Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 18, 2024 22:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:07 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Za każdym razem jak sobie odpalam Good Day to Die to mi się kojarzy z Back in The Day, nie wiedziałem czy tylko mi, teraz już wiem że nie :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 22:22 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Przemek, biegiem do filharmonii :D powinieneś robić karierę ze swoim wyczulonym uchem :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 23:30 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Hehe, oj tam :)

A skoro jesteśmy przy filharmonii, to przypomnieli mi się symfonicy z Therion :)
Posłuchajcie sobie "Gothic Kabbalah" (od 17 sekundy) - normalnie zajeżdża Angry Again! :)
http://www.youtube.com/watch?v=pQTED_-ec8s


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 05:23 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 27, 2013 18:56
Posty: 26
Jak juz sie czepiamy utworu "13" to podciągne pod niego "wasting love" ironów :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 07:33 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Skoro "Good day to die" można podciągnąć pod intro "Back in the day", to tak samo "Imperium Uboju" Huntera podpasuje :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 15:01 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
A to może i ja moim ostatnim spostrzeżeniem się podzielę, mianowicie pierwsze dźwięki Forget to Remember są podobne do riffu z utworu Test for Echo grupy Rush.
Ok. 0:50 wchodzi ten motyw i mimo że to jednak zupełnie inne riffy to przez brzmienie i ogólnie podobny wydźwięk bardzo mi się ze sobą kojarzą :)
http://youtu.be/deUirMqTV6A?t=50s


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 22:07 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
I jeszcze jedno mi się przypomniało
W utworze Fleetwood Mac "The Chain" jest taki krótki fragment (2:48) niemal identiko jak w Wanderlust (np. 30 sek.)
http://www.youtube.com/watch?v=PppUJ_JGq2U&feature=player_detailpage#t=168


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 04, 2014 22:11 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Białko, ale Ty masz pamięć ze słuchu. Jestem pod wrażeniem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 00:30 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Ja też :O masakra...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 00:09 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Kurde, znowu coś mi wpadło ;]
W "A Dangerous Meeting" Mercyful fate (od 4:10) jest bardzo podobny riff do tego z Return To Hangar (raczej będzie wiadomo o jaki mi chodzi ;))
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LWCOqNHzM0k#t=249

A z porównań bardziej egzotycznych:
Amerikhastan (od 0:20) ma podobny "podkład" (nieco szybciej zagrany) do... "Bulls On Parade" Rage Against The Machine (od 0:47). Musicie się dobrze wsłuchać i nie zwracać uwagi na tego gadającego knypka ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=my6bfA14vMQ#t=47

I jeszcze jedno takie luźniejsze skojarzenie:
Wspomniany przeze mnie już wcześniej "The Prince" Diamond Head ma coś moim zdaniem z "Crown Of Worms" (od 0:58)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vpavSXoAPC0#t=58
Ale może to nie przypadek, w końcu współautorem Crown jest Sean Harris...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 00:45 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
W "Come to the Sabbath" również Mercyful Fate (1:01) jest riff, który trochę mi przypomina Hangar 18 (tuż przed i w trakcie serii solówek pod koniec utworu) oraz Return To Hangar (początek).

http://www.youtube.com/watch?v=OxUpJSGpCWM

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 10:28 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Thunder napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=OxUpJSGpCWM


Chodziło o Mercyful Fate czy Depeche Mode? :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 08:13 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Zapodam jeszcze jedną ciekawostkę, tym razem trochę innego rodzaju, chociaż to akurat nie jest żaden mój wynalazek, tylko gdzieś kiedyś o tym czytałem. Zresztą być może sami to znacie...
Posłuchajcie sobie tego kawałka zupełnie nieznanej kapeli Child Saint:
http://www.youtube.com/watch?v=qpNjELfvQJM
Brzmi zupełnie jak Rust In Peace...Polaris, co nie ? A dodam, że utwór jest z 1988 roku, co potwierdza m.in. Metal Archives
W komentarzach na Youtubie piszą sporo na ten temat, m.in. że oba zespoły grały niby kiedyś wspólne próby i że ludki z tego Child Saint podwędzili Rudemu riffy, czy coś w tym rodzaju. Natomiast z jakichś innych jeszcze źródeł kojarzę, że utwór "Child Saint" to jest tak naprawdę pierwotna wersja RIP, grana przez Rudego (chyba nawet pod tym własnie tytułem) jeszcze w czasach Panic (czyli pierwszego zespołu Mustaine'a) i że podarował im potem ten kawałek (podobnie zresztą jak kilka lat później "New World Order" zespołowi Zoetrope). Po jakimś czasie Dave postanowił do tego utworu jednak powrócić...
Znacie może jakieś większe szczegóły na ten temat i jak to do końca naprawdę było?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 11:57 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Cholera, w programie telewizyjnym o tym opowiadał kiedyś. Na YT oglądałem, tylko nie pamiętam nazwy programu więc nie znajdę teraz :( To był dosyć świeży program, maksymalnie sprzed 2 lat.

