Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 14, 2024 11:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 20:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wyluzuj to był tylko luzny pomysł ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 20:56 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Ja myślę, że najlepszym wyjściem będą bany dla oftopujących. :roll: Żułek, możesz się sam zbanować? :twisted:

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 21:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
samobanowanie potrafi tylko łabbit :P :lol:

a Mechanix w porównianiu do The Four Horsemen ssie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 19:06 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tak chyba trochę z nudów czy też braku lepszego zajęcia, wpadłem dzisiaj na pomysł, żeby zrobić jeszcze jedno małe zestawienie statystyczne związane z naszym rankingiem, a mianowicie porównanie gustów wszystkich uczestników na podstawie wystawionych ocen. :)
Pomysł wcieliłem w życie i opracowałem w Excelu algorytm, który mi to w trymiga wszystko ładnie pięknie policzył. :)
Generalnie zamysł był prosty: należało zestawić i porównać ze sobą wszystkie oceny wszystkich uczestników dla każdego utworu.
Różnica w ocenach pomiędzy każdym utworem dla danej pary uczestników przekładała się na liczbę punktów, stanowiących o "podobieństwie gustów" między tą właśnie parą. :)

Przykład:
Uczestnik X wystawił utworowi "Abc" ocenę 9, natomiast uczestnik Y ocenę 5. Różnica między dwiema ocenami dla tego utworu i dla tej pary uczestników, to oczywiście 4.
Po zsumowaniu wszystkich takich różnic dla wszystkich utworów, wyjdzie nam łączna ilość punktów dla tej pary, która będzie właśnie odzwierciedlać poziom zbieżności upodobań.
Takie wyliczenia należało oczywiście wykonać dla każdej możliwej pary (w sumie 153 kombinacji).
Jak nietrudno się domyślić im mniejsza łączna liczba punktów między daną parą uczestników, tym większa zbieżność ocen.
Teoretycznie najmniejszą liczbę punktów, jaką dana para mogła uzyskać to oczywiście 0, z tym że jest to zdecydowanie niemożliwe, gdyż musiało by to oznaczać, że wszystkie 129 utworów zostały ocenione dokładnie tak samo. :)

10 najbardziej zbieżnych gustów:

1 Iron Man & Szczepan - 182
2 Anka & Bialkomat - 186
3 Marko & Siemin - 195
4 Iron Man & Siemin - 196
5 Iron Man & Marko - 199
6 Bialkomat & Marko - 201
7 Siemin & Szczepan - 206
8 Anka & Marko - 207
9 Anka & Iron Man - 212
10 Iron Man & Lecho - 214



10 najmniej zbieżnych gustów:

1 Mateusz & MegaMSG - 384
2 Anka & MegaMSG - 377
3 Bialkomat & Kwicun - 375
4 MegaMSG & Żułek - 371
5 MegaMSG & Yer Blue - 368
6 Bialkomat & MegaMSG - 365
7 Mro-ziak & Żułek - 358
8 Kwicun & Yer Blue - 356
9 Deceiver & MegaMSG - 351
10 Deceiver & Mro-ziak - 344



Najbardziej "bratnia dusza" dla każdego uczestnika z osobna: :)

Anka – Bialkomat – 186
Bialkomat – Anka – 186
Deceiver - Iron Man – 236
Dejo – Siemin – 236
Iron Man – Siemin – 196
Kwicun – Maciej – 244
Lecho – Iron Man – 214
Maciej – Marko – 222
Marko – Siemin – 195
MartiFromHell – Lecho – 219
Mateusz – Anka – 237
MegaMSG – Kwicun – 284
Mro-ziak – Marko – 219
Quono – Marko – 234
Siemin – Marko – 195
Szczepan – Iron Man – 182
Yer Blue – Bialkomat – 237
Żułek – MartiFromHell - 257


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 19:21 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Sty 07, 2009 13:30
Posty: 368
Nie rozumiem o czym ty tam mowisz w pierwszej czesci twojego posta, ale ogolnie fajnie to wykombinowales. ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 19:27 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Rabbit a Ty nie brałeś udziału w głosowaniu, że Cie nie ma? ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 19:32 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Nołp, Rabbit pomimo usilnego namawiania nie zaszczycił nas niestety swoją obecnością


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 20:38 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
To wynika żeśmy bratnie dusze, Bilakomat?
Duzo mamy punktów, az 237 to chyba dobrze?

Tak po prawdzie nie wiem jak to powyliczałes, za dużo tych kombinacji, ale wierze na słówo.

A tak z innej beczki: jest na forum troche nowych uczestników, może by ktos ich tutaj zwerbował do głósowania bo rankin nie dość, że wciaztrwa to jeszcze potrzebuje nawet nowych uczestników.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 20:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
próbowałem nakłonić 2 osoby, jedną chyba sie udało wiec niedługo moze coś bedzie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:10 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Duzo mamy punktów, az 237 to chyba dobrze?

