Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 08:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 18:09 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
No to hej ho.

Właśnie oglądałem jakiś koncert Megadeth i zauważyłem, że Shawn jest leworęczny, chciałem się gdzieś tą informacją podzielić, ale nie miałem zbytnio gdzie, dlatego założyłem ten temat. Którego perkusistę Megadeth uważacie za najlepszego i dlaczego? Proponuję tu także przekazywać luźne informacje na temat byłych i obecnego perkusisty, o tym co sądzimy o Megaperkusistach itd.

Więc tak jak już wspominałem zauważyłem ze zdumieniem dopiero teraz, że Shawn jest leworęczny, chyba, że gra jakoś inaczej, ale to by świadczyło o jego jeszcze większej ułomności za perkusją. ; )

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 18:53 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tak, Shawn Drover jest leworęczny, aczkowiek nie gra na zestawie typowym dla leworęcznych, czyli takim, które byłoby lustrzanym odbiciem normalnego "praworęcznego" zestawu (jak np. Phil Collins). Wyjątkiem jest jedynie talerz typu ride, który ma po lewej stronie. Poza tym hi-hat jest normalnie po lewej , tak samo układ tomów i kotłów jest, nazwijmy to - tradycyjny, czyli od lewej do prawej (od najmniejszego do najwiekszego).
Shawn gra natomiast tzw. techniką open-handed drumming, która polaga na nie krzyżowaniu rąk podczas jednoczesnego grania na hi-hacie i werblu. Dlatego właśnie w hi-hat (oraz ride, który ma po lewej) wali lewą ręką, a w werbel - prawą. Stąd właśnie to twoje odczucie, że coś tu nie gra ;) Nie ma to jednak absolutnie nic wspólnego z jakąś ułomnością - tą techniką gra bardzo wielu wybitych perkusistów, również praworęcznych.

A o perkusistach Megadeth trochę później :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 19:05 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
bialkomat napisał(a):
Tak, Shawn Drover jest leworęczny, aczkowiek nie gra na zestawie typowym dla leworęcznych, czyli takim, które byłoby lustrzanym odbiciem normalnego "praworęcznego" zestawu (jak np. Phil Collins). Wyjątkiem jest jedynie talerz typu ride, który ma po lewej stronie. Poza tym hi-hat jest normalnie po lewej , tak samo układ tomów i kotłów jest, nazwijmy to - tradycyjny, czyli od lewej do prawej (od najmniejszego do najwiekszego).
Shawn gra natomiast tzw. techniką open-handed drumming, która polaga na nie krzyżowaniu rąk podczas jednoczesnego grania na hi-hacie i werblu. Dlatego właśnie w hi-hat (oraz ride, który ma po lewej) wali lewą ręką, a w werbel - prawą. Stąd właśnie to twoje odczucie, że coś tu nie gra Nie ma to jednak absolutnie nic wspólnego z jakąś ułomnością - tą techniką gra bardzo wielu wybitych perkusistów, również praworęcznych.


Tak, wiem to wszystko, ale dzięki za bardziej profesjonalne wytłumaczenie. Właśnie po tym, że w hi-hat uderza lewą a w werbel prawą ręką poznałem, że jest leworęczny.
Mówiąc o ułomności, oczywiście z przymrużeniem oka, miałem na myśli to, że jest praworęczny a gra jak ktoś leworęczny.
Czy to, że gra na zestawie dla leworęcznych może wpływać jakoś na jego luz w grze czy to kwestia przyzwyczajenia?

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 19:14 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
yaku napisał(a):
Czy to, że gra na zestawie dla leworęcznych może wpływać jakoś na jego luz w grze czy to kwestia przyzwyczajenia?

Ale on właśnie nie gra na zestawie dla leworęcznych. Tak jak pisałem - jedynie ride stanowi wyjątek.
A co do samej techiki open-handed, to wydaje mi się, że to jest kwestia przyzwyczajenia. Podobnie jak sposób trzymania pałeczki w lewej ręce, czyli tzw. traditional grip vs match grip. Tez są różne szkoły, a w praktyce jak co komu bardziej leży.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 19:58 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
bialkomat napisał(a):
Ale on właśnie nie gra na zestawie dla leworęcznych.


