Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Cze 25, 2024 07:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Najlepszy album Iron Maiden to:
Iron Maiden 14%  14%  [ 6 ]
Killers 0%  0%  [ 0 ]
The Number Of The Beast 19%  19%  [ 8 ]
Piece Of Mind 9%  9%  [ 4 ]
Powerslave 19%  19%  [ 8 ]
Somewhere In Time 5%  5%  [ 2 ]
7th Son Of A 7th Son 9%  9%  [ 4 ]
No Prayer For The Dying 2%  2%  [ 1 ]
Fear Of The Dark 12%  12%  [ 5 ]
The X Factor 0%  0%  [ 0 ]
Virtual VI 0%  0%  [ 0 ]
Brave New World 12%  12%  [ 5 ]
Dance Of Death 0%  0%  [ 0 ]
A Matter Of Life And Death 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 43
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 16:48 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
http://www.ironmaiden.com/steve-harris- ... er-24.html :shock:

Jestem zaskoczony, że Steve wydaje solowy album. Jest ostatnią osobą w Maiden po której bym się tego spodziewał. Mam tylko nadzieję, że nie będą to odrzuty z sesji Maiden, które były zbyt słabe na album ale coś nowego. Reszty składu nie znam więc tym bardziej nie wiem, czego się spodziewać. Nie mogę się doczekać premiery ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 18:18 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
BadOmen napisał(a):

Jestem zaskoczony, że Steve wydaje solowy album. Jest ostatnią osobą w Maiden po której bym się tego spodziewał.



Mnie właśnie dziwi ze dopiero teraz nagrał solowa płytę

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 13:13 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Dave Murray od dawna się zarzeka, że wyda solową płytę ale coś jej nie widać :lol: Ciężko mu z pisaniem kawałków i widać to po jego twórczości w IM :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 14:24 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Stolczyk napisał(a):
Ciężko mu z pisaniem kawałków

Tak samo jak Broderickowi w Megadeth

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 23:22 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Świeżaka do kozaka bym jednak nie porównywał :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 12:11 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Argo napisał(a):

Mnie właśnie dziwi ze dopiero teraz nagrał solowa płytę


Niby dlaczego? Przecież całe Iron Maiden to praktycznie jego solowy projekt. Zespół trzymał się jednej koncepcji ale często zmieniał styl, jak choćby na Siódmym synie czy na A Matter of Life And Dead. Ciekaw jestem co to za materiał, że nie nadawał się na album IM.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 19:41 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
http://rozrywka.trojmiasto.pl/Iron-Maid ... 64180.html A jednak.Przyjeżdżają mi prawie, że pod dom.3 przystanki kolejką i jestem. :D

Napewno będę, ciekaw jestem, czy ktoś z forum zawita, choć to jeszcze trochę czasu.A tak a propo kiedy zacząć kupować bilety najlepiej?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 21:56 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
viewtopic.php?f=20&t=574 jest cały temat :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 15:45 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Zaznaczyłem Piece of Mind, ale tytułowa, Killers, Powerslave, i the number, to świetne płyty. Choć jakoś ostatnio mi na nich zajawka przeszła :(

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Gru 25, 2012 16:14 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ja bardzo lubię pierwsze 5 płyt, a fazę na Ironów mam od niedawna w celach zapoznawczych przed zbliżającym się lipcowym koncertem :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 03:22 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no w końcu wydadzą porządne DVD ;)

Cytuj:
Pod koniec marca na podwójnym DVD ukaże się zapis koncertu "Maiden England '88", zarejestrowany w listopadzie 1988 roku w Birmingham.

Występ legendy heavy metalu odbył się w ramach trasy koncertowej "Seventh Son Of A Seventh Son" na stadionie N.E.C. Arena w Birmingham i został zarejestrowany podczas dwóch wyprzedanych koncertów.

