Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 12:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

wiadomo ;)
Last Rites/Loved to Death 6%  6%  [ 4 ]
Killing Is My Business...and Business Is Good! 16%  16%  [ 11 ]
The Skull Beneath the Skin 13%  13%  [ 9 ]
These Boots 0%  0%  [ 0 ]
Rattlehead 21%  21%  [ 14 ]
Chosen Ones 6%  6%  [ 4 ]
Looking Down the Cross 26%  26%  [ 18 ]
Mechanix 12%  12%  [ 8 ]
Razem głosów : 68
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Paź 09, 2011 23:37 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
NIestety jako urodzony w 96-tym nie wiem jak to było z KIMBem, co nie zmienia faktu, że remaster (bo orginału nie słyszałęm) jest dla mnie jednym z lepszych krążków Mega. Równy jak diabli, chociaż swoich faworytów mam ;) LTDC, Rattlehead Skull i tytułowy.. i co tu wybrać? Chyba Rattlehead za riff, i solo które uwielbiam, no i oczywiście energia i szybkość ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 18:16 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 27, 2011 16:33
Posty: 469
Tytułowy zawsze mnie rozwalał, żeby go tak zaczęli grac na koncertach... :roll:

_________________
Image

Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 22:15 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Burzum napisał(a):
Tytułowy zawsze mnie rozwalał, żeby go tak zaczęli grac na koncertach... :roll:

Oj tak, brakuje czegoś tak wściekłego, surowego, w ogóle sety teraz to trochę smieszny The best of grany w kółko na chama. Ale co poradzisz, miejmy nadzieje ze perełki z debiutu pojawią się jeszcze nie raz na koncertach rudzielca i spółki...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 22:52 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 12, 2011 21:14
Posty: 118
A ja zaglosowalam na Looking Down The Cross.Ten kawalek jest tak genialny,tak wsciekly,ze az brakuje mi slow,by go opisac.Niepokojacy wstepik,wchodzi solowka,Dave zaczyna spiewac...A potem ,,Uoooooo" i utwor zaczyna sie rozkrecac.Ale najbardziej kocham ten kawalek gdzies od 2:42,gdy milkna gitary i slyszymy zlowieszczy wokal Rudzielca w akompaniamencie basu i rytmu wybijanego przez perke...Po prostu czysta zajebioza! Jeden z najgenialniejszych momentow w calej dyskografii Megadeth,moim skromnym zdaniem.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 00:04 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 24, 2011 00:14
Posty: 84
Miejscowość: Bydgoszcz
Niezbyt przepadam za tą płytą. Najbardziej podchodzi mi kawałek tytułowy i na niego głosuję.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 08:30 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
MetalDetH napisał(a):
Jeden z najgenialniejszych momentow w calej dyskografii Megadeth,moim skromnym zdaniem.

I moim również :)
Kolejny z wielkich utworów olewanych od lat na koncertach. Jeśli juz zdarzało się Rudemu łaskawie zagrać coś z KIMBa to albo był to Mechanix albo Rattlehead. A dla mnie w pierwszej kolejności właśnie LDTC na to zasługuje.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 13:47 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 24, 2011 00:14
Posty: 84
Miejscowość: Bydgoszcz
MetalDetH napisał(a):
A ja zaglosowalam na Looking Down The Cross.Ten kawalek jest tak genialny,tak wsciekly,ze az brakuje mi slow,by go opisac.Niepokojacy wstepik,wchodzi solowka,Dave zaczyna spiewac...A potem ,,Uoooooo" i utwor zaczyna sie rozkrecac.Ale najbardziej kocham ten kawalek gdzies od 2:42,gdy milkna gitary i slyszymy zlowieszczy wokal Rudzielca w akompaniamencie basu i rytmu wybijanego przez perke...Po prostu czysta zajebioza! Jeden z najgenialniejszych momentow w calej dyskografii Megadeth,moim skromnym zdaniem.


bialkomat napisał(a):
MetalDetH napisał(a):
Jeden z najgenialniejszych momentow w calej dyskografii Megadeth,moim skromnym zdaniem.

I moim również :)


Zaintrygowaliście mnie. Przesłuchałem spokojnie kilka razy. Rzeczywiście coś w tym jest ;). Cholerka przeleciało jakoś. Oj trzeba koniecznie wrócić do całej płyty :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 17:52 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Również uwielbiam LDTC, ale na równi z otwieraczem. Klawisze, długaśny okrzyk a później już do samego końca czad! Zajebisty moment, kiedy pod koniec Dave zaczyna się śmiać :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 11:40 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Kwi 16, 2011 09:43
Posty: 853
Miejscowość: j.g.
Tak jak już pisałam w innym temacie - to mój ulubiony album. Cięzko mi tu zagłosować bo wszystkie traktuję dosyć równo i każdy ma w sobie coś co mi się podoba. No, ale dobra- poszło na Rattlehead :D.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 19:45 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Mar 28, 2012 12:48
Posty: 23
Nagrywana w garażu (czytałem Elefsona ale nie mam całkowitej pewności).Dlaczego w garażu bo dostali 8000 $ i ich pewnie nie było po wyjściu z biura.Więc musieli nagrać sami :( .


