Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Maj 12, 2024 16:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Śro Mar 18, 2009 09:36 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
bialkomat napisał(a):
A jeśli chodzi o tą tabelę "kto z nas był najbardziej hojny", to wcale nie uważam, że osoby, które są na samym dole, to znaczy że oceniały krytycznie albo obiektywnie (jak to pisał deceiver), tylko po prostu właśnie starały się równomiernie rozdzielać oceny (a o to właśnie chodziło!).

Może niejasno napisałem, ale w sumie to mi o to chodziło. ;)

Cytuj:
u mnie notki były dostosowane do skali, stąd pojawiły się i 10tki, ale też 1ki, 2ki, których normalnie (czyli nie w skali megadethowej przyjętej na potrzeby rankingu) by u mnie nie było

U mnie też były dostosowane, nigdzie nie dałem 0 albo 14. ;) A ze średniej wyszło, że notki były zróżnicowane.

Cytuj:
PS
nie uwierzę, ze na tym forum znajdzie się choć jedna osoba, która JEDNAKO lubi i wielbi wszystkie płyty Megadeth ;) (po prostu ta kapela ma tak zróżnicowany dorobek i płyty na różnym poziomie artystycznym i wykonawczym)

Megadeth skończył się na "Kill'Em All". :lol:


Dzięki wszystkim za miłą zabawę i ubaw przy czytaniu tematu podsumowującego ranking. Niezła spinka jest czasami, zastanawiam się co by się działo jakby to był poważny temat. :twisted:

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 18, 2009 09:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
deceiver napisał(a):
zastanawiam się co by się działo jakby to był poważny temat. :twisted:


a nie jest ? ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 06:21 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Dąże do tego, że oceniając tylko utwory Megadeth chyba każdy ma jakieś kawałki, którym da 10 ponieważ bardzo je lubi, nie oglądając się na co innego.


oczywiście

Cytuj:
że dawałeś 10 (i wyżej) tylko dlatego, bo taki jest regulamin. Nawet skupiając się tylko na skali "megadethowej", nie patrząc na to, że są kapele lepsze nie jesteś dać w stanie jakiemuś utworowi 10? Takiemu, który najbardziej lubisz i cenisz?


bez problemu takowe utwory wskażę i 10tkę dam ;) kazdy ma utwory które lubi, bardziej lubi i wielbi

Cytuj:
że utwór z oceną 3 dosyć lubię - po prostu nie wadzi mi zawsze i nawet jestem go w stanie przesłuchać bez grymasu na twarzy i nie męcząc uszu czasami


i OK, też mam takie numery

Cytuj:
Ja i tak nawet kilku kawałkom, które lubie mocniej dawałem po 5, ale oceniało się przez pryzmat całej twórczości, więc noty spadały.


u mnie było podobnie, też noty spadały (ale do 6-ciu w przypadku utworów jakie lubię), notki 4-5 zarezerwowane były dla średniaków ;)

Cytuj:
Megadeth skończył się na "Kill'Em All".


chyba zaczął ;)

Cytuj:
zastanawiam się co by się działo jakby to był poważny temat


wyniki podaliby w teleekspresie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 09:31 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Tak sobie jeszcze myślę, że za sukcesem Five Magics w tym naszym rankingu stoi zapewne po części też to, że ten kawałek jest pozbawiony raczej wszelkich uprzedzeń. Wiecie, w przypadku najbardziej popularnych i oklepanych hitów, jak np. Hangar 18 czy Tornado, często może dochodzić u co niektórych do tzw. zmęczenia materiału, znudzenia, czy czasem wręcz jakichś uprzedzeń (jak np. w przypadku niektórych not do Hangara). Dodatkowo dało się też zauważyć, że większość osób (tak jakby tylko w związku z tym, że RIP to najlepsza płyta) leciało samymi 10-tkami dla RIP z góry na dół, tak więc chcąc niechcąć takiemu 5Magicsowi się uzbierało ;)
To samo się właściwie tyczy Take No Prisoners, który również ma ten przywilej znajdowania się na RIP ;). Przed rankingiem w życiu bym nie pomyślał, że ten utwór znajdzie się na 4 (!) pozycji.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 12:25 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Tak sobie jeszcze myślę, że za sukcesem Five Magics w tym naszym rankingu stoi zapewne po części też to, że ten kawałek jest pozbawiony raczej wszelkich uprzedzeń. Wiecie, w przypadku najbardziej popularnych i oklepanych hitów, jak np. Hangar 18 czy Tornado, często może dochodzić u co niektórych do tzw. zmęczenia materiału, znudzenia, czy czasem wręcz jakichś uprzedzeń (jak np. w przypadku niektórych not do Hangara).


