Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pią Maj 10, 2024 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

KiMB VS SF,SG,SW!
Killing Is My Business...and Business is Good 40%  40%  [ 6 ]
So Far, So Good, So What! 60%  60%  [ 9 ]
Razem głosów : 15
Autor Wiadomość
 Temat postu: KiMB VS SF, SG, SW!
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 10:52 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Ta bitwa miała powstać już po świętach, jednak uznaliście, że i tak ankiety są za często. Teraz minęło już trochę czasu, więc możemy lecieć z nową ankietą. Tym razem zapowiadana kilka tygodni wcześniej: Killing Is My Business...and Business is Good VS So Far, So Good, So What!. Oba krążki są zdaniem fanów drugoplanowymi, wiele ustępującym swoim młodszym następcom. Tym razem zmierzymy je w bezpośredniej walce. Na debiucie Ellefsona i Mustaine'a uzupełnili doskonali muzycy jazzowi, Chris Poland i Gar Samuelson, którzy tworzyli doskonały duet. W tym składzie nagrali legendarne Peace Sells. Skład z okresu So Far... był jednym z tych albumowych najkrócej działających. Na miejsce perkusisty wskoczył młody Chuck Behler, który wówczas rozkładał sprzęt zespołu. Polanda zastąpił Jeff Young, który wskoczył do zespołu przypadkiem. Był nauczycielem Jaya Reynoldsa, chwilowego gitarzysty Megadeth, który kompletnie nie umiał komponować w zespole. To na tyle opisu.

Zachęcam do uzasadniania swoich głosów. Na razie nie podaję kolejnej bitwy, gdyż nie wiadomo czy taka powstanie. Możecie w poście podawać ewentualne propozycje.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 14:45 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
KIMB!

Poza Chosen Ones nie ma żadnych fillerów (Nie to żebym miał coś do Chosen Ones, fajny kawek). Nie liczę oczywiście bucików.

Cała płyta równa, jest ogień, zajebisty Remaster w przeciwieństwie do oponenta i Looking Down the Cross.

Co prawda na SFSGSW mamy Set The World aFire, In My Darkest Hour i Hook in Mouth, ale jak dla mnie jako całość wypada słabiej :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 14:54 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
So Far to jeden z moich ulubionych albumów Mega o czym pisałem już nie raz. Szczerze mówiąc debiut jakoś nigdy mnie nie zachwycił, zwłaszcza nie podoba mi się brzmienie. Głos oczywiście na So Far.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 18, 2014 16:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
So Far to jeden z moich ulubionych albumów Mega o czym pisałem już nie raz. Szczerze mówiąc debiut jakoś nigdy mnie nie zachwycił, zwłaszcza nie podoba mi się brzmienie. Głos oczywiście na So Far.

Mam w zasadzie takie samo zdanie. Ostatnio SFSGSW naprawdę urósł w moich uszach. Dziwie się tylko, że w ankiecie dotyczącej najlepszego utworu na tym krążku oddałem głos na IMDH, ale to były stare czasy ;)
Debiut brzmi fajnie w wersji deluxe z 2002. Zdecydowanie poprawili tam brzmienie i odbiór tej płyty również może stać się dzięki temu lepszy. Wciąż jednak KIMB brakuje do tych kultowych wydawnictw Megadeth. Czasem lubię sobie załączyć, zwłaszcza jak jestem wkurzony, ale i tak bardzo rzadko wracam do tej płyty. Ok, jest sporo agresji, szaleństwa itp., ale w gruncie rzeczy nie wzbudza u mnie większych emocji. To chyba jeden z gorszych debiutów jeśli chodzi o scenę thrash, oczywiście według mnie.
O SFSGSW napisałem w jednej z bitw już wystarczająco, więc nie będę powielał wypowiedzi.
Bez wahania głos na płytę z 1988 roku.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 22:49 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
To jest dla mnie najcięższy wybór i dopóki nie znajdę czasu, żeby spokojnie oba albumy sobie przesłuchać to nie zagłosuję ;) Mają podobny stosunek fajnych kawałków do wypełniaczy. Trzeba zdecydować gdzie to co "fajne" wypada lepiej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 23:17 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
khomaniac napisał(a):
To jest dla mnie najcięższy wybór i dopóki nie znajdę czasu, żeby spokojnie oba albumy sobie przesłuchać to nie zagłosuję ;) Mają podobny stosunek fajnych kawałków do wypełniaczy. Trzeba zdecydować gdzie to co "fajne" wypada lepiej.


