Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 09:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Najlepszy album
Prayers of steel 0%  0%  [ 0 ]
Reign in fear 0%  0%  [ 0 ]
Execution Guaranteed 25%  25%  [ 1 ]
Perfect Man 0%  0%  [ 0 ]
Secrets in a Weird World 0%  0%  [ 0 ]
Reflections of a Shadow 0%  0%  [ 0 ]
Trapped 0%  0%  [ 0 ]
The Missing Link 25%  25%  [ 1 ]
10 Years In Rage 0%  0%  [ 0 ]
Black In Mind 0%  0%  [ 0 ]
Lingua Mortis 25%  25%  [ 1 ]
End Of All Days 25%  25%  [ 1 ]
XIII 0%  0%  [ 0 ]
Ghost 0%  0%  [ 0 ]
Welcome To The Other Side 0%  0%  [ 0 ]
Unity 0%  0%  [ 0 ]
Soundchaser 0%  0%  [ 0 ]
Speak Of The Dead 0%  0%  [ 0 ]
Carved In Stone 0%  0%  [ 0 ]
Strings To A Web 0%  0%  [ 0 ]
21 0%  0%  [ 0 ]
Lingua Mortis Orchestra 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 16:14 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Dopiero zacząłem słuchać Rage i to był świetny pomysł. Na pierwszy ogień poszedł The Missing Link. Pierwszy kawałek mi jakoś nie zapadł w pamięć, dwa kolejne już lepiej się rozkręcają, a reszta rewelacja. Częściowo przesłuchałem także Welcome to the Other Side. Też świetne i myślę, że przesłucham niedługo całość tego albumu.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 18:52 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Dobra decyzja :) Dla mnie Rage zaczyna się właśnie na The Missing Link. Chociaż na poprzednim, Trapped, też się dzieje trochę ciekawych rzeczy. Natomiast Black In Mind, następca Missing Link, to już rewelacja od początku do końca, same klasyki! Z nowszych albumów warte polecenia są Unity, Soundchaser, czy Strings to a web. Chociaż Welcome to the other side to również solidny album.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 21:30 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Właśnie przesłuchałem całe Black In Mind i masz racje fiXXXer, każdy kawałek jest rewelacyjny.Do tego cudowne zakończenie. Aż szkoda, że akurat głowa mi siada to bym chyba słuchał tego albumu do świtu.

Zauważyłem też niesamowity talent do robienia chwytliwych refrenów z super melodią, skojarzyło mi się to trochę z Iced Earth, tyle że tam od czasów The Dark Saga z chwytliwością przesadzili. Na razie w przypadku Rage tego nie zauważyłem, więc pewnie sięgnę po więcej.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Nie Wrz 08, 2013 13:05 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Thunder napisał(a):
Do tego cudowne zakończenie.

Fakt, "All this time" to świetna ballada. Ale następny album "End of days" (również bardzo dobry, chociaż złagodzony w stosunku do poprzednika) zamyka ballada "Fading hours" - prawdziwy majstersztyk! Przejmująca i poruszająca - ciary gwarantowane :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Śro Wrz 11, 2013 20:37 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Bardzo też mi się spodobał album Perfect Man. Wasteland świetnie wprowadza w klimat albumu , a od Sinister Thinking to same hity. Do tego Don't Fear the Winter z tym ultra chwytliwym refrenem. Po czymś takim powinni byli zostać międzynarodową gwiazdą .

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 08:31 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Sam Wagner w jakimś wywiadzie mówił, że "Don't fear the winter" to metalowy szlagier, który każdy fan gatunku powinien znać. W 2001 roku nagrali go na nowo, co mnie ucieszyło, bo lubię ich starsze albumy, nawet bardzo, ale wolę wokal Wagnera od "Trapped!" w górę, bo na wcześniejszych płytach śpiewał dosyć wysoko. Dopiero od "Trapped!" zaczął śpiewać niżej, co moim zdaniem było strzałem w dziesiątkę.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Śro Lut 26, 2014 19:50 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Pod koniec maja ukaże się "The Soundchaser Archives" - podwójny album z okazji 30 lecia zespołu. Na dwóch płytach CD znajdzie się 30 utworów wcześniej nie wydanych, albo pojawiających się jako bonusy, plus kilka starych kawałków zagranych od nowa. Dodatkowo będzie można nabyć wersję z bonusową płytą DVD, zawierającą zeszłoroczny koncert z orkiestrą zagrany podczas Masteres of Rock.
Setlista:
CD1
01. Anybody Home?
02. Mystery Trip
03. In Union
04. Long Hard Road
05. Full Moon (International Version)
06. Nevermore
07. French Bourrée
08. A Perfect Day
09. Enough Is Enough
10. Here Comes The Night
11. Spiritual Awakening
12. Lost In The Void
13. The Missing Link
14. Another Kind Of Madness
15. Down To The Bone

