Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 01, 2024 21:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

wiadomo ;)
Last Rites/Loved to Death 6%  6%  [ 4 ]
Killing Is My Business...and Business Is Good! 16%  16%  [ 11 ]
The Skull Beneath the Skin 13%  13%  [ 9 ]
These Boots 0%  0%  [ 0 ]
Rattlehead 21%  21%  [ 14 ]
Chosen Ones 6%  6%  [ 4 ]
Looking Down the Cross 26%  26%  [ 18 ]
Mechanix 12%  12%  [ 8 ]
Razem głosów : 68
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 09:33 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Anka napisał(a):
to kolega jest bardzo młody (15 lat), słucha cięzkich brzmień dobre 3 lata - więc można koledze wybaczyć praktycznie wszystko ;) także emocjonalne stwierdzenie: "najgorszy debiut świata" (o KEA)

Ja akurat tak nie miałem, ale rozumiem. No to co, wybaczamy? :lol:

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 11:23 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Przepraszam jeśli kogoś me słowa uraziły. Jednak to moje zdanie i nie zamierzam się z niego wycofywać, również nie zamierzam go argumentować, takie są po prostu moje odczucia.

Dla mnie Metallica miała farta, w odpowiednim czasie złagodziła brzmienie i stała się sławna, nie że ich nie nawidzę, ale dla mnie nie zrobili nic wielkiego.

Ok ok, może stwierdzenie że to gówno jest przesadzone, bo wg mnie to najlepsza ich płyta, jednak nie jest ona niczym wspaniałym. Lubie wirtuozerie (nie mylić z napieprzaniem po gryfie) a w Metallice jest tego bardzo, bardzo mało.

Moja niechęć do Metalliki nie jest powodem tego że jestem fanem Megadeth. ;)

Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam fanów KEA.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:18 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Przepraszam jeśli kogoś me słowa uraziły.


ależ NIE, nie uraziły, bo nie mogły ;) - przynajmniej mnie

Cytuj:
Jednak to moje zdanie i nie zamierzam się z niego wycofywać, również nie zamierzam go argumentować, takie są po prostu moje odczucia.


hmm, odczucia? no nie wiem, ale nie będę drążyć wątku

Cytuj:
Dla mnie Metallica miała farta, w odpowiednim czasie złagodziła brzmienie i stała się sławna, nie że ich nie nawidzę, ale dla mnie nie zrobili nic wielkiego.


czy miała farta? nie wiem, pewnie jakiegos tam miała, ale to nie ich wina, że jako pierwsi nagrali thrashowy album (KEA), nie ich wina, że MOP wprowadził thrashowe płyty na szerokie wody wytwórniane / inaczej - otworzył drzwi wytwórni na thrash - jako dobry produkt!, nie ich wina, że jako pierwsi zaprzestali grać thrash i poszli ku szerszemu gronu odbiorców

Cytuj:
Ok ok, może stwierdzenie że to gówno jest przesadzone, bo wg mnie to najlepsza ich płyta, jednak nie jest ona niczym wspaniałym.


no, no... nie musi się ona podobać, ale nikt nie odbierze jej miana jednej z najważniejszych płyt w historii metalu

Cytuj:
Lubie wirtuozerie (nie mylić z napieprzaniem po gryfie) a w Metallice jest tego bardzo, bardzo mało.


polecam Dream Theater albo Malmsteena ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:35 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Dream Theater to goście bez jaj, progresywność jest, ale jaj brak
Malmsteen podobnie, tylko on to jedna płyta i replay...

Natomiast Kill'em All to bardziej Speed Metal niż Thrash ;) Poza tym były też inne albumy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:38 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
MegaMSG napisał(a):
Poza tym były też inne albumy.


takie jak KIMB i o nim tu piszemy ;)

a przed KEA nie był przypadkiem Exciter ? ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:39 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Natomiast Kill'em All to bardziej Speed Metal niż Thrash


jasne, zanim ktoś thrash nazwał thrashem - był to speed metal ;)

Cytuj:
Dream Theater to goście bez jaj, progresywność jest, ale jaj brak
Malmsteen podobnie, tylko on to jedna płyta i replay...


