Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 11:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

wiadomo ;)
Wake Up Dead 17%  17%  [ 11 ]
The Conjuring 6%  6%  [ 4 ]
Peace Sells 17%  17%  [ 11 ]
Devil's Island 5%  5%  [ 3 ]
Good Mourning / Black Friday 30%  30%  [ 19 ]
Bad Omen 5%  5%  [ 3 ]
I Ain't Superstitious 0%  0%  [ 0 ]
My Last Words 19%  19%  [ 12 ]
Razem głosów : 63
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 24, 2011 21:53 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
coś sie znowu uczepił tego Last Rites/Loved to Death ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 19:10 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
mateusz napisał(a):
Jeśli chodzi o samo PS, to brzmi jak wersja z 1986.


coś chyba słuch ci sie popsuł ;)


Dzisiaj przyszła do mnie płytka (w wersji 2xCD).
Tak jak pisałem gdzieś wcześniej - nie jestem fanatykiem ani fetyszystą i nie zbieram bezsensu wszystkich możliwych wydań tych samych albumów, ale - co może dla niektórych będzie wręcz obrazoburcze - do tej pory nie miałem "Peace Sells" na płytce CD (posiadałem jedynie starą poczciwą oryginalną kasetkę), tak więc pomyślałem sobie, że to rocznicowe wydanie będzie dobrą okazją do tej miłej odmiany.

No i Mateusz ma absolutną rację - płyta brzmi jak oryginał (no może z wyjątkiem podniesionej głośności) w każdym razie niewiele ma wspólnego z remasterem A.D. 2004.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 19:19 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Cytuj:
No i Mateusz ma absolutną rację - płyta brzmi jak oryginał (no może z wyjątkiem podniesionej głośności) w każdym razie niewiele ma wspólnego z remasterem A.D. 2004.


Niema lepszej rekomendacji do zakupu

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 19:30 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Zastanawiam się jeszcze tylko po co majstrowali przy okładce? (mam na myśli tą ciemną ramkę). Jakaś pozostałość po muchach z Endgame czy cuś? ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 11:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
bialkomat napisał(a):
nie jestem fanatykiem ani fetyszystą i nie zbieram bezsensu wszystkich możliwych wydań tych samych albumów


ale czemu bezsensu skoro każde wydanie jest inne ;)

płytka przyszła we wtorek, przesłuchałem i bez rewelacji w sumie
ja nie wiem kto im robi te remastery/koncerty/dvd/płyty rocznicowe ale powinien przestać

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 19:43 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 24, 2011 00:14
Posty: 84
Miejscowość: Bydgoszcz
Z tego krążka najbardziej lubię Wake Up Dead i Devils Island. Głos poszedł na pierwszy z nich.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 22:38 
Offline
Sleepwalker
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Kwi 04, 2013 08:22
Posty: 586
Miejscowość: Hangar 18
Niby spoko album, klimatyczny, doskonała gra właściwie każdego z członków zespołu, solówki wyśmienite, ale jednej rzeczy nie mogę strawić. Jest nią.. brzmienie gitar. Po prostu irytuje mnie ten clean. Głos poszedł na Good Mourning. Pierwsza połowa zarąbista w drugiej już ciut gorzej, tak jakby zaczynał się drugi utwór. Generalnie, nie jest to mój ulubiony album Megadeth, ale każdy kawałek trzyma poziom i jest to dość równa płyta. Wszystkie kawałki wpadają w ucho.

_________________
(\__/)
(='.'=) To jest Królik. Wklej go do swojego podpisu
(")_(") , by pomóc mu zdobyć dominację nad światem.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 21, 2013 10:05 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Głos na My Last Words. Jeden z moich ulubionych kawałków Megadeth, no i Junior trochę pokombinował na basie ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Kwi 21, 2013 13:41 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
Miałem dylemat pomiędzy "Good Morning/Black Friday", a "My Last Words". Ale głos poszedł na "My Last Words" - ten riff, ten wokal, te solówki, ten bas, ta dynamika... Jeden z moich ulubionych kawałków. :)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sty 17, 2014 11:28 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Aż dziw mnie bierze że jeszcze nie pisałem w tym temacie.. :roll:
No więc zaczynajmy :twisted:

