Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 13, 2024 04:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

najlepszy/ulubiony kawałek to ?
Disconnect 2%  2%  [ 1 ]
The World Needs a Hero 3%  3%  [ 2 ]
Coming Home 0%  0%  [ 0 ]
Moto Psycho 3%  3%  [ 2 ]
1000 Times Goodbye 14%  14%  [ 9 ]
Burning Bridges 10%  10%  [ 6 ]
Promises 11%  11%  [ 7 ]
Recipe for Hate...Warhorse 5%  5%  [ 3 ]
Losing My Senses 3%  3%  [ 2 ]
Dread and the Fugitive Mind 30%  30%  [ 19 ]
Silent Scorn 0%  0%  [ 0 ]
Return to Hangar 10%  10%  [ 6 ]
When 10%  10%  [ 6 ]
Razem głosów : 63
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 09:02 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Cóż, po Risk okazało się, że zrobili jeszcze bardziej melodyjny album. Nie wyszło może jakoś wybitnie, ale płaczu też nie ma. Czuć, że tym razem gdzieniegdzie wrócono do metalu. Z drugiej strony te melodyjki i chwytliwe refreny mi się na tym albumie podobają. Aż mi żal, że Moto Psycho ma jednak troszkę słabszy refren, ale da się go lepiej przetrawić w porównaniu z utworem tytułowym. Fajny był pomysł na When, którego "nudziarstwo" jest bardzo klimatyczne.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 12:44 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Ja nie rozumiem tego pojazdu po When. Dla mnie ten utwór jest jednym z najlepszych na płycie. Ciągnie się owszem ale tak ma być. Napięcie i emocje narastają z każdą minutą utworu by eksplodować pod koniec i wszystko skwitować solówkami na zakończenie utworu. Wokal Dave'a dla mnie bomba. Doskonale oddaje wściekłość i rozczarowanie wynikające z tekstu.

Jest tak skonstruowany, że po zakończeniu When zawsze mam ochotę odpalić album jeszcze raz.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 12:59 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
When też mi się podoba. Do tego to jeden z ostatnich symptomów pomysłowości Megadeth w obecnym tysiącleciu.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 13:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dla mnie to ostatni album Megadeth który nadaje się do słuchania w całości (no prawie) :roll:

a kawałki typu When dla mnie mogliby nagrywać na każdej płycie :D

jeszcze ciekawostka, album zadebiutował u nas na 17 miejscu i był na liście aż przez 7 tygodni
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=32&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=33&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=34&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=35&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=36&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=37&lang=pl
http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=38&lang=pl

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 15:47 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Thunder napisał(a):
When też mi się podoba. Do tego to jeden z ostatnich symptomów pomysłowości Megadeth w obecnym tysiącleciu.


Nie mówiłbym tu o pomysłowości, toż to w większości zrzynka po Diamod Head ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 16:27 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
I to jest magia Mega, bo dla mnie TWNAH to ścisła czołówka albumów tej kapeli. "Disconnect" - piękne melodie i świetny klimat. "Return to hangar" - utwór kozak, nie przynosi wstydu starszemu bratu. "Recipe for hate" - tyle dobrego się tam dzieje! Świetny, niepokojący bas, solo akustyczne, które kocham, przyśpieszenie w drugiej części utworu - wszystko super.


podzielam opinię kolegi, ale...

Cytuj:
O znacznej większości utworów z tej płyty mogę powiedzieć coś (bardzo) dobrego.


tu się różnimy, bo ja o większosci, ale nie aż tak znacznej, bo są kawałki, które chętnie omijam

Cytuj:
Cóż, po Risk okazało się, że zrobili jeszcze bardziej melodyjny album


what??

