Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 13, 2024 15:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

najlepszy/ulubiony kawałek to ?
Disconnect 2%  2%  [ 1 ]
The World Needs a Hero 3%  3%  [ 2 ]
Coming Home 0%  0%  [ 0 ]
Moto Psycho 3%  3%  [ 2 ]
1000 Times Goodbye 14%  14%  [ 9 ]
Burning Bridges 10%  10%  [ 6 ]
Promises 11%  11%  [ 7 ]
Recipe for Hate...Warhorse 5%  5%  [ 3 ]
Losing My Senses 3%  3%  [ 2 ]
Dread and the Fugitive Mind 30%  30%  [ 19 ]
Silent Scorn 0%  0%  [ 0 ]
Return to Hangar 10%  10%  [ 6 ]
When 10%  10%  [ 6 ]
Razem głosów : 63
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 22:22 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
yaku napisał(a):
No to widzę, że jest nas trzech! :)


Albo nawet czterech, gdyż również jestem zwolennikiem tego utworu i ciężko mi go sobie wyobrazić właśnie w środku płyty, jedynym innym kawałkiem który ewentualnie pasowałby mi na otwieracz jest Dread, świetnie się to sprawdziło na RA i myślę że dobrze spełniłby swoją rolę na płycie. Ale ja nie mam problemu bo mi świetny Disconnect jak najbardziej pasuje ;) W ogóle TWNAH to takie dziwne trochę dzieło, ani to specjalnie ostre, ani jakieś bardzo wyraziste, a jak już się odpali to do samego końca gęba się cieszy :D po prostu zajebiście przyjemnie się go słucha i to chyba jego największy plus. Kiedyś zagłosowałem na Promises, teraz wahałbym się nad Recipe i When- oba to monumentalne, półrecytowane kolosy które uwielbiam. Bardzo lubię ten album, z 7-8/10 na pewno bym dał.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 19:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
bialkomat napisał(a):
lesny002 napisał(a):
3. Coming Home - 8/10 - jak na bonus, wyjątkowo przystępna, fajnie to "Arizoona" rudzielcowi wyszło ;) Ale że balladki Megadeth ma i lepsze i dłuższe, także ocena 8.

O, widzę że nie ma raczej problemów z dorwaniem japońca
Tak w ogóle to dla mnie tym 13-ym kawałkiem powinien być Kill The King, albo w ogóle powinien się był znaleźć w standardowym wydaniu zamiast takiego np. Moto Psycho. To by było coś ! Notowania albumu byłyby jeszcze większe.
A jeśli Coming Home to tylko w połączeniu z Moto Psycho (z repryzą z Coming..) tak jak to było w pierwotnym miksie niewydanego studyjnego Capitol Punishment. W takiej wersji nawet Moto Psycho się zgrabniej prezentowało. Szkoda że z tego zrezygnowali i wyszło jak wyszło.


Ma ktoś może jeszcze link do studyjnego CP? Byłbym wdzięczny.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 20:05 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
https://www.youtube.com/watch?v=EnM2wtFhSe8
Polecam i pozdrawiam :D W lepszej jakości niż 128 (chyba) tego nigdzie w sieci nie widziałem).

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 25, 2015 20:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Dzienki :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 16:29 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
W związku z premierą Dystopii przypomniałem sobie albumy Mega, których słucham najbardziej i muszę przyznać, że dopiero po tylu latach słuchania coś ten album mnie ruszył, choć nie są to jakieś ogromne zmiany :D

