Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 21:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Ulubiony kawałek
The Threat Is Real 6%  6%  [ 1 ]
Dystopia 11%  11%  [ 2 ]
Fatal Illusion 0%  0%  [ 0 ]
Death from Within 0%  0%  [ 0 ]
Bullet to the Brain 6%  6%  [ 1 ]
Post-American World 22%  22%  [ 4 ]
Poisonous Shadows 17%  17%  [ 3 ]
Look Who's Talking (bonus track) 6%  6%  [ 1 ]
Conquer...or Die 0%  0%  [ 0 ]
Lying in State 22%  22%  [ 4 ]
The Emperor 11%  11%  [ 2 ]
Last Dying Wish (bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Foreign Policy (F.E.A.R cover) 0%  0%  [ 0 ]
Me Hate You (japanese bonus track) 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 18
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 17:40 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Nie popełniłem tego błędu i mogłem przesłuchać sobie album z neutralnymi uczuciami. Stwierdzam, że wyszło mi to na dobre. Mogłem go dzięki temu ocenić na trzeźwo i dzięki temu ma u mnie przyzwoite notowania na początku, ale nie sądzę żeby po osłuchaniu zagościł prędko u mnie na słuchawkach. Zabrakło tej przebojowości albo przebłysku geniuszu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 19:52 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Przełamię się i jednak napiszę 667 post :P

http://h264-aws.vevo.com/v3/h264/2016/0 ... ac_128.mp4

nowy teledysk do Dystopii - kawałka tytułowego

ostrzegam że bardzo śmierdzi :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nawet się za ten teledysk nie zabieram.
Jak podaje MegadethizeD na spotify jest dostępny cover Budgie - Melt The Ice Away.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Tutaj macie Look Who's Talking. Tragedia swoją drogą.
http://www.mp3mobille.me/mp3/megadeth+l ... 0s+talking

A tutaj jest już Last Dying Wish. Też szału nie ma.
http://www.mp3mobille.me/mp3/megadeth+Last+Dying+Wish

Kurwa, nigdzie nie ma tego riffu:
http://www.pledgemusic.com/projects/meg ... ates/54612
Duże nadzieje wiązałem z tym utworem :D

Jest i cover. W końcu coś na poziomie :D
http://www.mp3mobille.me/mp3/melt+the+ice+away


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 22:58 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Może ten riff jest w kawałku bonusowy dla Japonii

Co do do LWT to prawdziwy potworek moim zdaniem najgorszy kawalek Megadeth jaki popełnili
LDW odrobinę tylko mniej męczący i tak samo jak LWT położony wokalne na łopatki

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 23:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Edytowałem posta i wrzuciłem Wam jeszcze cover Budgie. Najlepszy z tego wszystkiego.
Nie zagłosuję w ankiecie dopóki tego japońskiego bonusu nie usłyszę :D Oby to był ten utwór z tego krótkiego filmiku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 23:12 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Nierozumiem dlaczego Melt The Ice nie pojawiło się na regularnym wydaniu zamiast Foreign Policy
Naprawdę świetny cover

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 23:16 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Argo napisał(a):
Nierozumiem dlaczego Melt The Ice nie pojawiło się na regularnym wydaniu zamiast Foreign Policy
Naprawdę świetny cover


+1

Last Dying Wish jest niezły, podoba mi sie ostatnia minuta, wokal niestety troche nie domaga
Look Who`s Talking przegadane gówno ale może na cd zabrzmi lepiej ? ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 23:42 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Argo napisał(a):
Co do do LWT to prawdziwy potworek moim zdaniem najgorszy kawalek Megadeth jaki popełnili

Nie no bez przesadyzmu ;) Kawałek oczywiście nie jest najwyższych lotów, ale gorszy nie jeden by się na pewno znalazł.
Za to wokal uważam że stoi właśnie na całkiem niezłym poziomie. Podoba mi się tutaj Rudy.

Z tej dwójki utworów Last Dying Wish stawiam niżej. Pierwsza połowa to jest dopiero tragedia. Dopiero później jest na czym ucho przywiesić, ale też bez szału.