Risk był hard-rockowy/rockowy, a TWNAH to jednak metalowa płyta

Cytuj:
dla mnie to ostatni album Megadeth który nadaje się do słuchania w całości (no prawie)


następny jest jeszcze lepszy, a i ostatnie dwa spokojnie trzymają poziom


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 10:00 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Nie podoba mi się When. Jest strasznie monotonny. Trochę przydługie te intro. Reszta już ujdzie, nie licząc tego że to kopia Diamond Head :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 02, 2013 21:44 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Jimmy0555 napisał(a):
Reszta już ujdzie, nie licząc tego że to kopia Diamond Head :)


Tyle tylko że to był celowy zabieg. ;)

Co do albumu to przekonał mnie w końcu Promises. Jednak ta ballada jest cudowna i to mimo braku jakiejś efektownej solówki. Włącza mi się syndrom "jeszcze jeden raz", co do tej pory było zarezerwowane tylko dla co szybszych lub cięższych kawałków Megadeth. Partie smyczkowe są zarąbiste i fajnie budują klimat.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:24 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
To wciaż jeden z moich ulubionych albumów, jakie kiedykolwiek powstały i muzycznie i sentymentalnie. Dla mnie ścisła czołówka Megadeth.

Disconnect - 5-
The World Needs a Hero - 4+
Moto Psycho - 4
1000 Times Goodbye - 5
Burning Bridges - 4
Promises - 5+
Recipe for Hate...Warhorse - 6
Losing My Senses - 4-
Dread and the Fugitive Mind - 5+
Silent Scorn - 4
Return to Hangar - 5-
When - 4

Ode mnie 5 oczywiście. Pisałem o nim wcześniej tu: viewtopic.php?p=22211#p22211 i w sumie do dziś większość się zgadza.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:49 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Witaj w klubie :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 11:36 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 27, 2013 18:56
Posty: 26
Dread And Fugitive Mind jest moim absolutnym faworytem z tej płyty. Uwielbiam prostotę w graniu tego kawałka, ale mam nie odparte wrażenie, że riff pod solówką to wypisz-wymaluj riff z Tornado Of Souls :lol:

Return To Hangar tez jest świetnym kawałkiem. Moim zdaniem Metallica mogła by sie uczyć od swojego dawnego kolegi jak sie robi kontynuację utworów ;)

Utwory takie jak When, Coming Home czy Silent Scorn traktuje jako zwykłe zapychajki. Nie wnoszą dla mnie absolutnie nic. Ot pseudo cover, sentymentalny płacz za Arizoną czy chyba przypadkowo nagrana melodyjka na wyjście z koncertu.
Losing My Senses brzmi mi jak odrzut z Criptica. I nie mogę się pozbyć tego wrażenia od paru lat...
Disconnect - ta solówka... :lol: jedynie co pozytywnie wspominam z tego utworu bo wywołuje u mnie uśmiech, na otwieracz to zupełnie nie pasuje, już lepiej sprawdzil by sie Motopsychol ;)

O kawałku tytułowym czy Burning Bridges nie mam zdania. Nie zapadły mi w pamięć i żeby coś teraz o nich napisać
musiałbym je sobie zwyczajnie puścić.
Recipe Fof Hate - Kolejny Monument z tej płyty. Jest idealny i żałuję, że nie jest grany na koncertach. :cry:
Promises - ktoś komuś pozazdrościł akcji z orkiestrą :D, ale bardzo lubię ten utwór. Taka prawdziwie przejmująca ballada.

Ogólnie mam wrażenie, że z ta płytą zaczął się symptom XXI wieku kiedy na płycie są raptem 3-4 dobre utwory, i z kilku płyt po roku 2000 można złożyć jedną ale za to zajebistą :oops:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 12:34 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Też odświeżę oceny w systemie szkolnym jaki zaproponował yaku, bo lepiej odzwierciedla jak dobry po postu jest utwór. Ale oceny będą trochę inne :P Silent Scorn traktuje jako wstęp do RtH.

