Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 14:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Najlepszy utwór na płycie
Blackmail The Universe 16%  16%  [ 8 ]
Die Dead Enough 8%  8%  [ 4 ]
Kick The Chair 27%  27%  [ 13 ]
The Scorpion 16%  16%  [ 8 ]
Tears In A Vial 6%  6%  [ 3 ]
I Know Jack 0%  0%  [ 0 ]
Back In The Day 20%  20%  [ 10 ]
Something I'm Not 2%  2%  [ 1 ]
Truth Be Told 2%  2%  [ 1 ]
Of Mice And Men 0%  0%  [ 0 ]
Shadow Of Deth 2%  2%  [ 1 ]
My Kingdom Come 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 49
Autor Wiadomość
 Temat postu: The System Has Failed
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 14:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Płyta nagrana z sesyjnymi muzykami, po tym jak Dave wrócił do gry, po urazie ręki. Jak dla mnie numer 2 w dorobku Megadeth, ustępująca jedynie Rust In Peace. W gruncie rzeczy ciągle zgadzam sie z tym co napisałem wieki temu w recenzji : http://megadeth.magres.net/index.php?id=563 - z tym że jednak cenię teraz tą płytę wyżej niż CTE ;). Gdy czekałem na tą płytę liczyłem na zajebistą muzykę i to właśnie dostałem.
Wszystkie od BTU do Back In The Day mogę słuchać bez końca (nie licząc I Know Jack, który w zasadzie trudno uznać za pełnoprawny utwór). Do tego dochodzi świetne Truth Be Told. Mały minusem jest nieco słabsza końcówka, ale tylko nieco. Cięzko wskazać konkretny najlepszy utwór. Kick The Chair po tym jak zostało udostępnione przed premierą na stronie, słuchałem przez ponad tydzień non-stop. Potem usłyszałem DDE i zabrakło mi słów, a Tears In A Vial uwielbiam grać na gitarze. Równie dobrze jednak mógłbym zagłosować na BTU, więc na razie wstrzymuję się.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:01 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
Głos na Something I'm Not,choć ciężko wybrać jeden utwór bo płyta (poza końcówką jak Szczepan napisał) jest cholernie równa,co nie znaczy że wybitna.Jak dla mnie dość szybko się zestarzała,po pierwotnym podnieceniu że Megadeth (po raz kolejny) wraca nastąpiło przewartościowanie tego materiału.Jak już kiedyś pisałem czuć że to nie jest zespół tylko Mustaine z dokoptowanymi muzykami sesyjnymi.Ot taka dobrze nagrana płyta w okresie przejściowym

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:03 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Kick The Chair chociaz brałem pod uwage jeszcze Blackmail
płyta swietna brzemiowo ale srednia utworowo, są swietne kawałki zmieszane ze nudnymi czy wrecz dziadostkimi (2 ostatnie, Mice)

Poland odwalił kawał dobrej roboty nagrywając sola

ogólnie mocne 7

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:06 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Dobra płyta, ale jak ktoś napisał wyżej szybko się zestarzała. Nie zmienia to faktu, że jedna z częściej przeze mnie słuchanych. Podobne mam odczucia co do końcówki płyty. Jeśli chodzi o Back in the Day to miałem ciary, teraz tylko lubię ten kawałek. Głos na Scorpion za klimat.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:11 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
Bardzo udana płyta, jak dla mnie numer 4 w dorobku Megadeth po CTE, RIP i Y. powrót do mocnego grania po słabszych latach
Najlepsze kawałki z płyty Kick The Chair, Blackmail The Universe, The Scorpion z Back In The Day na czele :) głos właśnie dla tego wałka.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:11 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Lubię, lubię, bardzo lubię, ale tak jak pisałem - do 8 kawałka, czyli STIN, póxńej już jest kiepsko. Gdyby włożyć w miejsce pozostałych 4 kawałków Washington Is Next, Burnt Ice, Gears Of War i choćby Sleepwalker to wtedy bym sie zastanawiał czy nie jest to najlepsza ich płyta, a tak nie jest :D
Ciężko mi wskazać ulubiony utwór, bo uwialbiam pierwsze 7 kawałków, ale jednak zdecyduje się na The Scorpion. Jest piękny wręcz. Rozłożył mnie na łopatki gdy go usłyszałem pierwszy raz i jednak trochę bardziej utkwił mi w pamięci niż pozostali ulubieńce :D
Perkusja Vinniego i solówki Polanda, jak wspomniał już Szczepan - świente.
Kawał świetnej muzyki, ale przez 7, 8 utowrów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:14 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja żałuje ze skopali Die Dead Enough
koncówka tego kawałka jest swietna, szybka i ostra natomiast poczatek i środek jest dziadowski, w polączeniu z klipem stanowi mieszanke przed zawałową ;)

natomiast Tears In A Vial nie jest zły ale dla mnie za nudny

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
ja żałuje ze skopali Die Dead Enough
koncówka tego kawałka jest swietna, szybka i ostra natomiast poczatek i środek jest dziadowski,