Wake Up Dead-Genialny opener, gitary które zaczynają się w 0:51miażdżą mnie tak samo jak ostatnia solówka..naprawdę super kawałek, na koncertach jak i na płycie.
The Conjuring-Również bardzo dobry utwór, fajny tekst, ogólnie bardzo lubię, co tu więcej pisać.
Peace Sells-Kolejny klasyk, świetny tekst, i te basowe intro. :twisted:
Devils Island-Tutaj również mamy do czynienia ze świetną kompozycją, uwielbiam te solówki na początku, wokal Rudego też nienaganny, a nawet bardzo dobry bym powiedział. Bardzo energiczny kawałek, chociaż piszę to nieco z sentymentu, bo teraz mnie zmęczył odrobinkę.
Good Mourning/Black Friday-(Mój głos)-I tutaj mamy już prawdziwą poezję...zaczyna się niewinnie, wręcz smutnie (ale za to jak klimatycznie) ta gitara w tle, i te solówki mnie rozpierdalają, i ten moment gdy Dave śpiewa ''Whoaaaaaa'', ciary.A po tym wszystkim mamy wściekłego rudego, z kawałkiem świetnego thrashu, i miażdżącego tekstu,szkoda że nie usłyszymy już tego numeru na żywo.. (podobnie Bad Omen, i The Conjuring)
Bad Omen-Na początku nie dostrzegałem piękna tego wałka, ot taki zwykły, ale po dokładniejszym przesłuchaniu (a nastało to dość niedawno), i zapoznaniu się z tekstem byłem kupiony, kawałek wyrąbisty. Intro jest cudowne, szczególnie na tym audio
http://www.youtube.com/watch?v=ZtWmhbBKJOg brzmi wręcz Diabelsko dobrze, i ten zaćpany głos Dave'a....This Is Bad Omen.
Ain't Superstitious-W zasadzie nie wiem czemu jest na płycie, da się tego słuchać ale zupełnie nie pasuje do płyty.
My Last Words-Genialny zamykacz, świetne chórki, Genialny bas, w zasadzie wszystko jest w nim świetne :D.

I to by było na tyle ;).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Gru 25, 2014 21:59 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pon Paź 27, 2014 23:04
Posty: 124
Również uwielbiam ten album (nowość! kocham wszystko do Y) :D ale z wybraniem najlepszego wałka już tak łatwo nie będzie.Ciężko mi zdecydować między The Conjuring, Black Friday i Bad Omen, ostatecznie niech będzie ten 1 ale wszystkie są na równi.

_________________
Killing is my bussines...but who's buying ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Gru 30, 2014 11:57 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Hmm, muszę przyznać, że dopiero niedawno doceniłem ten album. Wcześniej oprócz Black Friday/Good Mourning i My Last Words był mi obojętny. Zaczyna się od Wake Up Dead, prawie instrumentalu z kanonada riffów i solówek Rudego. Później, ostatnio mój faworyt, The Conjuring z jednym z najlepszych riffów Megadeth (ten od 2:33), który aż miażdży swoim ciężarem. Peace Sells, jednocześnie proste i niesamowicie złożony utwór. Napisaliście wcześniej, że Megadeth to jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny zespół, który w 5 minutach potrafi zmieścić tyle muzyki, dodałbym właśnie to, że Megadeth to jedyny zespół, który ma w swoim repertuarze piosenki jednocześnie proste i mocno rozbudowane, złożone. Devils Island, to kawałek o którym nie pamiętam na codzień, a jest niezwykle przyjemnie przypominać go sobie przy odsłuchu tego albumu. Black Friday, dostał chyba kiedyś ode mnie 11 albo dwunastkę w rankingu, co mówi samo za siebie. Bad Omen ktoś z Was porównał do Mary Jane, jak dla mnie MJ stoi jednak półkę wyżej. Sytuacja jak z Devils Island, miło sobie przypomnieć. Cover pomijam. My Last Words - dla mnie szczyt tego albumu, absolutny top topów. Uwielbiam z nim wszystko, od spokojnego i złowieszczego intro, przez pulsujący bas bo wybuchową końcówkę.