Ogólnie cała płyta to raczej kiepskie kopie innych utworów Megadeth :) Dla mnie po Risku i SC, UA najgorsza płyta Megadeth czyli jest awans na 4 miejsce :D

Disconnect - 2+ , bleh, naprawdę denny utworek za ta tappingową solóweczkę dałem plusik :P
The World Needs a Hero - 2 chyba najgorszy tytułowy jaki miał Megadeth, no teraz walczy z Super Collider :)
Moto Psycho - 3 ok nic specjalnego (w wersji połączonej z Coming Home dostałby 4 lekko)
1000 Times Goodbye - WTF najgorszy utwór na płycie 1+
Burning Bridges - 3+ niezłe ale wokal podczas refrenu denerwuje
Promises - 3+ ładna balladka ale litości... takie ckliwe tematy nie powinny mieć miejsca na płycie Megadeth która miała być swoistym powrotem do korzeni haha :P Do Riska bym wrzucił :D
Recipe for Hate...Warhorse - 4 dobre :)
Losing My Senses - 2 wyjebać to, nudne
Dread and the Fugitive Mind - 3+ może być
Silent Scorn/Return to Hangar - 3 niezłe solówki ale ogólnie dupy nie urywa
When - pierwsza część klimatyczna i dobra, ale w sumie nic specjalnego 3+

Średnia ocen wychodzi 3-


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 19:07 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Negorto napisał(a):
Uwielbiam prostotę w graniu tego kawałka, ale mam nie odparte wrażenie, że riff pod solówką to wypisz-wymaluj riff z Tornado Of Souls :lol:

No zgadza się, mnie również zawsze się z nim kojarzył :) Podobnie zresztą jeszcze z riffami pod sola w She-wolf i Day The Music Died MD.45. Jakieś takie podobne progresje akordowe mają, cóż chyba taki styl naszego Rudzielca :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 15:57 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Ja zawsze twierdziłem, że jakby wywalić z płyty 3 pierwsze utwory to byłaby to wręcz genialna całość. Od 1000 Times Goodbye do When - same perełki. I chyba z 45 minut muzyki co byłóby iloscia wystraczającą.
Mam wrażenie, że ogólnie niska ocena tej płyty wśród fanów wynika z wyjątkowo słabego początku The World Needs A Hero. No momenatmi katastrofalnego wręcz. Żadna inna płyta Mega nie ma tak jałowych pierwszych 3 nagrań, nawet Super Collider czy United na starcie mają perełki, że o Risk już nie wspomnę.
Dodatkowo te 3 pierwsze nagrania są na TWNAH dosyć ważne, bo oprocz openera (zawsze istotnego) mamy nagranie tytułowe oraz utwór promujacy płytę.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 16:19 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Żeście się uczepili tego "Disconnect" a to piękny utwór! I wokalnie i instrumentalnie na wysokim poziomie. Że o niesamowitym klimacie nie wspomnę :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 16:26 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Disconnect sam w sobie jest OK. Ale zupełnie nie ma kopa i na operea on kompletnie nie pasuje. W roli jaką mu narzucono nie sprawdza się W OGÓLE i zawsze bedzie budzil mój niesmak. To tak samo jakby dać Losing For Senses na openera. Kompletnie bez sensu. Chyba tylko Promises byłoby jeszcze gorszym rozwiązaniem na to miejsce. Na szczęście tego nam oszczędzono.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 17:14 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Hmmm, ja za to nie jestem sobie w stanie wyobrazić tego albumu z inna kolejnościa utworów i gdyby ktoś mi je poprzestawiał, to źle bym się czuł słuchając całości. ;)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 19:10 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Yer Blue napisał(a):
nie ma kopa i na operea on kompletnie nie pasuje.

A gdzie jest powiedziane, że otwieracz musi być mocny, czy szybki? Ma być dobry. I tu Disconnect idealnie pasuje :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 19:34 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
fiXXXer_85 napisał(a):
Żeście się uczepili tego "Disconnect" a to piękny utwór! I wokalnie i instrumentalnie na wysokim poziomie. Że o niesamowitym klimacie nie wspomnę :)

Właśnie :) Mnie ten kawałek również się zawsze bardzo podobał i pasuje mi zarówno jako otwieracz jak i ogólnie :) Jedynie co mnie w nim zawsze nieco mierziło, to to, że solówka (a konkretniej ten basowy motyw) jest jakby zapożyczona ze środkowej partii "Sucking My Love" Diamond Head. Ale to w końcu tylko mała drobnostka przy When ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 13, 2013 19:55 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
No to widzę, że jest nas trzech! :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group