Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 04:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 08:52 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Muszę przyznać, że te sample narobiły mi apetytu :) Już od dawna nie spodziewałem się thrashu może dlatego sample wywarły na mnie pozytywne wrażenie. Myślałem, że będzie gorzej, na plus- Built for war, Dance in the rain i Beginning fo sorrow.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 09:26 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Z pewnością można powiedzieć, że Risk 2 to nie będzie. Po singlach miałem obawy że całość będzie po prostu słaba, ale teraz widzę, że będzie co najmniej dobrze ;) Dance in The Rain się najlepiej zapowiada :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 10:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja mam tylko nadzieję, że nie skończy się na odgrywaniu dwóch utworów z nowej płyty, zwłaszcza, że najpewniej mogą to być katastrofalny SC i wieśniacki Kingmaker.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 10:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Średnio mi się to wszystko podoba, trochę męczy mnie wokal Mustaine'a... Refren "Forget to remember" kojarzy mi się nieco z Motorheadem. Poczekam chyba na całość, nie będę męczył tych sampli.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 12:40 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Jestem zawiedziony.Po prostu zawiedziony.

Spodziewałem się czegoś bardziej thrashowego, były zapowiedzi o porządnym albumie, a na razie tylko Dance In The Rain mi się podoba, reszta nijaka, riffy męczące, wokal też szału nie robi.RUDY, DLACZEGO!? :? :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 13:38 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Od razu słychać, że Dance in the rain będzie najlepszy na płycie, bo jakoś się wybija, a reszta utworów brzmi tak samo. Niestety, cały krążek ma katastrofalne brzmienie!!! Wokale są najgorzej nagrane z tego wszystkiego, już pal licho zdolności wokalne...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 13:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mnie też się nie podoba sposób zmixowania wokali. Zbyt wyraźne i wszystkie mankamenty są przez to obnażone.

Szkoda, że nie ma próbek tych bonusowych kawałków.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 13:50 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Stolczyk napisał(a):
Niestety, cały krążek ma katastrofalne brzmienie!!!


Nie sugerowałbym się brzmieniem, zapewne nie wrzucili sampli w najlepszej jakości.

Zresztą ostatnio doszedłem do wniosku, że zdecydowana większość tych nowych albumów (nie mówię tu tylko o Megadeth) ma zbyt wypolerowane brzmienie, brakuje mi w tym trochę takiego produkcyjnego brudu, przez co znacznie tracą na klimacie. Niech przykładem będzie Endgame, teoretycznie najlepiej wyprodukowana płyta Megadeth w XXI wieku. Gdyby "klimatem brzmienia" stała na poziomie RIP, to w moich notowaniach też byłaby nieco wyżej.

Co do wokalu Rudego w tych samplach: ja jestem bardzo zadowolony, zawsze wolałem go śpiewającego niżej. Jak dla mnie, po samych samplach, zobaczymy co będzie dalej, najlepiej zaśpiewany album od Risk.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:01 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
yaku napisał(a):

Zresztą ostatnio doszedłem do wniosku, że zdecydowana większość tych nowych albumów (nie mówię tu tylko o Megadeth) ma zbyt wypolerowane brzmienie, brakuje mi w tym trochę takiego produkcyjnego brudu, przez co znacznie tracą na klimacie. Niech przykładem będzie Endgame, teoretycznie najlepiej wyprodukowana płyta Megadeth w XXI wieku. Gdyby "klimatem brzmienia" stała na poziomie RIP, to w moich notowaniach też byłaby nieco wyżej.


