Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 13, 2024 14:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 10:05 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Recenzja jak recenzja, nie ma co się specjalnie spinać.
Ale jednego sobie nie odmówię: ;)
Żułek napisał(a):
...dopisał swoje zdanie na ten temat aby sprowokować ludzi

Sprowokować? A po co?
Pisze się to, co się myśli, a nie prowokuje.
Dla mnie hasło "prowokacja" w podobnym kontekście, jest z natury rzeczy czymś negatywnym. Czymś nienaturalnym, sztucznym, pozerskim. Czymś na zasadzie "nie mówię do końca to, co myślę, tylko to aby wkurzyć, wywołać jakieś emocje, wzburzenie itp."
Niestety dokładnie tak właśnie odbieram i większość Twoich postów na tym forum, drogi Żułku :P
A zarzucanie fanatyzm każdemu, kto zareaguje na Twoje pozerskie (bo służące tejże prowokacji) wieczne malkontenctwo, przestało już byc nawet li tylko Twoim ulubionym słowem-wytrychem co do bólu wyświechtanym sloganem.
I nie pisz proszę że i ja znowu nie przeczytałem czegoś tam ze zrozumieniem, bo jest to Twoje drugie ulubione wyświechtane powiedzonko. Naprawdę nie jesteśmy tutaj wszyscy aż tak nie rozgarnięci. :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 10:21 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Żuł ja to myślę że Ty chyba jednak za głęboko się zapuszczasz..,(żeby sprowokowac ludzi??? prosze,,,,) wątpię by koleś pisząc tą recenzję zachodził w głowę (tak jak Ty) jak ją napisac żeby wzbudzic aż takie przemyślenia.

tak jak napisał gitarzysta - powinna byc obiektywna a dla mnie jest dno i nie pierdol o stadku fanów bo zachwujemy obiektywizm w swoich wypowiedziach którego brakuje kolesiowi któremu tak ochoczo bijesz brawo.. weź mu jeszcze zrób dobrze ustami :roll:

Białko Szacun ;) napisaliśmy podobnie w tym samym prawie czasie więc nie posądzaj mnie o plagiat ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 10:29 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
mro-ziak napisał(a):
napisaliśmy podobnie w tym samym prawie czasie więc nie posądzaj mnie o plagiat

No skąd! Koń jaki jest każdy widzi ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 24, 2011 13:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Żułek napisał(a):
...dopisał swoje zdanie na ten temat aby sprowokować ludzi
Sprowokować? A po co?


taka forma promocji, jak to mówią każdy sposób jest dobry ;)

Cytuj:
Pisze się to, co się myśli, a nie prowokuje.


ale jedno nie wyklucza przeciez drugiego

Cytuj:
Dla mnie hasło "prowokacja" w podobnym kontekście, jest z natury rzeczy czymś negatywnym. Czymś nienaturalnym, sztucznym, pozerskim. Czymś na zasadzie "nie mówię do końca to, co myślę, tylko to aby wkurzyć, wywołać jakieś emocje, wzburzenie itp."


ale bez tego jaki świat byłby nudny, z naciskiem na forum ;) nic tylko och i ach ;)

Cytuj:
A zarzucanie fanatyzm każdemu, kto zareaguje na Twoje pozerskie (bo służące tejże prowokacji) wieczne malkontenctwo, przestało już byc nawet li tylko Twoim ulubionym słowem-wytrychem co do bólu wyświechtanym sloganem.


nie zarzucam fanatyzmu wszystkim, bez przesady, co najwyzej Mroziakowi ;)

mro-ziak napisał(a):
tak jak napisał gitarzysta - powinna byc obiektywna a dla mnie jest dno i nie pierdol o stadku fanów bo zachwujemy obiektywizm w swoich wypowiedziach którego brakuje kolesiowi któremu tak ochoczo bijesz brawo.. weź mu jeszcze zrób dobrze ustami :roll:


też cie kocham mysiu pysiu :P

no ale jak recenzja tej książki może być obiektywna skoro ta ksiażka jest po prostu srednia i mnóstwo w niej pierdół ? wlaśnie koleś wpadł na dobry pomysł pisząc taką recke a nie inną aby zmusić ludzi do dyskusji (przynajmniej tak uważam), zainteresować co tam rudy wypocił i mimo wszystko ostatecznie zachęcic do zakupu (czyta sie dobrze - to jest fakt)

naczytałem sie naprawde całe mnóstwo takich książek i oceniajac wlasnie obiektywnie (czyli zapominajac ze jestem fanem Megadeth) ta ksiażka jest słabiutka, dlatego mnie cieszy taka dobra ocena bo ja bym tyle nie dał i nie ma w tym nic z prowokacji jak pewnie niektórzy se mysla :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 17:44 
Książka rzeczywiście nie jest jakaś wybitna w porównaniu do innych biografii i wspomnień, ale czyta się ją świetnie i miejscami jest bardzo zabawna. Wszelkie kłótnie, bójki w których Dave roznosi wszystkich w drobny mak. No i ten cień Matallici który prześladuje Dave, popłakałem się czytając jak Dave widzi swój pogrzeb. Fajne są fotki z dzieciństwa i młodości w zespołach. Książkę polecam, zwłaszcza że innych na polskim rynku nie widziałem, a cena jest rozsądna.


