Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 11, 2024 20:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

wiadomo ;)
Sudden Death 2%  2%  [ 1 ]
Public Enemy No. 1 6%  6%  [ 3 ]
Whose Life (Is It Anyways?) 6%  6%  [ 3 ]
We the People 4%  4%  [ 2 ]
Guns, Drugs & Money 2%  2%  [ 1 ]
Never Dead 11%  11%  [ 6 ]
New World Order 9%  9%  [ 5 ]
Fast Lane 11%  11%  [ 6 ]
Black Swan 17%  17%  [ 9 ]
Wrecker 2%  2%  [ 1 ]
Millennium of the Blind 4%  4%  [ 2 ]
Deadly Nightshade 11%  11%  [ 6 ]
13 17%  17%  [ 9 ]
Razem głosów : 54
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Pana Eryka już z nami nie ma :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 10:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
No, w końcu, bo już nie chciało mi się czytać tego spamera ;)

Co do TH1RT3EN, to jakoś nawet częściej sobie ją puszczam od Endgame, hmm...

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 11:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Marko napisał(a):
No, w końcu, bo już nie chciało mi się czytać tego spamera ;)

Zawsze się trafi jakiś popapraniec.
Nie wiem dlaczego nie są widoczne dla wszystkich użytkowników profile z ostrzeżeniami i banami. Napisałem w tej sprawie do Szczepana.
Marko napisał(a):
Co do TH1RT3EN, to jakoś nawet częściej sobie ją puszczam od Endgame, hmm...

Ja praktycznie do niej nie wracam. Zdecydowanie bardziej cenię Endgame, które uważam za ścisłą czołówkę albumów Megadeth.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Kwi 01, 2012 23:35 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Ta.... To pomyśl co by było gdyby Endgame miało brzmienie trzynastki...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 06:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mi tam brzmienie Endgame odpowiada w pełni. Nie mam zastrzeżeń.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 09:39 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Ja nie narzekam na jego brzmienie.

Ale jeśli patrzeć na Sudden Death w wersji endgejmowej i trzynastkowej to jednak widać różnicę. Stąd wnioskuję, że cały album byłby jeszcze lepszy 8-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 15:40 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ja tam chyba wolę trzynastkę od Endgame ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:44 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
13 to dla mnie najslabsza plyta od systemu. Zamalo killerow,ba ta plyta jest za rowna a zaden utwor sie znaczaco nie wybija ponad reszte. Brakuje mi tez thrashowego pierdolniecia jak w endgame.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 15:26 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
kuti1995 napisał(a):
13 to dla mnie najslabsza plyta od systemu. Zamalo killerow,ba ta plyta jest za rowna a zaden utwor sie znaczaco nie wybija ponad reszte. Brakuje mi tez thrashowego pierdolniecia jak w endgame.


