Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 23:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Ulubiony album
High Voltage (1975/76) 9%  9%  [ 2 ]
T.N.T. (1975) 5%  5%  [ 1 ]
Dirty Deeds Done Dirt Cheap (1976) 0%  0%  [ 0 ]
Let There Be Rock (1977) 5%  5%  [ 1 ]
Powerage (1978) 5%  5%  [ 1 ]
Highway to Hell (1979) 23%  23%  [ 5 ]
Back in Black (1980) 23%  23%  [ 5 ]
For Those About to Rock We Salute You (1981) 5%  5%  [ 1 ]
Flick of the Switch (1983) 0%  0%  [ 0 ]
Fly on the Wall (1985) 0%  0%  [ 0 ]
Who Made Who (1986) 5%  5%  [ 1 ]
Blow Up Your Video (1988) 5%  5%  [ 1 ]
The Razor's Edge (1990) 14%  14%  [ 3 ]
Ballbreaker (1995) 0%  0%  [ 0 ]
Stiff Upper Lip (2000) 5%  5%  [ 1 ]
Black Ice (2008) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 22
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 22:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
marudzisz tak samo jak ja o płytach Megadeth

natychmiast przestan

Już sie resocjalizuje ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 20:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
Koncert AC/DC w Warszawie 1 lipca 2010 roku może stać się sporym wydarzeniem. Oczywiście o ile uda się potwierdzić jego datę. Na razie wiadomo tyle, że AC/DC są w trasie koncertowej i przez to istnieje możliwość, że ich koncert w Warszawie może stać się rzeczywistością. Informacje o tej potencjalnej dacie występu w stolicy znaleźliśmy na stronie Last.fm i na razie pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od AC/DC. Miejmy nadzieję, że ich koncert w Polsce to tylko kwestia czasu.

Dlatego jeżeli po przeczytaniu tytułu chcecie rezerwować bilety na koncert to radzimy się wstrzymać. Normalnie nie powinniśmy powielać plotek, jednak sytuacja z AC/DC jest wyjątkowa, bo jest to jeden z tych zespołów, które bardzo chętnie zobaczylibyśmy w naszym kraju. Nawet pomijając fakt, że ich setlista wygląda na każdym koncercie tak samo. O co zresztą mieli już pretensje ich fani.


chciałbym aby to była prawda :D może nawet bym poszedł ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Sob Gru 12, 2009 21:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja raczej w podskokoach bym zasuwał :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 10:58 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja też, ja też !! :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 15:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
koncertu 1 lipca nie bedzie napewno :) nie wiem skąd ta data ale patrząc na już zaplanowaną trase AC/DC graja koncerty co 2-3 dni więc 1 lipiec automatycznie odpada bo dzień wcześniej grają w Glasgow ;) więc jeśli już to 2 lipiec ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 17:01 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
E no ja się tak nie bawię w takim razie... 1 lipca bym poszedł ale drugi to już przegięcie :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Nie Gru 13, 2009 20:43 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
eeeeeee jednak nie :lol: 1 lipiec jest możliwy ;)

te koncerty to są z 2009 :P powinni je usunąć ;) na rok 2010 jest póki co tylko 1 w Austrii 22 maja :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 06, 2010 08:36 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cytuj:
The upcoming European leg of AC/DC's Black Ice World Tour is growing faster than Rosie with the announcement of two new shows - May 27th at Bermov Airfield in Warsaw, Poland and June 8th at Stade de Suisse in Bern, Switzerland.

A jednak!
Hihi :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 16:39 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Kurde, az tak lubisz AC/DC? :shock:
Ja od urodzenia mam do nich jakies uprzedzenie, szczegolnie do wokalu, kawałki tez mogli by miec bardziej urozmaicone. Sobie ostatnio sluchałem nasłynniejsza rockowa płyte na Ziemi czyli Back In Black - 2 kawałki bardzo fajne (tytułowy i Hell Bells), reszty nie odrózniam od siebie, kompletna zmuła.
No ale Angus na gitarze sobie radzi :) Zawsze jakis plus ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 20:01 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Kurde, az tak lubisz AC/DC?

Owszem, lubię. Wręcz uwielbiam :D
Jak byłem jeszcze małym dziciakiem, to właściwie od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z bardziej cięższymi dźwiękami :) No a potem już było tylko ciężej ;)
Dzisiaj sporą rolę w mojej sympatii do tego zespołu odgrywa sentyment, niemniej jednak i tak lubię sobie ich czasem zapuścić i tylko czekać aż noga sama zacznie chodzić ;) I w dupie mam, że to muzyka prosta jak konstrukcja cepa i że właściwie stoi po drugiej stronie rockowego bieguna w stosunku np. do takiego proga, który kocham najbardziej w świecie. AC/DC to po prostu inny klimat, a do tego cały skarbiec świetnych niezapomnianych riffów oraz czad i energia - czyli po prostu rock 'n' roll :D
Cytuj:
Ja od urodzenia mam do nich jakies uprzedzenie