no to Satriani się kłania (też nie pasi?) ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:41 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Też nie pasi :) Nie lubię stylu gry Satrianiego, lubie Gilberta, Kotzena, Friedmana ale Vai, Satriani i Malmsteen jakoś odpadają :P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 20, 2009 16:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Mój głos idzie na Looking Down the Cross, ale w sumie to cały album jest bardzo równy. W sumie jest album do którego najdłużej się przekonywałem i przekonałem się dopiero po posłuchaniu remastera, który jak dla mnie zmienił przeciętna płytę w rewelacyjną. O ile orginał zawsze stawiałem niżej niż Kill'em All (ciężko uniknąć porównań), o tyle remaster już znacznie wyżej. Pozostaje tylko żałować że chłopaki przećpali kasę zamiast od razu nagrać KIMB porządnie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 17:47 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Doszedłem do wniosku, że KIMB to najlepszy debiut sposród zespołów wielkiej 4, czy nawet wielkiej 5.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 20:13 
Offline
Droogie
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 31, 2010 17:11
Posty: 19
KIMB to bardzo fajna płyta, niedoceniana przez wielu fanów Megadeth, bo nie ma na niej żadnego wielkiego hitu typu Wake Up Dead czy In My Darkest Hour, ale z debiutów wielkiej 4 ma najrówniejszy poziom.

Najlepszy Rattlehead, Skull Beneath the Skin i Loved to Death.

KEA Mety jest jednak lepszy, co do KEA vs KIMB odnoszę wrażenie, że najlepsze piosenki Mustaine'a z tego okresu znalazły się na KEA a na KIMB już miał problem, bo Meta zabrała mu jego najlepsze piosenki (chociaż nielubię Jump In the Fire - najgorsza piosenka rudego z wczesnego okresu jego twórczości). Jednak udało mu się wymyślić fajne utwory na KIMB, chociaż nie ma hitu takiego jak Seek n Destroy, a Mechanix zabrała mu Metallica (chociaż the Four Horsemen jest ciut ciekawszy imo, chociaż miejscami zbyt wolny)

Wolę w każdym razie KIMB od Fistful of Metal, czy Bonded By Blood, The Legacy jest już lepsza moim zdaniem, zaś Show no Mercy jest mniej więcej tak samo dobre jak KIMB.

_________________
Image
Image
When victory is to survive
And death is defeat!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 20:21 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Ja bym kolejność ustawił tak... KIMB, KEA, BBB, SNM na równo z FOM... A legacy muszę sobie odświeżyć, żeby umiejscowić w rankingu.

Mimo wszystko uważam, że Rudy wyszedł obronną ręką i pokazał na co go stać, oraz, że Meta popełniła błąd wywalając go. Już początek płyty, intro na klawiszach a następnie niesamowity okrzyk Dave'a to mega czad. A Looking down the cross to po prostu muzyczny orgazm :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:22 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Natrafiłem na coś takiego czyżby nowy re master Killing Is My Business ??

http://www.youtube.com/watch?v=2EX8bievBhg

http://www.youtube.com/watch?v=gpFhsLMinxI


Załączniki:
KIMB 2011 1A.JPG
KIMB 2011 1A.JPG [ 43.64 KiB | Obejrzany 11146 razy ]

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."
Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:24 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
raczej kolejne wydanie Century Media

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 21:36 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Kwi 10, 2011 12:45
Posty: 34
Cóż tu można napisać. To na pewno udany debiut, mimo kiepskiej produkcji. Tak czy siak utorował Megadeth drogę do gigantycznego sukcesu ozdobionego czerwoną okładką.
Płyta pełna agresji i jadu tryskającego na wszystkie strony z każdego utworu. Płyta pełna goryczy, ale i energii, której jak widać wystarcza przynajmniej do dziś! Do kawałków nie można się przyczepić, bo wszystkie są dobre, i żadnych nie można pomylić ze sobą. Wracając do faktu debiutu - o ile produkcja słaba, to umiejętności muzyków- niejeden zespół nie osiągnął tego po 10 latach grania. Natomiast remaster brzmi rewelacyjnie. Raz, że ta płyta jak mało która potrzebowała masteringu, a dwa, że zrobiono to genialnie. Mocny skład i ogromna dawka energii. Killing Is Businnes to taki superkondensator, który jest naładowany nawet po przeszło 25 latach... i przy każdym dotyku może solidnie popieścić !!!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 15:31 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
propo tego remastera powyżej to widziałem go wczoraj w Saturnie
jest na nim 8 kawałków wiec jeśli ktoś nie ma to może kupować śmiało ;)