Dokładnie to samo mogę powiedzieć o UA. Najsłabszy od Systemu, mało killerów, równa płyta i żaden kawałek się nie wybija. Natomiast na 13 jest kilka kawąłków, które bardzo lubię.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:13 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Płyta ok dla posłuchania ot tak, ale jakoś mnie nie zaskakuje, wolę Endgame.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 20:17 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
No, po kilku tygodniach od zakupu mogę już napisać kilka słów o nowej (prawie) porcji piosenek z obozu Dejwa ;) Po pierwszym przesłuchaniu byłem nieco zaskoczony. Za dużo było tam dla mnie nowoczesności, i w brzmieniu i w niektórych kompozycjach. Dopiero po kilku odsłuchach zaczęły do mnie dopływać same kompozycje, które są naprawdę dobre. Więc:
1. Sudden Death- kawałek kupiłem sobie w formie elektronicznej jakiś rok temu. Zachwycony byłem wtedy solówką po drugim refrenie bodajże, no i sam refren bardzo chwytliwy był również. Dużo się od tego czasu nie zmieniło, ale brzmienie w nowym wydaniu odświeżyło nieco ten utwór. Nie jest źle. 7,5/10
2. Public Enemy No. 1- utwór udostępniony i grany też kilka miesięcy wcześniej, więc zaskoczenia nie było. Nie porywa, ale można posłuchać, na pewno nie będzie przeszkadzał ;) 7/10
3. Whose Life (Is It Anyways?)- no i następny kawałek "przedpremierowy" ;) Tyle że w tym przypadku jest to coś nowego. Nowoczesne brzmienie pasuje tu idealnie, gitary pracują perfekcyjnie i wszystkie jest takie "mięsiste". Genialna zwrotka, genialny refren, w sumie niezła solówka- 8,5/10
4. We the People- no i pierwszy w pełni nowy utwór. Za pierwszym razem mnie zniechęcił, szczególnie przez wokal w refrenie, który wydawał się przetworzony. Ale przy każdym następnym odsłuchu stawał się coraz bardziej przystępny, a teraz refren wydaje mi się bardzo dobry. Mogło być lepiej, ale kichy nie ma...- 7/10
5.Guns, Drugs and Money- ... no a tu już niestety jest, i przeciwnie do WTP, ten po każdym przesłuchaniu tracił w mych oczach. Refren nudny i powtarzany bez końca, riff słabiutki, nic się ze sobą nie klei, zdecydowanie najsłabszy punkt płyty. 3/10
6. Never Dead- o jak miło słyszeć po GDM takie cudo! o ile po pierwszych odsłuchach na youtube przed premierą do kawałka właściwie nic nie przyciągało, tak na albumie jest to chyba najmocniejszy punkt. Jest wręcz niebywale dobry, jest to dla mnie jeden z najlepszych utworów ostatnich lat. Klimatyczny, szybki, z genialnym refrenem, riffy Mustaine'a to arcydzieło. A solówka niestety się nie wyróżnia, co i tak nie przeszkadza w byciu najlepszym na płycie. No nic, Dawid jest zadowolony- 10/10
7. New World Order- I po co to tu? Musieli spełnić swoją wspaniałą wizję 13 utworów? Nie mówię że zły, ale wydając kolejne 40 czy ile tam złotych chce nowego materiału, a nie bonusa z Youthanasii, i o ile utwór nr 11 został dość znacząco zmieniony czy tam rozbudowany, to umieszczanie poraz kolejny NWO to dla mnie nieporozumienie. Za sam utwór 6/10
8. Fast Lane- powiew świeżości, czuć że utwór nie traktuje o historii miłosnej tylko o wyścigach, dobre, jak już ktoś wspomniał, trochę Wake Up Deadowe przejście i szalona końcówka to mocne punkty tego utwory. Jako całość tez bardzo dobrze, więc mam 8,5/10
9. Black Swan- oryginalnej wersji nie słyszałem, ale mi to brzmi jakby go żywcem wycięto z Youth, i wstawiono tu :) Strasznie melodyjny, chyba najbardziej "lajtowy" na płytce, co mi w zupełności nie przeszkadza, dobre nawiązanie do roku pańskiego 94, dla mnie bomba. 9/10
10. Wrecker- no jest bardzo dobrze, gdyby jeszcze w zwrotce nie było ciągle tego "She'll wreck it" czy coś takiego, to byłby nawet świetnie, a tak ten zwrot wypowiadany po każdej linijce psuje nieco zwrotke, przez co psuje też cały kawałek. Poziomem jak dla mnie to lepiej niż SD, ale z kolei gorzej od Fast Lane czy Whose Life. 8/10
11. Millenium of the Blind- i tu nie mam pretensji, w przeciwieństwie do NWO. Rozbudowali niedokończony kawałek, mimo ze riff był już wcześniej wykorzystany w 1000TG, to tu świetnie buduje klimat. Podoba mi się w całości, no i w końcu mogę powiedzieć dobre słowo o pracy Brodericka, moim zdaniem jest tu najlepsza solówka na albumie. 9/10
12. Deadly Nightshade- nie wiem, gdzie w tym riffie ludzie widzicie Metallikę, ja podobieństwa nie dostrzegam. Nie zmienia to faktu że riff jest genialny, i jest jednym z moich ulubionych na płycie. Nie wiem z kolei po co ten śmiech na początku. Solówka nieco psuje efekt ale refren jest tak genialnie zaśpiewany że tuszuje to słabe solo i kawałek jest bardzo dobry. 8,5/10
13.13- no i czas na pół-balladę tytułową. Genialna melodia, to trzeba przyznać, znów chwytliwy refren, bardzo dobre przyspieszenie, chociaż bez takiej torpedy jak w IMDH. Mimo że w bitwie utworów tytułowych przegrywa z Endgame'em to jest to na pewno zapadające w pamięć zakończenie. 9/10

Bardzo mocną stroną albumu są refreny. Mimo że w twórczości Mega najbardziej lubię bezrefrenowe, nieramowe kompozycje pokroju HW, 5M czy WUD, ale tu refreny stoją na naprawdę wysokim poziomie (oprócz GDM) i bardzo dobrze się tego słucha. Na plus wypadają także wokal i perkusja, natomiast na minus solówki, nie zapadające w pamięć i niewyróżniające się. Chrisie Polandzie wróć! ;D
Na koniec słówko o oprawie graficznej, mimo że okładka i nawiązania do poprzednich albumów nie są zbytnio trafione, to wewnątrz książeczki jest naprawde łądnie i klimatycznie. mimo że teksty są momentami nieczytelne, to same obrazy służące za tło są świetne.

nie będę wyliczał średniej z ocen, album mi się podoba, i oprócz kilku nietrafionych pomysłów naprawdę dostarcza miłych wrażeń. Nie żałuje żadnej złotówki wydanej na niego, a moja w pełni subiektywna ocena wynosi 8/10.

