Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 14, 2024 12:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:24 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Eryk123 napisał(a):
Wokal dave jest typowym thrash metalowym głosem tak ja uważam ,ale w końcu jestem ich oddanym fanem.Ale teraz bardziej grają heavy niż thrash przyznajcie np. public enemy nr.1 a hangar 18 to
duża różnica,ale ale każdy zespół czym starszy tym bardziej wychodzi z swego podgatunku.Megadeth też już nie nagra czegoś w stylu peace sells. Ale ich i tak kocham a wy! ?

No też loffciamy Megadeth.Ogółem Dave to najsłitajniejszy gitarzysta z wszystkich, a metallika to komercha i gówno.

Dave wykazuje się dobrym wokalem zwłaszcza na B4 gdzieś w Holy Wars przy "Brother will kill brother..."
Właściwie to ciekawe, bo on otwiera buzię, ale praktycznie od jakiś jęków w tle gitar nic nie słychać.Jak on to robi?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Śro Kwi 25, 2012 08:51 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 30, 2009 11:14
Posty: 52
Miejscowość: Jelenia Góra
Na płytach wokal Rudego podchodzi mi z całego okresu działalności (zarówno ten przepity na SFSGSW jak i bardziej melodyjny ,ale wciąż zadziorny na CtE ). Oczywiście na początku nie mogłem znieść tych jęków, ale z biegiem czasu Rudy stał się dla mnie jednym z najlepszych metalowych wokalistów - i nie chodzi tu o jakieś wybitne umiejętności tylko o fakt że Mustaine jest jedyny w swoim rodzaju. Teraz na koncertach Dejw ewidentnie nie daje sobie rady przy większości utworów i bardzo żałuję, że nie dane mi było zobaczyć koncertu Megadeth w latach 80 :cry: . Tylko spójrzcie na to wspaniałe wykonanie Looking Down the Cross z 1988r.
http://www.youtube.com/watch?v=y1t7aABIXng


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 20:21 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Czasem się zastanawiam czy Mustaine śpiewa tak jak śpiewa, bo nie może, czy czasem mu się nie chce... :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Sob Cze 30, 2012 15:13 
Offline
Droogie

Rejestracja: Nie Maj 27, 2012 12:47
Posty: 16
Moim zdaniem najlepszy wokal Mustaine miał na Killing Is My Bussiness i Peace Sells - taki zbuntowany i młodzieńczy hehe ;) swoją drogą najlepsze płyty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 18:05 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
A ja powiem że wokal Dave'a jest zajebisty i zdania nie zmienię. Często staram się go porównywać z innymi wokalami, i z tego powodu ciężko mi znaleźć zespół który by mi pasował.

Oczywista sprawa że każdy zespół musi dojrzeć. Megadeth na początku grał zajebiście zadziornie, agresywnie, szybko, i po prostu kopał dupę. Ale widać ewolucję z Kimba do Cte, z Cte do Y, potem Risk, i CW. Później na nowszych płytach wokale brzmią łagodniej, a przez to że są lepiej zmiksowane, tzn. czyściej nie czuć tej agresji, ale nie zapominajmy że to nadal jest Megadeth ;).

Najlepiej brzmi moim zdaniem na PS, KIMB, SF, Ripie, i po części na Cte, i Y. Cw, i Riska nie wliczam bo to już nie jest metal, ale wokale nadal na poziomie. Wokal w 13 już jest dojrzały, i chyba bardziej dopracowany przez komputery niż samego Dave'a, ale chłopak się wyśpiewał swoje, więc można mu to darować.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 18:10 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Dawid napisał(a):
Później na nowszych płytach wokale brzmią łagodniej, a przez to że są lepiej zmiksowane, tzn. czyściej nie czuć tej agresji


Na trzynastce niekoniecznie brzmi łagodnie. W takim "MOTB" Dave tak zdziera głos, że aż gardło boli od słuchania ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 18:13 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Może źle się wyraziłem, czuć nadal że Dave stara się śpiewać ostrzej, ale jednak wolę jak robił to 20 lat wcześniej na SF :twisted:

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 20:39 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Ja uważam ,że wokal Dave jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Jest to mój ulubiony wokalista i raczej to się już to nigdy nie zmieni. najbardziej podoba mi się jego zadziorność i barwa. Najlepiej zaśpiewana płyta według mnie to CTE i Y potem jego głos straciło to coś. z albumów koncertowych najbardziej pod względem wokalnym podoba mi się Rude Awakening ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 20:45 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Napisałeś CTE, a ja jestem zdania że również na wszystkich poprzednich, i na Y również. Choć wokal na This Was My Life Dave tak fajnie miauczy :D.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 20:58 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Oczywiście poprzednie płyty również są świetne pod względem wokalnym ale CTE I Y to perełki. Chociaż jak się słucha takiego Hook in Mouth to aż dreszcze przechodzą no i również In My Darkest Hour te emocje ahhh :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:00 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Nie mówię że wokal na CTE jest zły, ale te poprzednie to też emocje, tak jak napisałeś ;). Potem Risk, i CW, też mają dobre wokale...niestety, tylko na swój sposób. Ale nadal to ich nie skreśla. Czasem na takie 'odczilałtowanie' są dobre.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:02 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Ale uważam ,że wokal na TSHF i UA to wgl inne śpiewanie niż wcześniej ,wcześniej były emocje,gniew,złość a na tych płytach tego brak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:12 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Zgadzam się. Ogółem UA to najmniej lubiany przeze mnie album, więc za dużo nie powiem. W Systemie fajny wokal jest w Something I'm not, i Back In The Day, Blackmail, Kick The Chair, Truth'ie, i Scorpionie. Reszty jakoś nie słucham specjalnie. Wokale są mniej agresywne, i nie mają takiego kopa, ale nadal dają radę.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:24 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Dave wokalnie najlepiej dawał radę we wczesnych latach - sprawa oczywista. I o ile do Youthanasii nie było problemów (a przynajmniej tak mi się wydaje) z wyciąganiem wyższych częstotliwości wszystko było cacy. Na pierwszych albumach, szczególnie w połączeniu z brakami w produkcji, wokal był świetny. Odważę się napisać, że było słychać wszystko to co wcześniej wypił, wypalił lub wciągnął nosem :lol: W chwili obecnej jest poprawa w porównaniu z jeszcze niedawnym stanem, ale niestety wątpię żeby było jeszcze lepiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:42 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Ja też, ale wokalami powraca nawet do korzeni że tak powiem, choć do nich na pewno nie zajdzie...

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 21:48 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Dawid napisał(a):
Ja też, ale wokalami powraca nawet do korzeni że tak powiem, choć do nich na pewno nie zajdzie...

A szkoda,ale słychać jak głos Dave się zestarzał szczególnie na 13


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 18:30 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Dawid napisał(a):
Choć wokal na This Was My Life Dave tak fajnie miauczy :D.


nie stwierdzono ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Sob Sty 26, 2013 19:51 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Ale ja i tak wiem swoje :D.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 09:25 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Mustaine miał fajny wokal kiedyś, kiedy pruł mordę, pił, ćpał i w ogóle. Potem zaczął próbować ładnie śpiewać a to nie wychodzi mu tak dobrze. Nie powiem, uwielbiam wokal Mustaina na albumach ale na żywo to jest masakra. Dla mnie wokalista z niego żaden. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wokal Dave'a
PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 10:53 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
BadOmen napisał(a):
. Dla mnie wokalista z niego żaden. ;)

:shock: E tam mnie się nawet podoba jego miałczenie na koncertach,jedyne w swoim rodzaju ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 177 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group