Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 11:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

wiadomo
Dialectic Chaos 1%  1%  [ 1 ]
This Day We Fight! 16%  16%  [ 11 ]
44 Minutes 19%  19%  [ 13 ]
1,320' 12%  12%  [ 8 ]
Bite The Hand 1%  1%  [ 1 ]
Bodies 4%  4%  [ 3 ]
Endgame 7%  7%  [ 5 ]
The Hardest Part Of Letting Go......Sealed With A Kiss 6%  6%  [ 4 ]
Head Crusher 9%  9%  [ 6 ]
How The Story Ends 13%  13%  [ 9 ]
The Right To Go Insane 10%  10%  [ 7 ]
Razem głosów : 68
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Śro Sty 18, 2012 21:45 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Gru 06, 2011 17:13
Posty: 6
Jak dla mnie:
- Dialectic chaos 10
- this day we fight 10
- 44 minutes 10
- 1,320 10
- bite the hand 9
- bodies 10
- endgame 9
- the hardest part of letting go 7 :evil:
- head crusher 10
- how the story ends 9
- the right ro go insane 8
Uwielbiam ten album jest świetny naszpikowany solówkami do bólu aż pianka z pyska lecie hehe:D

ps. jestem nowy na forum witam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Vic Rattlehead napisał(a):
Mateusz, a Endgame? Jak dla mnie to brzmi mimo wszystko jak thrash, może nie taki "książkowy", ale jednak.


This Day We Fight!.... i chyba na tym się kończy thrash na Endgame, co nie oznacza, że to jeden z tych lżejszych albumów. Dla mnie to ścisła czołówka ich płyt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:53 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Ja bym jeszcze dorzucił 1'320 :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 13:01 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Puryści gatunkowi się znaleźli.. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 15:54 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
No i jeszcze Head Crusher.. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 15:54 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
No i jeszcze tytułowy...za chwilę wymienimy całą płytę.

Jeśli bedziemy tak rozbierac płyty Mega na utwory thrashowe to wyjdzie, że nawet RIP nie jest thrashowy bo ma np. Lucrecie czy Tornado Of Souls.

Umówmy się, Endgame to jest thrash, w tym takim może bardziej komercyjnym wydaniu a'la Megadeth ale jednak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 20:08 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Szczerze powiedziawszy nie podoba mi się Endgame. Niby jest thrashowy, ale nic nie zapada w pamięć. Słuchałem tego albumu kilka razy i przekonują mni etylko 2 kawałki: Het Kraszer i 1,320. Ten drugi szczególnie przypadł mi do gustu. Riff niczym z debiutu, Peace Sells czy So Far... Głos właśnie leci na niego.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Śro Cze 12, 2013 19:59 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 27, 2013 18:56
Posty: 26
Jak już wyrażam swoje opinie o każdej płycie to i czas na Endgame :D Była to pierwsza płyta Megadeth na jaka przyszło mi czekać aż się ukaże.

Dialectic Chaos - Niewinny wstęp który po chwili przeradza się w zapowiedź tego co dostaniemy na albumie. Czyli napieprzanie solówkami do tego stopnia, że człowiek bez formy zajedzie się jak koń po westernie. Instrumental pierwszy raz od So what...? Takie oczko w stronę fanów jakiego rodzaju napieprzania się spodziewać. Wiedząc już te obie rzeczy...
This Day We Fight! - Dostajemy strzał prosto w twarz! Dlaczego ludzie musieli czekać tyle czasu na taki utwór? :) Szybko, równo, mocno - jak za starych dobrych czasów, ale cóz sie dziwić. Megadeth w dniu wydaniu tej płyty dał znać, że ciągle walczy.
44 Minutes - po wyśmienitym początku pora na odpoczynek i przetarcie potu z czoła. Czuję tu taki klimat CTE i przez to ta kompozycja średnio mi wchodzi.W sumie jedyne co mnie zainteresowało w tym kawałku to tekst o strzelaninie z Los Angeles w moje 4 urodziny :D. I to tyle jeśli chodzi o wstęp płyty.
1,320' - Zaczynamy środkową część płyty. Traktuję ten kawałek jako pierwszą część duetu 1,320&Fast Lane. I obie te piosenki zalatują mi zwykłością, ale to nie oznacza, że 1,320 jest złe. To solidne prawie 4 minuty łojenia.
Bite The Hand - Znowu + za tekst traktujący o rządzie który jest jak pies który gryzie rękę która go karmi. Pojawia sie też nawiązanie do ''We The People'', ogólnie ok, ale nie za często wracam do tego kawałka.
Bodies - Dla mnie to najgorszy kawałek na płycie. Takie egzystencjonalne popłuczyny ciągnące się za rudym od dawien dawna. Wszystko zwyczajnie doprawione średnio szybkimi riffami. Nie trafiło to do mnie i od 4 lat trafić nie może. A fe.
Endgame - Utwór tytułowy...przy okazji najdłuższy na płycie. Oglądałem kiedyś film o tym samym tytule opowiadający o nowym porządku świata, grupie Bilderbergów etc. W sumie to pozwoliło zrozumieć tekst. Rozumiem rudego jako fana teorii spiskowych bo zwyczajnie sam je lubię. Buntownicza liryka została doprawiona ładnie rozbudowanym rozbudowana muzyką. Jak dla mnie Dave mógłby pisać w większości takie utwory.
The Hardest Part Of Letting Go......Sealed With A Kiss - Wszyscy się czepiają tego utworu. Ja go wezmę lekko w obronę. Jak wiemy jest to 2 częściowa piosenka, a w części pierwszej maczał palce tylko Dave. Miał to być chyba tribute dla swojej żony. Dopiero w drugiej część palce maczał Krzyś. W sumie nie fajnie ze strony rudzielca, że pozwolił mu grzebać tylko przy jednym kawałku. Traktuję ten utwór jako takie swobodne zakończenie środka płyty. I jest bardzo poprawne.