Widocznie, jak to się mówi, nie czujesz bluesa ;)
Może wystarczy się po prostu czasem inaczej nastawić? :)
Cytuj:
szczegolnie do wokalu

A płyty z Bonem Scottem słyszałeś?
Dla mnie Let There Be Rock to ich najlepsza płyta! Arcydzieło i klasyka rocka. Highway To Hell czy Powerage również gorąco polecam! :)
Brian Johnson oczywiście też jest super :) Nie ma to jak porządna chrypa ;)
Cytuj:
kawałki tez mogli by miec bardziej urozmaicone

A po co? To po prostu taka a nie inna muzyka i tyle. Inaczej to już nie byłby AC/DC ani rock'n'roll ;) Może nie oceniaj wszystkiego poprzez pryzmat również przez Ciebie uwielbianego proga ;)
Cytuj:
Sobie ostatnio sluchałem nasłynniejsza rockowa płyte na Ziemi czyli Back In Black

Dopiero "ostatnio" ?? :shock: ;)



Podsumowując - ja jestem bardzo zajarany na ten koncert :)
Sporo koncertów na jakich ostatnio byłem, to była bardziej taka strawa dla duszy, gdzie raczej w skupieniu wolałem delektować się co bardziej wysublimowanymi dźwiękami. Natomiast na AC/DC jadę żeby się po prostu dobrze bawić i wyszaleć :) I o to też czasem chodzi :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 22:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Jak byłem jeszcze małym dziciakiem, to właściwie od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z bardziej cięższymi dźwiękami No a potem już było tylko ciężej

Hehehe, tak jak u mnie ;)
bialkomat napisał(a):
Dzisiaj sporą rolę w mojej sympatii do tego zespołu odgrywa sentyment, niemniej jednak i tak lubię sobie ich czasem zapuścić i tylko czekać aż noga sama zacznie chodzić I w dupie mam, że to muzyka prosta jak konstrukcja cepa i że właściwie stoi po drugiej stronie rockowego bieguna w stosunku np. do takiego proga, który kocham najbardziej w świecie. AC/DC to po prostu inny klimat, a do tego cały skarbiec świetnych niezapomnianych riffów oraz czad i energia - czyli po prostu rock 'n' roll

W prostocie tkwi piękno właśnie. Dla mnie, AC/DC, ostatni naprawdę niezły album nagrało w 1995 i był to Ballbreaker. Dwie kolejne płyty są kiepskie, choć ta ostatnia jednak lepsza od poprzedniczki. Tak czy srak jest właśnie ten sentyment. Ja posiadam całą dyskografię na kasetach, na CD i w remasterach digi packowych :D
bialkomat napisał(a):
Dla mnie Let There Be Rock to ich najlepsza płyta! Arcydzieło i klasyka rocka. Highway To Hell czy Powerage również gorąco polecam!

Taaaa. Ja, pisząć szczerze, nie zagłosowałem na żaden album ponieważ nie jestem w stanie ocenić czy lepsze jest LTBR, BIB czy HTH ;)


Ostatnio edytowany przez mateusz, Śro Sty 13, 2010 10:16, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 23:10 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
Dla mnie, AC/DC, ostatni naprawdę niezły album nagrało w 1995 i był to Ballbreaker. Dwie kolejne płyty są kiepskie, choć ta ostatnia jednak lepsza od poprzedniczki.

Zgadzam się z każdym słowem wyżej zawartym :)
I właściwie dopiero na tych dwóch ostatnich płytach wszystkie utwory zaczęły mi się trochę zlewać w jedną całość.
Cała reszta wstecz - klasyka ;)
Cytuj:
Ja posiadam całą dyskografię na kasetach

Ja tak samo! :D
Większość na pirackich "Taktach" :)
Cytuj:
Taaaa. Ja pisząć szczerze nie zagłosowałem na żaden album ponieważ nie jestem w stanie ocenić czy lepsze jest LTBR, BIB czy HTH

Ja jeszcze bardzo lubię For Those About To Rock - od tej płyty sie wszystko u mnie zaczęło :)
Przede wszystkim genialny kawałek tytułowy - cóż, znowu klasyka ;)
Pewnie tradycyjnie zagrają go na finał. Ciekawe tylko czy będą armaty! :D


Acha!
A solo (solo właściwe + finał) w Whole Lotta Rosie uważam za jedną z najlepszych, najbardziej emocjonujących i rozpierdalającyh mnie solówek gitarowych w dziejach rocka! 8-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 10:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Ja tak samo!
Większość na pirackich "Taktach"

Hehehe, ja w oryginałach akurat ;) W sumie to nie wiem czy kiedykolwiek miałem coś pirackiego.
bialkomat napisał(a):
Ja jeszcze bardzo lubię For Those About To Rock

Ma kilka dobrych wałków, ale raczej wypada średnio jak dla mnie, ale jak od tej płyty u Ciebie zaczęło się to wszystko, więc rozumiem, że sentyment jest ogromny ;)
bialkomat napisał(a):
Pewnie tradycyjnie zagrają go na finał. Ciekawe tylko czy będą armaty!