Dziękuję za uwagę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:42 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Za każdym razem kiedy słucham trzynastki dochodzę do wniosku, że ten album ma jakiś taki "kreskówkowy" klimat, przez co nie potrafię traktować go do końca poważnie... Dziwne uczucie, ciężko mi to wytłumaczyć... :|

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Śro Kwi 25, 2012 07:51 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
fiXXXer_85 napisał(a):
Za każdym razem kiedy słucham trzynastki dochodzę do wniosku, że ten album ma jakiś taki "kreskówkowy" klimat, przez co nie potrafię traktować go do końca poważnie... Dziwne uczucie, ciężko mi to wytłumaczyć... :|


Może wpłynął na to ten producent Johnny K i bardzo krótki czas jego tworzenia

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 12:40 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Witam wszystkich! Płytę 13 kupiłem w dniu premiery i słucham jej praktycznie na okrągło, czasem puszczę No More Tears, Y czy Endgame, ewentualnie Ten Thousands Fists Disturbbed, jednak jest jedna z najlepszych płyt metalowych ostatnich miesięcy (może ją tylko pobić Stalingrad Accept, ale to temat na inny temat :D ) MOje oceny to!
SUdden Death - fajny utwór, dużo solówek, mocny riff, tylko ten sweepopodobny wstęp średnio mi się podoba 7/10
Public Enemy No.1 - zajebiste! Bardzo melodyjne, mocne sola, świetny riff, dobrze się go gra, dobry tekst, wogóle kox 9/10
WHose Life - cenię i lubię ten numer, jednak nie uważam by był świetny 7/10
We The People - jeden z moich ulubionych. super tekst ("the constutition isn't worth the paper it's written on") fajny riff, fajne solówki, taki typowo megadethowy 9/10
GD&M - KOCHAM TEN UTWÓR! Nie jest moim ulubionym, jednak zajebisty w 123%! Riff super, wstawki po hiszpański, melodyjnie, skoncznie, to co lubię :D ! 10/10
Never Dead - fajny numer, jednak średnio wpada w ucho. Plus za refren i chorusa. 6/10
NWO - jeden z lepszych utworów, bije na głowę oryginał (lepszy riff w środku), uwielbiam śpiew Rudego tam. 9/10
Fast Lane - co tu dużo mówić, moi przedmówcy wyczerpali temat dotyczący zajebistości tego utworu 10/10
Black Swan - na początku słuchania był to mój ulubiony utwór, teraz już nie, jednak nadal jest dobry. Niezłe intro i main riff.
8/10
Wrecker - spoko, SUPER MEGA KOX RIFF jednak utwór zajebisty mega nie jest, jednak i tak go lubię 6/10
MoTB - szczerze nie lubię tego utworu, choć i tak jest o niebo lepszy od oryginału 4/10
Deadly Nightshade - KOX! KOcham ten numer! Mój ulubiony z tej płyty, jeden z moich ulubionych wogóle obok vortexu i I'll get even, fajny riff grany przez Juniora i gitary na zmianę. Wstęp, solo i main riff wymiatają! 11/10
13 - super utwór, też koledzy wyczerpali temat 10/10

Wogóle 13 jest jedną z lepszych płyt Megadeth, Rudy tu świetnie śpiewa, jednak czasem tak, jakby go coś bolało. MOja ocena to 10/10 (MoTB nie jest w stanie obrzydzić mi tej płyty :lol: )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 23:53 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Mr.Shades napisał(a):
GD&M - KOCHAM TEN UTWÓR! Nie jest moim ulubionym, jednak zajebisty w 123%! Riff super, wstawki po hiszpański, melodyjnie, skoncznie, to co lubię :D !


Przecie to jeden z największych syfów megadeffó. :shock:


Najlepsze kawałki:
Black Swan, Wrecker, 13


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 03:22 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Zgadza się, zdecydowanie najsłabszy na albumie.

Mr.Shades napisał(a):
Never Dead - fajny numer, jednak średnio wpada w ucho. Plus za refren i chorusa. 6/10


Za to Never Dead to jest dopiero "kox" :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 08:55 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Americano napisał(a):
Mr.Shades napisał(a):
GD&M - KOCHAM TEN UTWÓR!


Przecie to jeden z największych syfów megadeffó. :shock:


Najlepsze kawałki:
Black Swan, Wrecker, 13


No widzisz, rzecz względna. Dla mnie do odstrzału jest "Black Swan"... :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 09:25 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Ja lubię GD&M, dobry riff, dobry tekst. Jeden z lepszych utworów na tej płycie według mnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 05:59 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Głos poszedł na 13. Nie jest tyle podobny do IMDH, co do ... Countdown To Extinction. Fenomenalny kawałek :) Również podpasywało mi Public Enemy, Sudden i New World Order.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Cze 10, 2013 10:16 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Właściwie wiele się nie zmieniło, wciaż lubię ten album, chociaż ocenki wyglądają dziś troszkę inaczej:

Sudden Death - 3+
Public Enemy No. 1 - 3+
Whose Life (Is It Anyways?) - 4+
We the People - 3
Guns, Drugs & Money - 1+
Never Dead - 4
New World Order - 5+
Fast Lane - 5
Black Swan - 5 (tak a propo, to Rudy ma chyba kompleks czarnych ptaków : D)
Wrecker - 5+
Millennium of the Blind - 5+
Deadly Nightshade - 6-
13 - 4-

Thirteen otrzymuje ode mnie 4. : ) Więcej pisałem tutaj: viewtopic.php?p=21322#p21322

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group