Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 07:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Ulubiony utwór
Sleepwalker 16%  16%  [ 7 ]
Washington Is Next! 18%  18%  [ 8 ]
Never Walk Alone... A Call To Arms 2%  2%  [ 1 ]
United Abominations 9%  9%  [ 4 ]
Gears of War 14%  14%  [ 6 ]
Blessed Are The Dead 2%  2%  [ 1 ]
Play For Blood 7%  7%  [ 3 ]
A Tout Le Monde (Set Me Free) 2%  2%  [ 1 ]
Amerikhastan 2%  2%  [ 1 ]
You're Dead 5%  5%  [ 2 ]
Burnt Ice 23%  23%  [ 10 ]
Razem głosów : 44
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 13:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Shawn rzeczywiście nieźle sobie radzi na koncertach, ale perkusja na UA niezbyt mi się podoba


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 14:06 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Nie wiem czy Glen to studyjny muzyk ;) To zajebisty profesjonalista. Pokazał to na UA i na trasach. Ciekawe jaki będzie jego pierwszy solowy album. Co do solówek to wolę te Drovera, mimo iż stać go na więcej to jednak są świetne. A Pitrelli to inny sport ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 14:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
z Eidolon nie grali praktycznie zadnych koncertów, grał u Kinga ale krótko chyba tylko na płycie zresztą, z Megadeth długo nie wytrzymał poza tym grał dosyc sztywno

solówki ma niezłe owszem ale specjalnie sie nie wyrózniają

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 23:36 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
szczepan napisał(a):
Zdecydowanie wolę solówki Pitrelliego z TWNAH od solówek Drovera. Takie solo w Promises jest wspaniałe, a Drover jest tylko szybki. Jak pierwszy raz słuchałem UA rzeczywiście byłem zachwycony solówkami - na tym albumie doliczyłem się ich ponad 60 - więcej niż na jakiejkolwiek innej płycie. Problem w tym, że im więcej ich słuchałem tym bardziej dochodziłem do wniosku że te solówki wcale nie są rewelacyjne. Takie Tornado Of Souls ma jedną solówkę ale za to jaką.
Risk uważam za dobry, nawet za bardzo dobry album, bo lubię rocka. Owszem rock to nie gatunek dla takiego zespołu jak Megadeth, ale mnie to nie obchodzi tak długo jak długo piosenki są fajne. Dla mnie Megadeth może nagrać album jazzowy i jeżeli będzie to dobry album jazzowy to będę zadowolony. W Megadeth cenie bardzo to, że każda płyta jest inna i ma swój własny unikalny charakter, tego jednak zabrakło mi na UA i stąd moja ocena.


wiesz, czytając Twoją odp spojrzałem na to troszkę z innej strony.., potem usiadłem i przesłuchałem najpierw TSHF a potem UA tylko pod względem solówek, -nie jestem muzykiem, nie gram na gitarze (nad czym ubolewam :oops: ),słyszałem tylko że D zapierdala a P "smęci" ale teraz... do końca nie jestem pewien który z nichjest lepszy.., i niewiem czy kiedykolwiek uda mi się to stwierdzić)) jedno wiem, że obaj spierdolili najlepsze dwie solówki na wydanych koncertach i tego nie mogę im darować (TOS i H18) i dlatego wierzę w Chrisa bo jako jedyny umie zagrać jak Friedman a nawet lepiej... Howgh!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 00:42 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
mro-ziak napisał(a):
wiesz, czytając Twoją odp spojrzałem na to troszkę z innej strony.., potem usiadłem i przesłuchałem najpierw TSHF a potem UA tylko pod względem solówek, -nie jestem muzykiem, nie gram na gitarze (nad czym ubolewam :oops: ),słyszałem tylko że D zapierdala a P "smęci" ale teraz... do końca nie jestem pewien który z nichjest lepszy.., i niewiem czy kiedykolwiek uda mi się to stwierdzić)) jedno wiem, że obaj spierdolili najlepsze dwie solówki na wydanych koncertach i tego nie mogę im darować (TOS i H18) i dlatego wierzę w Chrisa bo jako jedyny umie zagrać jak Friedman a nawet lepiej... Howgh!