Dokładnie.Wrażenie jest takie jakby to roboty grały na Endgame, nie ludzie.Przez brzmienie nie słucham tej płyty w ogóle.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 12, 2011 21:14
Posty: 118
Dance In The Rain najlepsze, zapowiada się kozacko, to jest właśnie ten riff, który najbardziej zwrócił moją uwagę na filmikach ze studia, podoba mi się też bardzo Forget To Remember. Don't Turn Your Back też może być niezłe i ciekawa jestem reszty The Blackest Crow, bo utwór dość nietypowy (kojarzy mi się z jakimś Dzikim Zachodem :P). Poza tym to mogłoby być więcej szybkich kawałków (o thrashu już nie wspominam, bo jak już pisałam nie liczyłam na to,że pojawi się na tej płycie).

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:31 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Sam zacząłeś tę analizę skomplikowanych utworów na ostatnich płytach Mega i kompletnie zapomniałes o utworach z Endgame więc się nie dziw, że odpisałem.

Nic nie zacząłem, podzieliłem się jedynie taką smutną dla mnie konstatacją czego mi w ostatnich latach brakuje w muzyce Megadeth i o postępującej tej tendencji, a wszystko w kontekście obaw związanych z nadchodzącą nową płytą i tylko tyle. Nie wymieniałem żadnych utworów z nazwiska, nie zestawiałem pieczołowicie ze sobą płyt wydanych parę lat temu, chociażby dlatego że to nie ten temat. A o Endgame wcale nie zapomniałem, więc mi tu nic nie wmawiaj :P Ja nawiązywałem przede wszystkim do najlepszych czasów tego zespołu i wielu niezapomnianych kompozycji (nawet jeśli to dawno i nieprawda) a Ty wyskakujesz tutaj z Endgamem, z jakimś Headcrusherem czy Hardest Part.. No błagam Cię :) Że Ci się chce rozwodzić ;) No mnie nie.


Czyżby? :arrow:

bialkomat napisał(a):
Zgadza się, System pod tym względem nawet jeszcze trzymał poziom, Rudy bardziej kombinował, kompozycje kipiały pomysłami, coś się działo... A potem coraz gorzej, byle odbębnić piosenkę (no właśnie - piosenkę!), byle specjalnie się nie wysilać i nie nadwyrężać łepetyny.


Ewidentnie wyróżniasz System kosztem późniejszych płyt, których przeciez nie musiałeś wymieniać. Niby nie zapomniałeś o Endgame ale piszesz, że po Systemie było coraz gorzej, i że byle odbębnić piosenkę (no właśnie - piosenkę!), byle specjalnie się nie wysilać i nie nadwyrężać łepetyny.

I wygłupiłes się tym tekstem bo jest to bzdura. Na UA jest przeciez Sleepwalker, na Endgame szereg wysmakowanych kompozycyjnie utworów (śmiem twierdzić, że Head Crusher oraz Endgame to jedne z bardziej zakręconych i wyszukanych numerów Mega w ogóle), czego nie można powiedzieć o piosenkowym Systemie. Rudy wcale nie popadł w rutynę. Uważam zresztą, że najbardziej oklepany sznyt utworów był na płytach od Countdown To Extinction (ta płyta ma oczywiście kilka zacnych wyjątków) do Cryptica, z apogeum piosenkowości na Youthanasii (na której tylko w tytułowym nagraniu jest coś wiecej niz zwrotka - refren). I jakoś nikt się nie czepia, że na tych albumach Rudy drastycznie przeciez uprościł granie. Przy tych płytach Endgame jest niezwykle wysmakowana kompozycyjnie. Wydaje mi się, że chyba tylko RIP i PS są bardziej ambitne kompozytorsko.