DVD zawierać będzie dwie płyty - pierwsza to nagranie koncertu w odnowionej i rozszerzonej (względem wydania VHS z 1989 r.) wersji, obejmującej trzy dotychczas niepublikowane bisy - "Running Free", "Run To The Hills" oraz "Sanctuary" - dzięki którym czas trwania koncertu został wydłużony aż do 110 minut.

Współpracujący z zespołem reżyser i producent filmowy Andy Matthews postanowił powrócić do wersji koncertu sprzed ponad 20 lat i podjąć się mozolnego zadania obejmującego cyfrowy remastering każdej klatki filmu, korekcję barw i gradację kolorów, mając na celu nadanie obrazowi jak najwyższej jakości.

Również towarzyszący nagraniu VHS soundtrack w wersji stereo autorstwa Martina Bircha, który produkował nagrania zespołu w latach 1981-1993, został poddany odświeżeniu - wersja DVD zawiera ścieżkę dźwiękową w wersji 5.1 audio surround, za której kształt odpowiedzialny jest obecny producent Iron Maiden, Kevin Shirley.

Za reżyserię oraz montaż koncertu odpowiada basista i założyciel grupy Steve Harris, którego ambicją było ukazanie spojrzenia fanów Iron Maiden oglądających koncert swoich idoli przy jednoczesnym uchwyceniu brzmienia, wyrafinowanej produkcji oraz oświetlenia występu.

Dysk drugi to z kolei płyta bonusowa, na której znajdziemy m.in. dokument stanowiący trzecią część serii "History of Iron Maiden". 40-minutowy film zawiera niedawno przeprowadzone wywiady z pięcioma członkami zespołu oraz ich menedżerem Rodem Smallwoodem. Ten dokument opowiada historię zespołu od czasu trasy koncertowej "World Slavery", trwającej w latach 1984-85, przy okazji przedstawiając szczere wypowiedzi muzyków dotyczące ich wspomnień z tego ekscytującego, aczkolwiek niepozbawionego turbulencji okresu w ich karierze, który zaowocował powstaniem albumów "Somewhere In Time" oraz "Seventh Son Of A Seventh Son".

Wśród materiałów zawartych na płycie bonusowej znajduje się również film "Twelve Wasted Years", który oryginalnie ukazał się w formacie VHS w roku 1987. Po raz pierwszy dostępny w wersji DVD, ten półtoragodzinny dokument obejmuje archiwalne wywiady oraz ujęcia ilustrujące karierę zespołu od pierwszych koncertów w legendarnym już pubie Ruskin Arms, poprzez występy w londyńskim klubie Marquee, aż do trzech światowych tras koncertowych. Płyta zawiera także pięć teledysków promujących single z wyżej wspomnianych albumów, dokładnie odtworzonych cyfrowo na podstawie oryginalnych taśm przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania oraz wzbogaconych o dźwięk w formacie digital stereo.

"Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad odświeżeniem zapisu tego koncertu. Nasz reżyser i producent filmowy Andy Matthews niestrudzenie siedział nad materiałem, w wyniku czego po raz kolejny udało mu się stworzyć coś magicznego. Wersja VHS z roku 1989 już od wielu lat jest bardzo trudno dostępna, zaś my zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nasi fani oczekiwali na nową, cyfrową wersję. Chcieliśmy więc, aby film był jak najwyższej jakości. Najnowsza trasa koncertowa 'Maiden England World Tour', która odbędzie się jeszcze w tym roku, będzie obejmować większość utworów oraz rozwiązań produkcyjnych, jakie mogliśmy podziwiać na filmie z 1989 r. Niezwykle interesujące będzie zatem obserwowanie zmian, jakie zaszły pomiędzy tamtym czasem a rokiem 2013 pod względem produkcji, zwłaszcza biorąc pod uwagę nowoczesne rozwiązania technologiczne, jakie udało nam się wprowadzić" - opowiada Rod Smallwood, menedżer zespołu.

