Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 05:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Najlepszy utwór na płycie
Blackmail The Universe 16%  16%  [ 8 ]
Die Dead Enough 8%  8%  [ 4 ]
Kick The Chair 27%  27%  [ 13 ]
The Scorpion 16%  16%  [ 8 ]
Tears In A Vial 6%  6%  [ 3 ]
I Know Jack 0%  0%  [ 0 ]
Back In The Day 20%  20%  [ 10 ]
Something I'm Not 2%  2%  [ 1 ]
Truth Be Told 2%  2%  [ 1 ]
Of Mice And Men 0%  0%  [ 0 ]
Shadow Of Deth 2%  2%  [ 1 ]
My Kingdom Come 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 49
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 16:14 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
A mi się podoba, choć nie wielbię jej :). Ma fajnie utworki, ale bez przesady...

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:12 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Moja odpowiedź strasznie dziwna: Najbardziej podoba mi się Shadow Of Deth. Ten miażdżące riffy z tym solo, do tego bojowy klimat i zarąbiste recytowanie. Dobry jest jeszcze The Scorpion. Ogólnie album dobre, jednak do Rust In Peace jeszcze ciut mu brakuję :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 22:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jimmy0555 napisał(a):
Ogólnie album dobre, jednak do Rust In Peace jeszcze ciut mu brakuję

Nie mam pojęcia dlaczego za każdym razem musisz coś porównywać, zwłaszcza TSHF do RIP ? To już zupełnie inny Megadeth. Nie da się ich muzyki oceniać przez pryzmat RIP. To są różne albumy i oba na swój sposób wyjątkowe.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:12 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Zawiodłem się trochę na tym albumie. Niby całkiem udana reaktywacja zespołu, ale brakuje albumowi pazura, szczególnie w utworze Kick The Chair , który ma świetny riff (dla mnie trochę przypominający Take No Prisoners), ale niestety tempo kawałka marnuje ten potencjał. A szkoda bo byłby najlepszy na krążku, a tak jest po prostu niezły. Najbardziej lubię Back In The Day, szczególnie za tą chwytliwą końcówkę. Świdruje jakoś w pamięci.

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 10:57 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Nie wiem czemu, ale już chyba do końca życia jak będę słyszał Back In A Day to będzie mi przywodził na myśl Running Wild :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:22 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Nie wiem czemu, ale już chyba do końca życia jak będę słyszał Back In A Day to będzie mi przywodził na myśl Running Wild :)


czemu akurat Running Wild ? chyba prędzej Dodgers Duck ;)

Cytuj:
brakuje albumowi pazura, szczególnie w utworze Kick The Chair


mi tam nic nie brakuje :) chociaż zamiast tak długich solówek na końcu mogli wymyślić coś lepszego ale poza tym numer jest świetny ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:28 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
czemu akurat Running Wild ?

No właśnie nie wiem :) Od momentu pierwszego przesłuchania tak mam. Chyba melodyka i motoryka tego kawałka (szczególnie tej drugiej części) nasuwa mi takie dziwne skojarzenia :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 17:37 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Ostatni album który posiadał naprawdę kozackie utwory tj. Blackmail (któremu żaden nowy utwór nie dorasta do pięt ;)) i Back in the day :) Reszta też jest ok. Trochę nie ogarniam podnietki na Kick the chair, zwykły przeciętniak z dobrymi riffami ale jak to się kiedyś mówiło samymi dobrymi riffami Krakowa nie zbudowano


