Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 04, 2024 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Ulubiony album
Lonesome Crow 8%  8%  [ 1 ]
Fly to the Rainbow 8%  8%  [ 1 ]
In Trance 8%  8%  [ 1 ]
Virgin Killer 0%  0%  [ 0 ]
Taken by Force 8%  8%  [ 1 ]
Lovedrive 8%  8%  [ 1 ]
Animal Magnetism 0%  0%  [ 0 ]
Blackout 38%  38%  [ 5 ]
Love at First Sting 0%  0%  [ 0 ]
Savage Amusement 0%  0%  [ 0 ]
Crazy World 0%  0%  [ 0 ]
Face the Heat 8%  8%  [ 1 ]
Pure Instinct 0%  0%  [ 0 ]
Eye II Eye 0%  0%  [ 0 ]
Moment of Glory 8%  8%  [ 1 ]
Unbreakable 8%  8%  [ 1 ]
Humanity - Hour 1 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 13
Autor Wiadomość
 Temat postu: Scorpions
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 18:35 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Dinozaury rocka. Chyba nie ma osoby interesującej się choć trochę muzyką, która nie rozpoznawałaby tej nazwy. Każdy kojarzy chociaż Wind Of Change. Mój pierwszy kontakt z tym zespołem mnie nie przekonał, wolałem wtedy cięższe klimaty, a to co grali Scorpionsi to był taki zupełnie typowy jak dla mnie hard rock, gdybym miał podać definicje hard rocka, to powiedziałbym, że to dokładnie to co grają Scorpionsi ;).
Z płyt które nagrali w latach 70-tych znam tylko rewelacyjne In Trance i dość dobre Taken By Force. nagrany w 1980 roku Animal Magnetism nie przypadł mi specjalnie do gustu, natomiast kolejne dwie płyty czyli Blackout i Love At First Sting, to już Scorpionsi w szczytowej formie. Savage Amusement już nie brzmi aż tak dobrze, ale to wciąż kawałek dobrego grania, podobnie jak Crazy World. Później niestety zespół zaczął grać gorzej. Jeszcze całkiem niezłe okazały się Face The Heat i Pure Instinct, ale Eye II Eye to kompletna pomyłka, muzyka na tej płycie w ogóle nie ma nic wspólnego z dotychczasowymi dokonaniami zespołu i przede wszystkim nie da się jej słuchać. Na tej beznadziejnej płycie znalazło się jednak miejsce dla absolutnej perełki, chyba mojego ulubionego kawałka tego zespołu - tzn A Moment In A Million Years.
Kolejnym albumem w dyskografii jest nagrany z orkiestrą symfoniczną Moment Of Glory na który ponownie nagrane zostały klasyczne hity zespołu - jak dla mnie najlepszy album Scorpionsów, orkiestra dodała i tak świetnej muzyce dodatkowej głębi i w przeciwieństwie do podobnych dzieł innych zespołów (nie wskazując palcem na Metallikę) orkiestra jest świetnie dopasowana do muzyki granej przez zespół.
W 2004 roku zespół nagrał Unbreakable zawierający już zupełnie nowy materiał i przede wszystkim materiał który pozwolił pokazać wszystkim, że zespół potrafi jeszcze stworzyć coś na wysokim poziomie.
Do najnowszej płyty czyli Humanity Hour 1 długo nie byłem przekonany, takie zwykle typow Scorpionsowe granie i brak jakichś wielkich przebojów, ale ostatnio zacząłem się zasłuchiwać tą płytą - jej siła tkwi w całości a nie w poszczególnych kawałkach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 18:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Raczej nie należę do fanów ani również do specjalnych znawców ich twórczości, ale wyjątkowo lubię dwa ich kawałki: The Zoo i Sails Of Charon :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 19:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
musze przyznac ze specjalnie nie przepadam

praktycznie wiekszość kawałków z lat 70-tych jest słaba, są perełki ale jest ich zdecydowanie za mało abym mógł słuchać w całości którąś płyte

dopiero dobre granie zaczyna sie od Animal Magnetism gdzie jest genialne The Zoo
całą płytka jest bardzo fajna i brzmi nowoczesniej

potem jest moja ulubiona Blackout na którą poszedł głos, wolą ją od nastepnej bo jest bardziej równa