I ja również nie mogę się zdecydować...(Wiem, jakiś czas temu głosowałem że Kimb to najlepszy album Mega, ale tylko krówka nie zmienia zdania :D, nieco mi się odwidziało, i będę musiał to przemyśleć.)

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 23, 2014 23:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Dawid napisał(a):
Wiem, jakiś czas temu głosowałem że Kimb to najlepszy album Mega, ale tylko krówka nie zmienia zdania :D, nieco mi się odwidziało, i będę musiał to przemyśleć.


chyba często ci się to zdarza ;)

głos na SF, oczywiście wg rankingu ;) chociaż przewaga duża nie była
debiut jest bardziej równy ale to SF ma hiciorki i lepsze brzmienie dlatego wygrywa :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 00:00 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Żułek napisał(a):
Dawid napisał(a):
Wiem, jakiś czas temu głosowałem że Kimb to najlepszy album Mega, ale tylko krówka nie zmienia zdania :D, nieco mi się odwidziało, i będę musiał to przemyśleć.


chyba często ci się to zdarza ;)

głos na SF, oczywiście wg rankingu ;) chociaż przewaga duża nie była
debiut jest bardziej równy ale to SF ma hiciorki i lepsze brzmienie dlatego wygrywa :)


W momencie głosowania byłem zajarany KiMB'em maxymalnie, i tylko jego słuchałem jeśli chodzi o Megsiów, a przecież zawsze mogę dać posta w temacie od ulubionej płyty, że zmieniam zdanie na...''x'' ;)

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 22:48 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Dawid napisał(a):

W momencie głosowania byłem zajarany KiMB'em maxymalnie, i tylko jego słuchałem jeśli chodzi o Megsiów, a przecież zawsze mogę dać posta w temacie od ulubionej płyty, że zmieniam zdanie na...''x'' ;)


To już wiem kto tak często zmienia zdanie i skąd te rozbieżności w głosowaniach. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:21 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Chociaż z rankingu wychodzi, że SFSGSW ma u mnie tylko minimalne przewagę, obecnie byłaby to większa przewaga. Głównie z powodu dostrzeżenia geniuszu tej płyty! Do takiego Liar nie mogłem się przekonać, a teraz bardzo lubię :) Tak jak się pojawia w Waszych postach, KIMB jest dobrą, równą płytą, ale to SFSGSW ma te hity jednak. Wokal jak dla mnie lepszy w debiucie, muzycy również, ale ostatecznie głos idzie na SFSGSW :)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 25, 2014 23:52 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
BadOmen napisał(a):
Dawid napisał(a):

W momencie głosowania byłem zajarany KiMB'em maxymalnie, i tylko jego słuchałem jeśli chodzi o Megsiów, a przecież zawsze mogę dać posta w temacie od ulubionej płyty, że zmieniam zdanie na...''x'' ;)


To już wiem kto tak często zmienia zdanie i skąd te rozbieżności w głosowaniach. :D


Hmm, akurat tutaj się nie zgodzę, bo nic takiego nie można mi zarzucić, no chyba że będziecie udowadniać, ale wątpię żeby wam się udało :P.

Głos na So Far, ostatnio ciągle jej słucham, więc ma przewagę. Magiczny album.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 22:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Dla mnie wybór był bardzo prosty - Killing Is My Business...and Business is Good :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 21:24 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Trza nadrobić zaległości, bo w tym pojedynku jeszcze nie głosowałem.
Muszę przyznać, że pomimo swoich wielu niewątpliwych mankamentów, bardzo lubię debiut. Cała ta bezkompromisowość, surowość i wściekłość, która z niego dosłownie kipi, ma swój wielki urok. Poza tym jest tutaj Looking Down The Cross - dla mnie absolutna czołówka tego zespołu. Trochę to jednak za mało i jak całkiem słusznie zauważył Mateusz, album nie prezentuje się najkorzystniej na tle innych debiutów thrashowej czołówki.
Dlatego głos oddaję na SF - płytę jednak bardziej przemyślaną i ciekawszą, chociaż jednocześnie pod tymi względami i tak daleko ustępującą swojej poprzedniczce i następczyni.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group