Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 19:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 17:20 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Słuchajcie, mam ciekawa propozycje nie do odrzucenia ;)

Jeśli zbierze sie conajmniej 10 chętnych osób to możnaby zrobic ranking na najlepszy utwór Megadeth.

Pomysł zaczerpnąłem z forum Beatlesowskiego, tutaj sa wyniki:
http://www.beatles.kielce.com.pl/phpbb2 ... php?t=1522

W skrócie:
Oceniamy każdy kawałek Megadeth w skali 1-10.
Oceniami rundkami (alfabetycznie), najlepiej jednak iśc plytami, to bedzie około 10 utworów na rundke.
Potem podliczamy średnia każdego z utworów i wychodzi lista. Wszystko.

Potrzebni sa chętni (minimum 10 osób bo przy mniejszej ilości nie ma to sensu), chcący oceniac te kawałki oczywiecie subiketywna miara. Dla mnie to łatwizna, niektórzy tez zauważyłem oceniaja przy recenzjach, wiec może zbierze sie jakas garstka osób? Megafanów koniecznie ;)

Wszystko jest do ustalenia.

Póki co znikam na 2 dni :P
Magapozdrowienia


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Pon Mar 02, 2009 14:57, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 17:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No można pokombinować. Ja w zasadzie w kilku albumach podałem juz oceny poszczególnych kawałków :D
Lepiej iść płytami niż alfabetycznie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 18:22 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A nie prościej w sumie zrobić ankietę?
Z każdej płyty wybrało by się np. po 2 lub 3 kawałki, które zdobyły najwięcej głosów i tyle.
Można by było również wziąć pod uwagę ankietę na najbardziej lubianą płytę, która kiedyś była - tzn. z płyty która zdobyła więcej głosów można by było wyciągnąć więcej utworów niż z tych mniej lubianych.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 20:43 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Sty 26, 2009 18:41
Posty: 1152
Miejscowość: Kapitol Siti/Wojenna Piła
ja chce:) ale jak wroce z priest feast:)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 23:22 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
mi też się podoba, jestem chętny :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 23:27 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
włączę się w zabawę ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lut 24, 2009 23:31 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
włączę się w zabawę ;)


a ja wprost przeciwnie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2009 07:46 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
ja też się włączę :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lut 25, 2009 12:48 
Offline
Black Swan

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 08:27
Posty: 93
Miejscowość: hel
zrobie to samo co osobnik z johnny cashem w avatarze :P

_________________
http://www.lastfm.pl/user/Mercin
Don't ask what you can do for your country
ask what your country can do for you!!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 06:35 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
a ja wprost przeciwnie


mogę pisać także za Ciebie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:27 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
Cytuj:
a ja wprost przeciwnie


mogę pisać także za Ciebie ;)


jeśli Yer Blue sie zgodzi ok ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:52 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
aż taki leniuszek z Ciebie?? ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 10:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
aż taki leniuszek z Ciebie?? ;)


eeeeee nie zupełnie

po prostu nie umiem oceniać utworów/płyt liczbowo dlatego odpuszczam

a najlepszym kawałekiem i tak jest remiks Symphony i zdania nie zmienie 8-)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:07 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
a najlepszym kawałekiem i tak jest remiks Symphony i zdania nie zmienie


i tu Cię boli, bo nie ma go nażadnym oficjalnym wydawnictwie!! ;)

Cytuj:
po prostu nie umiem oceniać utworów/płyt liczbowo dlatego odpuszczam


przecież to tylko zabawa, a nie jakieś śmiertelnie poważne ocenianie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:20 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja tak trochę będę szukał dziury w całym i antycypował, bo wydaje mi się, że wsród wszystkich utworów Megadeth jest przynajmniej kilka o ile nie kilkanaście takich, które na pewno dostaną najwyższą notę od 100% "ankietowanych", tak więc po wyciągnięciu średniej wyjdzie, że czołówkę stanowi te kilka czy kilkanaście utworów z taką samą średnią 10-u pkt-ów. Czyli taki ranking w sumie niewiele roztrzygnie.
Co innego może jak by wzięło w tym udział powiedzmy kilkadziesiąt userów, a myślę że nie ma co liczyć na więcej niż góra 15.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 11:38 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Ja tak trochę będę szukał dziury w całym i antycypował, bo wydaje mi się, że wsród wszystkich utworów Megadeth jest przynajmniej kilka o ile nie kilkanaście takich, które na pewno dostaną najwyższą notę od 100% "ankietowanych", tak więc po wyciągnięciu średniej wyjdzie, że czołówkę stanowi te kilka czy kilkanaście utworów z taką samą średnią 10-u pkt-ów. Czyli taki ranking w sumie niewiele roztrzygnie.


no to od razu Ci napiszę tak: nie będzie nawet jednego utworu, który dostanie maksa po wyciągnięciu średniej ;) (wystarczy, ze znajdzie się jedna osoba, która nie postawi nawet jednego maksa ;) a jeżeli dopuscimy do notek połowkowych czyli np. 7,5/10 to od rzu śmiało moge napisać - ja będę takową osobą, która nie da nawet jednej "dyszki" ;) )