Zaraz będziesz coś stękał, że aż tak chce mi się rozwodzić - a jak inaczej mam Ci udowodnić - jeśli nie podając przykłady płyt i utworów - że sie mylisz?

bialkomat napisał(a):
khomaniac napisał(a):
Narzekacie, że Kingmaker podobny do Children of the grave, a chyba większości plagiat w When nie przeszkadza zbytnio :P

Ale w When to było celowe, taki pseudo-tribute ;)


A skąd wiesz, że w Kingmakarze tez nie ma celowego nawiązania? Poza tym plagiat w Kingu jest faktycznie drobnostką przy zerżnięciu motywów na When.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No, to się zaraz zacznie ;) Tylko od razu zaznaczam, że przenieście rozmowę do "luźnych debat o Megadeth".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:49 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Burn! fajny "Burn baby Burn" :P taki do pośpiewania ;)
Built For War może być ciekawe
reszta póki co nijakie jakieś

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 14:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
mateusz napisał(a):
No, to się zaraz zacznie ;)


biorę popcorn :mrgreen:

Żułek napisał(a):
Burn! fajny "Burn baby Burn" :P taki do pośpiewania ;)

idealny kawałek do klubu fitness :lol: - Burn, baby burn! - podobnie krzyczy jeda z trenerek, której filmy są na YT. Burn! już zawsze będzie mi się tak kojarzyć :D


Dance in the rain najlepsze!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 15:01 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Beginning of Sorrow troche kojarzy mi się z refrenem Promises a Off The End ma taki sam riff jak Public Enemy . Ogólnie brzmi to dla mnie ciekawie jednak Mgadeth potrafi jeszcze zaskoczyć fanów :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 17:37 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
yaku napisał(a):
Szykuje się coś ala Youthanasia.

Tak jak mówiłem, Megadeth chyba robi te albumy pod trasy rocznicowe, w sensie, że album zrobią w takim stylu w jakim został zrobiony album, którego 20 lecie przyjdzie im świętować.
Dostaliśmy Endgame potem trase RiP, później 13 album lżejszy, żeby pasował do lżejszego Countdown, a teraz SC - Youthanasia jak na razie pasuje, jeśli rzeczywiście tak jest, że Rudy próbuje robić albumy, które stylowo będą pasować do kolejnych tras, to co dostaniemy po SC :? ..Mam nadzieje, że się mylę.

A co do samplÓW, to gdzie jest utwór z tym riffem :( http://www.youtube.com/watch?v=m_mpFUz3Xkc
Dance in Rain chyba najlepsze z sampli, bo całych utworów nie znam, szkoda, że nie dali fragmentu z Draimanem o ile on tam wgle coś śpiewał.
Cover wygląda na lepszy niż sobie go wyobrażałem, ciekawe czy ten "inny" vocal to też Dave-a.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 18:08 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
He, ile było płaczu, bo jak się kawałek może nazywać Dance In The Rain, a teraz wszyscy go chwalą/ Mówiłem, aby nie oceniać po samym tytule. :mrgreen:

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 18:25 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
stanger napisał(a):
A co do samplÓW, to gdzie jest utwór z tym riffem :( http://www.youtube.com/watch?v=m_mpFUz3Xkc
Dance in Rain chyba najlepsze z sampli, bo całych utworów nie znam, szkoda, że nie dali fragmentu z Draimanem o ile on tam wgle coś śpiewał.
Cover wygląda na lepszy niż sobie go wyobrażałem, ciekawe czy ten "inny" vocal to też Dave-a.


Są jeszcze 2 kawałki bonusowe All I Want oraz A House Divided wiec niewykluczone że ów riff wchodzi w skład któregoś z nich

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 20:03 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Cytuj:
Wydaje mi się, że wypuścili w całości jednak te najgorsze kawałki, bo reszta brzmi naprawdę nieźle.


Dokładnie tak samo jak było na '13. Jako single wydali kawałki, które w albumowej hierarchii są na miejscach 5-8.

Szczerze to po wydaniu tych singli tak przeczuwałem, że lepsze kawałki jeszcze nie zostały odkryte.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Super Collider
PostWysłany: Pią Maj 24, 2013 22:45 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
stanger napisał(a):
A co do samplÓW, to gdzie jest utwór z tym riffem :( http://www.youtube.com/watch?v=m_mpFUz3Xkc


Świetny riff! Może był zbyt thrashowy na SC :roll:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group