Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 21, 2024 23:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 05:08 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No to ja sobie poczekam do kwietnia na przeczytanie, chyba że ktyoś mi wyśle wcześniej ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Sty 12, 2011 18:56 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 10, 2011 17:18
Posty: 15
Miejscowość: Łódź
Wczoraj przyszła i tego samego dnia już pochłonąłem 100 stron. Czyta się bardzo szybko, napisania jest faktycznie jak jakaś relacja przy piwie. Dla każdego fana Rudego- kąsek obowiązkowy:).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 15:07 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Lip 16, 2010 21:11
Posty: 98
http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/ ... taine.html macie recenzje Gitarzysty. Troche ssie

_________________
www.lastfm.pl/user/blade445


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 15:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
jaka ksiązka taka recenzja ;)

jestem ciekawy czy dodruk bedzie też w naszej wersji :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 18:35 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Żułek nie bardzo rozumiem.. czyli nie podoba Ci się i książka i recenzja?

Bo skoro książka jest do bani to ta recenzja powinna być jak miód na Twoją duszę :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 21, 2011 18:44 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
czyli ze recenzja dokładnie oddaje to co znajduje sie w ksiazce Mroziaku mój ;)

i nie wiem skad pomysł ze nie podoba mi sie ksiazka ;) przeciez ja nic takiego nie pisałem ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 08:40 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
dlatego nie stwierdziłem tego tylko się zapytałem ;)

ogólnie dla mnie w paru miejscach koleś ma rację ale chyba tak naprawdę nie lubi mustanga.., całąrecenzję opisywał jaka ta książka jsest chujowa a ostatnie zdanie że mimo wszystko warto ją przeczytać, takie jakieś piepszenie..


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 13:31 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Witać, że autor to fanatyk Mety... :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 16:19 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Autor jest ewindentnie do Rudego uprzedzony. Po prostu żałosne.
Koles nie rozumie, że choc Dave stori sie na macho to moze sie jednoczesnie bac o swoje zycie jak kto mu grozi, w dodatku koles co siedział w pudle za wspoludział w morderstwie a potem sam sie zabił. Normalnie chory jest chyba na chorobe pt. "byledojebaćrudemu". Albo nie widzi roznicy miedzy satanistycznymi ideologicznie zespołami a kapelami typu Slayer, ktore z satanizmu robia sobia intrygujaca otoczke, choc nie maja z nim nic wpolnego.

Sama ksiażke, ktora w koncu przeczytałem :), uważam za bardzo ciekawa, intrygujaca i dajaca do myślenia, w dodatku napisana bardzo dobrym, lekkim stylem.
Moje uwagi dotycza głównie pijacko-narkotycznych opisow, ktorych jest troche za duzo (w okresie pierwszego składu to ponad połowa tresci, swoja droga skład z Chrisem i Garem był bardzo przypadkowy, trudno było mowic o zespole jako takim), oraz troche skrotowe potraktowanie pozniejszego okresu (ani słowa o muzyce z The World...-troche dziwne, zważywszy że był to punkt zwrotny w karierze). Najlepiej sie czyta rozdział z Meatllika, a te koncowe trudne momenty z wylaniem na czele rozrywały troche serce ;)
Jak ktos słusznie napisał brakuje happy endu, ktory miał miejsce na naszych oczach, choc nie podoba mi sie ten dodruk, że niby dla niego od nowa trzeba bedzie zakupic ksiazke. No way.

Mam podobne uczucia jak Mroziak co do Juniora, przestałem goscia lubic, mysle, że frajer powrocił tylko i wyłacznie dla kasy.

Zaskoczyło mnie, że Megadeth zagrało jednak czesc trasy z Aerosmith, zawsze myślałem, że były tylko plany ale do koncertow nigdy nie doszło.
Miałem jeszcze z 10 innych uwag ale zapomniałem.

