Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 13, 2024 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 17:09 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ale w Tym kawałku widać progres fajny bass i gra Drovera mnie nie drażni

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 19:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
syf syf syf i jeszcze raz syf
nagrali kawałek obładowany solówkami jak tylko sie da na guitar hero za grubą kase

ja to rozumiem ale to nie powód aby go pisać na kolanie, już na St. Anger są lepsze kawałki

mam nadzieje że nie trafi na nowy album

No ja osobiście nie byłbym aż tak radykalny. Zresztą Żułek zawsze lubił być w swoich opiniach kontrowersyjny i zawracać nimi na siebie uwagę, tak więc spoko-luz Mro-ziaku, już dawno powinienieś się przyzwyczaić ;)

Muszę jednak przyznać, że faktycznie w tym niewątpliwym nagromadzeniu solówkami widać pewną premedytację, chociaż moim zdaniem, abstrahując od ilości, to wcale nie są takie złe. O wiele gorszych, nudniejszych, "na siłę" itp. można się doszukać na Endgame (vide "1320" np.).

Dla mnie najsłabszą stroną "Sudden Death" jest refren. Nie to że sam w sobie jest zły, tylko po prostu jest tak megadethowo przewidywalny, tak zachowawczy, że aż coś mnie w nim mierzi. I znowu to odczucie, że gdzieś już to słyszeliśmy..

Poza tym powrót Ellefsona wyraźnie dał się zaznaczyć, co jest duużym plusem.

Ogólnie utwór daje radę i gdyby trafił na nowy album, to bym nie miał nic przeciwko ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 20:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Muszę jednak przyznać, że faktycznie w tym niewątpliwym nagromadzeniu solówkami widać pewną premedytację, chociaż moim zdaniem, abstrahując od ilości, to wcale nie są takie złe. O wiele gorszych, nudniejszych, "na siłę" itp. można się doszukać na Endgame (vide "1320" np.).


podałeś zły przykład ;) ale generalnie sola w SD są podobnej jakości jak na Endgame czyli słabe

Cytuj:
Dla mnie najsłabszą stroną "Sudden Death" jest refren. Nie to że sam w sobie jest zły, tylko po prostu jest tak megadethowo przewidywalny, tak zachowawczy, że aż coś mnie w nim mierzi. I znowu to odczucie, że gdzieś już to słyszeliśmy..


ja po kilku pierwszych przesłuchaniach byłem pewny ze tam nie ma refrenu :mrgreen:
ostatecznie go znalazłem ale to w sumie tak jakby go nie było - słabizna

Cytuj:
Poza tym powrót Ellefsona wyraźnie dał się zaznaczyć, co jest duużym plusem.


chyba jedynym

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 21:16 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Kwi 16, 2010 16:11
Posty: 251
Żułek napisał(a):
podałeś zły przykład ;) ale generalnie sola w SD są podobnej jakości jak na Endgame czyli słabe

jak dla mnie lepsze, duzo ciekawsze.


Cytuj:
ja po kilku pierwszych przesłuchaniach byłem pewny ze tam nie ma refrenu :mrgreen:
ostatecznie go znalazłem ale to w sumie tak jakby go nie było - słabizna

co ty pierdolisz Zulku : O

Cytuj:
Poza tym powrót Ellefsona wyraźnie dał się zaznaczyć, co jest duużym plusem.

tu sie zgodze ;d


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 21:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
artek_4 napisał(a):
Cytuj:
ja po kilku pierwszych przesłuchaniach byłem pewny ze tam nie ma refrenu :mrgreen:
ostatecznie go znalazłem ale to w sumie tak jakby go nie było - słabizna

co ty pierdolisz Zulku : O


jak bede pierdolił to napewno nie zobaczysz mnie na forum :lol:

a mówiac juz powaznie ;) no słaby ten refren, wcale nie wpada w ucho

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Newsy
PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 22:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Widzę tutaj głosy, że coś nie tak z refrenem. Mnie natomiast bardzo się podoba i nie zgodzę się np. z tym stwierdzeniem:
bialkomat napisał(a):
Dla mnie najsłabszą stroną "Sudden Death" jest refren. Nie to że sam w sobie jest zły, tylko po prostu jest tak megadethowo przewidywalny, tak zachowawczy, że aż coś mnie w nim mierzi. I znowu to odczucie, że gdzieś już to słyszeliśmy..

