chociaz to nie moja działka ;)
pozwoliłem sobie zrobic im profil na last ;)
http://www.lastfm.pl/music/Andromeda+%28uk%29


Nie Twoja działka mówisz? To nie lubisz hard rocka? ;)
Jak Ci wcześniej mówiłem mósisz kilka razy tego posłuchac, bo jednak to nie jest zwykły hard rock oparty na jednym riffie. Sam musiałem słuchac tego dziesiatki razy...

PS. Juz wiem dlaczego przeoczyłem posta Bialkomata - po prostu Żułek mi go zasłonil.
I wydaje mi sie, że Żułek edytował swego posta, dlatego dopiero jak ponownie go wysłał to odczytałem druga jego cześć.


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Czw Sty 29, 2009 15:46, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:44 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wlasnie wlasciwie to ja nie lubie hard rocka ;)
dlatego nie moje klimaty ale tragedii nie ma ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 16:20 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Jeśli chcecie poczytac wiecej o tych mniej znanych kapelach to zapraszam na te forum i ten wątek:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t= ... highlight=

od 27 stronki sporo osób przedstawiło listy swoich ukochanych NKRowych plyt, można sobie poczytać:
http://www.rockjazz.pl/viewtopic.php?t= ... &start=390

W ogole polecam to forum wszystkim kochającym lata 60/70 w muzyce.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 19:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Harmonium jest z Kanady

Of course :) Jakoś tak z rozpędu chyba poleciałem, jako że po francusku śpiewają :)

A z tą Premiatą to się trochę zgadzam. Moim zdaniem dla przykładu taki Bacamarte z jedną swoją płytą bije na łeb wszystko co zrobiła PMF.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:26 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Harmonium jest z Kanady

Of course :) Jakoś tak z rozpędu chyba poleciałem, jako że po francusku śpiewają :)

A z tą Premiatą to się trochę zgadzam. Moim zdaniem dla przykładu taki Bacamarte z jedną swoją płytą bije na łeb wszystko co zrobiła PMF.


To polecam Saecula Saeculorum - to ten zespół na S. ;)
Też z Brazylii i równiez kobiecy wokal i tak samo niesamowicie piękne granie, tyle, że z urzyciem skrzypiec - moja ulubiona progrockowa płyta z Brazylii.

Natomiast co do Włochów to siła tej muzyki lezy zdecydowanie po stronie mniej znaych kapel, PFM czy Le Orme nagrywali dużo ale poziomu brakowało do tych jedno płytowych wynalazków typu Museo Rosenbach.

Tak w ogole oprócz Włochów i Anglików bardzo lubie proga z Francji, Hiszapnii, Niemiec, Argentyny, Danii i Holandii. To jest czołówka.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:31 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Dokładnie.

A z naszych rodzimych kapel coś lubisz? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:37 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Niestety, ani Niemen, ani SBB, ani pierwsza Budka mnie nie zachwyciły.
Ale zamierzam poznac naszą scene troche dokładniej.
Obecnie poznaje Skandynawie i nieśmiało byłą Jugosławie.
W latach 70-tych wszedzie sie coś działo. Znam super płyty nawet z Indonezji i RPA.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Niestety muszę się zgodzić, że nigdy nie mieliśmy mocnej progresywnej sceny.
Fakt, był taki SBB, który osobiście nawet całkiem lubię, ale też do końca nie wiem ile w tym jest takiej tylko patriotycznej sympatii ;)
Niemniej jednak płytę "Memento z banalnym tryptykiem" uważam za wręcz fenomenalną. Oprócz tego lubię jeszcze "Krywań" Skaldów :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:47 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Klan i Nurt są podobno bardzo dobre. Tak to jest, że to zazwyczaj ci mniej znani nagrywali najbardziej porywajacą i odwazna muzyke.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 15:53 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Tak to jest, że to zazwyczaj ci mniej znani nagrywali najbardziej porywajacą i odwazna muzyke.

No ja bym może aż tak nie generalizował ;) ale faktycznie różnie bywało...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 22:54 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
co prawda tutaj tez mogłem napisac ale ze to zespół nie taki stary oraz nadal istnieje wiec stwierdziłem ze wypada mu oddzielny temat wiec zapraszam do zapoznania sie z Ozriciem viewtopic.php?f=3&t=178 ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 18:48 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Nie oczekuje od ciezkich kapel by grały proga, ja wrecz nie cierpie prog metalu.

A jaka jest właściwie różnica między prog rockiem a prog metalem? Tzn. w tym sensie jaki jest ten konkretny decydujący czynnik który jednocześnie odróżnia te dwa pojęcia i sprawia, że prog rocka kochasz a prog metalu nienawidzisz ?? A "zwykły" metal przecież też uwielbiasz..

Ja poniekąd też specjanlnie nie przepadam (może poza paroma wyjątkami) za tym, co się teraz dzieje w tym tzw. prog metalu, niemniej jednak to wynika raczej z tego że mamy teraz tak naprawde olbrzymi zalew takiej muzy (wręcz modę) i niestety zwyczajnie rzadko ciekawej i wartościowej, natomiast nie wynika z jakiegoś odgórnego negatywnego podejścia do samego stylu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 21:17 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Maj 24, 2009 09:30
Posty: 73
Miejscowość: Wawa
OO nie zauważylem wczesniej tego tematu, w życiu nie pomyślałbym, że komukolwiek na tym forum znane są nazwy takie jak Maxophone, Crucis czy Museo Rosenbach :shock: A jednak 8-)

Od siebie, z kapel które nie były (chyba) w tym temacie poleciłbym jeszcze:
Fuzzy Duck
Atlas
Crucis
Czar
Curved Air
Druid (genialny!)
Itoiz
IF
Jan Dukes De Grey
Il Rovescio Della Medagila
Latte E Miele
Renaissance

_________________
http://www.lastfm.pl/user/PublicEnemy22


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 21:22 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yurmaster napisał(a):
Renaissance

Hehe, właśnie w tym momencie sobie słucham :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 252 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group