Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Cze 16, 2024 04:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Ulubiony album
When Dream and Day Unite 7%  7%  [ 1 ]
Images and Words 29%  29%  [ 4 ]
Awake 14%  14%  [ 2 ]
A Change of Seasons 0%  0%  [ 0 ]
Falling into Infinity 0%  0%  [ 0 ]
Scenes from a Memory 29%  29%  [ 4 ]
Six Degrees of Inner Turbulence 0%  0%  [ 0 ]
Train of Thought 7%  7%  [ 1 ]
Octavarium 7%  7%  [ 1 ]
Systematic Chaos 7%  7%  [ 1 ]
Razem głosów : 14
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 11:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
szczepan napisał(a):
Nawet Junior to w swojej dyskografii umieścił ;) http://www.davidellefson.com/media/DiscographyCD.aspx


ok wierze chociaż mógłby sie bardziej wysilic na tej płycie ;)

mateusz napisał(a):
O oficjalnych bootlegach nie chce mi się już rozpisywać :)


za koncertami zwykłymi nie przepadam ale te ich z coverowane albumy cacy :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 17:17 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Do tej pory znałem tylko pojedyncze kawałki i nie byłem do nich specjalnie przekonany. Ale słyszałem je juz dość dawno temu. Kiedy ten temat został założony postanowiłem zapoznać się z ich muzyką jeszcze raz i dokładniej. I jedynym odpowiednim słowem będzie - szok. Na prawdę wspaniała muzyka. Wciągnęło mnie to na dobre. Po prostu genialny zespół. Niewiarygodny klimat, finezja, wirtuozeria i zmienność utworów. Nie będę dalej wymyślał epitetów bo i tak mamy ich w naszym języku za mało. Images And Words to po prostu jeden wielki geniusz. Awake - to samo. Jak do tej pory tych płyt przesłuchałem najwięcej razy a resztę po razie. Train Of Thought także bardzo przypadł mi do gustu. Wróżę sobie dłuższą przyjaźń z tym zespołem.
Dziś poszedłem sobie do empiku żeby zakupić przynajmniej jedną płytę. Dostałem tylko Awake ale będę szukał dalej. Rany boskie. Jak mogłem tego wcześniej nie poznać. Aż mi wstyd :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 17:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
Dziś poszedłem sobie do empiku żeby zakupić przynajmniej jedną płytę. Dostałem tylko Awake ale będę szukał dalej. Rany boskie. Jak mogłem tego wcześniej nie poznać. Aż mi wstyd :)


to pewnie ładnie przepłaciłeś :P ale przynajmniej dostałeś zajebista płyte ;) moja ulubiona obok epki :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 17:43 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Wcale nie kosztowała dużo. 32,99 zł to dość tanio jak na empik. Więc nie ma tragedii ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 17:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no to faktycznie całkiem niezle ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 15:03 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Warto zauważyć, że właściwie każdy kolejny album był ostrzejszy od poprzedniego. Wyjątkiem jest tu może Failing Into Infinity, które jest powiedzmy nieco "dziwne". Ale już Awake był mocniejszy niż Images And Words. Szczyt ten proces osiągnął na Train Of Thaught. Ten album był już zupełnie w stylu heavy metalowym co wcześniej nie miało miejsca. Z pewnością jest najmniej progresywny. Na Octavarium i Systematic Chaos znów są bardziej progresywni ale nadal z mocnym brzmieniem. To sprawia, że są jeszcze ciekawszym zespołem bo każda płyta jest inna i w trochę innym stylu. I przez to ciężko jest wskazać najlepszy album bo każdy jest wręcz zajebisty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 02:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no ziutki dobre wiesci :D

Cytuj:
Dream Theater ujawnił tytuł dziesiątego albumu studyjnego: "Black Clouds & Silver Linings"

Image

Amerykańska grupa rozpoczęła prace nad płytą - drugą w barwach Roadrunner Records po "Systematic Chaos" z 2007 roku - w październiku 2008 roku. "Black Clouds & Silver Linings" ukaże się 22 czerwca 2009 r. Oprócz standardowej wersji dostępne będzie także wydanie winylowe oraz specjalna trzypłytowa edycja, która będzie zawierać dodatkowo instrumentalny miks materiału oraz krążek z sześcioma coverami w wykonaniu Dream Theater.

