Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 01:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

wiadomo
Dialectic Chaos 1%  1%  [ 1 ]
This Day We Fight! 16%  16%  [ 11 ]
44 Minutes 19%  19%  [ 13 ]
1,320' 12%  12%  [ 8 ]
Bite The Hand 1%  1%  [ 1 ]
Bodies 4%  4%  [ 3 ]
Endgame 7%  7%  [ 5 ]
The Hardest Part Of Letting Go......Sealed With A Kiss 6%  6%  [ 4 ]
Head Crusher 9%  9%  [ 6 ]
How The Story Ends 13%  13%  [ 9 ]
The Right To Go Insane 10%  10%  [ 7 ]
Razem głosów : 68
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 16:39 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Endgame wrażenia po 3 przesłuchaniach

brzmi jak podrasowane CTE, zwłaszcza na początku, sam kawałek jest nudny, nic sie niedzieje, nie ma fajnej melodii, nie ma kopa, znowu brak konkretnego refrenu, solówki nic specjalnego, najlepsza jest ta na początku 3 minuty

fajne są gitarki po 5 minucie i koniec :roll:

krótko mówiąc - Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Żułek - jesteś bezcenny na tym forum :D
:lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:31 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek, przecież miałeś nie słuchać :D
A tyle wielkich słów się musieliśmy nasłuchać ;)
Miękiś jednak :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:36 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
Endgame wrażenia po 3 przesłuchaniach

brzmi jak podrasowane CTE, zwłaszcza na początku, sam kawałek jest nudny, nic sie niedzieje, nie ma fajnej melodii, nie ma kopa, znowu brak konkretnego refrenu, solówki nic specjalnego, najlepsza jest ta na początku 3 minuty

fajne są gitarki po 5 minucie i koniec :roll:

krótko mówiąc - Image


Ciebie poznaję, a ten w bluzie to kto? :lol:

Ten kawałek też mi się kojarzy z graniem z CTE, może nie ta klasa, ale lepszy niż większość wałków z UA.
Head Crusher jednak nie znudził mi się tak jak myślałem, ale mam nadzieję, że płytka jednak będzie bardziej w klimacie 1320, kawałek zabija.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 17:58 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
Żułek, przecież miałeś nie słuchać :D
A tyle wielkich słów się musieliśmy nasłuchać ;)
Miękiś jednak :)


miałem miałem bo liczyłem ze to fake jednak na 99,9% to nie fake
na oficialnym forum wszystko o tym kawałku kasują, jednak oficialnego potwierdzenia nadal ni ma, troche to dziwne :?

deceiver napisał(a):
Head Crusher jednak nie znudził mi się tak jak myślałem, ale mam nadzieję, że płytka jednak będzie bardziej w klimacie 1320, kawałek zabija.


u mnie z HC nieco lepiej z każdym słuchaniem, zaczynam sie przyzwyczajać, nie jest jakiś super ale jakoś tam wchodzi do łba ;)

oby 1,320 jak najwiecej na płycie :mrgreen:

co do Endgame to słuchałem tylko 3 razy, narazie jest tragicznie, mam nadzieje że jak sie osłucham to będzie lepiej ale póki co nie mam na to ochoty :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 18:36 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Żułek napisał(a):
miałem miałem bo liczyłem ze to fake jednak na 99,9% to nie fake
na oficialnym forum wszystko o tym kawałku kasują, jednak oficialnego potwierdzenia nadal ni ma, troche to dziwne :?