Miałem oczywiście na myśli zestaw dla praworęcznych, napisałem z rozpędu chyba. W każdym razie dzięki za odpowiedź! : )

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Nie Wrz 11, 2011 20:39 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A co do perkusistów:

Największym sentymentem darzę, wiadomo - Nicka Menzę, i chyba nie ma co się rozwodzić dlaczego ;)
Obiektywnie najwyżej aktualnie stawiam Samuelsona. Przede wszystkim uwielbiam jego grę na KIMB (nie ukrywam, że Deluxe Edition otworzyło mi trochę oczy ;)) Świetne styl, technika i feeling. No i slychać jego jazzowe inklinacje.
Wcześniej to DeGrasso stawiałem najwyżej. Wprawdzie na Risk zagrał i zabrzmiał nijako, ale już na TWNAH i RA pokazał na co go stać. Również bardzo dobra technika i świetne soczyste mięsiste brzmienie.
Shawn Drover no to wiadomo - zbyt zachowawczy, bez fajerwerków. Ale oczywiście poprawny i solidny.
Chuck Behler - najgorszy z wszystkich :? W dodatku ta aparycja... ;)
A gdyby sprecyzować pytanie i zapytać o pałkerów, którzy kiedykolwiek zagrali na płycie Megadeth, to bez mrugnięcia okiem Vinnie Colaiuta :) To jest już zupełnie inna liga.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 14:39 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
bialkomat napisał(a):
A gdyby sprecyzować pytanie i zapytać o pałkerów, którzy kiedykolwiek zagrali na płycie Megadeth, to bez mrugnięcia okiem Vinnie Colaiuta :) To jest już zupełnie inna liga.


i tu akurat nie bardzo rozumiem dlaczego.., sporo osób wypowiadało się pochlebnie na jego temat przy okazji wydania TSHF, wiem że się nie znam i chciałbym dostrzec jego fenomen.. umiem rozróżnić styl i umiejętności poszczególnych pałkerów Mega ale u niego jakoś nic szczególnego nie zauważyłem, wręcz nawet wydaje mi się vże na TSHF perkusja jest na dalszym planie, jakby przyciszona do minimum wymagań płyty..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 14:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ale tu nie chodzi o to, jak zagrał na tym konkretnym krążku Megadeth, tylko ogólnie o jego potencjał i poziom umiejętności, które zaprezentował przy wielu innych okazjach.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 14:57 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
ale myślałem że patrzymy przez pryzmat uczestnictwa w Mega..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 15:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
No tak, cały temat tego dotyczy, ale zdanie Białkomata, do którego się odniosłeś - moim zdaniem już nie ;) Myślę, że chodziło mu właśnie o to co napisałem. Zresztą, na pewno sam się wypowie :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 15:14 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tak, Marko ma rację - chodziło mi przede wszystkim o ogół :)
Ale nawet patrząc tylko i wyłącznie przez pryzmat TSHF no to też przecież zagrał tam świetnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 15:23 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
tyle że jak dla mnie bez fajerwerków, a innych jego dokonań nie znam

co do Gara również zacząłem go bardzo doceniać.., nie umiem tego nazwać jak postrzegam jego grę ale baaardzo mi odpowiada :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 15:40 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mro-ziak napisał(a):
tyle że jak dla mnie bez fajerwerków, a innych jego dokonań nie znam


to poznaj ;)

a aby było na temat to Menza > all ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 17:10 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Mroziak, Vinnie Colaiuta to nie jest żadne nazwisko znikąd czy gość który wziął się nagle niewiadomo skąd, bo Rudemu się skład posypał, więc kogoś tam sobie znalazł do nagrania płyty.
Ten facet to jest jedno z najbardziej poważanych nazwisk w światku perkusyjnym. Fakt, możesz go słabo kojarzyć, bo specjalizuje się głównie w jazzie (zespoły Franka Zappy albo Chicka Corea'y mówią same za siebie). Jest także bardzo pożądanym muzykiem sesyjnym, który nagrywał z niejednym gigantem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 17:14 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
http://www.youtube.com/watch?v=J1xmRQAUOr8

