Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Pon Maj 06, 2024 05:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Jaką mieliście najdłuższą przerwe w słuchaniu Megadeth ?
słucham codziennie 26%  26%  [ 12 ]
kilka dni 26%  26%  [ 12 ]
kilka tygodni 26%  26%  [ 12 ]
kilka miechów 21%  21%  [ 10 ]
słucham "raz na rok" 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 47
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 22:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
Któregoś wieczoru Dave byl tak naćpany że wywalił z zespołu wszystkich


w to jestem akurat skłonny uwierzyć :D

ale generalnie z tego co napisał Szczepan wynika, że Jeff ma sporo pretensji do Dave'a o najróżniejsze rzeczy ale dla mnie to brzmi trochę jak biadolenie nastolatka o tym jakich ma złych rodziców bo nie pozwolili mu pójść na imprezę


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 15:51 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Sławku,
nigdzie nie napisałem, że Mega nie potrzebuje dobrego pałkera, skad masz takie informacje? ;)
Pisałem, że nie potrzebuje wirtuozów, to pewna róznica. W Megadeth oprócz tego z So Far zawsze byli wystaczajaco dobrzy.
Ale wole Nicka i tyle.
Swoja droga wskażcie mi jakas zakskajaca zagrywke Jimmiego na The World, jakis konkretny utwor gdzie tak ponadprzecietnie on gra? Bo jakoś nic wyjatkowego z jego gry nie dostrzegam.

mroziak napisał(a):
na koniec zdziwiłeś mnie tym ze nie słuchasz aktualnych utorów na żywo, koncertów? to tak jakbyś nie słuchał Megadeth


Dobrawdy? Bardzo ciekawe.
Audio nowosci nie słucham w ogole. Czasem pokusze sie na wystep z obazkiem. Ale starsze utwory pomijam, sa dużo gorzej zagrane od wersji z lat 86-92, i nie tylko chodzi o solówki, przede wszystkim nie maja już tego poweru, no i Rudy już nie wyciaga tak jak kiedyś. No i żadna frajda nie jest dla mnie słyszenie ciagle tego samego czyli Trust, Etołlemon, Pissels, Darkest Hour... Bardzo lubie ogladac bootlegi Megadeth, ale tak do 92 roku. Cudowne wykonanie, pełen power, świetne sety.

A teraz o Chrisie naszym kochanym.
Pierwszy raz sie wsłuchałem w jego sola, dokładnie przerobiłem Hangar 18 oraz Tornado. Facet jest zajebisty! Gra naprawde czysto, zgadzam sie, że to człowiek na właściwym miejscu, szczegolnie doceniam go po tych poprzednikach nieudacznikach z Pitrelli na czele.
Naprawde słychac, że odgrywa partie bardzo dobrze.

ALE!

szczepan napisał(a):
Jeśli chodzi o Chrisa... samo to że potrafi zagrać solo TOS lepiej od Marty'ego zasługuje na kredyt zaufania ;)


Nie rozumiem jednak tego całego przesadyzmu, jak choćby wyżej zacytowany.
Żeby była jasnosć słuchałem koncertu z 28 maja 2008. Mowy nie ma, że przebił Friedmana! W pierwszej częsci solowki jest jedno wyraźne niedociagniecie, w momencie wyższego rejestru, po prostu Chris nie wspiał sie na ta nute. W drugiej, szybszej częsci błedów nie było, tyle, że troche nie wydobywał szybkosci z taka gracja jak Marty, który grał z wiekszym ogniem. Słyszałem mnostwo wykonan Tornado w łapach Marty'ego - żadnych pomyłek nie byłó, a solo dodatkowo grane było szybciej.

Teraz Hangar 18.
Przy pierwszych 2 solowkach - tych po cześciach wokalnych wyraźnie sa niedociagniecia na wykończeniach, jakby odrobine te sola przykrócił - sprawdzcie sobie!
Dalej - 2 pierwsze, te dłuższe w szybszej częsci - od razu słychać, że orientalne skale, których tam pełno wyciagane sa bez tej lekkosci co Marty, to po prostu rzuca sie w uszy. Co nie znaczy, że sa zle zagrane, po prostu brak "tego czegoś". Myśle, że tak zagrac mogł tylko Friedman.
Bezbłedna jest ostatnia solowka (czyli przedostania w ogole) - ale jest ona najprostrza, krótka i szybka. Orientalizmow brak.

Powiem szczerze i uczciwe - Marty jest geniealny w tym so robi. Teraz poznałem sie na nim. Gra naprawde czysto i pieknie, ale wpadki sie mu zdarzaja, wiec taki nieskazitelny nie jest. Pisanie, że gra sola Freidmana lepiej od jego samego - jest wg mnie śmieszne. A to, że orientalizmy to patent Martyego nie do powtórzenia, można mu darować, bo drugiego Friedmana po prostu nie ma.

