Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 18:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Najlepszy album Megadeth to:
Killing Is My Business... And Business Is Good 0%  0%  [ 0 ]
Peace Sells... But Who's Buying? 17%  17%  [ 3 ]
So Far, So Good... So What! 6%  6%  [ 1 ]
Rust In Peace 44%  44%  [ 8 ]
Countdown To Extinction 6%  6%  [ 1 ]
Youthanasia 22%  22%  [ 4 ]
Hidden Treasures 0%  0%  [ 0 ]
Cryptic Writings 0%  0%  [ 0 ]
Risk 0%  0%  [ 0 ]
The World Needs A Hero 0%  0%  [ 0 ]
The System Has Failed 0%  0%  [ 0 ]
United Abominations 0%  0%  [ 0 ]
Endgame 0%  0%  [ 0 ]
TH1RT3EN 0%  0%  [ 0 ]
Super Collider 0%  0%  [ 0 ]
Dystopia 6%  6%  [ 1 ]
Razem głosów : 18
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 13:37 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Myśląc w taki sposób to cały thrash metal jest robiony pod publikę w porównaniu do blacku czy konkretnego death metalu, przecież taki tok rozumowania jest bez sensu. Dla mnie Youthanasia ocieka wręcz emocjami i zajebistym, trochę depresyjno-samobójczym klimatem, ale może się nie znam. Ja opowiadam o tym co odczuwam podczas słuchania albumu który mam osłuchany do bólu, a który robi na mnie ciągle to samo wrażenie. Nie powtarzam opinii zasłyszanych od innych osób.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 14:08 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Pią Sty 22, 2016 10:50
Posty: 33
Moim skromnym zdaniem jest z osiem płyt Megadeth, które mają ciekawszy klimat niż Youthanasia (mogę wymienić, jakby ktoś chciał). Weźmy choćby sarkastyczno – posępny – poirytowany – lekko schizofreniczny klimat Post American World i porównajmy z liryczno – cierpiętniczym Addicted to Chaos. Jak dla mnie Dystopia pod tym względem góruje nad Youthanasią. IMO na pierwszej mamy klimat prawdziwy a na drugiej pozorowany. A jak się przyrówna dowolny kawałek z Youthanasi do powiedzmy The Court Of The Crimson King to różnica robi się kolosalna. Zgadzam się, że Youthanasia nie jest złą płytą i są tam fajne utwory, ale i przed nią i po niej Megadeth nagrywało albumy, które mnie bardziej kręcą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 15:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
eddie napisał(a):
IMO na pierwszej mamy klimat prawdziwy a na drugiej pozorowany.

Hehehe - "klimat pozorowany", dobre. A jak stwierdzić czy klimat jest "pozorowany", czy nie? Operujesz jakimś zupełnie abstrakcyjnym pojęciem, którego nie da się zmierzyć. Może Ty po prostu uważasz, że jak coś jest bardziej skomplikowane muzycznie, to jest lepsze?
eddie napisał(a):
Zgadzam się, że Youthanasia nie jest złą płytą i są tam fajne utwory, ale i przed nią i po niej Megadeth nagrywało albumy, które mnie bardziej kręcą.

Jasna sprawa, można tak uważać. Zupełnie normalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 16:23 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Nie byłbym taki pewien, że klimat jest pozorowany skoro Rudy był świeżo po próbie samobójczej czy coś. W każdym razie mnie jakoś nie razi sztucznością, a wręcz przeciwnie. Każdy woli co innego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 16:50 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
eddie napisał(a):
IMO na pierwszej mamy klimat prawdziwy a na drugiej pozorowany.

Ło matko :shock: czekam w takim razie na definicję klimatu prawdziwego i pozorowanego :)

Cytuj:
A jak się przyrówna dowolny kawałek z Youthanasi do powiedzmy The Court Of The Crimson King to różnica robi się kolosalna

No to żeś wyskoczył jak filip z konopii - takie trochę z dupy to porównanie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 16:53 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Pią Sty 22, 2016 10:50
Posty: 33
mateusz napisał(a):
Hehehe - "klimat pozorowany", dobre. A jak stwierdzić czy klimat jest "pozorowany", czy nie? Operujesz jakimś zupełnie abstrakcyjnym pojęciem, którego nie da się zmierzyć. Może Ty po prostu uważasz, że jak coś jest bardziej skomplikowane muzycznie, to jest lepsze?