Ogólnie dobrze się stało, że te bonusy nie znalazły się na podstawowej wersji albumu, bo zaniżałyby jego poziom.

Cover rzeczywiście udany, może nieco zachowawczy ale za to zręcznie i z polotem (Adler!) wykonany.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 00:52 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
U mnie coraz większe skojarzenia z TWNaH. Póki co spokojnie 8/10. : ) Takiego Megadeth oczekiwałem i nie zawiodłem się.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 06:07 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Look Who's Talking jet bardzo okej, riff kojarzy mi się nieco z Conjuring, a to pozytywne skojarzenie. Sam kawałek utrzymany trochę w stylu CtE, fajne melodie, chwytliwy 8/10. Z kolei Last Dying Wish to przeciętniak jakich w ostatnich czasie wiele, nic ciekawego, więc dobrze, że nie wszedł na płytę. Cover to cover, znacząco od oryginału się nie różni, bardziej podoba mi się Foreign Policy.

A pamiętacie? Jeszcze w studio Dave porównywał jakiś utwór do Holy Wars. Wiadomo o który mu chodziło?

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 09:33 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Jimmy0555 napisał(a):
A pamiętacie? Jeszcze w studio Dave porównywał jakiś utwór do Holy Wars. Wiadomo o który mu chodziło?

Haha, no faktycznie było coś takiego :lol:


EDIT:
Chyba tutaj to znalazłem:
https://www.ultimate-guitar.com/news/general_music_news/dave_mustaine_talks_new_megadeth_album_compares_new_song_to_holy_wars.html

"Sometimes, for us, we'll have song like 'Holy Wars,' which, people forget, is 'Holy Wars ... the Punishment Due,' there's two songs there. 'Holy Wars' isn't just one song all the way through. And I think that's the beauty of some of the songs on this new record,
There's one song that we just finished called 'Why We Lie to You,' and it's like that; it gets about half way through the song and then changes direction and goes real hardcore."

Hmm, tytuł mógł się oczywiście w międzyczasie zmienić, ale mimo to opis i tak nie pasuje do żadnego kawałka z Dystopii. Może Fatal Illusion?...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 10:58 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Pią Sty 22, 2016 10:50
Posty: 33
Jestem tu po raz pierwszy i szczęka mi opada. Takiej gromady malkontentów jeszcze nie miałem okazji widzieć. Megadeth wydaje najlepszą płytę od wielu, wielu lat, kto wie czy nie taką, która wdrapuje się na podium, do pierwszej trójki. Zamiast zachwytu rzekomych fanów, jest tylko jojczenie, a w najlepszym wypadku jakieś protekcjonalne "może być", "nawet taka sobie płytka" itd. Ludzie kochani, opamiętajcie się. Gdyby tą płytę rudzielec wydał 25 lat temu, a dziś zamiast niej Rust in Peace to pewnie teraz byście narzekali, że Rust in Peace nie dorasta do Dystopii. Nie wiem czy część z was w ogóle żyła jeszcze na początku lat 90-tych. Mimo tego marudzicie jak stare dziadki, co to z rozrzewnieniem wspominają czasy przed II wojną światową. Pewnie przez najbliższe 10 lat nie doświadczycie tak zajebczej płyty, więc cieszcie się nią.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 11:14 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Sty 19, 2016 19:14
Posty: 11
W 100% zgadzam się z Przedmówcę!!! Dystopia to świetna i agresywna płyta, każdy kawałek ma kopa i z ogromną przyjemnością słucham całości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 12:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Aha, czyli ludzie ze swoim zdaniem muszą być od razu malkontentami i ma się wszystkim podobać tylko dlatego, że płyta jest agresywna i dlatego, że prawdopodobnie nie usłyszymy tak zajebistej przez najbliższe 10 lat?
A kto o tym decyduje? Skąd ta pewność? Co świadczy o jej zajebistości? Dlaczego mam się czymś cieszyć na siłę skoro mi się do końca nie podoba? To tak jakby Mama próbowała przekonać mnie do polubienia kaszy gryczanej, bo wszystkim w domu smakuje. Niech się nią obżerają, ale ja jej nie cierpię i tego nic nie zmieni :lol: Od kiedy to fan ma obowiązek gloryfikowania wszystkiego co zespół wyda? Lub trochę inaczej - każdej mocnej, thrashowej płyty, którą wyda?
Slayer i Anthrax podobno też nagrali świetne albumy, ale za cholerę nie jestem w stanie tego dosłyszeć ;)
eddie napisał(a):
Gdyby tą płytę rudzielec wydał 25 lat temu, a dziś zamiast niej Rust in Peace to pewnie teraz byście narzekali, że Rust in Peace nie dorasta do Dystopii.

