Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Maj 12, 2024 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

wiadomo ;)
Sudden Death 2%  2%  [ 1 ]
Public Enemy No. 1 6%  6%  [ 3 ]
Whose Life (Is It Anyways?) 6%  6%  [ 3 ]
We the People 4%  4%  [ 2 ]
Guns, Drugs & Money 2%  2%  [ 1 ]
Never Dead 11%  11%  [ 6 ]
New World Order 9%  9%  [ 5 ]
Fast Lane 11%  11%  [ 6 ]
Black Swan 17%  17%  [ 9 ]
Wrecker 2%  2%  [ 1 ]
Millennium of the Blind 4%  4%  [ 2 ]
Deadly Nightshade 11%  11%  [ 6 ]
13 17%  17%  [ 9 ]
Razem głosów : 54
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 22:43 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 27, 2013 18:56
Posty: 26
Sudden Death - Lubię mimo, że ten utwór pojawił się wcześniej. DUżo sie w nim dzieje czyli to co tygrysy lubią najbardziej :D
Public Enemy No. 1 -autoplagiat z Tears In Vial. Pierwszy singiel, teledysk... z dużej chmury mały deszcz. Średniak.
Whose Life (Is It Anyways?) - To chyba w zamyśle miał być punkowy utwór i taki w sumie ma tekst. Taki do pobujania. W sumie podoba mi się, ale nudzi po czasie.
We the People - Kolejny odgrzewaniec z czasów Youthanasii. Wydany na 13 cały czas sprawia wrażenie jakiegoś takiego pociętego i skróconego. Chciałbym go usłyszeć w czasach Menzy na garach.
Guns, Drugs & Money - Dzięki temu kawałkowi dowiedziałem się, że Cervaza to piwo :D :D ogólnie nudny nie warty pamiętania i podobnie jak wielu z was nie rozumiem dlaczego męczyli go na koncertach.
Never Dead - Prawdziwa torpeda. Zdecydowanie wybija sie ponad wszystkie utwory. Miły gest Dave'a i spółki, że zagrali go w Jaworznie :D
New World Order - Czemu ten utwór się tu znalazł? Nie mam pojęcia. Wole wydanie z Warchest. Wiadomo perkusja Nicka = prawdziwe pierdolnięcie. I Tamta wersja kawałka zdecydowanie ma większy sens. Zresztą nie rozumiem tych odgrzewanych utworów skoro nawet nie są grane na żywo.
Fast Lane - Samochodowy kawałek? Może miała to być druga część 1,320? raczej się nie dowiemy. Generalnie kawałek paradoks. Fast w tytule i wieje nudą... no może na samym końcu jest żwawiej. Nie pochwycił mnie.
Black Swan - Kolejny ''Ale to już było...''
Wrecker - Tekst chyba napisany po kłótni z żonką. Jest przytup w tym utworze, ale zabrakło tego czegoś...
Millennium of the Blind Również ''Ale to już było...''- Tyle dobrego w tym wypadku, że ten utwór został dokończony. To jeszcze jest jakieś usprawiedliwienie dla jego obecności na płycie. I generalnie może być.
Deadly Nightshade - Czy tylko ja tam słyszę motyw z Recipe for Hate? :D drażni mnie to niesamowicie. Co jednak nie odbiera temu kawałkowi kopa.
13 - Piękna ballada. Jarałem się nią zaraz po wydaniu płyty i usilnie próbowałem rozgryźć gitarę z początku. :lol: mam sentyment do tego utworu i czasem do niego wracam.

Podsumowując. Dla mnie 13 to trudna płyta. Traktuje ją jako wypadkowa pomysłów z przeszłość i tempa wydawniczego ( co 2 lata) któremu Dave nie podołał. 5 kawałków które już były, 2 utwory oparte głownie na riffach z autoplagiatu... Pozostałe 6 kompozycji ( po za Never Dead które jest diamentem tej płyty) jest zwyczajnie taka jakaś nijaka i wydaje mi się niedokończona. I mam wrażenie, że po Endgame nastąpiło lekkie wypalenie co w zasadzie potwierdził następca 13 Super Collider. Kropka nad i postawiona. Jeśli jakiś utwór przemawia do starej gwardii fanów to zawiera w sobie albo elementy przyszłości, albo od biedy rudy się postarał.