Cytuj:
Co innego może jak by wzięło w tym udział powiedzmy kilkadziesiąt userów, a myślę że nie ma co liczyć na więcej niż góra 15.


tu masz rację, mała frekwencja będzie w znaczący sposób rzutowała na wyniki zabawy


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 12:15 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Anka napisał(a):
nie będzie nawet jednego utworu, który dostanie maksa po wyciągnięciu średniej (wystarczy, ze znajdzie się jedna osoba, która nie postawi nawet jednego maksa

No tak, to się oczywiście zgadza, ale myślę że jednak są utwory przy których nikt taki się nie znajdzie. ;) No może faktycznie z wyjątkiem Ciebie. ;) Chociaż właśnie zdziwiło mnie to trochę, jak napisałaś/eś (kurde, nie wiem jak mam teraz pisać ;)), że żadnemu utworowi nie wystawisz dychy. Wydaję mi się że każdy z nas powinien przyjąć taką miarę: 10 - najlepszy utwór Megadeth; 1 - najgorszy, no i potem na tej podstawie oceniać. Gdybyśmy żadnym utworom Megadeth nie mieli dawać maksymalnych not, tylko dlatego że znamy lepsze kawałki innych kapel, to by to było zdecydowanie bezsensu. Ja w takim wypadku nie wiem czy dałbym jakiemukolwiek utworowi więcej niż 7 ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 13:26 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Chociaż właśnie zdziwiło mnie to trochę, jak napisałaś/eś (kurde, nie wiem jak mam teraz pisać ), że żadnemu utworowi nie wystawisz dychy. Wydaję mi się że każdy z nas powinien przyjąć taką miarę: 10 - najlepszy utwór Megadeth; 1 - najgorszy, no i potem na tej podstawie oceniać. Gdybyśmy żadnym utworom Megadeth nie mieli dawać maksymalnych not, tylko dlatego że znamy lepsze kawałki innych kapel, to by to było zdecydowanie bezsensu.


no i masz sporo racji!

Cytuj:
Ja w takim wypadku nie wiem czy dałbym jakiemukolwiek utworowi więcej niż 7


oj, to jesteś "lepszy" ode mnie! ;) bo w takim układzie (gdybyśmy żadnym utworom Megadeth nie mieli dawać maksymalnych not, dlatego że znamy lepsze kawałki innych kapel) i tak kilka 9-tek dla kawałków Megadeth u mnie by się pojawiło ;)

ale słuszna - ogólna - uwaga kolego!!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 13:59 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
No, miło mi, że odzew jest całkim na tak. Z Żułkiem później pogadam ;)


bialkomat napisał(a):
Anka napisał(a):
nie będzie nawet jednego utworu, który dostanie maksa po wyciągnięciu średniej (wystarczy, ze znajdzie się jedna osoba, która nie postawi nawet jednego maksa

No tak, to się oczywiście zgadza, ale myślę że jednak są utwory przy których nikt taki się nie znajdzie. ;) No może faktycznie z wyjątkiem Ciebie. ;) Chociaż właśnie zdziwiło mnie to trochę, jak napisałaś/eś (kurde, nie wiem jak mam teraz pisać ;)), że żadnemu utworowi nie wystawisz dychy. Wydaję mi się że każdy z nas powinien przyjąć taką miarę: 10 - najlepszy utwór Megadeth; 1 - najgorszy, no i potem na tej podstawie oceniać. Gdybyśmy żadnym utworom Megadeth nie mieli dawać maksymalnych not, tylko dlatego że znamy lepsze kawałki innych kapel, to by to było zdecydowanie bezsensu. Ja w takim wypadku nie wiem czy dałbym jakiemukolwiek utworowi więcej niż 7 ;)


Bialkomat dobrze mowi. Tu chodzi o skale dla utworów Megadeth, a nie jakąś ogolną miare.
Ale tez zaskoczyłeś mnie ta siódemka :shock: Serio bys nie dał wiecej w skali przyjetej dla wszystkich utworów? U mnie takich utworów Megi na 10 znalazło by sie z około 8 na pewno. Takich ekstremalnych w skali światowej.
No i tu jest jednak problem, bo faktycznie kilka pierwszych pozycji może miec śrdednia 10,0.
Proponuje wiec zrobić tak:
Każdy uczesntnik 5 swoim najlepszym utworom podwyższa skale do 15. I rozdziela tym 5 kawałkom odpowiednio 15, 14, 13, 12 i 11 punktów w zależności który najbardziej chce faworyzować. Myśle, że dzieki temu rozwiazaniu nie bedzie juz podwójnych pozycji na podium. Co Wy na to :?:

Mateuszu - też myśle, że najlepiej oceniac plytami.

Teraz liczmy ile nas już jest chetnych...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 14:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jestem za, czekam z niecieprliwością aż zaczniemy głosować :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group