Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 23, 2024 07:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Ulubiony album
When Dream and Day Unite 7%  7%  [ 1 ]
Images and Words 29%  29%  [ 4 ]
Awake 14%  14%  [ 2 ]
A Change of Seasons 0%  0%  [ 0 ]
Falling into Infinity 0%  0%  [ 0 ]
Scenes from a Memory 29%  29%  [ 4 ]
Six Degrees of Inner Turbulence 0%  0%  [ 0 ]
Train of Thought 7%  7%  [ 1 ]
Octavarium 7%  7%  [ 1 ]
Systematic Chaos 7%  7%  [ 1 ]
Razem głosów : 14
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 09:30 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Osobiście dopiero poznaję dyskografię DT, ale powiem szczerze po przesłuchaniu dość miernego Systematic Chaos, Images And Words zrobiło na mnie poprostu piorunujące wrażenie.Ten album to najlepsze co może być w metalu.Piękne melodie, genialne partie gitarowe i, co najważniejsze, niesamowity klimat.Okładka go jeszcze potęguje.Gdy tylko usłyszałem to intro na gitarze do "Another Day" poprostu poczułem niesamowitą błogość.
TO jest muzyka, cały ten album to jest magia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 09:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Americano napisał(a):
ale powiem szczerze po przesłuchaniu dość miernego Systematic Chaos, Images And Words zrobiło na mnie poprostu piorunujące wrażenie.

Systematic to już zupełnie inne oblicze zespołu, natomiast Images jest chyba kwintesencją ich muzyki, jak i najlepszym dziełem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 12:21 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Zgadza się - zestawiłeś ze sobą chyba najgorszą ich płytę i jedną z najlepszych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 15:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nigdy nie byłem fanem tego zespołu i po przypomnieniu sobie dzisiaj na YT albumu "Images And Words", utwierdziłem się w przekonaniu, że tak już raczej zostanie. Słodkie to to, melodyjne, a wręcz melodyjkowe na maxa, wypolerowane na błysk, bez pazura, bez jakiejkolwiek zadziorności... "Metal" w sam raz do puszczania w RMF FM, albo do podrzucenia nastoletniej kuzynce, "żeby się nie zraziła i zaczęła od czegoś niby ambitnego, ale tak naprawdę ładnego i łatwo przyswajalnego". Techniki, czy brzmienia nie neguję, ale ogólnie to sorry Panowie, wysiadam, nie moje klimaty...

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 16:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Domyślam się, że jesteś fanem mocniejszego brzmienia i zapewniam, że DT mają również ostrzejsze albumy z surowym soundem. W zasadzie każdy od Scenes From A Memory jest taki. Najcięższym będzie na pewno Train Of Thought i mogę Cię zapewnić, że to rasowy heavy metal. Jednak fani DT cenią ich najbardziej właśnie za te pierwsze progowe albumy. Images And Words to nie jest stricte heavy metal i w takich kategoriach nie można go rozpatrywać. Jeśli ktoś lubi klasykę w klimatach Rush czy też Queen to na bank DT mu się spodoba.
Marko napisał(a):
"żeby się nie zraziła i zaczęła od czegoś niby ambitnego, ale tak naprawdę ładnego i łatwo przyswajalnego"

Trzeba by jej dać Black Album Mety - świetnie pasuje do tego przykładu ;)
"Niby ambitna" ich muzyka nie jest na pewno. DT to instrumentaliści z pierwszej ligi. W życiu bym nie zarzucił tym ludziom tego, że robią coś na siłę. Oni nie muszą starać się przypodobać czy wpisać w ramy "niby ambicji", ambicji itd. Czy ich muzyka jest łatwo przyswajalna? Też bym nie powiedział.

Nie chcę ich tutaj oczywiście jakoś bronić zaciekle, bo swoje wpadki posiadają (Systematic Chaos, Black Clouds & Silver Linings, debiut również średni), ale według mnie to jeden z jaśniejszych punktów obecnego mainstreamu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 16:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nie jestem fanem tylko mocnych brzmień, lubię też lżejsze rzeczy, lubię chociażby i Queen, ale DT wydaje mi się po prostu zbyt cukierkowy jak na mój gust. Tak jak pisałem wcześniej - umiejętności technicznych i tego typu spraw oczywiście nie neguję, nawet głuchy by usłyszał, że to świetni instrumentaliści. BTW, "Black Album" Mety jest dużo cięższy, zadziorniejszy, ma więcej rockowego ognia niż "Images..." i wcale nie sili się na bycie płytą "ambitną" ;)