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 19:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja chyba zaczynam teraz po latach bardziej doceniać System :roll:
jakby nie patrzeć było na niej najwięcej normalnych kawałków bez specjalnych udziwnień które w miare dobrze się słuchało
no może poza Of Mice And Men ;) mój mały koszmarek ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 20:16 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Of Mice and Men jest właśnie spoko, epicki refren :p Niedawno odkrywam ten album na nowo, bardziej przysłuchując się perkusji. W życiu nie spodziewałem się że to może grać Vinnie, to przecież nie jego klimaty. Spisał się dobrze, jednak sekcja perkusyjna nie ma co się równać tej z poprzednich albumów, mało wyrazista, no ale co by nie było, to był tylko muzyk sesyjny ;) Solówki w tej płycie miażdżą najbardziej. Zdecydowanie najlepszy album od powrotu 'Deth.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 02:15 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Bardzo lubię ten album osobiście moja czołówka (na którą składa się z jakieś 10 albumów :D ) Megadeth.
Brzmienie mi się podoba, takie dość ostre i cięte. Wokal bywał lepszy ale oprócz Mice and Man w żadnym wypadku nie zawodzi.
Blackmail the Universe uważam za trzeci najlepszy otwieracz Megadethu po Holy Wars i Wake Up Dead, Die Dead Enough ma świetną zwrotkę i ogólnie motorykę, ale za to w refrenie jest gorzej. Potem ciekawy, wielowątkowy Kick the Chair. Nie wiem jak ocenić Scorpiona, z jednej strony zachwyca klimatem, który dodatkowo podkreśla brzmienie albumu, z drugiej zaś aż się w uszy rzuca monotonia, jednostajność i przewidywalność kawałka. Tears in a Vial lubię bardzo, koledzy wcześniej rozpisali się dość o jego zaletach a mi wypada tylko się z tym zgodzić. Back in the Day urzeka chwytliwością, Something... ciekawie się rozwija a Truth be Told ma najbardziej złożoną konstrukcję na albumie i w końcu mamy trochę thrashu! Niestety przychodzi czas na nieszczęsny Of Mice And Man, najgorszy utwór Megadeth moim skromnym zdaniem, zwykle pomijam, odświeżyłem go sobie na potrzeby rankingu i mam nadzieję że nie będzie potrzeby robić tego po raz kolejny :) Potem przeciętna końcówka, Shadow i Kingdom za kompletną, cytując Żułka, "srakę" nie uznaję, lubię czasem posłuchać ale nie tego oczekuje od Dejwa :)

Albumik dostaje 7,5 na 10, gdyby nie Mice byłoby pewnie z 8,5.

PS. Zapomniałbym, Mustaine z Polandem na tym albumie grają zabójcze wręcz sola! Pod tym względem to moje TOP3 jeśli chodzi o albumy Mega, oni czarują tymi gitarami!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 14:15 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ja od jakiegoś czasu rozdzielam twórczość 'deth na "bardziej thrashową" oraz "bardziej melodyjną". Doszedłem do wniosku, że ocenianie jednych przez pryzmat drugich i odwrotnie jest pozbawione sensu, dlatego traktuje je poniekąd niezależnie :D Spośród albumów "bardziej melodyjnych", System jest u mnie na drugim miejscu, tuż za Youthanasią. Otwieracz jest zajebisty, uwielbiam - tak samo z resztą jak kolejne trzy utwory. Łezki też lubię, bo fajnie się rozkręcają. Back in the Day kojarzy mi się z Tornadkiem dusz, które uwielbiam. Kolejne dwa numery bardzo w porządku, a od wyjścia SC doceniłem nawet kunszt of Mice and Men :D Dwa zamykające utwory niestety mnie zawodzą, ale nie przeszkadza mi się w rozkoszowaniu się resztą albumu.

Gdyby Mega wydało jeszcze kiedyś album na zbliżonym poziomie to odkładałbym łzy do fiolki z szczęścia.

8,5/10


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 07:26 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Oficjalny klip do "Back in the day", zrealizowany 10 lat temu i wypuszczony dopiero teraz, z okazji 10 lecia albumu https://www.youtube.com/watch?v=hv-ayWDnW5s#t=15

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 08:52 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ciekawe dlaczego nie opublikowali go w 2004 czy 2005 roku

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 10:38 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
W porządku wideo, miło było obejrzeć :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 14:44 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Fajne ale Dodgersa nie przebije :P
Wrzuciłem na fb ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 16:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
Bardziej pasuje do tekstu niż Dodgers ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 19:45 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 16, 2013 15:19
Posty: 376
Miejscowość: Disco Polo Land
Te fragmenty nagrań z koncertów i zdjęć fajnie pasują do tekstu. Także dobrze że ten teledysk ujrzał światło dzienne. Przynajmniej w końcu zapomnę teledysk Super Collider...

_________________
"I am the table!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 21:48 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Thunder napisał(a):
Te fragmenty nagrań z koncertów i zdjęć fajnie pasują do tekstu. Także dobrze że ten teledysk ujrzał światło dzienne. Przynajmniej w końcu zapomnę teledysk Super Collider...


Do tej pory potrafi mnie pogonić do kibla na samą myśl :lol:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 22:34 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
W swych wysoko rozwiniętych rozważaniach przeoczyliście jeden niezwykle istotny element... :)

Nawet cooorva Metallica znalazła się w tym teledysku i wszyscy członkowie grupy poza Davidem Ellefsonem.

Tak, tak, wiem. Sprawa w sądzie itd... ;)

Ale jak już Rudy zdecydował się opublikować ten teledysk teraz to mógł gdzieś tam Juniora wcisnąć. Choćby w przekaz podprogowy :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group