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 31, 2012 11:41 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
I połowę przećpali ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:17 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Dla mnie to nagrywanie w garażu dało tej płycie niesamowity klimat, taką mroczność.Coś jak w PSBWB i SFSGSW.
Uwielbiam to, choć nie wiem jak to nazwać.Właśnie ten klimat płyty.
A okładka oryginała, mimo, że raczej nie za dobra, też ma klimacik swój i to też znów mi się podoba.
Szalone granie i tyle.
Głos na Last Rites za wejście z fortepianu, które mnie rozwaliło.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 26, 2012 18:25 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Nie przypominam sobie, żeby ten temat był tu poruszany, więc zapytam. Co sądzicie o podziękowaniach z książeczki? A dokładnie o słowach "Metallice - za to, że udowodniła, że prawdziwy metal płynie w naszych żyłach". Słowa, które w sumie mogą być zarówno komplementem jak i obelgą, ale zważając na stan psychiczny Dave'a z tamtych czasów, to pewnie tym drugim :) Jak sądzicie?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 14:29 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Ee tam, zdecydowanie komplement. Zresztą wiadomo, że Rudy musiał byc pod olbrzymim wrazeniem tego co robi Metallica na pierwszych 2 płytach, chyba tylko dureń by nie był ;) Zapomnijmy na chwile o wykorzystywaniu jego muzyki


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 20:46 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
No nie wiem, w końcu we wkładce do remastera pisze, że w tamtych czasach, po wyrzuceniu z Metalliki, chciał tylko jednego - ich krwi :) Więc te "podziękowania" bardziej wyglądają mi na coś w stylu "tworzę lepszą muzę od Mety, bo prawdziwy metal płynie w moich żyłach, co Meta udowodniła nagrywając słabsze płyty od mojej" :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 21:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Podpisuję się pod zdaniem fiXXXera ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 29, 2012 08:56 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
fiXXXer_85 napisał(a):
No nie wiem, w końcu we wkładce do remastera pisze, że w tamtych czasach, po wyrzuceniu z Metalliki, chciał tylko jednego - ich krwi :) Więc te "podziękowania" bardziej wyglądają mi na coś w stylu "tworzę lepszą muzę od Mety, bo prawdziwy metal płynie w moich żyłach, co Meta udowodniła nagrywając słabsze płyty od mojej" :)



a ja mam mieszane uczucia co to miało oznaczać... bo w sumie gdyby Rudy tak myslał to przecież wtedy, jak sam napisałeś, był żądny ich krwi.., do tego ćpał, chlał i przede wszystkim nie przebierał w słowach, więc jak na niego potraktował ich baaaaardzo łagodnie..., aż wierzyć się nie chce by wszem i wobec krzyczał jak ich nienawidzi a w książeczce taki "baranek"...

mimo wszystko również bardziej obstaję że była w tym ironia, kpina,wściekłość i wszystko co złe a nie tak jak napisał Yer Blue.., wogóle tu te podziękowania nie mogą być traktowane jako RESPECT, przecież takie myślenie to farsa :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 16:51 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
mro-ziak napisał(a):
aż wierzyć się nie chce by wszem i wobec krzyczał jak ich nienawidzi a w książeczce taki "baranek"


Niby tak, ale z drugiej strony w tamtych czasach zespoły nie miały jeszcze takiej swobody. Metallica miała "Kill'em all" nazwać "Metal wam w dupę" a na okładkę dać dłoń z mieczem wychodzącą z kibla, ale wytwórnia się nie zgodziła, bo uznała, że to zbyt obraźliwe... Może w przypadku "KIMB..." podziękowania również miały pierwotnie inną wersję, na którą się góra nie zgodziła? :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 18:23 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Te podziękowania brzmią raczej jak komplement i nie byłoby z tym problemu gdyby nie fakt, że napisał je Mustaine dla Metalliki. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 02:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
fiXXXer_85 napisał(a):
Metallica miała "Kill'em all" nazwać "Metal wam w dupę" a na okładkę dać dłoń z mieczem wychodzącą z kibla, ale wytwórnia się nie zgodziła, bo uznała, że to zbyt obraźliwe...
Raczej zbyt chujowe :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group