Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Maj 11, 2024 13:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 20:35 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
Chyba nie bylo jeszcze takiego tematu :D Mysle ze zdecydowanie niedoceniany jest taki kawalek jak You're dead, instrumentalnie po prostu perfekcyjny, piekne solowki Drovera (tutaj wychodzi tez niedocenianie jego gry studyjnej, no bo na koncertach roznie to bywalo :roll: ), niezly tekst i dobry wokal, kawalek 10/10, nic dodac nic ujac.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 20:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
moim zdaniem słusznie, jest dosyć przeciętny

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 20:52 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
no i wlasnie dlatego uwazam go za niedoceniany.. :roll: moze sek w tym, ze trzeba sie w niego wsluchac? bo jak puscimy sobie UA robiac milion rzeczy jednoczesnie to latwo moze umknac cale piekno tego kawalka


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 21:01 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
artek_4 napisał(a):
moze sek w tym, ze trzeba sie w niego wsluchac?



przecietnośc zawsze będzie przeciętnością ;) aczkolwiek zły nie jest i słucha sie całkiem przyjemnie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 23:40 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Żułek napisał(a):
przecietnośc zawsze będzie przeciętnością ;) aczkolwiek zły nie jest i słucha sie całkiem przyjemnie ;)


Jako i całe UA (sorry Mateusz ;) )... UA to taki miły wypełniacz między Systemem i Endgame :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 20:41 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Na pewno dużo mógłbym podać takich utworów, ale pierwszy który mi przyszedł na myśl to New World Order.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 00:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
bialkomat napisał(a):
Na pewno dużo mógłbym podać takich utworów, ale pierwszy który mi przyszedł na myśl to New World Order.


To zdecydowanie również mój faworyt w tej kategorii, ponieważ jest to utwór podwójnie niedoceniany - raz - przez fanów, dwa - przez sam zespół (jak można było zrobić tylko wersję demo mając TAKI riff?!).

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 07:16 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 16, 2010 21:11
Posty: 98
O ktorym riffie mówisz? Chociaż utwor zasluguje na więcej niż demo

_________________
www.lastfm.pl/user/blade445


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 09:58 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Marko napisał(a):
To zdecydowanie również mój faworyt w tej kategorii, ponieważ jest to utwór podwójnie niedoceniany - raz - przez fanów, dwa - przez sam zespół (jak można było zrobić tylko wersję demo mając TAKI riff?!).

No dokładnie. Zresztą zespół nawet nie tyle poprzestał na demie, co odstąpił ten utwór innej kapeli :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 13:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
odstąpił ten utwór innej kapeli :roll:


móglbyś jaśniej ? :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 13:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Blade445 napisał(a):
O ktorym riffie mówisz?


O głównym ;) :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 18:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
bialkomat napisał(a):
odstąpił ten utwór innej kapeli :roll:


móglbyś jaśniej ? :roll:

No przecież Megadeth odstąpił ten utwór niejakiemu Zeotrope.


EDIT:

Został umieszczony na tej płycie z 1993:
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 19:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
bialkomat napisał(a):
Żułek napisał(a):
bialkomat napisał(a):
odstąpił ten utwór innej kapeli :roll:


móglbyś jaśniej ? :roll:

No przecież Megadeth odstąpił ten utwór niejakiemu Zeotrope.


EDIT:

Został umieszczony na tej płycie z 1993:
Image


Hmm... Napisałeś to tak, jakby sprawa była powszechnie znana, a przecież tak nie jest ( pomyliłeś się w nazwie kapeli nawet :P ). Tak czy owak, dzięki za info. Dla ciekawych jak brzmi wersja Zoetrope:

http://www.youtube.com/watch?v=0GMPuVfGI6U

Oczywiście wersja Megadeth lepsza.

EDIT: A tak w ogóle, to jesteś pewien, że chodzi tu o "odstąpienie"? Nie jest to przypadkiem zwykły cover?