Love at First Sting też jest swietna ale sraka w postaci Big City Nights oraz dobrego jednak zdecydowanie za często puszczanego Still Loving You lekko obniża jej note

potem jeszcze slabsze Savage Amusement a potem jedna z lepszych płyt czyli Crazy World, moja druga ulubiona płyta, swietne balladki (Wind of Change) pomieszane z fajnymi rockerami :D

nastepnie przyzwoita Face the Heat ale to juz nie to

reszty płyt nie znam

wlaściwie słyszałem tylko Acoustice bo kiedyś pozyczyłem od kumpla na kasecie i podobało mi sie, zajebiscie to wyszło, jedna z fajniejszych akustycznych płyt

no i szczepan zapomniałeś dodać ze od 2003 gra u nich na basie nasz ziomal Pawel Mąciwoda który kiedyś grał m.in. w TSA ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 19:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Żułek napisał(a):
Love at First Sting też jest swietna ale sraka w postaci Big City Nights oraz dobrego jednak zdecydowanie za często puszczanego Still Loving You lekko obniża jej note

A ja akurat lubię Big City Nights - ale raczej wersję z Moment Of Glory

Żułek napisał(a):
no i szczepan zapomniałeś dodać ze od 2003 gra u nich na basie nasz ziomal Pawel Mąciwoda który kiedyś grał m.in. w TSA ;)

Po prostu wiedziałem, że ktoś mnie uzupełni


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 20:17 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Z radia znałem od małego, ale pierwszy raz poważniej usłyszałem na Inwazji Mocy w Krakowie, bodaj 2000 rok. Stać w drugim rzędzie w takiej masie ludzi i usłyszeć chóralne "Wind of Change" bezcenne (chociaż nie jest to mój ulubiony kawałek).
Od tamtej pory zacząłem ich poznawać i miewać okresy słuchania.
Od mniej więcej "Love at First Sting" trochę przesłodzone, a jeszcze później zbyt uwierzyli w swoją karierę jako kapeli pop czym stracili wiarygodność. W czasach kiedy nagrywali 1-2 ballady na płytę w sumie zawsze były to perełki, do tego dochodziły heavy rockowe numery, później bywało różnie.
Poza kilkoma numerami "Crazy World" mi wcale nie wchodzi, później jest lepszy "Face the Heat". Nie wiem czemu, ale jakoś "Pure Instinct" uważam za dobrą płytę, taki odpowiednik "Nine Lives" Aerosmith.
Pierwszy okres twórczości z większym zębem i pomimo bardzo słyszalnych wpływów chyba bardziej kreatywny. Później zaczęły się szablony, powielanie schematów, a od pewnego momentu stopniowy zanik pazura. Pomimo tego do "Savage Amusement" łykam praktycznie wsio, z dwóch ostatnich płyt słyszałem tylko pojedyncze numery na Youtube i nie chcę więcej. Genialna jest "Moment of Glory", słychać jeden organizm kapeli z orkiestrą, nie to co na innych rockowo-orkiestrowych płytach z tego okresu (z Polski i zagranicy).
Zagłosowałem na "In Trance", głównie ze względu na świetny utwór tytułowy. W sumie to też trochę przez pomyłkę bo "Lovedrive" chyba lepsza, w końcu Schenkerów było dwóch. ;)

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Śro Sie 19, 2009 07:32 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Hehe, Scorpionsi.
Jako jeden z niewielu nie lubię ich balladek, uważam że pozostała twórczość o wiele bardziej kopie dupę.

W sumie, ulubioną płytą jest chyba Tokyo Tapes, ale jej tutaj nie ma. Lubię Virgin Killer ale...głos pójdzie na Lovedrive za mistrzowskie trio gitarzystów Schenker-Schenker-Jabs.

Lata 70 i 80 świetne, dobre rockowe granie. 90 to się stoczyli, i to nieźle. Ale od ostatnich dwóch albumów z Pawłem, jest lepiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Śro Sie 19, 2009 12:46 
glos na unbreeakable. Uwielbiam ten album :D


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 02:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
z oficialnej strony zespołu:

Cytuj:
Important Message to our Fans

It was always our pleasure, our purpose in life, our passion and we were fortunate enough to make music for you - whether it was live on stage or in the studio, creating new songs.