Ciekawe czy Lars skusi sie na tę lekture? Odradzałbym mu, było mineło, niech sie teraz kochaja ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 16:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie wiem co sie czepiacie autora recki
moim zdaniem trafił w sedno pisząc
Cytuj:
Problem w tym, że albo Mustaine nie miał ciekawego życia (co jednak wydaje się mało prawdopodobne), albo nie potrafi dobrze o nim opowiedzieć.


dla kumatych inaczej zaznaczyłem właściwy fragment ;) aby potem nie było że znowu ktoś czegoś nie rozumie ;)

czytajac dosyc dużo ksiażek muzycznych typu biografia/autobiografia tego i tamtego musze kolesiowi od recki przyznać racje

Yer Blue napisał(a):
Autor jest ewindentnie do Rudego uprzedzony. Po prostu żałosne.
Koles nie rozumie, że choc Dave stori sie na macho to moze sie jednoczesnie bac o swoje zycie jak kto mu grozi, w dodatku koles co siedział w pudle za wspoludział w morderstwie a potem sam sie zabił. Normalnie chory jest chyba na chorobe pt. "byledojebaćrudemu".


Dave może sie bać czego chce ale nie musi robi z tego cyrku jaki zrobił co recenzent mu ładnie wytknął

Cytuj:
Albo nie widzi roznicy miedzy satanistycznymi ideologicznie zespołami a kapelami typu Slayer, ktore z satanizmu robia sobia intrygujaca otoczke, choc nie maja z nim nic wpolnego.


chyba nie czytałes ksiażki uwaznie ;) czyli rozumiem ze wg ciebie Rotting Christ to są prawdziwy sataniści ? wybacz ale to jest śmieszne, a recenzent wytknął znowu ignorację/głupote rudego

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 17:01 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):
chyba nie czytałes ksiażki uwaznie ;) czyli rozumiem ze wg ciebie Rotting Christ to są prawdziwy sataniści ? wybacz ale to jest śmieszne, a recenzent wytknął znowu ignorację/głupote rudego


Chodziło mi o Dissection. Wiadomo, że glowny problem dotyczył tego zespołu.
Cyrk powiadasz? Może po prostu bał sie o swoje życie.

Żułek napisał(a):
nie wiem co sie czepiacie autora recki
moim zdaniem trafił w sedno pisząc
Cytuj:
Problem w tym, że albo Mustaine nie miał ciekawego życia (co jednak wydaje się mało prawdopodobne), albo nie potrafi dobrze o nim opowiedzieć.


Jest jeden problem - uprzedzony z założenia koles nigdy nie napisze ci obiektywnej prawdy.
Choc może to akurat bardzo subiektywny osąd, tak wiec problem twki byc moze w tym, że ksiazka po prostu mu sie nie podoba.
Dla mnie historia Mustaine'a opisana jest wzorowo z małymi zastrzezeniami, żadnego problemu nie widze.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 17:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Chodziło mi o Dissection. Wiadomo, że glowny problem dotyczył tego zespołu.
Cyrk powiadasz? Może po prostu bał sie o swoje życie.


wiem chociaz mi akurat chodziło o fragment z Rotting Christ ;)
ale wracając juz do Dissection
czy sie bał ? watpie, mocno naciągania historia, po prostu coś mu pewnie nie pasowało a to była dobra wymówka aby zrobić tak a nie inaczej

Cytuj:
Jest jeden problem - uprzedzony z założenia koles nigdy nie napisze ci obiektywnej prawdy. Choc może to akurat bardzo subiektywny osąd, tak wiec problem twki byc moze w tym, że ksiazka po prostu mu sie nie podoba.


ale dlaczego tak sądzisz ? przecież w recenzji jest napisane, cytuje
Cytuj:
Mimo tego wszystkiego, a może właśnie dzięki temu "Mustaine" wart jest lektury.

co chyba same w sobie jest na plus a nie na minus książki, a to czy jest uprzedzony nie powinno mieć żadnego znaczenia

Cytuj:
Dla mnie historia Mustaine'a opisana jest wzorowo z małymi zastrzezeniami, żadnego problemu nie widze.