bardzo trafna uwaga, dorzucić jeszcze do tych bardziej popularnych - Symphony... też wielu osobom mógł się przejeść

Cytuj:
Dodatkowo dało się też zauważyć, że większość osób (tak jakby tylko w związku z tym, że RIP to najlepsza płyta) leciało samymi 10-tkami dla RIP z góry na dół, tak więc chcąc niechcąć takiemu 5Magicsowi się uzbierało


hmmm, akurat temu numerowi "niechcące ocenki" raczej nie groziły, wszak to wyrazisty i doceniany (tylko dlaczego nie przez Rudego!) kawałek

Cytuj:
To samo się właściwie tyczy Take No Prisoners, który również ma ten przywilej znajdowania się na RIP


tu akurat jak najbardziej się zgadzam ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 12:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No mnie osobiście również tak wysoka pozycja Take No Prisoners zdziwiła.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 14:15 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
mateusz napisał(a):
No mnie osobiście również tak wysoka pozycja Take No Prisoners zdziwiła.

a ja ogólnie nie jestem zachwycony wynikami.. oprócz 1-wszego miejsca... ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 15:03 
pierwsza 6 moim zdaniem zasluzona...(tylko kolejnosc zła ;) )
troche Reckoning Day za nisko, no ale tak to jako tako ok


Góra
  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 16:51 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
pierwsza 6 moim zdaniem zasluzona...(tylko kolejnosc zła


nie zgadzam się, uważam że "Rust In Peace... Polaris" i "Take No Prisoners" są za wysoko!! trudno było przypuszczać, że mogłyby być tak popularne (i nie są, a ich pozycja wynika z faktu o którym pisał kol. bialkomat)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 21:34 
ze Rust to sie zgodze po namysle, ale TKN ? Przeciez ten wałek ma energie, ma ekstra tekst, agresywny riff i szalone wstawki friedmana, to co tyfryski lubią najbardziej ;)


Góra
  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 07:19 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
zgoda, ale nie ma tego "czegoś" co pozwala mu być wielkim (jak Holy Wars czy Five Magics) ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 08:29 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
i dlatego jest od nich niżej ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 08:36 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
owszem, ale wyżej od innych znamienitych (Hangar, IMDH, SOD)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 15:58 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
U mnie skala ocen była taka:

10-13 - Wybitne
9 - rewelacja, minimalnie brakuje do absolutu
7-8 - bardzo dobre
5-6 - dobre
3-4 - średnie
1-2 - słabe

...Słabe oczywiście jak na Megadeth, bo jednak takie problems czy Moto psycho, którym dałem 1 zupełnie beznadziejne nie sa.

Naliczyłem 7 utworów, którym bym dał 10 w skali światowej, czyli postawił bym te nagrania obok najwybitniejszych nagrań w muzyce jakie znam, sa to:
-Five Magics
-Bad Omen (ale cienko wypadło :( )
-Holy Wars
-Hangar 18
-Prince Of darkness (myć uszy :twisted: )
-Ashes In Your Mouth
-The Conjuring

Tak dla porównania u Metalliki naliczyłem 6 takich max nagrań, u Slayera 3, u Sepultury 2...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 17:17 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Naliczyłem 7 utworów, którym bym dał 10 w skali światowej, czyli postawił bym te nagrania obok najwybitniejszych nagrań w muzyce jakie znam, sa to:
-Five Magics
-Bad Omen (ale cienko wypadło )
-Holy Wars
-Hangar 18
-Prince Of darkness (myć uszy )
-Ashes In Your Mouth
-The Conjuring


ja nie widzę takowego nagrania (10 w skali światowej) w dorobku Megadeth ;) ale najbliżej byłyby:
Five Magics, Holy Wars i In My Darknes Hour