Amen


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 22:21 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Coś a propos Jamesa Lomenzo i Jeffa Younga

http://www.bravewords.com/news/132277

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 02:33 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a tutaj mamy dłuuuuuuuuuuugi wywiad z Juniorem

Kod:
www.ultimate-guitar.com/interviews/hit_the_lights/david_ellefson_on_recording_new_megadeth_album_thats_the_plan.html

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 15:24 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Wreszcie jakieś nowe informacje na temat tego nowego kawałka. Oby miał inne brzmienie niż te z Endgame

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Ostatnio edytowany przez Argo, Nie Lut 21, 2010 20:55, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 16:07 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Raczej nie spodziewałbym sie niczego specjalnie nowego ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 07:43 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
ja, Mega wypuszcza cos nowego? Chyba jestem zacofana.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 20:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
no podobno wybrzdąkali coś z Davidem E


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 20:54 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
mogliby...ale jak na okładce bedzie Angelina.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 21:10 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ciekawe co to jest ten tajny projekt i gdy czytałem to oświadczenie rudego to moja pierwsza myśl była taka ze chce zamknąć rozdział pod tytułem Megadeth
Jeśli to jakaś solowa płyta a nie nowy album megadeth to się mega wnerwię

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 24, 2010 00:16 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja jakoś nie wierzę, żeby taki scenariusz mógłby być prawdziwy. Tym bardziej teraz, kiedy do zespołu wrócił Ellefson no i ogólnie Megadeth jako zespołowi dobrze się wiedzie - udana ostatnia płyta, trasa RIP itp..
Mniej więcej w 2002-2004 były podobne dywagacje, tyle że wtedy to było w miarę uzasadnione - zespół właściwie się rozpadł, Dave nagrywał z muzykami sesyjnymi a ostatecznie i tak The System Has Failed wyszło pod szyldem Megadeth...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 16, 2010 23:50 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Coraz bardziej jestem przekonany o tym że ten "'Top Secret project' to jakiś album w stylu MD.45 może rudy z Broderickiem bo po co miałby z nim nad czymś innym współpracować rock band Megadeth czy guitar hero Megadeth odrzucam i pewnie nie chodzi o kolejny album Megadeth bo oni maja nagrywać niedługo na nowo stare kawałki. Cokolwiek by to nie było należy zapowiedzi Mustanga podzielić przez dwa



http://theliveline.com/DaveMustaine

I co o jego wypowiedzi na live live sądzicie??

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 16:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Witami i sygnalizujemy, że CTE to nie album thrashowy ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 16:57 
Nie? A myślałem, że to taka łagodniejsza wersja thrashu.


Góra
  
 
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 20:53 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 12, 2010 19:20
Posty: 207
mateusz napisał(a):
Witami i sygnalizujemy, że CTE to nie album thrashowy ;)


I Megadeth skończyło się na Kill'em all :D Wiadomo, że CTE stanowi sporą zmianę i odchodzi od tradycyjnego thrashu, ale to przecież nie Risk ;) Gdyby tak dokładnie zabrać się do szufladkowania muzyki (czego nie lubię) to pewnie thrash metal skończyłby się zanim się na dobre zaczął.

_________________
2010-06-16-Warszawa, PL


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 17:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Na CTE jedynie Ashes In Your Mouth przypomina thrash, jak dla mnie przynajmniej.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 16:35 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Ciekawe co pan Mustaine ma w planach wiemy z wywiadu z Krzyskiem że maja 2-3 demówki z sesji Endgame i Junior w jednym z wywiadów wspominał o otwarciu Puszki Pandory riffów no i ten top secret project w wywiadzie np padło pytanie do juniora o DWA nastempne albumy.Dodatkowo Dave podpisał umowe z EMI w sprawie promoci Endgamr i niewykluczone ze mugł z nimi kontrakt płytowy podpisac. sorry za chaotyczność mojego posta
a wy jak sondzicie co Megadeth nam zaprezentuj????

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 20:21 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
CTE jest prawie popowy!

Może Dejw robi dużo szumu o nic?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:11 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Marti co ty za herezje prawisz CTE popowe!! :evil:

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 21:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mnie się wydaje, że ten cały projekt to zwyczajnie prace nad kolejną płytą Megadeth. Mam nadzieję przynajmniej, że tak jest. Nie chcę żadnych pobocznych gównien.
Podejrzewam, że jak z EMI podpisał umowę dotyczącą promocji ostatniego albumu, to jednocześnie podpisał "wyrok" na wydanie kolejnej płyty, zwłaszcza, że miał/ma "wojnę" z obecną wytwórnią.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group