Niełatwo jest nie spierdolić solówki w TOS ;) Poza tym jedny P którego słychać na TSFH to Chris Poland, Pitrelli grał tylko na The World Needs A Hero i nowych kawałkach na Capitol Punishment


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 00:53 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
szczepan napisał(a):
mro-ziak napisał(a):
wiesz, czytając Twoją odp spojrzałem na to troszkę z innej strony.., potem usiadłem i przesłuchałem najpierw TSHF a potem UA tylko pod względem solówek, -nie jestem muzykiem, nie gram na gitarze (nad czym ubolewam :oops: ),słyszałem tylko że D zapierdala a P "smęci" ale teraz... do końca nie jestem pewien który z nichjest lepszy.., i niewiem czy kiedykolwiek uda mi się to stwierdzić)) jedno wiem, że obaj spierdolili najlepsze dwie solówki na wydanych koncertach i tego nie mogę im darować (TOS i H18) i dlatego wierzę w Chrisa bo jako jedyny umie zagrać jak Friedman a nawet lepiej... Howgh!


Niełatwo jest nie spierdolić solówki w TOS ;) Poza tym jedny P którego słychać na TSFH to Chris Poland, Pitrelli grał tylko na The World Needs A Hero i nowych kawałkach na Capitol Punishment


oczywiście, ale gafa, mam nadzieję że Poland mi wybaczy)))( i Ty też), pisząc o porównywaniu tych dwóch muzyków miałem na myśli TWNAH OCZYWIŚCIE i to tej płyty słuchałem))) po prostu się jebnąłem)))zdarza się...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 01:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Spoko. Co do solówek nigdy jakoś ich technicznie nie analizowałem, zresztą banalna solówka potrafi być genialna jak np solo Polanda na początku Die Dead Enough. Dla mnie Pitrelli potrafił wymyśleć solówki 'ruszające' człowieka. Słuchając solówek Drovera nie doznałem uczucia uniesienia ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 02:50 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
solówki są 63 ;)

co ciekawe w porównaniu z innymi płytami:
TSHF - 47
TWNAH - 45
Risk - 18 :shock:
CW - 18 :shock:
Y - 25
CTE - 24
RIP - 27
SFSGSW - 26 (bez instrumentala)
PS - 35
KIMB - 21 (w tym solo na basie)

wszystko obliczone na podstawie książeczek z płyt - taka ciekawostka ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 14:37 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):
solówki są 63 ;)

co ciekawe w porównaniu z innymi płytami:
TSHF - 47
TWNAH - 45
Risk - 18 :shock:
CW - 18 :shock:
Y - 25
CTE - 24
RIP - 27
SFSGSW - 26 (bez instrumentala)
PS - 35
KIMB - 21 (w tym solo na basie)

wszystko obliczone na podstawie książeczek z płyt - taka ciekawostka ;)


Mierz na jakość a nie ilość.
Mi np. strasznie podobają sie sola z CW. Trust, Sin, A Secret Place, She Wolf, Vortex...
A np w takim Symhony Of Dectruction cieżko jest mi polubic...Wole jedną dłuższa i bardziej zmyslna od 10 krótkieich i nieporadnych.
A żeby pozostać w temacie - sola na UA sa wyborne, mozliwe, że jedna z lepszych płyt pod tym wzgledem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 14:56 
Dobra Yer Blue wolisz późniejszy okres staram się nawet cię zrozumieć z tego względu że CW był pierwszym albumem jaki usłyszałeś... ok ale, zachowaj swoje uwagi co do starszych płyt dla siebie ok :?: Wiesz nie chcę się z kimś poróżnić na tym forum, ale coraz bardziej mam ochotę zrezygnowania z przesiadywania tutaj...