Ścieżka dźwiękowa ilustrująca koncert "Maiden England '88" będzie dostępna w formie dwupłytowego albumu CD, podwójnego albumu winylowego w limitowanej edycji oraz formatach cyfrowych do pobrania z internetu. Dotychczas wersja audio dostępna była jedynie na płycie CD, która ukazała się w serii wydawniczej EMI Sound And Vision w 1994 r. wraz z filmem w wersji VHS, jednak zawierała o dwa utwory mniej niż sam film - z uwagi na to, że wszystkie utwory nie zmieściły się na płycie, zabrakło na niej piosenek "Can I Play With Madness" oraz "Hallowed Be Thy Name".

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 09:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Porządne pod względem zawartych w nim materiałów. Sam koncert nie jest porywający. Dickinson jest tam w bardzo kiepskiej formie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 22:14 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
mateusz napisał(a):
Dickinson jest tam w bardzo kiepskiej formie.

To się zmieni, przy remesterze :lol:

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 23:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Muszą w takim razie nowe wokale podłożyć ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 17:53 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Ostatnio to jakaś moda na te podkładanie wokali nastała. Najpierw Mustaine, a teraz pewnie Dickinson. A jeszcze pamiętajmy o Halfordzie, też mu się zdarzyło poprawiać swoje wokale z koncertu w Japonii w 1979.

Choć z drugiej strony to pamiętam jakąś płytę koncertową Iron Maiden z ostatnich 3-5 lat to Dickinson nie poprawiał partii, a słychać że pod koniec koncertów troszkę tam szuka przerw. Po za tym dalej jednak daje radę śpiewać.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 19:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Thunder napisał(a):
a teraz pewnie Dickinson.

Po zwiastunie wideo słychać, że nic nie jest zmienione w głosie Bruce' a. Zresztą nie wyobrażam sobie aby sprzedali fanom doskonale znane im wydawnictwo z innymi wokalami. Chyba nikt by się takiego ryzyka nie podjął. Maiden England zna każdy ich słuchacz i natychmiast by dostrzegł różnice, co mogłoby się skończyć oskarżeniami o świętokradztwo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 15:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Cytuj:
British heavy metal legends IRON MAIDEN have released the following statement:

"We are deeply saddened to report that Clive Burr passed away last night. He had suffered poor health for many years after being diagnosed with multiple sclerosis and died peacefully in his sleep at home."

IRON MAIDEN bassist Steve Harris said: "This is terribly sad news. Clive was a very old friend of all of us. He was a wonderful person and an amazing drummer who made a valuable contribution to MAIDEN in the early days when we were starting out. This is a sad day for everyone in the band and those around him and our thoughts and condolences are with his partner Mimi and family at this time."

Added MAIDEN vocalist Bruce Dickinson: "I first met Clive when he was leaving SAMSON and joining IRON MAIDEN. He was a great guy and a man who really lived his life to the full. Even during the darkest days of his M.S., Clive never lost his sense of humour or irreverence. This is a terribly sad day and all our thoughts are with Mimi and the family."

Clive joined MAIDEN in 1979 and performed on the first three albums — "Iron Maiden" (1980), "Killers" (1981) and "The Number Of The Beast" (1982). Prior to that, he was a member of SAMSON, the band Bruce fronted before he too joined MAIDEN.

IRON MAIDEN established the Clive Burr MS Trust Fund in 2002 to benefit Clive Burr.

Pictured below: Clive Burr in 2008

Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Śro Mar 13, 2013 16:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No niestety. Stało się, co było nieuniknione :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 14:41 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Szkoda go, stwardnienie rozsiane to straszna choroba..

Mozna sobie zobaczyć jak wywija: http://www.youtube.com/watch?v=ZfU_zLWsh6I


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Iron Maiden
PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 22:21 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Niedawno ukazała się polskojęzyczna wersja biografii Dickinsona. Czytał ktoś? ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group