Cytuj:
Tak dla porównania u Metalliki naliczyłem 6 takich max nagrań, u Slayera 3, u Sepultury 2...


hmm, u Metalliki znajdę 4-5 utworów, jakie dosatłyby maksa w skali światowej, u Slayera nie wiem, ale ze 3-4 też będą ;) Sepultura to inna liga (wyraźnie nizsza)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 17:38 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Anka napisał(a):
ja nie widzę takowego nagrania (10 w skali światowej) w dorobku Megadeth ;) ale najbliżej byłyby:
Five Magics, Holy Wars i In My Darknes Hour


Z In My Darkest Hour się nie zgodzę, strasznie przereklamowany wałek.
Anka napisał(a):
hmm, u Metalliki znajdę 4-5 utworów, jakie dosatłyby maksa w skali światowej, u Slayera nie wiem, ale ze 3-4 też będą ;) Sepultura to inna liga (wyraźnie nizsza)


Tyczy się obydwu powyższych cytatów:
Zależy jakimi kryteriami oceniasz. Dla mnie maksymalną czołówką, nawet jeśli chodzi o światową skalę jest np. "Mechanix" z dorobku Rudego, a słucham naprawdę różnych rzeczy. Co do "Holy Wars" się zgodzę.

Nie zgodzę natomiast z tym, że Sepultura to niższa liga. "Beneath the Remains" to jedna z moich ulubionych płyt z dzieciństwa, a i teraz jest w mocnej czołówce.
Jeśli chodzi o niższe ligi to 'Power thrashing death" i "Burning of Atlanta" Whiplash'a też są jednymi z moich ulubionych wałków, oczywiście w kategorii pure thrash.

O gustach się nie dyskutuje, możesz mieć inne zdanie, ale dla mnie wraz z przypływem doświadczenia muzycznego te typy pozostają praktycznie niezmienne. No może, nie są już osamotnione na czołowych miejscach. ;)
No i niezależnie jak daleko odpłynę w poszukiwaniach muzyki od ciężkich brzmień to jednak zawsze najlepiej się bawię w duchu przy thrash i death metalu. Więc dlatego pomimo zdania wcześniejszego thrash i death z czołowych miejsc jest zawsze poprzeczkę wyżej od innych 'najlepszych' płyt w mojej prywatnej klasyfikacji.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 20:20 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
In My Darkest Hour się nie zgodzę, strasznie przereklamowany wałek.


a moze tak byś uzasadnił? bo jestem zupełnie odmiennego zdania, ba dorzucę jeszcze do tych trzech wyżej wymienionych "Peace sells"

Cytuj:
Tyczy się obydwu powyższych cytatów:
Zależy jakimi kryteriami oceniasz.


najprostszym - rozpatruję MUZYKĘ METALOWĄ jako całość (razem z hard rockiem), czyli od pierwszej płyty Black Sabbath do chwili obecnej

Cytuj:
Nie zgodzę natomiast z tym, że Sepultura to niższa liga. "Beneath the Remains" to jedna z moich ulubionych płyt z dzieciństwa, a i teraz jest w mocnej czołówce.


u mnie w szerokopojętej czołówce - ale tylko thrashu (no w pierwszej pięćdziesiątce thrashu ;) ), z punktuwidzenia muzyki ogólnometalowej czy jeszcze szerzej - rockowej - nie jest to jakiś tam wyróżniający się krążek

Cytuj:
O gustach się nie dyskutuje, możesz mieć inne zdanie, ale dla mnie wraz z przypływem doświadczenia muzycznego te typy pozostają praktycznie niezmienne. No może, nie są już osamotnione na czołowych miejscach.


moje typy takze są niezmienne, od lat... dlatego obok najlepszych numerów Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin postawię tylkowybrane numery Slayera i Metalliki