While we were working on our album these past few months, we could literally feel how powerful and creative our work was – and how much fun we were still having, in the process. But there was also something else: We want to end the Scorpion’s extraordinary career on a high note. We are extremely grateful for the fact that we still have the same passion for music we’ve always had since the beginning. This is why, especially now, we agree we have reached the end of the road. We finish our career with an album we consider to be one of the best we have ever recorded and with a tour that will start in our home country Germany and take us to five different continents over the next few years.

We want you, our fans, to be the first to know about this. Thank you for your never-ending support throughout the years!

We uploaded the very first snippets from our new album for you.

And now… let’s get the party started and get ready for a “Sting in the Tail”!

See you on the world tour,

Yours

Scorpions


akurat dla mnie żadna strata ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 21:33 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Jak to żadna, wyszło im kilka utworów (2-3?) w ciągu ostatnich 10 lat :lol:
Tak poważnie to sądzę, że do maksymalnie 5 lat możemy się spodziewać wielkiej reaktywacji ponieważ to teraz najlepsza opcja na połączenie urlopu i przejścia płynnie w niezły biznes. Zwłaszcza, ze nie do końca wyszło pójście w pop, a następnie powrót do ciężkiego grania. Chyba reaktywacja to ostatnia brzytwa.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 21:43 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
deceiver napisał(a):
Jak to żadna, wyszło im kilka utworów (2-3?) w ciągu ostatnich 10 lat :lol:


cieżko powiedziec bo ostatnie co słyszałem to Acoustica z 2001 ;)
a jeśli chodzi o studyjne płytki jest jeszcze gorzej ;)

Cytuj:
Tak poważnie to sądzę, że do maksymalnie 5 lat możemy się spodziewać wielkiej reaktywacji ponieważ to teraz najlepsza opcja na połączenie urlopu i przejścia płynnie w niezły biznes. Zwłaszcza, ze nie do końca wyszło pójście w pop, a następnie powrót do ciężkiego grania. Chyba reaktywacja to ostatnia brzytwa.


bo ja wiem ? raczej bedzie 10 letnia pożegnalna trasa koncertowa z 5 dvd z tej trasy ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 21:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Scorpionsi skończyli się na kawałku Lonesome Crow :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Pon Sty 25, 2010 21:48 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
bo ja wiem ? raczej bedzie 10 letnia pożegnalna trasa koncertowa z 5 dvd z tej trasy ;)

I okaże się, że mieli tak świetne przyjęcie, ze nagrają pożegnalną płytę ;) I oczywiście dvd pokazujące pracę nad nią.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 18:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ostatnio sobie odkurzyłem po latach Virgin Killer i Taken by Force

musze przyznać że to całkiem porzadne płyty z kilkoma killerami :D

chyba bede musiał odświerzyc sobie wiecej bo płytek nagranych przed Blackout praktycznie nie pamietam :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 13:57 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Wrz 18, 2010 15:43
Posty: 25
Byłem na dwóch koncertach :)

Ulubione Utwory to:
-Big City Nights
-Bad Boys Running Wild
-Rock You Like Hurricane

Według mnie jeden z najlepszych zespołów lat 70-80. Nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią ich tylko dlatego bo są z Niemiec :\

_________________
Launch the Polaris,the end doesn't scare us When will this cease The warheads will all rust in peace!
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 14:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Pedrooo napisał(a):
Nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią ich tylko dlatego bo są z Niemiec :\


ludzie ich raczej nie lubią za nadmiar bezpłciowych ballad w latach 90-tych ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Wrz 19, 2010 14:14 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
Laski na to lecą, to chyba wystarczy:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Śro Lis 17, 2010 12:57 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Nowy album "Sting In The Tail" już w sprzedaży. Ponoć ostatni, a szkoda ponieważ płytka jest najlepszym nowym materiałem kapeli od dwóch dekad (do wglądu na YT, do kupienia w sklepach;) ). Dobre rockowe numery, dobre ballady, dobre teksty. Scorpionsi wrócili porządnie się pożegnać.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 21:55 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
A byl ktoś na koncercie w Tarnowie w lipcu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Scorpions
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 22:42 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Blackout- kawał porządnej muzyki, oprócz niego właściwie nic nie znam, no poza hitami puszczanymi w kółko, które jak dla mnie nie są złe, a Wind of Change to dobra balladka. Ale będzie się trzeba w inne płytki również zaopatrzyć, bo poznać lepiej chyba warto. Ale Scorpions, nie wiem czemu, dość mocno kojarzy mi się z Whitesnake...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group