Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 12:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Ulubiony kawałek
The Threat Is Real 6%  6%  [ 1 ]
Dystopia 11%  11%  [ 2 ]
Fatal Illusion 0%  0%  [ 0 ]
Death from Within 0%  0%  [ 0 ]
Bullet to the Brain 6%  6%  [ 1 ]
Post-American World 22%  22%  [ 4 ]
Poisonous Shadows 17%  17%  [ 3 ]
Look Who's Talking (bonus track) 6%  6%  [ 1 ]
Conquer...or Die 0%  0%  [ 0 ]
Lying in State 22%  22%  [ 4 ]
The Emperor 11%  11%  [ 2 ]
Last Dying Wish (bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Foreign Policy (F.E.A.R cover) 0%  0%  [ 0 ]
Me Hate You (japanese bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 18
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 21:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Kurde, pojebało mi się z ankietą. Sorry, od początku musiałem zrobić, bo coś edytowałem nie tak jak trzeba ;)

Gdyby Melt The Ice Away wchodziło na którąś wersję albumu, to oddałbym chyba głos właśnie na ten utwór. Niesamowicie się wkręciłem w ten cover. Tak, wiem, że na płycie jest trochę smaczków i dużo ambitniejszego grania, ale nie to jest najważniejsze. No i jak to tak głosować na cover? Oburzające, prawda? ;)
Wybierałem między utworem tytułowym, Lying In State, Death From Within i Poisonous Shadows. Ostatecznie głos oddaję na ten ostatni. Zdecydowanie nietypowy numer jak na Megadeth. Owszem, ocierali się już o zbliżone rejony, ale co do poziomu można było mieć wątpliwości. Bardzo nastrojowa kompozycja i dowód na to, że nie musi być szybko, ostro i przypominać starych dokonań, żeby było ciekawie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 09:43 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Mnie dla odmiany po pizdowatym koliberku najbardziej usatysfakcjonował Lying in State, polecam und pozdrawiam ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 19:49 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Sty 19, 2016 19:14
Posty: 11
Na dzień dzisiejszy takie "notowania":

The Threat Is Real - 10/10
Dystopia - 10/10
Fatal Illusion - 10/10
Death from Within - 10/10
Bullet to the Brain - 10/10
Post-American World - 10/10
Poisonous Shadows - 10/10
- pierwsze 7 kawałków z Dystopia to dla mnie potężne uderzenie, ostre, zadziorne, melodyjne, niesamowite solówki.
Look Who's Talking (bonus track) - 8/10 - aż 8 bo refren jest zajebisty.
Conquer...or Die - 9/10 - powinien być dłuższy!!!
Lying in State - 10/10 - poziom pierwszych 7-miu kawałków.
The Emperor - 5/10 - ukłon w stronę radia, list przebojów? Da się tego posłuchać ale odstaje od reszty.
Last Dying Wish (bonus track) - 10/10 - klimat TSHF!!!!
Foreign Policy (F.E.A.R cover) - 9/10 - normalnie rzeźnia ;)
Melt The Ice Away (cover) - 9/10 - jak to buja!!!
Me Hate You (japanese bonus track) - 9/10

Nesamowicie równa płyta. Ostatni raz tak się jarałem Megadeth jak wyszła TSHF. Potem mój zapał do tej kapeli powolutku ale jednak systematycznie malał, jeszcze Th1rt3en mnie odrobinę ruszyło ale jak usłyszałem utwór promujący Super Collider to prawie o nich zapomniałem - a tu proszę jakie miłe zaskoczenie z Dystopią :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 21:28 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ponoć Dystopia zadebiutowała na 3 miejscu listy Billbord z 38 tysiącami sprzedanych egzemplarzy

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 14:04 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Ładnie. A solówki na płycie miód malina. Doszedłem do Poisonous Shadows (zalatuje mi w refrenie: Promises, ale to akurat na plus). Początek płyty mógł być bardziej oryginalny, ale od Bullet to the Brain jest naprawdę dobrze. Zobaczę jeszcze końcówkę, to uzupełnię wypowiedź.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 17:48 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Na wiki piszą:
Dystopia debuted at number three on the Billboard 200, with 48,000 copies sold it the first week.

Jeśli to prawda to jest to drugi największy sukces w historii Mega na tej prestiżowej liście. Countdown było na 2, Youthanasia na 4.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 08:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Yer Blue napisał(a):
Na wiki piszą:
Dystopia debuted at number three on the Billboard 200, with 48,000 copies sold it the first week.

Jeśli to prawda to jest to drugi największy sukces w historii Mega na tej prestiżowej liście. Countdown było na 2, Youthanasia na 4.


http://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/6859436/adele-25-billboard-200-number-1-eight-week - źródło. Do drugiego i pierwszego miejsca zabrakło około drugie tyle kopii.
Kiedy wychodziła Youthanasia potrzebowała 143 000 żeby zadebiutować na 4 ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Lut 03, 2016 23:24 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
W 94 roku sytuacja sprzedaży płyt była nieporównywalnie lepsza niż w 2016. Dystopia jak na dzisiejsze czasy ma świetny wynik z blisko 50 tysiącami sztuk.
Ale ta 3 pozycja to efekt szczęścia. Styczeń to zastój w premierach, a 2 pierwsze miejsca bardzo słabną, teoretycznie łatwo osiągalne było nawet 1 miejsce. Tydzień temu jakiś średnio znany zespół rockowy wdarł się na szczyt, chociaż sprzedaż Adele i JB były lepsze niż w tym tygodniu.
Myślę, że Rudy specjalnie przesunął premierę na styczeń, dobrze wiedząc, że to ogórkowy okres w muzyce, licząc na lepszą pozycję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 09:12 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Jakoś trzeba łechtać swoje ego :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 14:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
W Polsce Dystopia zadebiutowała na 8 miejscu (http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=) Najwyższe w historii czyli jakoś od 2000 roku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Lut 04, 2016 19:02 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Jak ocenicie poziom tekstów na Dystopii w porównaniu z tymi z SC ?