Z tego co pamiętam to Mustaine wtedy właśnie mówił, że oni mu podprowadzili riffy na próbie, a potem się od niego domagali właśnie zadośćuczynienia za skradziony kawałek :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 12:08 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Nieźle..
ale podoba mi się głos tego gościa :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 13:40 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Eerie Inhabilants Testamentu i 13 Megadeth. Nie chce mi się szukać linku. Posłuchajcie motywu akustycznego mniej więcej z połowy tego pierwszego utworu. Identyczne akordy.
+Autoplagiaty w postaci Ktulu, wciśnięte przy każdej okazji na każdym albumie :D

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 13:59 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Jimmy0555 napisał(a):
Eerie Inhabilants Testamentu i 13 Megadeth. Nie chce mi się szukać linku. Posłuchajcie motywu akustycznego mniej więcej z połowy tego pierwszego utworu. Identyczne akordy.
Trza to przyznać :)

Cytuj:
+Autoplagiaty w postaci Ktulu, wciśnięte przy każdej okazji na każdym albumie :D

Hehe, to się niestety zgadza. Pochody chromatyczne akordów w górę lub w dół (czyli o kolejne stopnie oddalone o pół tonu), są tak charakterystyczne dla stylu Musteina, że aż do zrzygania ;) I tak jak piszesz - wciska je dosłownie wszędzie.
Zawsze się zastanawiałem, czy źródłem tego nie jest może w jakimś stopniu inspiracja Rudego "Kashmirem" - a jak wiadomo jest on wielkim fanem Led Zeppelin :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 14:58 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
bialkomat napisał(a):
Jimmy0555 napisał(a):
Eerie Inhabilants Testamentu i 13 Megadeth. Nie chce mi się szukać linku. Posłuchajcie motywu akustycznego mniej więcej z połowy tego pierwszego utworu. Identyczne akordy.
Trza to przyznać :)

Cytuj:
+Autoplagiaty w postaci Ktulu, wciśnięte przy każdej okazji na każdym albumie :D

Hehe, to się niestety zgadza. Pochody chromatyczne akordów w górę lub w dół (czyli o kolejne stopnie oddalone o pół tonu), są tak charakterystyczne dla stylu Musteina, że aż do zrzygania ;) I tak jak piszesz - wciska je dosłownie wszędzie.
Zawsze się zastanawiałem, czy źródłem tego nie jest może w jakimś stopniu inspiracja Rudego "Kashmirem" - a jak wiadomo jest on wielkim fanem Led Zeppelin :)


Myślę, że można tego dużo zaobserwować również u Rush, właściwie na każdym etapie twórczości, myślę że Rudy podobnych inspiracji mógł mieć więcej ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 15:27 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Inspiracji mogło być oczywiście więcej, niemniej jednak Kashmir jest takim klasycznym, niemal książkowym przykładem chromatycznie wznoszącego się riffu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 10, 2014 10:47 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Wracając do "Child Saint" to pogooglowałem sobie trochę na ten temat i znalazłem m.in. takie cuś:

http://themetalden.com/index.php?p=13311

oraz pytanie ze "Scorpiona" o zespole Panic:

Cytuj:
Scorpion,
There really isn't much information on Dave's pre-Metallica band Panic. Could we have a little information on the band such as whether or not any recordings/demos will surface or how the band broke up (I heard Dave was bored, the other guys died, etc.), or what the band sounded like?

Erik
Pennsylvania


I asked Dave about his first band Panic, and here is what he had to say:

"Panic was my first real band – Drummer Mike Leftwych, Bass Bob Evans, Guitar Tom Queck, Singer Pat Voeks, and I Dave Mustaine was lead guitar.
And although I had gotten together and played with various other friends and acquaintances, Panic would be my first band that I actually performed anything under. Songs like, “The Mechanix,” “Jump In The Fire,” “Childsaint,” and several other riffs that made it into the Metallica or Megadeth fields.

The band was a five piece and we hardly ever played or rehearsed toward the end. We just went to parties, set-up and shredded, and by the time people knew what hit them, we were already packing it back up or we had taken over the place. One of the low lights for Panic was the first show ended in tragedy with a car crash resulting in the deaths of both of my friends, sound man Joe (it has been so long I have forgotten his last name), and drummer Mike Leftwych.

There were never any tapes made that I know of, certainly no demo tapes made up. But you never know, they could have had a bootlegger there from before.

This was my first and only amateur band. My next two bands, Megadeth and Metallica, would sell almost 100,000,000 records worldwide."



Vic Rattlehead napisał(a):
Cholera, w programie telewizyjnym o tym opowiadał kiedyś. Na YT oglądałem, tylko nie pamiętam nazwy programu więc nie znajdę teraz :( To był dosyć świeży program, maksymalnie sprzed 2 lat.

Z tego co pamiętam to Mustaine wtedy właśnie mówił, że oni mu podprowadzili riffy na próbie, a potem się od niego domagali właśnie zadośćuczynienia za skradziony kawałek :D

No właśnie też się natknąłem na to info i że ponoć był to wywiad z niejakim Alexem Jonesem, ale już nie chciało mi się szukać/czytać/oglądać. Jak by ktoś wiedział i wrzucił co tam Rudy mówił na ten temat, to by było fajnie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group