Generalnie top 3 : 1) Never Dead 2) Sudden Death 3) Deadly Nightshade (Wszystkie 3 o śmiercionośnych tytułach - drżyjcie nie wierni ;) ;) )


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 22:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Polać mu :D
Negorto, tak czytam Twoje posty i widzę, że w wielu kwestiach mamy podobne zdanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 22:54 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 27, 2013 18:56
Posty: 26
mateusz napisał(a):
Polać mu :D
Negorto, tak czytam Twoje posty i widzę, że w wielu kwestiach mamy podobne zdanie :)


Tak jakoś wyszło 8-), ale ja nie wymiotuję jak słyszę intro A house Divided :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Wto Cze 11, 2013 23:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Negorto napisał(a):
ale ja nie wymiotuję jak słyszę intro A house Divided

W pełni się nie da z kimś zgodzić we wszystkim ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 12:17 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Refren tytułowego utworu bardzo przypomina refren Welcome To The Pit Bruce'a Dickinsona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 09:33 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
mateusz napisał(a):
Refren tytułowego utworu bardzo przypomina refren Welcome To The Pit Bruce'a Dickinsona.


Ja tam żadnego podobieństwa nie słyszę. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 09:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
BadOmen napisał(a):
Ja tam żadnego podobieństwa nie słyszę.

Mnie natychmiast uderzyło podobieństwo do uszu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 15:10 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Czy "We The People" powstawał już za czasów Youthanasii?

http://www.youtube.com/watch?v=ht1JAx6n380


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 15:22 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tak, na to wygląda.
Już kiedyś pisaliśmy zresztą o tym


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 23:51 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Co najmniej połowa Trzynastki to odgrzewane kotleciki ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 08:17 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
https://www.youtube.com/watch?v=OEuBITrf-kE Posłuchajcie tego utworu. Nie słyszycie mniej więcej w połowie znajomego riffu? Wsłuchajcie się! Dobry utwór, ale sporo tak skopiowanych riffów. A Ktulu/Hangar zacząłem słyszeć, dopiero po tym aż ktoś o tym napisał. Motyw z Testamentu wychwyciłem jednak szybko :)

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 12:49 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Jako że jedynym kawałkiem z tej płyty, który znalazł się w temacie ''Ulubione utwory'' jest Black Swan, to na niego oddaje głos.

13 Jest u mnie na 3 miejscu albumów Mega wydanych po reaktywacji.

1.Twnah
2.Tshf
3.13

Sudden Death - Całkiem wporzo otwieracz, energetyzujący kawałek nadziany solówkami. Ale niestety żeby być lepszy niż ''wporzo'', czegoś mu brakuje.
Public Enemy No.1 - Hiciarski kawałek, wpada w ucho, fajny teledysk, ogólnie całość mi się podoba.
Whose Life (Is It Anyways?) - Zaczyna się ''z kopa'' by przejść w fajny melodyjny refrenik. Dobry kawałek, nawet do radia.
We The People - W sumie może być, podoba mi się refren.
Guns, Drugs & Money- Średniak, z troszkę zmarnowanym potencjałem, fajny jest ten riff na początku.
Never Dead - Lubię ten kawałek, Intro jest super, w zasadzie obok 13 i Fast Lane mógłby się kłócić o mój głos
New World Order - Odgrzewany kotlecik, lubię tak samo jak wersję demo.
Fast Lane-Dobry wałek, duży zastrzyk energii, bardzo lubię wokal Rudego w tym kawałku.
Black Swan - Piszę to słuchając tego kawałka, więc można się domyślić że ma on to coś. Bardzo lubię go od samego początku, te solóweczki, które przedzierają się przez mocny riff, Rudy mógł przejść z nieco ''przygnębiającym'' wokalem. Chwytliwy, Hiciarski, lubię, szczególnie przypadł mi do gustu tekst. Daje na niego głos.
Wrecker - kawałek ma kilka fajnych momentów, ogólnie spoko.
Millenium Of The Blind - W zasadzie dużo się nie różni od wersji na Youthanasii, traktuję go raczej jako ciekawostkę, niż pełnoprawny utwór.
Deadly Nightshade - Dobry energetyk (Znowu...), lubię .
13-Hmm, idealne zamknięcie płyty, akustyk rozpierdala, przypomina nieco IMDH, (tak jak sam Rudy twierdził) i rzeczywiście nieco się z nim kojarzy, ogólnie dobry kawałek, żal dupę ściska że nie miał premiery Live..

Ameryki nie odkryłem, ale jak już głosuje, to coś napisze. :mrgreen:

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 12:54 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Się doczepię, że TWNAH to ostatni album przed rozwiązaniem zespołu ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: TH1RT3EN
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 13:03 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
fiXXXer_85 napisał(a):
Się doczepię, że TWNAH to ostatni album przed rozwiązaniem zespołu ;)


Aha, w takim razie przepraszam :P. Niech będzie że albumy po Risku, albo 2000 roku.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group