Disconnect: Fajny przyjemny kawałek, ale nie pasuje trochę na otwieracz, mógłby być trochę szybszy 4/5
TWNAH: Słowa cedzone przez zęby dają ciekawy efekt, lubię nawet ten utwór 4,5/5
Moto Psycho: Nieporozumienie nie widzę w nim nic ciekawego 3/5
1000 Times: Intrygujący riff, intro budujące napięcie, takie coś w Megadeth bardzo lubię 4,5/5
Burning Bridges: Kompozycja bardzo fajnie wypada koncertowo, podobają mi się solówki, które w połączeniu z podwójną stopą brzmią jak u Kinga Diamonda 4,5/5
Promises: Małe arcydzieło, bardzo przyjemna ballada, jedna z lepszych Mega, podoba mi się fakt, iż Rudy się nią zainspirował przy tworzeniu Poisonous 5/5
Recipe for Hate: Kolejne arcydzieło, świetny thrashowy kawałek, który ma w sobie wiele nawiązań do wcześniejszej twórczości (konstrukcja jak Five Magics, hiszpańskie solówki akustyczne [Holy Wars], solówki [Hangar], ending [Ashes], melodeklamacje [skojarzyło mi się z Dawn Patrol]. Mimo wszystko nie są to w żadnych wypadku plagiaty, tylko po prostu fajne smaczki. 6/5
Losing My Senses: Nigdy za nim nie przepadałem, ale ma w sobie jeden cudowny moment, mianowicie ten od 2/3 utworu. Naprawdę świetna solówka, jedna z lepszych w Megadeth moim zdaniem 4/5 (to ona podbija notowania utworu).
Dread: Fajne nawiązania do Sweating Bullets, refren trochę skojarzył mi się z Symfonią Destrukcji. Przyjemnie się tego słucha 4/5
Silent Scorn: To co prawda tylko przerywnik, ale bardzo fajny. Na trasie TWNAH, gdy leciał jako zakończenie, to wydawało się, że jest integralną częścią Holy Wars :) 4/5
Return to Hangar: Mroczniejsza wersja Hangaru 18, zdecydownie jeden z jaśniejszych momentów płyty. Ponownie postawiono na wojnę solówek, chociaż nie są tak melodyjne jak poprzednio, dzięki czemu kawałek tak szybko się nie przejada 4,5/5
When: Nic ciekawego, w tej kwestii zdania nie zmienię, ten album mógł się kończyć inaczej 3/5

Żałuję bardzo, że album nie wyszedł w oryginalnej formie (CP), płynne przejścia pomiędzy kawałkami były ciekawe, a ponadto na podstawoej wersji albumu był Kill The King i Coming Home :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 17:45 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cytuj:
ałuję bardzo, że album nie wyszedł w oryginalnej formie (CP), płynne przejścia pomiędzy kawałkami były ciekawe, a ponadto na podstawoej wersji albumu był Kill The King i Coming Home :D

Ale za to brakowało Disconnect, Burning Bridges, Recipe i Silent Scorn, a to moim zdaniem jednak solidna część TWNAH...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 21:13 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Ciekawy sposób oceniania masz, Jimmy. 3/5 to nieporozumienie, ale 4/5 to juz bardzo dobry kawałek. Czym musi podpaść Ci piosenka, żeby zasłużyć na 1? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 21:43 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Jakie macie źródło odnośnie pierwotnej wersji tej płyty?

P.S. Zwróćcie uwagę na ankietę i jaka to równa płyta była skoro w zasadzie tylko na jeden z utworów nie oddano głosu (SS nie liczę).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 21:55 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
rozwajler napisał(a):
Jakie macie źródło odnośnie pierwotnej wersji tej płyty?

P.S. Zwróćcie uwagę na ankietę i jaka to równa płyta była skoro w zasadzie tylko na jeden z utworów nie oddano głosu (SS nie liczę).


Po prostu tu nie ma nic dobrego ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 22:41 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Mi się najbardziej podoba When. Ze względu na świetny tekst i muzykę. Kilkuminutowy początek w miarę monotonny moze zniechęcić, ale potem zaczyna sie taka jazda, że naprawdę! Jeden z moich ulubionych utworów na TWNAH ;)
W sumie to ten album jeden z pierwszych, od których poznałam Megadeth, więc czuje do niego sentyment i uważam za kawał dobrej roboty. Jest to powrót do normalnego grania, po Risku itp.

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 09:54 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
rozwajler napisał(a):
Jakie macie źródło odnośnie pierwotnej wersji tej płyty?

Nie wiem czy jest gdzieś jakieś źródło potwierdzające tę informację, w każdym razie wiem na pewno, że pierwotna wersja (inny mix i kolejność utworów) płyty (wtedy pod roboczą nazwą Capitol Punishment) wyciekła do Napstera jeszcze przed ukazaniem się składanki CP - wtedy też udało mi się ją ściągnąć i mam te pliki do dzisiaj.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group