Okładkę płyty, tak jak poprzednio, zaprojektował Hugh Syme (Rush, Iron Maiden, Megadeth). Produkcją albumu zajęli się perkusista Mike Portnoy oraz gitarzysta John Petrucci, za miks odpowiedzialny jest Paul Northfield. Zanim Dream Theater ruszy w czerwcu w trasę koncertową po Europie i Ameryce Północnej, jeszcze pod koniec marca zamierza nakręcić teledysk do utworu "A Rite Of Passage".

Lista utworów "Black Clouds & Silver Linings":

1. A Nightmare to Remember
2. A Rite of Passage
3. Wither
4. The Shattered Fortress
5. The Best of Times
6. The Count of Tuscany


martwi mnie ilość kawałków, tylko 6 :roll:
jeśli brac pod uwage ich dorobek pewnie każdy bedzie trwał z 10 minut jak nie wiecej i moze to byc najnudniejsza płyta w historii metalu ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 07:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No, wieści dobre, ale faktycznie martwi trochę tak mała ilość utworów i zapewne właśnie będą max długie...
Okładka fajna, przypomina mi trochę Awake.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 19:56 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Maciej napisał(a):
to niby zgodne z prawem :D ale i tak nieładnie :P


sciaganie nigdy nie jest zgodne z prawem :D moze i nieładnie ale huj z tym :mrgreen:

a płyta jak tak słucham to całkiem niezła
co prawda na necie jest wersja 1-płytowa + cover Rainbow

chciałbym posłuchać wersji 3-płytowej
na 2cd są coverki a na 3cd jest normalna album tylko bez wokali :D

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 08:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
co nieładnie przesłucham i skasuje, tradycyjnie

I ja również :D Coś czuje, że mi się nie wkręci, tak jak poprzedni, do którego kompletnie nie wracam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Maj 20, 2009 16:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Posłuchałem tej nowej płyty i znowu tak jak z kilkoma poprzednimi albumami DT, mam wrażenie że gdzieś to już kiedyś było :|


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Maj 20, 2009 16:43 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
szczepan napisał(a):
Posłuchałem tej nowej płyty i znowu tak jak z kilkoma poprzednimi albumami DT, mam wrażenie że gdzieś to już kiedyś było :|


standart od kilku płyt ;)

ale duety wokalne w 2 i 5 kawałku są swietne, podoba mi sie

wie ktoś czyj jest ten drugi wokal ? w 5 kawałku koleś naśladuje Petera z Vader ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Maj 20, 2009 21:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
szczepan napisał(a):
Posłuchałem tej nowej płyty i znowu tak jak z kilkoma poprzednimi albumami DT, mam wrażenie że gdzieś to już kiedyś było

Dokładnie ! Mnie się podoba bardzo moment w pierwszym kawałku, tak od 4 minuty z kawałkiem, gdzieś mniej więcej do 7. Wyciąłem go sobie i słucham. Reszta to powielanie na żywca.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Wto Maj 26, 2009 18:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no coś jakoś ten drugi bonusowy cd nie chce wypłynąć :roll:

poza coverem Rainbow wyciekł tylko medley Queen w postaci Tenement Funster/Flick of the Wrist/Lily of the Valley

w sumie nawet nie kojarze tych kawałków wiec ciezko mi coś napisać ;)

ogólnie DT jak to DT, bez zmian ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Maj 27, 2009 08:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
ogólnie DT jak to DT, bez zmian