Cytuj:
No i niezależnie jak daleko odpłynę w poszukiwaniach muzyki od ciężkich brzmień to jednak zawsze najlepiej się bawię w duchu przy thrash i death metalu. Więc dlatego pomimo zdania wcześniejszego thrash i death z czołowych miejsc jest zawsze poprzeczkę wyżej od innych 'najlepszych' płyt w mojej prywatnej klasyfikacji


gdy idzie o albumy - gustuję w przedziale klasyczny heavy - thrash (z dużym naciskiem na thrash i heavy/thrash, mniej tradycyjny heavy)

inaczej sprawa ma się z konkretnymi utworami, tu szlagiery z lat 70tych są w przewadze - gdy idzie o ciężkie brzmienia, potem lata 80te i 90te, gdzie kompozycji na miarę 10 (maksa) już tak wiele nie wskażę ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 20:47 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Co do Peace Sells się zgodzę, też jeden z moich faworytów. In My Darkest Hour mi nie podchodzi, nie wiem jakie miałbym podać uzasadnienie. Znam kawałek kupę czasu i się do niego nie przekonałem. Wersje koncertowe są lepsze, ale i tak uważam, że Megadeth ma lepsze kawałki od tego, a już z pewnością nie zaliczę go do światowej czołówki.
Cytuj:
najprostszym - rozpatruję MUZYKĘ METALOWĄ jako całość (razem z hard rockiem), czyli od pierwszej płyty Black Sabbath do chwili obecnej

To nie są kryteria. Technika, emocje, gust-to są kryteria. Wg dwóch ostatnich Beneath jest u mnie w czołówce, technicznie nie jest wybitnym osiągnięciem, jednak jak się dorasta z jakimś albumem to jest to mało istotne.
Cytuj:
moje typy takze są niezmienne, od lat... dlatego obok najlepszych numerów Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin postawię tylkowybrane numery Slayera i Metalliki

Rozumiem, ze chodzi o Black Sabbath z Dio. ;)
U mnie jest inaczej, może dlatego, że od zerówki zacząłem słuchać thrashu, później przyszedł death (nie słucham raczej metalu po 92-94r nie licząc wyjątków). Oczywiście równolegle słuchałem i słucham innych gatunków, ale "czym skorupka za młodu nasiąknie...".
Cytuj:
gdy idzie o albumy - gustuję w przedziale klasyczny heavy - thrash (z dużym naciskiem na thrash i heavy/thrash, mniej tradycyjny heavy)

inaczej sprawa ma się z konkretnymi utworami, tu szlagiery z lat 70tych są w przewadze - gdy idzie o ciężkie brzmienia, potem lata 80te i 90te, gdzie kompozycji na miarę 10 (maksa) już tak wiele nie wskażę ;)

W czym gustuję już napisałem wyżej co nie zmienia faktu, że uwielbiam Dio. Nie pogardzę też YES, Marillion, Scorpions, wczesnym Kansas (losowo wybrane:)), a nawet niemetalowymi, ale ciekawymi brzmieniami jak Kitaro, Tangerine Dream, do tego blues, jazz i wiele wiele innych.
Szlagiery z każdych są świetne, oddają ducha czasów. Jeśli chodzi konkretnie o 70te to są świetne do samochodu (prawka nie mam, ale zdarzyło się jeździć) i na ściankę wspinaczkową.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 10:00 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
teraz krótko, potem będzie szerzej...

Cytuj:
To nie są kryteria. Technika, emocje, gust-to są kryteria.


chodziło mi o to że nie zawężam się do ulubionych gatunków, a biorę opod lupę muzykę metalową od jej początków do dziś w pełnym gatunkowo wymiarze!

oczywiście - kryteria jakimi kieruję się w postrzeganiu muzyki opierają się na guście, technice i emocjach... i pewnie jeszcze innych czynnikach

Cytuj:
Rozumiem, ze chodzi o Black Sabbath z Dio.


nie, z Ozzym... tu jest kilka szlagierów, z Dio - moze ze 2 bym wymienił na miarę "maksa" (dotyczy konkretnych utworów, bo gdy o płyty jako całość to wolę te z Dio)

cdn


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 10:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Anka napisał(a):
hmm, u Metalliki znajdę 4-5 utworów, jakie dosatłyby maksa w skali światowej

To mnie trochę zdziwiło. Megadeth byś nie dał 10 w sklai światowej a Metallice, owszem. Wszem i wobec wiadome jest, że muzycy Metallicy mogą nosić sprzęt Megadeth, bo mają zwyczajnie słabsze umiejętności. Sądzę, że kierowałeś się tutaj gustem wyłącznie i jakąś popularnością.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 231 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group