Góra
  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:03 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Psychotron napisał(a):
Dobra Yer Blue wolisz późniejszy okres staram się nawet cię zrozumieć z tego względu że CW był pierwszym albumem jaki usłyszałeś... ok ale, zachowaj swoje uwagi co do starszych płyt dla siebie ok :?: Wiesz nie chcę się z kimś poróżnić na tym forum, ale coraz bardziej mam ochotę zrezygnowania z przesiadywania tutaj...


Czyli nawet jesli (niektóre) sola z CW wole od niektórych z wcześniejszych płyt (nie wymieniłem wszystkich tylko jeden konkretny utwór :roll: ) to nie moge tego głośno powiedziec tak?
Przecież to tylko opinie, bardzo subiektywne, moje i autoniomiczne.
Aż boje sie Ci powiedziec co sadze o solach z Youthanasii...naliczyłem 4 świetne :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:12 
Szanuje cię jako człowieka, szanuje cię z tego względu że słuchasz Megadeth dłużej ode mnie, szanuje cię bo jesteś starszy, szanuje twój gust ale nie lubię jak ktoś nadmiernie cały czas próbuje udowadniać że coś jest zajebiste a coś chujowe no ileż kurwa można.... :?:


Góra
  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
odnosze wrażenie ze ktoś sie za bardzo przejmuje wiec zacytuje szczepana z innego tematu:

szczepan napisał(a):
Temat jest po to,żeby każdy mógł napisać czego nie lubi, a każdy inny odpisać dlaczego się z tą opinią nie zgadza.Nikt tu innym nie narzuca swojego zdania więc nie ma co brać tego do siebie.


i niech tak zostanie :D

a jeśli chodzi o solówki to po prostu chciałem policzyc ile ich jest ot tak z nudów, nie chciałem abyście sie zaraz kłócili która lepsza a która gorsza :|

tak czy srak wyszło z tego ze Megadeth na starych płytach grali duzo mniej solówek niż na 3 ostatnich płytach, i tutaj wlasnie jest to co pisał Yer Blue:

Cytuj:
Mierz na jakość a nie ilość.


zgadzam sie z tym, na UA jest najwiecej solówek ale, są całkiem fajnie, przyjemnie sie słucha całej płyty ale nie zauważyłem tam chyba ani jednego sola Mustaina a tym bardziej Drovera które sprawiłoby ze spadłbym z krzesła i temu służyło porównanie ilość solówek na każdej płycie ;)

a najlepsze solo Megadeth jest w Chosen Ones, to na basie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 15:55 
ja sie postanowiłem już wyluzować ;)


Góra
  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:56 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
tak czy srak wyszło z tego ze Megadeth na starych płytach grali duzo mniej solówek niż na 3 ostatnich płytach

Na starszych płytach wyszło, że jest mniej, ale również dlatego, że starsze płyty były po prostu dużo krótsze i było mniej utworów.

Żułek napisał(a):
nie zauważyłem tam chyba ani jednego sola Mustaina a tym bardziej Drovera które sprawiłoby ze spadłbym z krzesła


Mam to samo


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 14:36 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
A dla mnie cholernie sie podobają solówki na UA! No kurde tak pięknie czasem grają, jak wróce do płyty to rzuce konkretnymi przykładami...

Żułek napisał(a):

a jeśli chodzi o solówki to po prostu chciałem policzyc ile ich jest ot tak z nudów, nie chciałem abyście sie zaraz kłócili która lepsza a która gorsza :|


...i wykonałes kawał dobrej roboty. Ale jest to raczej ciekawostka niz wytyczna wartości płyt.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 16:30 
Jestem ciekawy jaki wałki z tego albumu wytwórnia umieściła by na kolejnym składaku :mrgreen:

PS. Macie jakieś typy :?:


Góra
  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 16:33 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Pewnie Sleepwalkera, Washington Is Next! i moze jako jakis bonus A Tout Le Monde.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 16:35 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Myślę że prędzej Never Walk Alone i Gears Of War


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 16:36 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Ja bym postawił na Sleepwalkera i Kick The Chair :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group