Przyznam, że dla mnie w ogóle nie jest przewidywalny i dlatego mogę zrozumieć Żułka, który myślał, że go nie ma. Wydaje mi się być całkowicie nie w stylu Megadeth i nie daje mi już na pewno odczuć, że "gdzieś to już słyszeliśmy". Mam wrażenie, że jego "dziwaczna" melodyjność czyni go dość unikatowym.
bialkomat napisał(a):
Muszę jednak przyznać, że faktycznie w tym niewątpliwym nagromadzeniu solówkami widać pewną premedytację, chociaż moim zdaniem, abstrahując od ilości, to wcale nie są takie złe. O wiele gorszych, nudniejszych, "na siłę" itp. można się doszukać na Endgame (vide "1320" np.).

Tutaj się zgodzę akurat :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 14:22 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Oby Megsi niepodli w samozachwyt i na next album przygotowali coś co nie było jak ktoś napisał "na kolanie" ale żeby nie było sudden death nie jest zły i mi się podoba

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 16:50 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Macie może Sudden Death w MP3, w wersji lepszej niż 128kbs?
Koszmarna jakosc nie pozwala mi normalnie ocenic tego wałka. Z tego co słysze to riff jest jakis taki skads znany ale fajny, solowki niezłe, ale melodycznie straszne zamulenstwo (ale wersja taka, że trudno rozszyfrowac cos dobrego).


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 27, 2010 22:46 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
http://www.youtube.com/watch?v=6ZrwH0oh8Nw
Kolejna wersja na YT, jakość chyba jeszcze lepsza niż poprzednie

Kurcze, coraz bardziej mi się podoba ten wałek :)
Wstęp uważam wręcz za rewelacyjny.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 09:01 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
ten kawałek jest naprawdę zajebisty.., myślę że każdy patrzy przez pryzmat kawałku nagrywanego na potrzebę gry (w tym wypadku), jakby znalazł się na E to myślę że większość by uznała go za najlepszy na płycie, przynajmniej ja bym za takiego go uznał, jest w nim wszystko co cechuje dla mnie przyjemność ze słuchania, szybkość, melodia, REFREN (Żułek jka Ty nie mogłeś znaleść refrenu to niech Bóg ma Cię w swojej opiece), sola, po prostu wszystko co sprwia że mnie ciary przechodzą.., nowy-stary solidny Megadeth


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 10:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Nooo, w końcu pozytywne opinie :D
Refren miażdży, ale same zwrotki zaśpiewane są rewelacyjnie!
mro-ziak napisał(a):
jakby znalazł się na E to myślę że większość by uznała go za najlepszy na płycie,

Dla mnie na pewno by był w ścisłej czołówce.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 14:48 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Tekst Sudden Death może ktoś przetłumaczyć??

His evil highness born from disaster, to dominate and to kill.

A glistening murder-machine, false majesty standing perfectly still.

A blitzkrieg, raining down evil on a mountain of black ice,
like a good old fashioned beating within inches of your life.

All alone and left abandoned,
with a sentence you've been handed.

All your angels will ignore you,
as your life flashes before you.

Even still you keep on fighting,
through the thunder and the lightning.

And now heaven sends its love,
your sudden death from above.

Once frozen like a prisoner depraved,
first higher thought to lift the spears.

Set free beneath the depths of hell,bequeathing man nothing but despair.

The beast, it should adequately program,
time to destroy, time to go berserk.

To see the end of all wars, to see the end of the earth.

Stopping at nothing punch-drunk from the blood that he's tasted,
tearing your soul apart, not one bit of your pain will be wasted.

Now death descends upon you like a bloody white dove,
bringing your retribution, your sudden death from above.

All alone and left abandoned,
With a sentence you've been handed.
All your angels will ignore you,
as your life flashes before you.
Even still you keep on fighting,
through the thunder and the lightning.
And now heaven sends its love,
your sudden death from above.