Hehehehe, dla mnie jest dokładnie odwrotnie. Koncówke zawsze przełączam.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:25 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Jak dla całe DDE jest rewelacyjne, ale początek jest po prostu fenomenalny. Solówka Polanda mimo że prosta jest całkowicie zabójcza jak dla mnie

No i jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem Dave'a który tak świetnie śpiewa


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 15:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
szczepan napisał(a):
No i jeszcze nigdy wcześniej nie słyszałem Dave'a który tak świetnie śpiewa

Szkoda, że na koncertach taka tragedia z tym utworem


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 16:07 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ulubione utwory myślę że:
BTU, KTC, Scorpion, Tears In A Vial. Czyli jak widać również moim zdaniem pierwsza częsć płyty przytłacza drugą.
Głos chyba oddam na BTU.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 16:15 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Wybrałem Die Dead Enough, podoba mi się refren i intro :)

Płyta ogólnie fajna, cóż więcej mogę powiedzieć. Wg mnie fajna mieszanka różnych stylów, melodyjność z mocą. To lubię :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 16:37 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
Jeszcze bym się skupił na Shadow Of Deth-kiedyś to by było zaskoczenie u Dave'a nagrać muzykę do psalmu ale wraz z jego nawróceniem taki utwór wydaje się logiczny.No i jak dla mnie bardzo udane,choć krótkie

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 17:41 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Jak juz ktos powiedzial - dobra, choc nie wybitna, rowna plyta. Pierwsze 3 kawalki jak dla mnie najlepsze, zaglosuje chyba na Kick The Chair.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 14:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
w sumie to te dwa ostatnie kawałki nie byłyby takie nijakie gdyby Dave je pociagnał dalej, mam wrażenie ze po prostu zabrakło pomyslów :roll:

no i to nieszczesne intro I Know Jack ? po co to komu ? wogule to nie jest działka Megadeth no może poza klawiszami w Last Rites

wydaje mi sie ze Dave miał za dużo wrązeń pisząc materiał na ten album (kontuzja, rozpad kapeli, Ellefson, brak składu, wiara w boga) i po prostu w pewnym momencie sie pogubił i wyszło jak wyszło

chociaż produkcji czy ogólnie wykonaniu samych kawalków nie można nic zarzucuć, zwłaszcza świetnym solówką

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 19:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Bardzo mocna (w sensie jakościowym oczywiście...) płyta! Pamiętam gdy przesłuchiwałem ją pierwszy raz w Media Markt nie mogłem wręcz uwierzyć... Trzy pierwsze kawałki mnie rozjechały na kawałki! Dalszą częścią płyty się wtedy troszeczkę zawiodłem... Ale po czasie przyznaje, że ten album to kawał naprawdę dobrej muzy ;) Blackmail The Universe, Kick The Chair, Truth Be Told... Super, super!

Głos na Kick The Chair, bo ten kawałek to wypisz, wymaluj - niemal czyste Rust In Peace :D

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 11:49 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
płyta wyczesana na maxa, u mnie No.3 a na najwyższym piedestale stawiam Back in the day, po prostu miażdżąco mocny, szybki, nic dodać nic ująć


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:26 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Szkoda tylko, że zespołu megadeth w dosłownym tego słowa znaczniu własciwie wtedy nie było...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:42 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 16:44
Posty: 74
Kawałek Back in the Day jest morderczo zajebisty! Tak jestem nim ostatnio zafascynowany, że uczę się go grać na gitarze! Jeszcze tylko 2 riffy i sola i będę umiał!

Z resztą, cały krążek jest zajebisty.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 18:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
bialkomat napisał(a):
Szkoda tylko, że zespołu megadeth w dosłownym tego słowa znaczniu własciwie wtedy nie było...

Megadeth = Dave ;) Może nie do końca, ale słuchając tej płyty nie mam wrażenia, że to jest inny zespół.

Swoją drogą fajnie by było gdyby Dave znowu wziął sesyjnych muzyków i nagrał jakąś solową płytę, na której mógłby sobie pozwolić na więcej eksperymentów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group