niestety nie wiem czy jest z bipaniem jak remaster z 2002 :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 20:45 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
http://allegro.onet.pl/megadeth-killing ... 91991.html
Wersja z 2002, jak ktoś chętny.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 14:27 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Tak apropo wypowiedzi bercika w temacie "perkusiści"... Kill'em all lepsze od KIMB? No proszę Cię! KEA ma te swoje dobre momenty w postaci "Whiplash", Seek & Destroy", czy solówkę na basie, ale gdzie tym kawałkom do "Loved to death", "Rattlehead", czy "Looking down the cross"? A "4 horsemen" choćby nie wiem jak się starał, to nie będzie tak zajebisty jak "Mechanix" :D Ale wiadomo, gusta są różne... Jeden lubi śledzie a drugi jak mu z gęby jedzie :lol:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 14:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
fiXXXer_85 napisał(a):
Kill'em all lepsze od KIMB? No proszę Cię!


no pewnie że lepszy :D ale nigdy bym nie powiedział ze KIMB jest słaby w porównaniu do KEA, jest po prostu inny

Cytuj:
A "4 horsemen" choćby nie wiem jak się starał, to nie będzie tak zajebisty jak "Mechanix" :D


Horsemen > Mechanix bez mrugnięcia okiem ;)

Yer Blue napisał(a):
Mnie sie zawsze wydawało, że debiut był raczej zjechany w czasach premiery - i to zarowno przez krytyke jak i fanow, ktorych płyta raczej nie przyspozyła (zdaje sie to była komercyjna klapa wtedy). Powody były 2: tragiczne brzmienie i mikroskopijna wytwornia (stad zero sukcesu). Chyba dopiero dzieki remastrze zaczeto zwracac na nia uwage - mowie ogolnie, bo wiadomo, że fani Mega ja zawsze lubili, jak i zawsze znajdzie sie ktos kto w tym 85 roku był zaskoczony tą płytą. Choc z mojego punktu widzenia była wtedy płyta dosc wstydliwa - Metallika była juz po Ride The Lighting, Slayer miał Hell Awaits. I takie tez opienie słyszałem nie raz - poczatek Mega był w porownaniu do rosnacej w siłe konkurenji bardzo rozczarowujacy.


jeśli porównujesz do Mety czy Slayera to możliwe, chociaż jak sam wiesz oni już byli na innym poziomie (lepsze ogranie, dłuższy staż, lepsi wokaliści, dużo mniejsza ilość używek), płyta została doceniona główna przez "speed metalowców" którzy wiadomo co lubią najbardziej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2011 00:13 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Lip 06, 2011 18:39
Posty: 26
Mam Żułka po swojej stronie, więc to chyba zamyka dyskusję ;)

btw. Kocham KIMB, ale tak jak napisał Yer Blue, KIMB dopiero zaczęto się interesować po Remsterze.

Edit: Oczywiście to, że Żułek się ze mną zgadza nie kończy dyskusji. Taki joke 8-)

Na Kill'em All nie ma żadnego słabego kawałka. Prawdę mówiąc nigdy nie przesłuchałem No Remorse. Ale wszystkie inne miotą.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2011 14:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
bercik653 napisał(a):
btw. Kocham KIMB, ale tak jak napisał Yer Blue, KIMB dopiero zaczęto się interesować po Remsterze.


No nie wierzę własnym oczom :roll: ... Megadeth zaczęto interesować się na długo PRZED wydaniem debiutu, oczywiście z wiadomych powodów. Jak płyta już wyszła, to wcale nie została olana. To że ten album nie dorównywał debiutom Mety, czy Slayera wcale nie oznacza, że nikt się nim nie interesował, tym bardziej, że kontekst i jednocześnie reklama tego albumu (Rudy ex-metallicowiec po raz pierwszy twórczo odgryza się swojemu poprzedniemu zespołowi) przyciągał wielu ludzi. Teraz jest pod tym względem przecież podobnie - większość ludzi słucha rzeczy w ich przekonaniu bardzo dobrych, ale nie gardzi również tymi "tylko" dobrymi. Zgodzę się, że Megadeth wypłynął na naprawdę szerokie wody dopiero po wydaniu PS, ale, do cholery, przed 86 rokiem nie był to wcale niszowy, podziemny band z albumem, którego słuchali tylko rodzice muzyków :lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group