EDIT:

Przy czym nie skreślam tego zespołu tak całkiem na amen, bo z czasem może do pewnych płyt się przekonam. Żułek podrzucił mi ten numer - https://www.youtube.com/watch?v=muiNqF_XJJc - i to już zdecydowanie bardziej rasowe granie, bardziej w moim klimacie :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 17:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Marko napisał(a):
Żułek podrzucił mi ten numer - https://www.youtube.com/watch?v=muiNqF_XJJc - i to już zdecydowanie bardziej rasowe granie, bardziej w moim klimacie

Tak, to z albumu, o którym pisałem - Train Of Thought. Jak dla mnie znajdują się tam same kozackie numery, ale z drugiej strony jest to kontrowersyjny album i u fanów wywołuje mieszane uczucia.

Ogólnie Images ma bardzo specyficzne, "lajcikowe" i ładne brzmienie (Bialkomat zna szczegóły chwytów, które tam stosowano) i może przez to też wydawać się trochę przesłodzony. W każdym razie mi przywodzi na myśl brzmienie z Moving Pictures Rush i odpowiada mi to bardzo. Owszem, jest to również melodyjny album, ale nie jest tak łatwo przyswajalny jak się wydaje. Przede wszystkim zaznaczyć trzeba, że w ich muzyce nie o to chodzi nawet. Taki wydany 2 lata później Awake nie jest już taki melodyjny i mimo wielkiego uwielbiania słuchaczy ja po tylu latach dalej go nie chwytam.

Tak w ogóle, to polecam suitę A Change Of Seasons. Jak dla mnie jest to kompletny majstersztyk i mój ulubiony utwór DT.

https://www.youtube.com/watch?v=jgKHimdfNrY


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 17:48 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja DT słucham już prawie 15 lat (o k**wa, ale zleciało ;)), zawsze ich bardzo lubiłem, swego czasu wręcz uwielbiałem, ale to co mi osobiście w nich najbardziej uwierało (taka łyżka, albo i łycha dziegciu) to to, że zawsze to była zdeczko epigońska kapela. Po prostu zrzynali z kogo się dało :roll:

ACOS jest oczywiście świetny!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 09:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Chłopaki nagrywają nowy album. A oto bardzo ciekawy cytat będący pstryczkiem w nos dla Portka:

Cytuj:
Po pierwsze, z nowym perkusistą [Mike Magini, dołączył do zespołu w 2010 roku] idzie nam świetnie, jesteśmy zespołem od 15 lat, ale nigdy nie doświadczyliśmy czegoś podobnego. Siedzimy w studiu już kilka tygodni, ten gość wymiata. Chemia panująca między nami jest wspaniała, cały proces, atmosfera i reszta też. Mike jest stworzony po to, żeby grać na perkusji, jego kreatywność i pomysły naprawdę się przydają. Mówię Wam, dzieje się. Jak ludzie usłyszą bębny na tym albumie, to będą mile zaskoczeni. Na poprzedniej płycie też nagrywał z nami, odwalił kawał dobrej roboty, jednakże wszystko było już wcześniej napisane przeze mnie, on to tylko interpretował. Nawet wtedy pokazał jaki potrafi być kreatywny, dorzucił do tego coś od siebie, jednak teraz dopiero czuję, że Mike Magini się otworzył. Teraz to cały on. Wszystko na tej płycie to jego kreatywność, jego decyzje, pomysły, stary, ten gość to bestia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 22:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Kolejne wieści z deathmagnetic:

Cytuj:
Dream Theater już od jakiegoś czasu jest w studiu i nagrywa kontynuację świetnego albumu “A Dramatic Turn Of Events”. Jak poinformował ostatnio gitarzysta grupy, John Petrucci, “wszystkie partie wokalne nagrane”. Zespół obecnie “pracuje nad solówkami”. Płyta ukaże się jeszcze jesienią tego roku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Czw Cze 06, 2013 12:26 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Na fanów wymiataczy
http://www.youtube.com/watch?v=fnMBix9Z ... ture=share

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 20:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Cytuj:
Zespół Dream Theater przyjedzie do Polski

Na oficjalnej stronie zespołu Dream Theater pojawiła się lista europejskich koncertów, które odbędą się w 2014 roku. Muzycy przyjadą również do Polski.