CD2
01. The Speed Of Sound
02. Darkness Turns To Light
03. Death Is Alive
04. Gentle Murders
05. From The Cradle To The Grave
06. Refuge
07. Fugue No. 5
08. Last Goodbye
09. Dirty Wings
10. The Pit And The Pendulum
11. Waterfalls
12. Heads Off
13. Assorted By Satan
14. Shame On You
15. Soundchaser

DVD
Live at “Masters of Rock” Festival 2013
01. Cleansed by Fire
02. From the Cradle to the Grave
03. Scapegoat
04. The Devil's Bride
05. Empty Hollow
06. Lament
07. Suite Lingua Mortis:
- Prelude of Souls
- Innocent
- Depression
- No Regrets
08. Witches' Judge
09. Straight to Hell
+ Interviews & Bonus Videos

Okładeczka:

Image

Już sobie ostrzę zęby :twisted:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RAGE
PostWysłany: Nie Paź 03, 2021 13:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hehe nie wiem po co to pisze ale widocznie mam taką potrzebe ;)
od lat mówie sobie że kiedyś w końcu ogarne bardziej ten cały Rage ;) no i chyba się uda bo jestem w połowie ;)
wcześniej pisałem że troche znam ale badziej nie lubie niż lubie ;) jako przykład podałem akurat Trapped! chociaż to niezupełnie prawda ;)

olałem 10 Years in Rage: The Anniversary Album, Lingua Mortis oraz Lingua Mortis Orchestra (to nie jest Rage) bo to nie są prawdziwe albumy ;) koncerty olewam z wiadomych przyczyn ;) na epki może się skusze kiedyś tam ;)

rozpisywał się specjalnie nie bede o każdym płycie bo to bez sensu ;) będzie krótko a na końcu równianie ;)

zacznijmy od Avenger, w sumie można to potraktować jako demo ;) całkiem przyzwoity początek ale tak naprawdae wszystko się zaczyna od Reign of Fear który zaczyna brzmieć jak prawdziwy album, w ankiecie zagłosowałem na dwójke czyli na Execution Guaranteed, zdecytowanie najlepszy i chyba najcięższy Rage, tak mogliby grać cały czas ;) potem mamy nieco kombinowania w brzmieniu na Perfect Man, nie do końca mi to odpowiada ale jest całkiem dobrze, Secrets in a Weird World oraz Reflections of a Shadow podobają mi się bardziej ;) potem mamy wspomniane wcześniej Trapped! gdzie następuje zupełnia zmiana klimatów na modny już groove i odchodzenie od klasycznego brzmienie, muszę przyznać że na niej Rage udaję się obronić całkiem nieżle ale już od The Missing Link niestety Rage jest coraz gorzej ;) The Missing Link, Black in Mind i End of All Days ciężko się słucha, to już nie moja bajka, pojedyńcze kawałki są ok ale jako całość ciężki się tego słucha, następnie mamy XIII oraz Ghosts które są w całości do spuszczenia w kiblu :mrgreen:

Welcome To The Other Side do spuszczenia w kiblu :mrgreen: miałem racje natomiast do Unity, nie zestarzało się, nadal się całkiem dobrze słucha, Soundchaser to w sumie kontynuacja Unity minimalnie gorsza ;) Speak of the Dead takie se, dosyć nierówne, kiepski początek i zbędne klawisze(przeszkadzajki), ale Carved in Stone już lepsze jakby nieco ostrzejsze nawet od Unity, Strings to a Web dosyć nijakie granie, do kotleta, chyba sami nie wiedzą w którą strone iść, 21 troche lepiej, brzmienie lepsze, krótsza i nieco ostrzejrza bez udziwnien, The Devil Strikes Again dobry kotlecik ;) pamiętam kawałek My Way z koncertu przed Helloween, dobre mocne brzmienie, taki Rage można słuchać, covery na bonusowym cd słabe aby nie było za wesoło ;) Seasons of the Black w zasadzie podobnie, może tylko te suite bym wywalił bo takie granie im nie wychodziło nigdy ;) bonusowo jest ponownie nagrane 6 kawałków Avenger - zupełnie zbędne, przecież można kupić remastera ;) Wings of Rage to ciąg dalszy gitarowego Rage

Execution Guaranteed > Reign of Fear > Secrets in a Weird World/Reflections of a Shadow > Avenger > Perfect Man > Trapped! > Unity > Carved in Stone / The Devil Strikes Again > Seasons of the Black / Wings of Rage / 21 / Soundchaser / Resurrection Day >>>>>>>>> The Missing Link / Black in Mind / End of All Days / Strings to a Web >> Speak of the Dead >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> XIII / Ghosts / Welcome To The Other Side :mrgreen:

i tak przechodzimy do nowego albumu który można pożyczać ;)

czyli w skrócie najlepsze płyty są z lat 1985-1992, Unity a potem okres bez Smolskiego czyli powrót do czystego gitarowego grania
ale właściwie można się skupić tylko na pierwszych 4 albumach z równania ;) reszty może nie być ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group