Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Ulubiony kawałek
The Threat Is Real 6%  6%  [ 1 ]
Dystopia 11%  11%  [ 2 ]
Fatal Illusion 0%  0%  [ 0 ]
Death from Within 0%  0%  [ 0 ]
Bullet to the Brain 6%  6%  [ 1 ]
Post-American World 22%  22%  [ 4 ]
Poisonous Shadows 17%  17%  [ 3 ]
Look Who's Talking (bonus track) 6%  6%  [ 1 ]
Conquer...or Die 0%  0%  [ 0 ]
Lying in State 22%  22%  [ 4 ]
The Emperor 11%  11%  [ 2 ]
Last Dying Wish (bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Foreign Policy (F.E.A.R cover) 0%  0%  [ 0 ]
Me Hate You (japanese bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 18
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 19:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 02, 2010 17:19
Posty: 149
Miejscowość: Ełk
To ja się już tu dorzucę. :)

Dla mnie tytułowy utwór strasznie leci takim ogólnym klimatem z The system has failed - mastering wydaje się być zbliżony.(Hm...misiowate wokale?)
Jako całość bardzo fajnie, niby radio-friendly, ale nie tak po chamsku, jak w przypadku smutnego SC.
No i jest troszkę progresji, co lubię w Mega.
Album zapowiada się na tyle godnie, że chyba nawet postawie go sobie na półce. :D

_________________
Fight For Freedom!
gg:15637458


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 21:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jimmy, w momencie jak przenoszę posty z jednego tematu do drugiego, to jego autorem staje się zazwyczaj osoba, której post został napisany najwcześniej w poprzednim temacie. Nie wiem czy da się to zmienić. W każdym razie, ja nie potrafię. Nie muszę chyba mówić jakie są tego konsekwencje, bo widać doskonale.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 22:51 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Dobrze, może trochę przesadziłem z tym autoplagiatem. Słychać, że kawałek jest wzorowany na Hangar 18. Lepiej? ;)

Burzum napisał(a):
Te 18 sekund podobieństwa, to według ciebie plagiat? :lol:


Nie chodzi mi o samo intro, same riffy, solówki i co najważniejsze - cały schemat utworu jest żywcem wyjęty z Hangar 18. Po ostatnim refrenie wiedziałem czego się spodziewać i się nie zawiodłem, jeśli to Ci nie przypomina Hangar 18 to chyba masz problemy ze słuchem. Zresztą, nie zamierzam Ci się tłumaczyć, dla mnie są bardzo podobne a jeśli tego nie dostrzegasz to już nie moja sprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 23:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
cały schemat utworu jest żywcem wyjęty z Hangar 18.

Tutaj się zgodzę jak najbardziej. To była w ogóle moja pierwsza myśl, ale to już się stało tak powszechne, że już czasem pomijam tę kwestię. Myślałem, że może chodzi Ci bardziej o samą melodię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 23:16 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Ja bym też się nie doszukiwał. Co więcej powiem, że utwór brzmi dosyć świeżo - może są daleko idąca nawiązania do innych utworów Megadeth, ale generalnie, w całości utwór nie powoduje uczucia deja vu. Utwór sam w sobie to wyższe stany średnie. Po tym co dotychczas usłyszeliśmy wróżę, że album będzie wyglądaj jak coś między Endgame, a 13.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 13:40 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Oooo, jak mi się ten singiel podoba... Zaczęłam żałować, że się tak szybko skończył ;) (bądź co bądź, to 5 minut) I nie wiem, ale początkowo wokal Dave'a zaczął mi się kojarzyć z melodią utworu "Sudden Death" Megadeth. Ale muzyka jest ładna, serio.... Ten singiel wynagrodził mi dwa pierwsze utworu promujących 15 album. Utwór "Dystopia" jest naprawdę fajny i "w stylu" Megadeth, więc to, że coś komuś przez chwilę przypominał, wiele nie zmieni (jeśli nic...:)). Wreszcie od czasów "Super Collider" zobaczyłam coś dobrego. Tak dalej, Dave, tak dalej :D

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 20:52 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Ktoś tu pisze o podobieństwie do Hangaru, a ja je dostrzegłem tylko w jednym momencie jakoś po 3ciej minucie(być może zwracacie uwagę na coś innego, pewnie gitarki) dalej to mi już zajeżdżało UA, zapewne przez brzmienie, nie przyłożyli się zbytnio do niego, Dżoni Kej czy jak mu tam ogarniał ten temat milionkroć lepiej, mogli wziąć już tego Maxa Normana, o którym Dejf tak ciągle wspominał. Choć w sumie gadał o nim już lata temu, jeszcze przed odejściem kelnera Drovera i tego Brodericka. Swoją dróżką spodziewałem się, że po tym wydarzeniu, Dave zmieni zdanie odnośnie producenta nju albumu. Jest to bardziej prawdopodobne gdy weźmie się pod uwagę sytuację za czasów The System Has Failed, kiedy to odmowa powrotu Martiego Friedmana mogła spowodować niechęć Dejwa do Nicka Menzy. Obecna sytuacja Megi, mam na myśli oczywiście zmianę pomysłu na producenta przez Mustaina po odejściu "odtwarzaczy", tylko zwiększa prawdopodobieństwo i tak już przedtem bardzo prawdopodobnej opcji "wywalenia" Nicka z powodu Friedmana. Dave Mustaine już chyba taki jest, odejście bądź odmowa współpracy, któregoś z muzyków jest dla niego "mocnym ciosem", po którym "wszystko" już chce inaczej. A cóż się podziało z utworkiem 'Why We Lie To You', który miał się znaleźć na nowym albumie? Dejw oczywiście wspominał o nim przed odejściem z zespołu dwojga muzyków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 21:24 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mateusz napisał(a):
BadOmen napisał(a):
cały schemat utworu jest żywcem wyjęty z Hangar 18.