I przyszedł czas na mocny epilog :
Head Crusher - To chyba ostatni raz kiedy Dave bardzo dobrze wybrał pierwszy singiel i zaostrzył apetyt na nowy longplay. TO był właśnie kawałek dzięki któremu usłyszałem o istnieniu Megadeth. Byłem wtedy mlokosem który nie mógł sie doczekać tego albumu. Przy 13 i SC nie stety juz tego uczucia nie było... Ale wracając - jest to krótki utwór w którym w kwestii gitarowej dzieje się multum. Uwielbiam go własnie za to. Miażdżyciel głów udał się panu M. może to dodatkowa zasługa Drovera jako współtwórcy, który przyłożył się w komponowaniu bo to jego pierwsza piosenka przy której popełnianiu brał ''współudział''. W końcówce utworu kiedy Krzyś gra solówkę słychać symboliczną inspirację riffem z Holy wars... :D Ukłon dla duetu Mustaine-Drover.
How The Story Ends - Solidny środek zakończeniowej trójki. Tekst traktujący o niszczeniu, paleniu, zgniataniu, marszu wojaków. Końcowe słowa refrenu mówiące, że tak kończy się ta historia. Po tej płycie taki się własnie czuję. Zgnieciony jej siłą i zniszczony. Niestety utwór trochę schematyczny, ale jest to do przełknięcia.
The Right To Go Insane - Bo przecież każdy z nas ma prawo by oszaleć ;) Bardzo dobry utwór, chociaż w wersji teledyskowej został zmaltretowany skróceniami i inną ścieżką perkusyjną z domkniętym hi-hatem co odebrało mu trochę uroku. Generalnie bardzo fajnie się słucha kiedy jest się w bojowym nastroju :) Czy jest to dobre zakończenie na taką płytę? Jest przysłowiowe ''pierdolnięcie'' i dodatkowo wzmocnione, gdy w video na końcu Dave zostaje ostatecznie dorwany w czołgu i zabity to już zawsze sobie tak wyobrażam koniec Endgame :)

Andy Sneap jako producent sprawdził się tu zdecydowanie lepiej niż na UA.
Mamy tu Super początek, średni jak dla mnie środek, i mocne zakończenie. Przekłada się to oczywiście na solidność tej płyty. Co mnie razi? Wpieprzanie solówek gdzie się tylko dało. Rozumiem, że przez wydaniem E Dave chwalił Krzysia co to nie on i jaki z niego to jest zastępca Martiego, ale na litość boską... pamiętam 3 może 4 solówki z tej płyty bo zwyczajnie więcej nie mogę zarejestrować. To w sumie jest tyle. Teksty są dużo ambitniejsze od tego co dostaliśmy nie dawno jako Super Collider. Muzyka zdecydowanie nakazuje tej płycie spoczynek obok najlepszych dokonań zespołu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 15:15 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
Cały album jak dla mnie 10/10. A ulubiony kawałek to The Right To Go Insane. Ciekawe, czy na koncertach poprzedzają go solówką na basie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 22:58 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Ziomaletto napisał(a):
Ciekawe, czy na koncertach poprzedzają go solówką na basie.


Wystarczy poszukać:
https://www.youtube.com/watch?v=06jEGhTx38c


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 06:28 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
Szkoda, że nie nagrali DVD z trasy promującej Endgame. To było by coś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Endgame
PostWysłany: Sob Maj 23, 2015 12:46 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Ziomaletto napisał(a):
Szkoda, że nie nagrali DVD z trasy promującej Endgame. To było by coś.

Sądzę, że to by było zbędne. Z klasycznych lat nie ma żadnego dobrego wydawnictwa wideo, a z ostatniego okresu jest ich aż nadto (Buenos, San Diego, B4, RiP Live, CtE Live). Moim zdaniem z nagrania na nagranie jest coraz gorsza forma zespołu.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 352 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group