A co, miałeś nadzieję, że sam Dave się pofatyguje na forum i stwierdzi: "Kurde, tytułowy nam wyciekł. Możecie go posłuchać tu i tu" :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Sie 20, 2009 18:41 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Nie wiem dlaczego chcecie więcej kawałków w stylu 1,320. Ja chcę by kawałki były różne. Tak jak teraz, każdy inny i tak trzymać, mogły by być dwa chwytliwe i ostre ala Head Crusher, coś pod 1,320 rozbudowany ala Endgame, rozpiździel razy kilka i jakaś balladka w heavy metalowej otoczce (czyli prawdopodobnie The Hardest) no i jakiś rockowy numerek (czyli pewnie ta próbka sprzed kilku miesięcy prawdopodobnie The right to go insane). Daje nam to ok 11 i płytka mistrzostwo. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 11:39 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
W zeszłym tyg. pierwszy raz usłyszałem 1'320 i po tym pierwszym przesłuchaniu było to takie sobie. A dlatego było to takie sobie gdyż jeszcze nie odkryte. Teraz po tygodiu słuchania moge powiedzieć, że to jest mega utwór. Taki mega, że kostka sie topi, gryf sie pali, struny parzą :). Solówki szybkie jak struś pędziwiatr i do tego kopią jakby włożyć palce do gniazdka 230V hehe. Szczegółów pisać nie będę, żeby nie przynudzać a poza tym to już pisałem w środku tygodnia dość dużo na temat tego utworu lecz mój post 'poszedł gdzieś w kosmos' przez co już jestem zniechęcony :) (często zdarzaja mi sie takie cuda na tym forum). No nic fajny fajny naprawde. Endgame'a wyczaiłem dopiero przed godziną więc jeszcze przede mna troche słuchania. Ale wrażenia podobne, początek nic specjalnego ale już po trzecim przesłuchaniu wszystko mi się powoli układa. Niczym mnie nie zaskoczył, takiego stylu się spodziewałem (troche wzorem tytułowego United Abomination). Sam początek kojarzy mi się z utworem 'Tata Dilera' Kazika :lol:, serio ;). Co do ostatniej minuty jakaś taka niemrawa jak dla mnie, grą przypomina mi 'Play for Blood'. Już widzę reakcje mojego brata, jak mu puszczę te utwory i jak zwykle mi powie, że nic z tego nie wie :). Mam wrażenie, że album może się okazać bardzo dobry lecz przyswajalny tylko dla fanów Megadeth. Mi osobiście się podoba jak narazie a jeszcze 8 uworów przede mna. A Headcrusher mi sie jeszcze nie znudził :). Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 11:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
megatomek napisał(a):
Szczegółów pisać nie będę, żeby nie przynudzać a poza tym to już pisałem w środku tygodnia dość dużo na temat tego utworu lecz mój post 'poszedł gdzieś w kosmos' przez co już jestem zniechęcony :) (często zdarzaja mi sie takie cuda na tym forum).

Mi również czasem.
Dlatego jeśli wysmaruję jakiegoś dłuższego posta, to przed kliknięciem w "wyślij" profilaktycznie robię ctrl+a i ctrl+c no i ew. potem ctrl+v :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 06:39 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Panie i Panowie (tych drugich i tak tu więcej).

44 Minutes - nowy utwór :

http://www.youtube.com/watch?v=H8d0u_ZXEpM

Zapraszam :) Refren - mistrzostwo :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 07:42 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
MegaMSG jak zawsze w pogotowiu ;)

Właśnie slucham :)
Kawałek jakby trochę inny niż pozostałe. Wolniejsze tempo i bardzo melodyjny refren, tak troche w klimatach Y i CW.

Swoją drogą dziwnie te kawałki wyciekają. Tak jeden po drugim...
Chociaż ten akurat jest zgrany z jakiegoś radia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 07:47 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
czytam sobie ten (fajny) temacik i nie wiem o czym tak tu prawicie, nie wiem i się nie dowiem przed premierą płyty... a może i później jeszcze ;)

na szukanie i słuchanie z netu czasu nie mam, oczekiwań w stosunku do "Endgame" też specjalnych nie mam... no i ostatnią rzecza, którą w tym temacie na dziś napiszę jest: szukam chętnego, kto mi sprezentuje (dosłownie) nowy album ;) ... bo kasa na przyjemności juz od dawna u mnie zarezerwowana jest na... inne płyty ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 07:55 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Podobnie zdaje się było z UA :)
Najpierw był Gears of war, Sleepwalker - w miarę oficjalne. A potem z jakiegoś radia znalezłem Never i Play for blood no i dołączył później A tout le monde set me free.