Tutaj się zgodzę jak najbardziej. To była w ogóle moja pierwsza myśl, ale to już się stało tak powszechne, że już czasem pomijam tę kwestię. Myślałem, że może chodzi Ci bardziej o samą melodię.

Ja również muszę się pod tym podpisać. Tak jak niejednokrotnie byliśmy raczeni przez Megadeth przemycanymi tu i ówdzie wariacjami na temat Hangara, to tym razem tutaj tyczy się to bardziej samej konstrukcji utworu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 13:32 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Kolejne (pozytywne) recenzje:

http://mwiemetalblog.over-blog.com/2016/01/cd-review-megadeth-dystopia.html
http://hardrockhub.com/2016/01/08/megadeth-dystopia-review/

Sorry jeśli były..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 14:32 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ja jakoś nie będę tego czytać, aby sobie nie wyrobić zbyt wielkich oczekiwań. Zachowam spokój słuchając blacku, paląc kościoły i profanując groby i poczekam na premierę albumu :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 13:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Bardzo pozytywna recka w Teraz Rocku:

http://www.terazrock.pl/recenzje/czytaj ... opia-.html

Jestem bardzo ciekaw tej płyty :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 14:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Zaintrygował mnie ten Poisonous Shadows. Swoją drogą, szacun, że album jeszcze nie wyciekł.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 18:29 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ponoć najsłabszym numerem z Dystopii ma być the Emperor dlatego ze ma bardzo przypominać numery z SC
Czyżby odrzut z poprzedniego albumu
_________________

Mnie zaintrygował Conquer... Or Die!
Cytuj:
Wirtuozerski popis, tyle że na gitarze akustycznej, znajdziemy w instrumentalnym Conquer... Or Die!

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 18:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Argo napisał(a):
Ponoć najsłabszym numerem z Dystopii ma być the Emperor dlatego ze ma bardzo przypominać numery z SC

No tak niby ktoś zasugerował w jednej z recenzji, ale wydaje mi się, że tu bardziej chodzi o to, że utwór ma ponoć bardzo chwytliwy refren czy ogólnie przebojowy sznyt, jednak nie musi to znaczyć od razu, że kawałek ociera się o poziom tych z Super Collider.
Z drugiej strony wiele osób pisało także, że końcówka płyty w przeciwieństwie do wielu poprzednich jest wyjątkowo bardzo mocna, tak więc chyba byłbym spokojny, że nie będzie tutaj jakiegoś wielkiego niewypału :)

EDIT:
mateusz napisał(a):
Zaintrygował mnie ten Poisonous Shadows.

A ja się trochę "boję" tych żeńskich chórków ;) Mam tylko nadzieję, że nie wyłoni się z tego kawałka nic dętego.

Cytuj:
Swoją drogą, szacun, że album jeszcze nie wyciekł.

Z tego co pamiętam Super Collider wyciekł zaledwie kilka dni przed premierą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 12:24 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Hm.... Ja nie wiem, co o tym sądzić. Single, które zaprezentowało nam Megadeth były mimo wszystko lepsze od Super Collider, ale moim zdaniem i tak były słabe. Może to jednak odzywa się we mnie poczucie krytycyzmu, które zawsze przychodzi po porcji zachwytów, które wydzielę nad jakąś rzeczą, choćby nad singlem "Dystopią". Obecnie zauważam w niej bardzo dużo podobieństwa do innych utworów Megadeth, co nie wpływa ciepło na moją opinię o nim. A to, że autor recenzji wychwala "The Threat Is Real", "Fatal Illusion", reaguję "Co to będzie za piętnasty album?", kiedy owe utwory niezbyt mocne są... I może nie są wychwalane pod niebiosa, ale na pewno zaznaczone, jako "te lepsze". Ale trudno, już wam nie jęczę ;) Za nieco więcej niż tydzień mogę się spodziewać całego albumu, jeżeli do tego czasu nie wycieknie ;), a wtedy go sobie wysłucham i wyrobię opinię. Na podstawie trzech utworów jest to trudne ;)

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 18:00 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ja nie sugeruję się takimi recenzjami. Tym bardziej, że autor nazywa riff basowy z Fatal Illusion wirtuozerskią grą... Nie mniej jednak nie nastawiam się sceptycznie, The Threat Is Real i Dystopia są w porządku, lepiej jednak poczekać niż kierować się opinią innych ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 21:35 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Kolejna krótka recenzja:
http://echoesanddust.com/2016/01/megadeth-dystopia/
Tym razem z umiarkowanym entuzjazmem ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Sty 13, 2016 16:07 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
http://kvlt.pl/recenzje/megadeth-dystopia-2016/
Kolejna recenzja ;)

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Sty 13, 2016 16:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Stormy napisał(a):

Było. Wrzucał ją kilkanaście postów wcześniej Vic Rattlehead.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Śro Sty 13, 2016 18:07 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
mateusz napisał(a):
Stormy napisał(a):

Było. Wrzucał ją kilkanaście postów wcześniej Vic Rattlehead.

Cholera, nie zauważyłam. A sprawdzałam...! Sorry :(

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group