Na bank na koniec i na bank z aramtami :D
bialkomat napisał(a):
A solo (solo właściwe + finał) w Whole Lotta Rosie uważam za jedną z najlepszych, najbardziej emocjonujących i rozpierdalającyh mnie solówek gitarowych w dziejach rocka!

W pełni się zgadzam. Niesamowicie klimatyczna końcówka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 10:43 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No ale na koncert, rozumiem, się wybierasz? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 11:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
No ale na koncert, rozumiem, się wybierasz?

To moje marzenie od dzieciństwa, ale jak nie zdobędę kasy to odpadam, a jest jeszcze przecież B4 :(

A propo solówek jeszcze, to ja uwielbiam tą z kawałka Two's Up. W ogóle to jeden z moich ulubionych utworów AC/DC, chyba też przez to, że jest kompletnie nie w ich stylu, z ponurym wydźwiękiem jakby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 12:12 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusza napisał(a):
A propo solówek jeszcze, to ja uwielbiam tą z kawałka Two's Up. W ogóle to jeden z moich ulubionych utworów AC/DC, chyba też przez to, że jest kompletnie nie w ich stylu, z ponurym wydźwiękiem jakby.

Dokładnie! Jak niewiele kawałków AC/DC cały jest w wyraźnie molowej tonacji.
Dla mnie również to był jeden z ulubionych kawałków i napewno najlepszy z płyty Blow Up Your Video, którą zresztą ogólnie całą lubię. Zdecydowany powrót do formy po dwóch moim zdaniem słabych i mało wyrazistych płytach Flick Of The Switch oraz Fly On The Wall.
No a potem był jeszcze, wiadomo, genialny The Razor's Edge - niewielu zespołom udało się na stare lata nagrać taki klasyk! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 14:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Dla mnie również to był jeden z ulubionych kawałków i napewno najlepszy z płyty Blow Up Your Video, którą zresztą ogólnie całą lubię.

O tak, BUYV to zdecydowanie czołówka u mnie :D
bialkomat napisał(a):
Zdecydowany powrót do formy po dwóch moim zdaniem słabych i mało wyrazistych płytach Flick Of The Switch oraz Fly On The Wall.

Ja FOTW nawet lubię w połowie. Zdecydowanie wybija się utwór tytułowy, która ma w somie mnóstwo pary ! Co do FOTS to kompletnie nie trawię tego albumu. Wielu twierdzi, że to niedoceniana płyta, ale do mnie nie przemawia w ogóle.
bialkomat napisał(a):
No a potem był jeszcze, wiadomo, genialny The Razor's Edge - niewielu zespołom udało się na stare lata nagrać taki klasyk!

Owszem ! Muszę przyznać, że oprócz If You Dare i Fire Your Guns krążek ten nie ma słabych momentów. Oczywiście to moja opinia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 14:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
teraz moje 3 grosze ;)

mateusz napisał(a):
Muszę przyznać, że oprócz If You Dare i Fire Your Guns krążek ten nie ma słabych momentów. Oczywiście to moja opinia :)


Fire Your Guns to jeden z najlepszych kawałków AC/DC dla mnie i sam jesteś słabszy moment :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 15:14 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
Ja FOTW nawet lubię w połowie. Zdecydowanie wybija się utwór tytułowy, która ma w somie mnóstwo pary ! Co do FOTS to kompletnie nie trawię tego albumu. Wielu twierdzi, że to niedoceniana płyta, ale do mnie nie przemawia w ogóle.

Ja również nigdy nie mogłem się przekonać do FOTS. Dla mnie jest trochę mało wyrazista, brak tutaj jest jakiś wybijających się momentów czy hiciorów, chociaż faktycznie niektórzy fani właśnie cenią sobie tą surowość tej płyty.
Natomiast FOTW już w ogóle nie trawię. Przede wszystkim brzmienie jest koszmarne!
A same kompozycje w większości jakieś takie zbyt przebojowate, zbyt melodyjne i wesołe (nawet jak na AC/DC).
Za mało tu po prostu ognia i jaj ;)
Cytuj:
Owszem ! Muszę przyznać, że oprócz If You Dare i Fire Your Guns krążek ten nie ma słabych momentów.

Tutaj muszę się akurat zgodzić z Żułkiem - Fire Your Guns jest genialny. Sam ogień i czad ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: AC/DC
PostWysłany: Śro Sty 13, 2010 21:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja tam Fire Your Guns nie cierpię :D
bialkomat napisał(a):
Przede wszystkim brzmienie jest koszmarne!

Czy ja wiem. Mnie się podoba te brzmienie - takie jakby z pogłosem, ma swój specyficzny klimat. Ja w sumie mam do tej płyty pewien sentyment bo to jeden z pierwszych albumów AC/DC, z którym się spotkałem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group