no ja oczekiwałem dużo wiecej niestety :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 17:48 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):
Cytuj:
Jest jeden problem - uprzedzony z założenia koles nigdy nie napisze ci obiektywnej prawdy. Choc może to akurat bardzo subiektywny osąd, tak wiec problem twki byc moze w tym, że ksiazka po prostu mu sie nie podoba.


ale dlaczego tak sądzisz ? przecież w recenzji jest napisane, cytuje
Cytuj:
Mimo tego wszystkiego, a może właśnie dzięki temu "Mustaine" wart jest lektury.

co chyba same w sobie jest na plus a nie na minus książki, a to czy jest uprzedzony nie powinno mieć żadnego znaczenia


Raz pisze, że warto drugim razem, że:

Problem w tym, że albo Mustaine nie miał ciekawego życia (co jednak wydaje się mało prawdopodobne), albo nie potrafi dobrze o nim opowiedzieć.

Sugeruje nam, że ksiazka jest zle napisana i że w tym tkwi problem. I jeszcze z 17 razy ja skrytykował, ale na koncu napisał, że jednak warto...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 22, 2011 17:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no bo mimo wielu blędów/braków jednak warto bo sie dobrze to czyta a to jest chyba najważniejsze :)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 10:14 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Żułek napisał(a):
no bo mimo wielu blędów/braków jednak warto bo sie dobrze to czyta a to jest chyba najważniejsze :)


dla recenzenta cała kniga była do bani, nie znalazłem w tej recenzji poza ostatnim zdaniem nic na plus ze strony piszącego.. więc skąd u niego wniosek że jednak warto? dla mnie to to po prostu jest pojebane..

to tak jakbym kupił samochód w którym nic nie działa wszystko się psuje, narzekam na niego ale jak ktoś się pyta to nawawiam do zakupu mimo wszystko :roll:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 13:23 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nastepny :roll:

przeczytaj sobie moze ostatnie zdanie w recenzji ;) czy naprawde trzeba coś więcej ? ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 23, 2011 22:39 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lut 09, 2011 20:39
Posty: 18
Jej, czepiacie sie. Recenzja jest tak a nie inna, ale my przeciez i tak wiemy swoje ;)

_________________
I fathered the lie, twist what you say, speak not the truth
I am insidious, impartial, deep inside your chromosomes
I take what you love, and leave you in tears


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 02:17 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Sob Lip 11, 2009 13:16
Posty: 111
Żułek napisał(a):
nastepny :roll:

przeczytaj sobie moze ostatnie zdanie w recenzji ;) czy naprawde trzeba coś więcej ? ;)


Dobra recenzja to taka, w której autor potrafi podeprzeć swoją ocenę argumentami, a tutaj jedzie po książce i Rudym, a potem nagle "mimo wszystko warto przeczytać" i ocena 7/10. Pisząc recenzję należy podać wady i zalety, jeżeli są same wady, to nie wystawia się takiej wysokiej oceny. Żałosna recenzja, bo koleś jest uprzedzony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 02:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no ale to dobrze ze po niej jedzie, nie widzisz tego jakie są reakcje ? chociażby tutaj ustawia sie stadko wiernych fanów którzy są gotowi postawic pomnik rudemu ;)

wg mnie bardzo trafna recenzja, ponieważ autor wyciagnał kilka ciekawych rzeczy i dopisał swoje zdanie na ten temat aby sprowokować ludzi, nazwisko Mustaine w środowisku nie potrzebuje specjalnej reklamy co potwierdza ostatnie zdanie w recenzji

gdyby koleś faktycznie był uprzedzony to by jej nie polecał, nie dawał solidnego 7/10 tylko napisał ze to gówniana ksiazka a rudy pisze jakieś farmazony a tak mimo wszystko nie jest

wg mnie koleś powinien dostać brawa za odwage a wy powinieście sie wstydzić ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 09:11 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Powinniście się wstydzić dzieci! nie tak was uczyliśmy... prosze ładnie przeprosić pana nauczyciela :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group