Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Najlepszy utwór z Super Collider to:
Kingmaker 9%  9%  [ 4 ]
Super Collider 0%  0%  [ 0 ]
Burn! 5%  5%  [ 2 ]
Built For War 2%  2%  [ 1 ]
Off The Edge 5%  5%  [ 2 ]
Dance In The Rain 51%  51%  [ 22 ]
Beginning Of Sorrow 2%  2%  [ 1 ]
The Blackest Crow 2%  2%  [ 1 ]
Forget To Remember 5%  5%  [ 2 ]
Don't Turn Your Back... 9%  9%  [ 4 ]
Cold Sweat 5%  5%  [ 2 ]
All I Want 2%  2%  [ 1 ]
A House Divided 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 43
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 21:03 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Mi się okładka Burna akuratnie podoba :D . Jak na nią patrzę to wspominają mi się czasy lat 80 tych. Taka typowa tandetna okładka kapel hard metalowych tamtego okresu. Jak będzie taka koszulka to kupie, coś ma w sobie ta tandetność.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 16:16 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
dobra mata skany

http://oi40.tinypic.com/2zq7a60.jpg
http://oi44.tinypic.com/2mpfl3t.jpg

i recka

Cytuj:
Historia lubi się powtarzać. Dave Mustaine odwiecznie cierpiący na kompleks niższości wobec wiadomego zespołu, po raz kolejny po wydaniu solidnych thrashowych albumów Megadeth (zwłaszcza Endgame) postanowił nagrać przebojowy, rockowy krążek. I Choć już wydane w 1999 Risk pokazało że Megadeth kompletnie nie odnajduj się w tej stylistyce, Rudy pośród innych błyskotliwych decyzji zaprosił do współpracy Davida Draimana i zdecydował się na nagranie coveru Thin Lizzy - wszystko by przypięczętować wydanie krążka przy którym Load Metalliki brzmi jak arcydzieło. Super Collider kładą na łopatki słabe monotonne wokale Mustaine`a, pozbawione treści teksty, brak dobrych solówek i riffów. Ktoś tu chyba chciał grać w pokera a pozostała mu ewentualnie partia w durnia


do posłuchania polecili Kingmaker i album dostał 2/5 czyli "tylko dla fanów" w ich gazetowej skali

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 18:55 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Ja mogę rzec tylko "amen" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 12:45 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Powróciłem do tej płyty po 3 tygodniach odpoczynku. Strasznie odpycha ten wokal, z początku w efekcie nakręcenia sie krążkiem, słuchając go kilknaście razy po premierze - dało się to przeżyć, teraz zauważyłem, że ten wokal zwyczajnie masakruje te płytę. Pal licho, kilka bardzo słabych utworów, z takim wokalem az wstyd nagrywac płytę pod szyldem Megadeth.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 16:37 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
A ja od samego początku mówiłem, że wokal jest po prostu skandaliczny :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 07:43 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Nie wiem gdzie macie uszy, jak dla mnie to jedna z najlepszych płyt Dave'a jeśli chodzi o wokal.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 08:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dave się niestety zestarzał i to na nowej płycie w jego wokalu wyraźnie słychać.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 14:39 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Ten wokal jest po prostu przecudowny, gdy tylko go słyszę to dostaję orgazmu, aktualny wokal Dave a jest jak wino im starszy tym lepszy, a mówiąc troszkę poważniej to brakuje mu tylko agresji, taki Never Dead, 13 czy Sudden Death (jedne z tych utworów, które zachęciły mnie do spojrzenia we wcześniejszą twórczość tego zespołu) w tych utworach jeszcze w miare dobrze to brzmi, ale gdy usłyszałem Whose Life to myślałem, że zwymiotuję, śpiewa jakby chciał ale nie mógł w kiblu. Wiec brakuje czasami tej agresji w jego śpiewie, bo ogólnie jego instrument do śpiewu teraz jest dobry, pamiętam jak(znając tylko SymphonyofD)chcąc poznać inne utwory usłyszałem Never Dead i pomyślałem "o! jaki stary zryty wokal, niezły jest", zacząłem przesłuchiwać starsze utwory i byłem nieco zdziwiony jego wysokim głosikiem, byłem zdziwiony, że Dave Mustaine aktualny posiadacz takiego dobrego wokalu dysponował kiedyś takim innym, nie żeby mi ten dawny wokal przeszkadzał, po prostu byłem zdziwiony, znałem co prawda Symfonię, ale tam nie śpiewał tak wysoko. Jego dzisiejszy wokal jest w sam raz do grania thrashu, szkoda, że tak słabo to wykorzystuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 11:36 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 24, 2011 00:14
Posty: 84
Miejscowość: Bydgoszcz
Parę słów ode mnie na temat Koliberka.
Miałem nadzieje na fajny materiał. Nie oglądałem filmików ze studia, żeby nie popsuć sobie odbioru całości. Po pierwszym przesłuchaniu nie mogłem uwierzyć, że Rudy pozwolił sobie na coś takiego. To nie jest Megadeth o jaki mi chodzi. Już w tak nie lubianej przez kilku ludków UA jest tysiąc razy więcej tego za co kocham Mega. Ale do rzeczy. Jakoś nie specjalnie miałem ochotę zmierzyć się z tą płytą po raz kolejny. Ostatecznie skończyło się na 6 razach. Przy czym ostatnie 3 już nie w całości tylko przy okazji słuchania całej dyskografii. Moja opinia po czasie niestety nie uległa zmianie. Całość traktuje jako gniot, nie wnoszący praktycznie nic do całej twórczości. Dance In The Rain, Kingmaker i kilka ciekawych riffów to zdecydowanie za mało jak na tej klasy kapelę. Czarę goryczy dopełnia super kicha Forget To Remember. Co z tego, że materiał jest różnorodny, jak za tym nie idzie poziom utworów. Wstawki z trąbkami i banjo, pytam na co to komu? Nie lepiej pogłówkować i stworzyć coś wartościowego, z czego będziemy dumni i powiemy Nasz Mega wciąż rządzi.? Widać nie. Lepiej zapodać fanom kaszanę, przy której chce się paść na kolana i beczeć patrząc jak taka gwiazda rozmienia się na drobne i chyli ku upadkowi. Mnie jest za ten materiał po prostu wstyd. Może znajdą potwierdzenie hipotezy, że słaba sprzedaż lub dobra następna płyta Mety zaowocują czymś konkretnym ze strony Rudego? A może mistrz jest już na innym etapie lub nie ma siły albo ochoty na harce w innych klimatach? Zobaczymy. Wciąż mam nadzieję, że jeszcze pozytywnie mnie zaskoczy.