Na dziś dzień ten album wydaje mi się o wiele świeższy od RIP, nie wiem jednak czy jest to spowodowane tym, że RIP mam osłuchany aż do znudzenia czy to kwestia muzyki. :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 12:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
yaku napisał(a):
jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny zespół, który w 5 minutach potrafi zmieścić tyle muzyki, dodałbym właśnie to, że Megadeth to jedyny zespół, który ma w swoim repertuarze piosenki jednocześnie proste i mocno rozbudowane, złożone.


Brzmi jak opis, na który natknąłem się kilka lat temu dotyczący najlepszych kawałków Mastodon ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Gru 31, 2014 14:17 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Marko napisał(a):
yaku napisał(a):
jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny zespół, który w 5 minutach potrafi zmieścić tyle muzyki, dodałbym właśnie to, że Megadeth to jedyny zespół, który ma w swoim repertuarze piosenki jednocześnie proste i mocno rozbudowane, złożone.


Brzmi jak opis, na który natknąłem się kilka lat temu dotyczący najlepszych kawałków Mastodon ;)


Niestety, nie miałem okazji/ochoty ich posłuchać, tym bardziej czytać o nich. :P

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 16:01 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
No co by tu powiedzieć... Płyta-ideał. Jedna z najlepszych płyt Megadeth w dziejach. Niby odklepuję ogadane regułki do bólu, ale taka prawda.
Obok "So Far, So Good... So What?" i "Endgame" to dla mnie najbardziej równy i idealny album. Każda z tych płyt ode mnie dostaje 10/10.
A co do coveru - słowa Żułka:

Żułek napisał(a):
I Ain't Superstitious - wlaściwie jedyna sraka na tej płycie, wogule tutaj nie pasuje, co to za pomysł aby dawać na thrashowej płycie bluesowy kawałek ? zdecydowanie bleeeeeeeeeee


SERIO? Boże, co za ortodoksyjne pedały zamieszkują ten padół? Ten, kto uważa ten utwór za "srakę", tylko pokazuje, jak wąskie ma horyzonty muzyczne. Pamiętajcie, by słuchać wielu gatunków muzycznych, a nie zamykać się jedynie na metal.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 19:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ziomaletto napisał(a):
Pamiętajcie, by słuchać wielu gatunków muzycznych, a nie zamykać się jedynie na metal.

Na pewno wszyscy o tym wiedzą, zwłaszcza Żułek.
Ziomaletto napisał(a):
SERIO? Boże, co za ortodoksyjne pedały zamieszkują ten padół? Ten, kto uważa ten utwór za "srakę", tylko pokazuje, jak wąskie ma horyzonty muzyczne.

Widzę, że z grubej rury zacząłeś. Cóż, za takie podejście otrzymujesz na wstępie ostrzeżenie.
Całe szczęście, nie ty decydujesz o tym, co ma się komu podobać.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 14:46 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
Cytuj:
Na pewno wszyscy o tym wiedzą, zwłaszcza Żułek.


Hmm... Czyżby? Nie zauważyłem.

Cytuj:
Całe szczęście, nie ty decydujesz o tym, co ma się komu podobać.


Och, jaka szkoda. Dzieci w Afryce przy moim problemie to pikuś.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 17:11 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Ziomaletto napisał(a):
Och, jaka szkoda. Dzieci w Afryce przy moim problemie to pikuś.


Możesz już wyjść.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 15, 2015 17:46 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
kuźwa po co się atakujecie...
odmienne zdanie szanujcie. po to jest forum.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 20, 2015 15:00 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
rozwajler napisał(a):
kuźwa po co się atakujecie...
odmienne zdanie szanujcie. po to jest forum.


Jako, że nie ma odpowiedniej emotki, to napiszę, że jak najbardziej się z Tobą zgadzam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group