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 18:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Po przesłuchaniu kawałka pierwszy raz w kiepskiej jakości nie sądziłem że kiedykolwiek to powiem, ale jednak - ten kawałek wymiata.
Sola owszem kiepskie, ale cała reszta wymiata. Fajny tekst, fajnie zaśpiewany, genialny wręcz refren,bardzo pasuje mi ta melodia przed ostatnim wersem refrenu, słowa "your sudden death from above." kojarzą mi się trochę z "set the world afire", zresztą w ogóle kawałek swoją wściekłością pasowałby mi do so far so good so what.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 22:20 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ciekawe jaką w stronę chłopki pójdą na następnym albumie czy Sudden Death jest przedsmakiem nowego materiału a może zaskoczą nas i tak jak w przypadku Risk
Mi osobiście marzył by się album koncepcyjny z rozbudowanym instrumentalen

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 01:19 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
od samego rudzielca:

Cytuj:
Only once in my career have I had this happen before," Mustaine said, referring to 1991's soundtrack for "Bill and Ted's Bogus Journey", to which MEGADETH contributed "Go to Hell". "We had written something and Interscope told me to make the lyrics even darker. Activision heard the track, and said, 'We want more solos on it.' And I said, OK, I can do that.


czyli tak jak mówiłem, na kolanie

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 01:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Jak dla mnie połowa nowych numerów jest napisana na kolanie, ale true-blind fani wszystko łykną, więc "gicior"... Pomyślcie, że kiedyś Rudy na soundtracki i inne takie dawał tego typu numery typu np. "Angry Again", czy też "99 Ways To Die"... A jakie teraz daje? "Sudden Death"? Proszę was, jakie to porównanie... Wyciągnijcie wnioski i nie podniecajcie się byle czym, błagam...

Żułek napisał(a):
od samego rudzielca:

Cytuj:
Only once in my career have I had this happen before," Mustaine said, referring to 1991's soundtrack for "Bill and Ted's Bogus Journey", to which MEGADETH contributed "Go to Hell". "We had written something and Interscope told me to make the lyrics even darker. Activision heard the track, and said, 'We want more solos on it.' And I said, OK, I can do that.


czyli tak jak mówiłem, na kolanie


Aha i tak BTW, z tym "na kolanie", to ja mówiłem :]

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 01:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
Jak dla mnie połowa nowych numerów jest napisana na kolanie, ale true-blind fani wszystko łykną, więc "gicior"... Pomyślcie, że kiedyś Rudy na soundtracki i inne takie dawał tego typu numery typu np. "Angry Again", czy też "99 Ways To Die"... A jakie teraz daje? "Sudden Death"? Proszę was, jakie to porównanie... Wyciągnijcie wnioski i nie podniecajcie się byle czym, błagam...


dobrze gada polać mu wódki ;)

ale to fakt, jest ostatnio taka fala optymizmu i łykania byle gówna co nagra Megadeth lub inne znane kapele czego zupełnie nie rozumiem

Sudden Death jest naprawde słabym kawałkiem, podejrzewam że jak zdobede wersje empeczy to moze bede w stanie go przesłuchać do końca albo nawet polubić ale zupełnie nie rozumiem spuszczania się nad nim, przecież gdyby nie wokal rudego moge sie załozyc ze wszyscy by twierdzili ze to gówno

Cytuj:
Aha i tak BTW, z tym "na kolanie", to ja mówiłem :]


cicho :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 07:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Paranoid, Black Sabbath również napisali na kolanie i takich utworów jest mnóstwo w muzyce. Czasem te najbardziej spontaniczne i proste rzeczy okazują się być bardzo dobrymi. Co złego jest w tym, że ludziom podoba się Sudden Death i dlaczego tak ciężko to zrozumieć? Dla jednych będzie fajne Angry Again i 99 Ways To Die, a dla innych lepsze okaże się Sudden Death. Są na tym forum ludzie, którym podobają się pewne kawałki Megadeth, których moc prostactwa i beznadziejności jest ogromna (zresztą, pewnie każdemu z nas to się przytrafia, wystarczy poczytać temat o rankingu), więc nie wiem skąd "pospolite ruszenie" właśnie na Sudden Death.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 10:32 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Paranoid, Black Sabbath również napisali na kolanie i takich utworów jest mnóstwo w muzyce.


no gdzie Paranoid a gdzie Sudden Death :lol:

Cytuj:
Co złego jest w tym, że ludziom podoba się Sudden Death i dlaczego tak ciężko to zrozumieć?


nie zrozumiałeś, przeczytaj co napisałem w poprzednim poście uważnie

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 29, 2010 11:33 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
no gdzie Paranoid a gdzie Sudden Death :lol:

Kwestia gustu. Znajdziesz pewnie wiele osób, które w ogóle nie lubią Paranoid, a podoba im się Sudden Death - to przykład ogólnie.
Żułek napisał(a):
nie zrozumiałeś, przeczytaj co napisałem w poprzednim poście uważnie

Zrozumiałem. Chodzi mi ogólnie o pewne postrzeganie poszczególnych utworów przez ludzi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group