Rozumiem, że masz możliwość podróżowania w czasie i to jest potwierdzona teoria?
eddie napisał(a):
Nie wiem czy część z was w ogóle żyła jeszcze na początku lat 90-tych. Mimo tego marudzicie jak stare dziadki, co to z rozrzewnieniem wspominają czasy przed II wojną światową.

Co to w ogóle ma do rzeczy? Starsi fani mają jakiś monopol na ocenianie i dyktowanie komuś co jest dobre, a co nie?
Słucham Megadeth w zasadzie od kołyski, żyłem na początku lat 90-tych. Jestem ich fanem od prawie ćwierć wieku i jakoś to nie pomaga mi w zrozumieniu "fenomenu" tego albumu. Może z czasem zaskoczy, tak jak pisałem już to wcześniej, ale na chwilę obecną jestem rozczarowany i mam do tego pełne prawo.
Najlepiej wpieprzyć się na forum i próbować nagle na wszystkich wpłynąć średnio wyszukaną argumentacją.
eddie napisał(a):
Zamiast zachwytu rzekomych fanów

Ostatnio byli ludzie gorszego sortu, to teraz będą rzekomi fani ;)

Odnoszę wrażenie, że niektórym wystarczy wyłącznie sam fakt, że zespół nagrał ostrzejszą płytą.

Przy okazji, witam na forum :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 12:10 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Słyszałem zbyt dużo zajebistej muzyki, żeby się zachwycać Dystopią. Twierdzenie, że trzeba się zachwycać nowym albumem, bo starsze były gorsze jest śmieszne. Czyli co, jak zespół stopniowo schodzi poziomem w dół z albumu na album obniżając sobie przy tym poprzeczkę, a potem wyda coś co przynajmniej brzmi przyzwoicie to należy się zachwycać? To taka iluzja, bo oczywiście że w porównaniu do poprzednika nowy album wypada dobrze, ale jako że to muzyka to chyba każdy ocenia subiektywnie. Jeden ocenia obiektywnie patrząc przez pryzmat całej twórczości zespołu a drugi puszcza kleksa bo usłyszał niskie strojenie gitar pierwszy raz od kilku lat.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 12:57 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Pią Sty 22, 2016 10:50
Posty: 33
Stwierdzenie, że każdy ma prawo do własnej opinii to straszny banał. Taki sam banał to "odkrycie ameryki", iż zajebistość lub przeciętność płyty to tylko subiektywna opinia. Patrząc przez pryzmat tego forum to Dystopia musi być naprawdę gówniana, skoro jestem jedną z kilku osób, którym się ona podoba. Może jak trochę posłucham dobrej muzyki to mnie oświeci i zdam sobie sprawę jak bardzo marną kupą się podniecam. I tutaj właśnie mam pytanie do bardziej obeznanych kolegów. Wymieńcie mi proszę kilka albumów dowolnych zespołów z ostatnich powiedzmy 5 lat, które zadawalały wasze wysmakowane gusta artystyczne. Chętnie posłucham i puszczę wspomnianego kleksa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 13:01 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Nie wiem co jest z tym forum nie tak, że raz na jakiś czas pojawia się tu ktoś uważający, że jego zdanie to jedyne słuszne... Może to jeden i ten sam typ tu wraca?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 13:17 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Sty 19, 2016 19:14
Posty: 11
Dystopia to album zdecydowanie lepszy niż Super Collider i Endgame razem wzięte. A to już duży sukces. A te głosy narzekające jak to Dave już słabo śpiewa - a kiedy on dobrze śpiewał? ;) Albo akceptujesz jego manierę wokalną albo nie. Zawsze trochę miałczał ;) No i że za mało melodyjne refreny, zwrotki - what the fuck :shock:? Że riffowanie na jednej strunie - what the fuck :shock:? Dystopia to esencja thrash metalu czasami z naleciałościami rocka czy "zwykłego" metalu - więc raczej bliżej im do pierwotnych dokonań kapeli..... Bo jak wszyscy wiedzą to Dave popełnił nawet rockowy album. Jak już ktoś pisze o obiektywnej ocenie - zdecydowana większość recenzji to recenzje pozytywne a nie tak jak w przypadku chociażby wspomnianego Super Collider. Natomiast subiektywnie - "MegaDave" pozytywnie mnie zaskoczył i to bardzo! Czuć powiew świeżości, agresji i pasji. Każdy kawałek jest dopieszczony kompozycyjnie. Żadnego utworu "nie przewijam". Zamykający cover płytę - ś w i e t n y!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dystopia
PostWysłany: Pią Sty 22, 2016 13:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
eddie napisał(a):
Patrząc przez pryzmat tego forum to Dystopia musi być naprawdę gówniana, skoro jestem jedną z kilku osób, którym się ona podoba.