Góra
  
 
PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 22:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Książka przyszła do mnie dzisiaj około 12. Przeczytałem ją (z przerwą na obiad) do godziny 20 :D Faktycznie, czyta się ją dobrze, szkoda tylko, że dla fana, który wcześniej wiedział praktycznie wszystko o Megadeth nie ma w niej pod tym względem nic bardzo interesującego... Za to można dowiedzieć się sporo o samym Mustainie, lepiej go zrozumieć... Jestem dość usatysfakcjonowany, wydanej kasy nie żałuję ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 10:42 
Offline
Droogie

Rejestracja: Sob Paź 29, 2011 12:17
Posty: 16
jako iż studiuję co wiąże się z dość częstymi podróżami naszymi pięknymi polskimi kolejami przeczytałem ją już trzy razy (kupiłem stosunkowo niedawno, jakieś trzy miechy temu). Książka dobra, żałuję jedynie że lata po 2004 tak bardzo ogólnie są opisane. No i szkoda że powrót Juniora i koncerty big 4 się tu nie załapały.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 17:05 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
kosciej7 napisał(a):
żałuję jedynie że lata po 2004 tak bardzo ogólnie są opisane.

Właśnie tez mam tu duży niedosyt. Tak jakby na szybko musiał ja kończyć i zabrakło czasu na rozwinięcie. Brakuje tez odczucia co do płyt jakie wydawała Metallica, no może po za czarnym albumem. Mam nieoficjalną biografie zespołu z roku 1990 i jest tam dużo więcej ciekawostek. Chociażby to, że na Masterze był jeszcze jeden numer Mustaina.

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 17:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Burzum napisał(a):
Mam nieoficjalną biografie zespołu z roku 1990 i jest tam dużo więcej ciekawostek. Chociażby to, że na Masterze był jeszcze jeden numer Mustaina.


to akurat żadna ciekawostka ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 18:04 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Ale tego w książce Mustaina nie ma :P, to raz, dwa jeśli przeglądając to forum trafiam na takie kwiatki jak:
Anka napisał(a):
a umiejętności (słabsze)m jakoś nie przeszkodziły Metallice w skomponowaniu takich dzieł jak "The Call of Ktulu",

To wychodzi, że może być bardzo dużą ciekawostką :P .

_________________
Image

Image


Ostatnio edytowany przez Burzum, Nie Lis 27, 2011 18:12, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 18:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
widocznie rudy se te bajke już odpuścił ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 18:13 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Bóg tam mu podpowiedział... ;) :D

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 11:49 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Właśnie skończyłem czytać. Również czuję pewien niedosyt, wiele wydarzeń nie zostało opisanych. A historię Megadeth opisuje dokładnie tylko przez kilka pierwszych albumów. Potem "olał" nawet nie opisując zmian personalne w zespole. Dużo dokładniejszy był opis jego grze w Mecie niż w Megadeth. Ale ogólnie przyjemnie się czytało, było dużo ciekawostek, czasem może było się nawet pośmiać i dowiedzieć o jego życiu i zespole.

A rzekomy kawałek,a raczej riff napisany przez Mustaina na mastera to Leper Messiah.


Ostatnio edytowany przez BadOmen, Nie Cze 23, 2013 10:47, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 20:18 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Wie ktoś może czy można kupić gdzieś książkę w Warszawskich księgarniach? Na Sadybowskim i Arkadiowskim Empiku na nią nie trafiłem :(

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 15:15 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 12, 2011 21:14
Posty: 118
Jimmy0555 napisał(a):
Wie ktoś może czy można kupić gdzieś książkę w Warszawskich księgarniach? Na Sadybowskim i Arkadiowskim Empiku na nią nie trafiłem :(

Ja u siebie w mieście też nigdzie nie widziałam, ale zamówiłam z neta do pobliskiego Empiku i 3 dni potem już była, z dostawą za darmo.

A co do samej książki to dopiero co kupiłam, a już w połowie jestem i bardzo fajnie się to czyta :D Rudy pisze swobodnym, ciekawym stylem i trudno się od tej książki oderwać; polecam jak ktoś jeszcze nie miał okazji przeczytać.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Gru 21, 2013 23:25 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Ja już po przeczytaniu przedświątecznego prezentu :D
Książka niesamowicie mnie wciągnęła. Wiele ciekawych historii i anegdot. Można zrozumieć jego historię. Czytając jego refleksje można naprawdę się wzruszyć. Ta książka jest dokładnie taka jakiej oczekiwałem, chociaz rzeczywiście szkoda, że nie ukazała się trochę później. Z tego co wiem ukazał się w 2012 dodruk. Posiada ktoś tą wersję? Dużo nowych rzeczy? Ja nie mam zamiaru już drugiej kupować :p
Minusem jest tylko pominięcie wielu kwestii. Nie ma nic o Loomisie, nie ma nic o śmierci Gara, o demach Polaris, o zjednoczeniu z Polandem a szkoda...

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 00:50 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Rudy ma już biografię. Junior też. Menza też ponoć pisze. Chyba tylko po przeczytaniu wszystkich będziemy mieli prawdziwy obraz tego wszystkiego co się wydarzyło przez te 30 lat.

P.S. Gdzie znaleźć biografię Juniora?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 08:19 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
W Stanach Zjednoczonych. Niedawno wyszła/ wyjdzie. Po polsku jej nigdzie nie znajdziesz, gdyż po prostu takiej wersji niema.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 13:20 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Nie czytałam autobiografii Mustaine'a, ale bardzo bym chciała :)
Odrobinę offtopując ;):
Ostatnio miałam dziwny sen. Śniło mi się, że napisałam do Rudego maila, w którym wychwalałam jego autobiografię. Dave czyta, czyta, kiwa zadowolony z uśmiechem głową, aż dochodzi do postscriptum:
"PS.
Ale to i tak straszny kicz"
No i się, cholera, obudziłam. I nie zobaczyłam reakcji Dave'a :P
Aha, a tak poza tym, z fragmentów, które czytałam w necie, czy coś, książka wygląda to bardzo ciekawie. Szkoda, że nigdy nie mam czasu (ani pieniędzy ;) ) na jej kupno. Ale może kiedyś to zrobię....

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group