No właściwie to tak jak pisałem wcześniej - im mniej tych punktów, tym większa zbieżność.
Yer Blue napisał(a):
Tak po prawdzie nie wiem jak to powyliczałes, za dużo tych kombinacji, ale wierze na słówo.

Heh, starałem się to opisać w miarę najdokładniej, ale coś czułem że mogą byc problemy ze skumaniem tego. ;) Krótko mówiąc - chodzi o różnice w ocenach dla wszystkich utwórów.
Yer Blue napisał(a):
A tak z innej beczki: jest na forum troche nowych uczestników, może by ktos ich tutaj zwerbował do głósowania bo rankin nie dość, że wciaztrwa to jeszcze potrzebuje nawet nowych uczestników.

Tak się nieraz nad tym zastanawiałem i w sumie nie wiem czy byłby to najlpeszy pomysł, żeby się dołączały nowe osoby. Przecież znałyby aktualny ranking, a wtedy w łatwy sposób można manipulować wynikami.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:14 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a skad mamy wiedziec czy sam ich nie zmanipulowałeś ? :P ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:25 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):

Yer Blue napisał(a):
A tak z innej beczki: jest na forum troche nowych uczestników, może by ktos ich tutaj zwerbował do głósowania bo rankin nie dość, że wciaztrwa to jeszcze potrzebuje nawet nowych uczestników.

Tak się nieraz nad tym zastanawiałem i w sumie nie wiem czy byłby to najlpeszy pomysł, żeby się dołączały nowe osoby. Przecież znałyby aktualny ranking, a wtedy w łatwy sposób można manipulować wynikami.


Na to nie ma rady niestety. Albo ufamy albo zamykamy ranking. Ufamy, niech tylko znajdą sie ci uczestnicy.
Poza tym manipulacje łatwo bedzie można wykryc gołym okiem wydaje mi sie. Minimalnej pewnie nie, ale kto sie bedzie bawił w jednopunktowe obniżanie badz zawyzanie skoro to nic nie da.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:27 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
a skad mamy wiedziec czy sam ich nie zmanipulowałeś ? :P ;)

Heh, tylko że ja, kiedy podawałem swoje oceny do kolejnych płyt, to nie znalem wyników całego rankigu. Znałem wyniki tylko dla tych płyt, które były już ocenione. Natomiast każda nowa osoba mając przed sobą kompletne wyniki, może zawyżać bądź zaniżać niektóre noty i tym zbijać lub wywindowywać niektóre utwory. A zważywszy na to, że w samej czołówce jest dość ciasno, to w gruncie rzeczy wystarczy jedna osoba, żeby zupełnie poodwracać te utwory miejscami wedle własnego upodobania.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:29 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
A zważywszy na to, że w samej czołówce jest dość ciasno, to w gruncie rzeczy wystarczy jedna osoba, żeby zupełnie poodwracać te utwory miejscami


wlasnie oto chodzi ;) bedzie ciekawiej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 21:32 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
bialkomat napisał(a):
A zważywszy na to, że w samej czołówce jest dość ciasno, to w gruncie rzeczy wystarczy jedna osoba, żeby zupełnie poodwracać te utwory miejscami


wlasnie oto chodzi ;) bedzie ciekawiej ;)

No pewno że ciekawiej i fajniej, tylko właśnie pod warunkiem że oceny byłyby szczere.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 08:15 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
W każdym razie jak Endgame zobaczy swiatło dzienne, to wtedy na pewno trza będzie wrócić do tego rankingu ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 09:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
W każdym razie jak Endgame zobaczy swiatło dzienne, to wtedy na pewno trza będzie wrócić do tego rankingu

Tak, ale to najlepiej jak emocje ochłoną po przewałkowaniu płyty kilkadziesiąt razy. Czasami jest tak, że album jest kiepski, a człowiek podnieca się nim na początku, bo to coś nowego i wtedy występuje "efekt załamania trzeźwej oceny" materiału, więc najlepiej będzie powrócić do rankingu z 2 miesiące po wydaniu Endgame :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 20:24 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Albo i w druga strone - może docenimy ja dopiero z czasem. Tak czy i naczej bedziemy musieli troche odczekać w wyrokami.
Strasznie jestem ciekaw jak Endgame zawojuje nasza liste.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 08:32 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
To juz Ci odpowiem - nie zawojuje ;)
Myslę że nie ma co liczyć że jakikolwiek kawałek pojawi się powiedzmy w pierwszej 10-tce albo nawet w 20-e.
I to nawet nie dlatego że płyta będzię słaba, tylko po prostu ciężko będzie się zmierzyć z klasykami.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 12, 2009 02:11 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 28, 2009 15:55
Posty: 63
bialkomat napisał(a):
Najbardziej "bratnia dusza" dla każdego uczestnika z osobna: :)
Kwicun – Maciej – 244

Nic dziwnego, bo nosimy to samo piękne imię :D

bialkomat kawał dobrej roboty wykonałeś :)

_________________
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group