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 20:04 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cytuj:
Hmm... Napisałeś to tak, jakby sprawa była powszechnie znana

Masz racje, faktycznie mogło to tak zabrzmieć i być może rzeczywiście nie słusznie. Aczkolwiek jakoś tak od zawsze ten fakt tkwił w mojej świadomości i tak jakoś mi się napisało ;) Tym bardziej, że odpisywałem Żułkowi, a co by o nim nie mówić to wiedzę o Megadeth ma raczej sporą.
Marko napisał(a):
A tak w ogóle, to jesteś pewien, że chodzi tu o "odstąpienie"?

Tak jestem pewien - kiedyś czytałem coś o tym. Chociaż przyznaję, że jakichś większych szczegółów nie znam.
Zresztą zauważ jedno - ten utwór został zamieszczony na płycie tej kapeli z 1993, a wersja Megadeth trafiła do publicznej wiadomości właściwie dopiero w 1995 roku na singlach "A Tout le Monde" oraz na japońskich wydaniach Hidden Treasures. Raczej mało prawdopodobne żeby ktoś wtedy zabrał się za coverowanie takiego białego kruka i w dodatku dema.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 20:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
A wystarczyło w sumie zajrzeć na wikipedię:

http://en.wikipedia.org/wiki/New_World_ ... th_song%29

:twisted:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 22:15 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Hehe, a widzisz :)

Mi się udało znaleźć takie cóś (i chyba stąd to właśnie kojarzę):

Cytuj:
This song was originally given to the Chicago-area thrash band, Zoetrope, and is featured on their 1993 album, Mind Over Splatter.

"We gave a song to a band which was a suggestion from our management. It was a song that Nick actually wrote a major portion of..." (Mustaine)

This demo song was recorded during the Countdown to Extinction era and remixed by Max Norman in 1995 for inclusion on the "A Tout Le Monde" single.

References:

Popularized, but not defined, in a speech by then-President George Bush, the New World Order is the name many give to the repressive and powerful one-world government that will supposedly rule the earth before the Apocalypse. This government is described in the book of Revelation in the following passage. You will find that it has many similarities to the song's lyrics:

"It was granted authority over every race and people, language and nation... It forced all men, small and great, rich and poor, slave and free, to accept a stamped image on their right hand or their forehead... putting death to anyone who refused... Moreover, it did not allow a man to buy or sell anything unless he was first marked with the name of the beast or with the number that stood for its name... The man's number is six hundred sixty-six."


EDIT:
A właśnie! W sumie ta wikipiedia dobrze wyjasnia kwestię tego dema (a konkretnie czy to demo czy nie demo), czyli coś czego nigdy nie mogłem skumać
Przecież wersja demo tak naprawdę pojawiła się jedynie na remasterze Youthanasii, a w pozostałym znanych wersjach (jak np. z Warchesta, ale też z dużo wczesniejszych wydań jak np. japoński HT) jest to wersja ostateczna. Posłuchajcie sobie - demo brzmi jak demo, a final verszyn jak final verszyn :)
I właśnie zawsze dziwiło mnie czemu ten utwór był niekiedy błędnie opisywany jako "demo"...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 18:12 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no akurat tego nie wiedziałem :oops:

wersja Megadeth milion razy lepsza oczywiście :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 20:23 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Cze 27, 2009 12:28
Posty: 20
Wg. mnie nie doceniane jest demo symphony of destruction. Zwróćcie uwagę na solówkę, jest lepsza od "nie demówki"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 14:02 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Kwi 10, 2011 12:45
Posty: 34
Pray For Blood
Nie uważam, żeby UA był słabą płytą. Sama konstrukcja kawałków jest najwyższych lotów, żeby go wyprodukowali tak genialnie (najlepsza produkcja metalowej płyty jaką w życiu słyszałem) jak Endgame, to byłoby cudnie.
A ten kawałek jest moim zdaniem właśnie conajmniej cudny. Za iście Megadethowe połamane rytmy, zmiany tempa, że o genialnej pracy gitar nie wspomne. Do tego całkiem śpiewny refren i ogólnie kawałek dosyć oryginalny. Właśnie mi eksploduje z głośników, bo robię taką retrospekcję przed koncertem:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 14:19 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
Tez lubie UA i nie rozumiem, czemu dosc duzo osob uwaza ja za jedna z najgorszych plyt Megadeth ;p


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group