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 10:21 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Argo napisał(a):
Jak ocenicie poziom tekstów na Dystopii w porównaniu z tymi z SC ?

Nie wsłuchiwałem sie jeszce jakoś specjalnie w teksty Dystopii, ale zważywszy że nie słyszę żadnych irrytujących wstawek typu 'just like a super collider', 'burn baby burn', 'oo ooo ooo', czy 'crazy I'm going crazy' okraszonych całą masą częstochowskich rymów, to powiedziałbym że jest przynajmniej kilka poziomów lepiej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 13:35 
Offline
Droogie

Rejestracja: Pią Lut 05, 2016 13:29
Posty: 1
Czołem! Na wstępie się witam, bo to mój pierwszy post tutaj ;)
Tak patrzę co piszecie dobrego o Dystopii i powiem szczerze, że ja mam raczej mieszane uczucia. Jakkolwiek przy narzekaniach na UA, TSHF, Endgame, 13 czy SC stałem twardo przy zdaniu, że to dobra muzyka, tak po pierwszych przesłuchaniach najnowszego krążka wcale nie widzę w nim nic lepszego. Moim zdaniem utrzymane w podobnej konwencji jak poprzednie albumy - troszkę to już męczące. Ale nic, może trzeba przesłuchać więcej razy - teraz znowu to robię.

Pisaliście trochę o plagiatach - to dorzucę od siebie: końcówka akustycznego wstępu do Conquer or Die jest zerżnięta z Mojej Krwi, Republiki :mrgreen: :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 13:39 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
U mnie album zyskuje z czasem. Mam ochotę go odpalić co jakiś czas po kilku przesłuchaniach, także nie jest źle ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 11:23 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Wypadałoby na coś w końcu zagłosować, niech będzie "Lying in state".

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 23:44 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Ja oddałem głos na Post-American World. Może i niektóre numery mają większe rozbudowanie , ale ten numer wchodzi jak murowany hit do głowy. Refren ciągle siedzi w głowie, świetne solówki (Mustaine chyba nie ściemniał jeśli chodzi o inspirowanie się swoim występem z orkiestrą), do tego tu riff jest wreszcie mało "robotowy". Szukałem jakiś inspiracji w tym numerze i znalazłem jedną szczególną (jak podejrzewam)... pierwsze riffy gitar w tym utworze są podobne do ... "Phantom Lord". ;)

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Lut 24, 2016 10:51 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
https://youtu.be/i-QW_gPrTk4
Debiut live The Threat is Real

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Sob Kwi 02, 2016 12:21 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 23:38
Posty: 38
Dopiero teraz sobie zarzuciłem pełny odsłuch Dystopii, i przyznam że byłem zaskoczony. Mustaine nagrał najlepszy materiał od End Game, jak na razie stawiam D i EG na równi, w końcu Thrash, czekałem na taki ruch ze strony Megadeth.Spodziewałem się na początku kolejnego SC a dostałem agresywny (jak na Mega) pokombinowany, i z fajnym mrocznym klimacikiem, post apokaliptycznego świata ;> album. Dystopia na tym wszystkim nie traci na przebojowości, więc mam nadzieje że tak szybko się nie znudzi :D. W niektórych kawałkach, mogły by być lepsze refreny ale to szczegół (Taki Post American World, byłby lepszy gdyby refren na początku był szybszy, bo jednak te zwolnienie mi psuje trochę odsłuch). Ulubionego utworu jeszcze nie wskazuje ale wahałbym się między post amercian world Lying in State a Poisonous Shadows. 5 Rudy:D

_________________
Blackout


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 06:48 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
Świetna płyta. 8/10.

Co do kawałka, to mój głos idzie na The Threat Is Real, choć niewiele odstępuje mu Death From Within.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 11:07 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Ja również sobie wysłuchałam Dystopię i uważam, że moja pierwsza zła opinia była głównie spowodowana nieprzyjemnym nastawieniem się. Teraz sądzę, że Dystopia to bardzo dobry album, ma wiele fajnych utworów i jest z całą pewnością "niezła". Z pewnością lepsza od SC. Dobre teksty, ciekawe refreny, dużo muzyki, gitar i perkusji... Ale nic też nowego, czy bardziej rozbudowanego. Ciekawi mnie, dlaczego Dave zrezygnował z tworzenia takich utworów, jakie miał na pierwszych płytach - dużo ostrego grania, mało wokalu (nie wspominając już, że w utworach nie było refrenów, co uważam za duży plus), a teraz komponuje proste i łatwe piosenki :| To co było, już nie będzie A szkoda.....

_________________
*__*


Ostatnio edytowany przez Stormy, Nie Kwi 10, 2016 18:06, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group