Różnica między pozorowanym klimatem a prawdziwym jest taka sama jak między rozgotowaną parówą a soczystym stekiem. Nie da się zmierzyć obiektywnie co jest smaczniejsze. Kwestia gustu. No i oczywiście każdy ma prawo inaczej odbierać muzykę i uważać, że jego ulubiona płyta ma klimat steku a nie parówki (przepraszam wegan, że obrażam ich uczucia).
No i nie uważam, że jak coś jest skomplikowane to z natury będzie lepsze niż coś prostego. Przykładowo prymitywny jak budowa cepa kawałek TNT (AC DC) jest sto razy bardziej zajebisty niż muzycznie rozbudowane New Millennium (Dream Theater). Nie ma reguły. Albo coś smakuje albo nie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 17:01 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
eddie napisał(a):
Nie da się zmierzyć obiektywnie co jest smaczniejsze.

O widzisz! otóż to! Sam pisałem o tym na początku, że jest to kwestia indywidualnych odczuć.
Jednak Ty cały czas stawiałeś się w roli kogoś, kto wie najlepiej co ma klimat, a co nie ma, skąd wynika, kiedy jest pozorowany a kiedy autentyczny itp. itd.
W przypadku Youthanasii jest cała masa fanów, którzy jednak podobnie odczuwają ten - jak to nazwałeś - "mityczny klimat", więc chyba trza przyznać, że coś w tym jest.
I wierz mi, że bynajmniej nie jest to "przypadłość" tylko członków tego forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 17:32 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Pią Sty 22, 2016 10:50
Posty: 33
Wszystko co tu piszę to tylko moje subiektywne opinie. Przecież ja mam świadomość, że youthanasia ma swoich fanów. Trochę zaskakuje, że jest ich tu więcej niż fanów Peace sells, ale trudno się mówi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 18:12 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Każdy odbiera muzykę indywidualnie i przede wszystkim sercem, nie głową. Oczywiście nie ma nic złego w racjonalnej ocenie, jest wręcz wskazana ale ogólne wrażenie to kwestia emocji jakie dany album wzbudza. Ja na przykład uwielbiam brudne, nieczyste brzmienie So Far So Good So What, które zostało nieraz zjechane na tym Forum. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że jest kiepskie ale ma w sobie to coś, ten klimat, nie wyobrażam sobie tego albumu nagranego w czystym,łagodnym brzmieniu.

eddie napisał(a):
Trochę zaskakuje, że jest ich tu więcej niż fanów Peace sells, ale trudno się mówi.


Wątpię, ale nawet jeśli to co z tego? Ty wolisz PS więc wszyscy muszą? Może według Ciebie wszystko co "trashowe" jest lepsze?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 20:05 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
BadOmen napisał(a):
Ja na przykład uwielbiam brudne, nieczyste brzmienie So Far So Good So What, które zostało nieraz zjechane na tym Forum. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że jest kiepskie ale ma w sobie to coś, ten klimat, nie wyobrażam sobie tego albumu nagranego w czystym,łagodnym brzmieniu.


Mam tak samo :lol:

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ulubiona płyta
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 00:05 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Jedyne co potrzeba było produkcji trzeciej płyty to tego, żeby była głośniejsza, a za perkusją nie było protoplasty Shawna Drovera czyli Chucka Behlera. Szkoda, bo wtedy bardziej bym się zastanawiał która z trzech pierwszych płyt jest najlepsza w całej dyskografii Megadeth. A tak, dalej Peace Sells... But Who's Buying? jest moim zdaniem najlepsza. Ostatnio mnie naszła refleksja nad Rust in Peace którą może rozwinę niebawem w wątku o tej płycie,

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group