Właśnie szkoda, bo to jednak "ambitniejszy" zespół, a słuchając nowej płyty odnosi się wrażenie, że to już było i to niejednokrotnie. Gra Portnoya nawet też jakaś schematyczna.
Ogólnie to bez szału.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Śro Cze 10, 2009 21:53 
ktoś wie jak sie nazywa ten wałek?

http://xazz.wrzuta.pl/audio/aCszSylS8r6 ... no_-_chaos

nie patrzcie na nazwe na wrzucie bo nie ma nic wspolnego z dt.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 23:04 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Andy Rowland And Ant Low - "S.O.C."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 21:05 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie wiem czy ktoś zauwazył ale juz jest cała wersja 3cd :)

na pierwszym cd jest normalny album

a cd2 jest 6 coverów:
1. Stargazer (Rainbow)
2. Tenement Funster/Flick of the Wrist/Lily of the Valley (Queen)
3. Odyssey (Dixie Dregs)
4. Take Your Fingers From My Hair (Zebra)
5. Larks' Tongues In Aspic (Part II) (King Crimson)
6. To Tame A Land (Iron Maiden)

żadnego nie kojarze w wersji orginalnej dlatego wersje DT nie przypadły mi specjalnie do gustu chociaz musze przesłuchac jeszcze Maidenów bo nie słuchałem ;)

na cd3 jest normalny album tylko bez wokali, czyli na fanów muzy instrumentalnej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 11:25 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
6. To Tame A Land (Iron Maiden)

Zacny utworek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dream Theater
PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 14:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Po 25 latach wspólnego grania perkusista Dream Theater - Mike Portnoy - opuścił szeregi zespołu.

Cytuj:
"Zamierzam napisać coś, czego nigdy sobie nie wyobrażałem" - pisze o swojej decyzji Portnoy. "Po 25 latach postanowiłem opuścić Dream Theater, zespół który stworzyłem, prowadziłem i kochałem przez ostatnie ćwierć wieku. Dla wielu z was może to być szok, wielu z was może tego nie zrozumieć, ale uwierzcie mi, to nie jest żadna pochopna decyzja. Zmagałem się z nią od ostatniego roku. Po wspaniałych doświadczeniach, jakie miałem występując w Hail!, Transatlantic i Avenged Sevenfold, doszedłem do bardzo smutnej konkluzji, że miałem więcej radochy i lepsze układy personalne w tych projektach niż w Dream Theater. Nie chciałbym, żebyście błędnie interpretowali moje słowa. Kocham bardzo chłopaków z Dream Theater, łączy nas wspólna długa historia i przyjaźń, ale wiem, że potrzebujemy przerwy. (...) Maszyna o nazwie Dream Theater zaczęła mnie wypalać i potrzebuję przerwy, żeby móc uratować przyjaźń z chłopakami i na nowo wskrzesić w sobie ducha i inspiracje Dream Theater".


kapela na to
Cytuj:
"Drodzy fani i przyjaciele, z ogromnym smutkiem informujemy, że Mike Portnoy, nasz długoletni perkusista i przyjaciel postanowił opuścić szeregi Dream Theater". To nie podlega dyskusji: Mike był bardzo ważną postacią w tym zespole. Mimo że postanowił realizować się w innych projektach, możemy was zapewnić, że Dream Theater będzie iść dalej tą samą muzyczną drogą, która dzięki waszej pomocy przerodziła się w sukces, za co pragniemy wszystkim bardzo podziękować. Zgodnie z planem zamierzamy rozpocząć nagrywanie kolejnej studyjnej płyty w styczniu 2011 roku, a następnie wyruszyć w światową trasę koncertową. Pozostali muzycy Dream Theater pragną życzyć Mike'owi wszystkiego, co najlepsze w dalszej muzycznej karierze. Mamy również szczerą nadzieję, że odnajdzie dzięki temu, to czego szuka. Będzie nam go bardzo brakowało".


ciekawe kto go zastąpi, generalnie to go najbardziej lubiłem z tego bandu, szkoda

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 138 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group