przesłuchałem to i jestem w szoku..., ale jego wyglądem :o normalnie nie wyobrażam sobie że to on grał na TSHF ;)
i jakoś nadal mnie nie porywa jego gra..., wiem nie znam się ale takie jest moje zdanie ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 17:15 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
spokojnie Białko, nic takiego nie napisałem że to nie wiadomo kto, po prostu tego nie chwytam ;)

ja np jestem zauroczony grą tego perkusisty, dla mnie po prostu jest niesamowity

http://www.youtube.com/watch?v=3o-4G5sRH4Q

a i jeszcze tym kolesiem co gra (czy też grał) w Iced Earth na alive in athens, rewelacyjny ale to już nie temat o perkusistach mega..


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 22:38 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 06, 2011 18:39
Posty: 26
Tylko Gar... btw. przy Killing is my... jako jedyny z Mega został "pochwalony" za jego grę:P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 22:44 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
bercik653 napisał(a):
Tylko Gar... btw. przy Killing is my... jako jedyny z Mega został "pochwalony" za jego grę:P



Chyba niezbyt rozumiem o co Ci chodzi z tym chwaleniem. ; )

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 23:29 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 06, 2011 18:39
Posty: 26
Ogólnie debiutancka płyta była słaba... słaba jakość, niedocenienie umiejętności itp. została oceniona no źle. Przecież dopiero 2 płyta Mega zdobyła uznanie. A w mętliku tej słabizny, Gar się wbijał. Przecież razem z Poland'em miał kapele jazzową. I to się ceniło i oto chodzi 8-)

teraz znalazłem koleś z Allmusic napisał tak:

"raw as Megadeth gets, and that can be both good and bad -- Megadeth's later precise, complex riffing and composition aren't completely developed, but the music is performed with a great deal of energy, while Mustaine's vocals (never his strong point) are amateurish at best"

a z metalstorma:

"with their jazz fusion playing [Gar i Poland] mixed with the punk/hard rock influenced style of Ellefson and Mustaine, the combination was timeless, truly a deadly force to be reckoned with."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Perkusiści.
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 01:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Nie chce mi się kłócić, ale... :P

bercik653 napisał(a):
Ogólnie debiutancka płyta była słaba...


LOL

Cytuj:
słaba jakość, niedocenienie umiejętności itp. została oceniona no źle.


Że co??! Od początku jarano się Megą za to że prują thrash na swój własny, zakręcony sposób. Zadziornie, dość przebojowo i technicznie. Mało komu przeszkadzała wtedy słaba produkcja, bo co druga płyta brzmiała jak pieprzona, zgnieciona puszka po piwie. Chodziło o fun, a nie o brzmieniowe detale, czy tam inne kosmetyczne niuanse. Teraz sporo ludzi ma na tym punkcie pierdolca, ale kiedyś raczej nie był to czynnik decydujący o odbiorze muzy, a przecież kompozycjom ciężko coś na KIMB zarzucić... więc? To, że w Teraz Rocku dostała chyba 2 gwiazdki o niczym nie świadczy, nijak to się ma do jej odbioru w swoim czasie...

Cytuj:
Przecież dopiero 2 płyta Mega zdobyła uznanie.


Większe uznanie na pewno, co nie znaczy, że na debiut srano...

Cytuj:
A w mętliku tej słabizny,


Jaki jest Twój ulubiony album Megi? Risk? :P

Cytuj:
Gar się wbijał. Przecież razem z Poland'em miał kapele jazzową. I to się ceniło i oto chodzi 8-)


To słychać równie dobrze na jedynce, jak i na dwójce.

Cytuj:
teraz znalazłem koleś z Allmusic napisał tak:


Cytuj:
a z metalstorma:


To teraz zacytuj im to co ja napisałem i nie pisz więcej głupot :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Ostatnio edytowany przez Marko, Wto Wrz 13, 2011 01:15, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 84 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group