Co do 44 minutes. Kawałek mistrzowski. Świetnie walą gitary i perkusja podczas zwrotki. Potem pięknie przechodzą w melodyjny refren. Najgorszy element to jak zawsze solówki Chrisa. O Ile melodyjnie nie jest najgorzej, nawet całkiem ładnie. To jednak wkurza mnie to jak on gra, mowa o artykulacji. Ale cóż, Glen był jeden i drugiego z takimi paluchami do artykulacji nie będzie...a szkoda ;)
Ogólnie kawałek zdecydowanie przypomina nowe płyty Megadeth, i dobrze. Bo one nie były gorsze od starszych :) Z drugiej strony bałem się, że to będzie taki album w stylu Death Magnetic czyli "gramy to co kiedyś się sprawdziło". I po 2 pierwszych kawałkach można było się tego spodziewać, ale na szczęście pojawiły się Endgame i 44 Minutes, kawałki ciekawsze, mniej nawiązujące do starszych płyt i to mnie cieszy :)

Bialko, ja nie jestem czujny. Wstaje wcześnie rano, odpalam YT i sprawdzam co się nowego pod hasłem Megadeth pojawiło, tak codziennie :P

PS. Od jutrzejszego popołudnia będziecie musieli sobie radzić sami bo będę wpadał (może) tylko w weekendy :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 08:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Co do solówek Chrisa, to moim zdaniem i tak są jak dotąd najlepsze.
Co do reszty, to zgadzam się z MegaMSG - ten kawałek to trochę jakby taka chwila oddechu i bardzo dobrze.

A poza tym to znowu mnie się coś z czymś skojarzyło ;)
Chociaż tym razem to może trochę odległe jest :)
Krótki moment od 3:46 zalatuje mi "The Frayed Ends Of Sanity" Metalliki (mniej więcej od 4:10) :)


Ostatnio edytowany przez bialkomat, Pon Sie 24, 2009 09:35, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 09:14 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sie 10, 2009 13:31
Posty: 426
Miejscowość: Poznań
Bardzo fajny wał, a solówki Chrisa coraz bardziej zaczynają mi sie podobać.

Wygląda na to, że wycieki są kontrolowane skoro "wyskakują" pojedyńczo. Nastepne obstawiam "This Day We Fight!". ;)

P.S. Sorry za brak "e z kreseczką", ale coś mi klawiatura nie działa jak trzeba od pewnego czasu :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 09:28 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
http://www.youtube.com/watch?v=zFYXRcuoKtU
Tutaj też jest 44 Minutes, ale z fajniejszym obrazkiem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 10:00 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
Znowu coś wyciekło? No nie, chyba będę musiał się wziąść poważnie za jakąś robote, żeby nie mieć czasu na przedpremierowe słuchanie heh. Już tak 3 utwory za dużo słyszałem :). Nie słucham, zobaczymy czy wytrzymam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 10:43 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Śro Sie 19, 2009 11:45
Posty: 48
bialkomat napisał(a):
A poza tym to znowu mnie się coś z czymś skojarzyło ;)
Chociaż tym razem to może trochę odległe jest :)
Krótki moment od 3:46 zalatuje mi "The Frayed Ends Of Sanity" Metalliki (mniej więcej od 4:10) :)

Miałem cholera to samo skojarzenie :D. I to wcale nie jest zbyt odległe :).

O ile pierwsza solówka Chrisa jest fajnie przemyślana, to reszta nic sobą nie wnosi więcej prócz swojego istnienia.
Nie podoba mi się wokal w zwrotkach. Takie 'nic'.
Refren za bardzo refrenowaty :D. Cóż, takie już moje gusta, chociaż na pewno muszę przyznać, że się postarali.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 10:50 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Ja sobie przed chwilą wypożyczyłem (;)) i zobaczyłem film 44 minutes. Wiadomo o czym :P Przyznam, że fajny i ciekawy materiał na piosenkę.
Jeśli chodzi o samą piosenkę to jest świetna. Znów się powtórzę - jest inna niż pozostałe. Jednak zdecydowanie wyżej ją stawiam od 1,320.

Trudno mi zrobić ranking tych 4 piosenek. Ale zbierając wrażenia po pierwszych odsłuchaniach to kolejność następująca :

1. Head Crusher / 44 Minutes
2. Endgame
3. 1,320.

Co do wad tych piosenek...to jest chyba tylko jedna - Chris Broderick. Nie gra źle. Ale nie zachwyca i zdecydowanie odstaje od Mustaine'a w solówkach. Może trochę przedwcześnie oceniam...jednak wg mnie to najgorszy gitarzysta w historii Megadeth.

Dave Mustaine na oficjalnym forum o 44 minutes :lol:

Cytuj:
thanks guys, and where are you hearing this sh*t?

i don't care to go after anyone, i am just trying to understand.


Chyba jest wkurzony :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 11:58 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Przesłuchałem raz i starczy zwłaszcza że jakość fatalna, więc wolę poczekać jeszcze te 3 tygodnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group