Ja tam nie zauważyłem przewagi opinii gorszych od pozytywnych. Raczej w drugą stronę idzie. Nikt przecież nie zrównał tego albumu z błotem. Nawet chłodniejsze opinie nie są wyłącznie nacechowane negatywnie. No kurde, bez przesady.
eddie napisał(a):
I tutaj właśnie mam pytanie do bardziej obeznanych kolegów. Wymieńcie mi proszę kilka albumów dowolnych zespołów z ostatnich powiedzmy 5 lat, które zadawalały wasze wysmakowane gusta artystyczne. Chętnie posłucham i puszczę wspomnianego kleksa.

Ja oceniam Dystopię wyłącznie na tle twórczości Megadeth i robię tak z każdym ich albumem.
eddie napisał(a):
Taki sam banał to "odkrycie ameryki", iż zajebistość lub przeciętność płyty to tylko subiektywna opinia.

No tak, możemy wejść przykładowo na rejon umiejętności muzycznych itp., ale to tak naprawdę wiele nie zmieni. Nie każdy doceni jakieś popisy instrumentalne, złożoność utworów, tego typu sprawy i skończy się to tak, że jak ktoś nie usłyszy tam tego, co che, to mu się to nie spodoba. Siłą rzeczy jest to kwestia subiektywna, bo każdy ma jakąś określoną wrażliwość muzyczną (pozwolę sobie to tak nazwać) i choćby go torturowano, to pewne rzeczy nie będą mu odpowiadały.
Dla mnie świetnym przykładem, że album nie musi być wybitny instrumentalnie i kompozycyjnie to Youthanasia. Jest w nim coś, co mnie po prostu kładzie na łopatki i tyle. Nie jestem w stanie tego dokładnie opisać, bo jest to coś osobistego, coś abstrakcyjnego i nie da się tego po prostu wyjaśnić w tak prymitywny sposób jak to, że coś jest agresywne i mocne. Mnie to nie wystarcza. Dla mnie to nie jest żaden wyznacznik. Albo przeżywam album, albo nie.
TSHF czy Endgame nie opierają się wyłącznie na ostrym graniu, a świetnie mi się ich słucha.
Słuchacza albo coś przyciąga, zainteresuje, albo nie.

Taki cytat mi się jeszcze przypomniał "Ludzie, jedzcie gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić" ;)

Ja nikogo nie potępiam za to, że mu się bardzo album podoba, więc nie rozumiem po co nacisk na tych, którzy są odmiennego zdania.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 262 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group