Moje oceny:

Kingmaker - 7
Super Collider - 1
Burn! - 5
Built For War - 5
Off The Edge - 4
Dance In The Rain - 8
Beginning Of Sorrow - 6
The Blackest Crow - 5
Forget To Remember - 1
Don't Turn Your Back... - 5
Cold Sweat - 5
All I Want - 2
A House Divided - 4


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 14:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Braindeth napisał(a):
Całość traktuje jako gniot, nie wnoszący praktycznie nic do całej twórczości


E no, bez przesady - numeru typu "The Blackest Crow" Mustaine do tej pory nie napisał, po inspiracje Hendrixem, słyszalne w "Don't Turn Your Back...", także nie sięgał, więc kilka nowości się tu jednak znalazło.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 16:51 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
No, również jestem po kilku dokładnych przesłuchaniach. Powiem tak, jedna wielka MIERNOTA. Broderick i Drover nagrali świetne partie, solówki Krzysia chyba najlepsze w karierze, ale co z tego, skoro główny kompozytor przysłowiowo "dał dupy"? Powtarzają do porzygania denerwujące refreny, a jak wejdzie jakiś dobry motyw to zaraz się kończy i znów "Biginning of saroł, tumaroł", ehh. Jest kilka rewelacyjnych momentów, np. środek wspomnianego Beginning, solo w Cold Sweat, przyspieszenie w House Divided czy praktycznie cały Dance in the Rain, ale cień na to wszystko rzuca przeciętność oraz brak wyrazistości reszty utworów. Ocenki do rankingu wrzucę niebawem, głos na DitR.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Sie 02, 2013 12:11 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Dla mnie największą zaleta tej płyty to te właśnie nowinki typy banjo, trąbki czy bluesowy wstęp do Don't Turn Your Back... Myślę, że po latach z tej płyty zapamiętam właśnie tego typu smaczki. Tak naprawdę bardzo mi sie podoba taki muzyczny kierunek Megadeth, tylko niech poparty będzie lepszymi kompozycjami.
Fajnie, że pojawia sie jakis ferment w muzyce Mega, niech Rudy idzie ta drogą.
Myśle, że płyta w typowo metalowym stylu byłaby juz tak wtórna i najeżona autoplagiatami, że nie byłbym jej w stanie słuchać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 16:02 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sie 30, 2013 12:57
Posty: 31
Miejscowość: Gdańsk
Głosowałem na Kingmaker!
Ogólnie album nie jest najgorszy (według mnie lepszy niż TH1RT3EN), ale też nie jest najlepszy (gorszy niż Endgame).
Spoko ale bez szału.

_________________
Beware my friends, as you pass by
As you are now, so once was I
As I am now, so you must be
Prepare my friends to follow me


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 233 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group