Słynna formacja Dream Theater zaplanowała już europejską część trasy koncertowej. Występy rozpoczną się w Portugalii w połowie stycznia przyszłego roku. Zespół wystąpi później między innymi w Hiszpanii, Włoszech, czy Czechach. Ostatecznie dotrze do naszego kraju 5 lutego. Wystąpi w katowickim Spodku.

Po występie w naszym kraju zespół pojedzie jeszcze do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Finlandii. Formacja zagra w sumie 30 koncertów w 16 europejskich krajach. Szczegółową listę zaplanowanych występów można znaleźć TUTAJ -> http://www.dreamtheater.net/tourdates.

Zespół Dream Theater odwiedzał nasz kraj już kilkukrotnie. Ostatni występ odbył się w styczniu ubiegłego roku w poznańskiej hali Arena. W przyszłym roku muzycy będą na pewno promowali nowy album, którego premierę wyznaczono na 24 września (o czym szerzej TUTAJ -> http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Dream-Theater-zdradza-szczegoly.html).


http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... olski.html

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 22:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Czyli zapowiada się kolejny zimowy wypad na DT. Oby tylko do Spodka wpuszczali o normalnej godzinie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 18:20 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Nigdy nie rozumiałem fenomenu tego zespołu... do klasy Queensryche to im wiele brakuje ;) To oni są najlepszym przedstawicielem tego gatunku :D
Posłuchajcie sobie Operation: Mindcrime, wtedy IaW i Scenes nie robią już takiego wrażenia ;)
A jeżeli to nie pomoże to macie tu magnum opus Fates Warning http://www.youtube.com/watch?v=9_JUNWCjXZI


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 08:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Cytuj:
Dream Theater ujawnia okładkę swojego nowego albumu pod tytułem… Dream Theater. Dwunasty album progmetalowych tytanów zostanie wydany 24 września. Przypominamy, że zespół wystąpi w lutym 2014 w katowickim Spodku. Okładka płyty przedstawia się następująco:

Image

Natomiast tracklista:
1. False Awakening Suite
Sleep Paralysis
Night Terrors
Lucid Dream
2. The Enemy Inside
3. The Looking Glass
4. Enigma Machine
5. The Bigger Picture
6. Behind the Veil
7. Surrender to Reason
8. Along for the Ride
9. Illumination Theory
Paradoxe de la Lumière Noire
Live, Die, Kill
The Embracing Circle
The Pursuit of Truth
Surrender, Trust & Passion


Fajnie, że jest 9 kawałków. Jest szansa, że utwory nie będą rozwlekane na siłę.
Okładka słaba, jak na nich.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 08:38 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cytuj:
Okładka słaba, jak na nich.

Taa, 2 minuty w Fotoszopie... Wygląda jak jedna z fanowskich produkcji na tapetę pulpitu
W ogóle to ostatnio chyba wszyscy cierpią na brak pomysłów na okładki i tytuły płyt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 16:27 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Okładka chyba najgorsza w karierze, dotychczas ich artworki robione były z wyobraźnią i zaskakiwały tematem, pomysłem czy dopracowaniem, a tu niestety miernota.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 04:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nowy kawałek DT - The Enemy Inside:
http://www.youtube.com/watch?v=dDhPY0fKjzQ

Jestem zawiedziony tym numerem. Zalatuje trochę Panic Attack (przynajmniej początek), a klimatem zbliżony jest do płyty TOT. Mangini raczej też nic ciekawego tutaj nie pokazuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 08:33 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Oczekiwałeś po DT oryginalności? Proszę Cię ;)
Jeśli w najbliższym czasie nie odświeżą stylistyki, nie zaproponują czegoś nowego/innego, nie przestaną stosować w kółko do znudzenia tych samych trików, to nie wróżę im świetlanej przyszłości.
Chociaż sam utwór może nawet nieco lepszy niż inne promocyjne gnioty z ostatnich lat vide Constant Motion czy Rite Of Passage. Miejmy nadzieję, że reszta płyty będzie zdecydowanie ciekawsza.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 16:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Kolejny kawałek - Along For The Ride:
http://www.youtube.com/watch?v=L_hgt3BbQck

Całkiem przyjemny numer. Przypomina mi trochę klimaty SDOIT. To jednak wciąż nic nowego, a Mangini gra jak Portek.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group