Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 12:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

wiadomo ;)
Wake Up Dead 17%  17%  [ 11 ]
The Conjuring 6%  6%  [ 4 ]
Peace Sells 17%  17%  [ 11 ]
Devil's Island 5%  5%  [ 3 ]
Good Mourning / Black Friday 30%  30%  [ 19 ]
Bad Omen 5%  5%  [ 3 ]
I Ain't Superstitious 0%  0%  [ 0 ]
My Last Words 19%  19%  [ 12 ]
Razem głosów : 63
Autor Wiadomość
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 04:59 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
gdybyśmy żyli 500 lat temu to płonąłbyś na stosie :D toż to tak piękna płyta że nie da sie tego określić :D w sumie ten krążek leci u mnie najczęściej ze wszystkich :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 22, 2009 05:24 
My Last Words śmiem twierdzić, że to mój ulubionu utwór na płycie i for all :!: Megadeth :!: 8-)


Góra
  
 
PostWysłany: Śro Maj 27, 2009 20:36 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
Ja bez zawahania powiem, że to mój ulubiony album. Jako pierwsze z Megadeth słyszałem coś z Countdown To Extinction (był to jakiś utwór ze strony B kasety), potem brat przewinął taśme i puścił mi Syphony Of Destruction. Od razu mi sie to spodobało, to był niesamowity utwór! Zaraz później pożyczyłem kasete Peace Sells...i jak to Kobuszewski powiedział w jednym z odcinków 'Zmienników' - "I tu mnie formalnie zamurowało". Z utworu na utwór szczęka coraz bardziej mi opadała z wrażenia, jakbym znalazł wreszcie sens życia hehe. Myślę, że nie przesadzam z tym stwierdzeniem gdyż pamiętam, że byłem szalenie podekscytowany. To było to! Wcześniej podobne odczucia miałem słuchając pierwszy raz 'Fight Fire With Fire' lecz przesłuchanie PSBWB było dla mnie kluczowym momentem, który sprawił że zaczęłem słuchać Megadeth. Było to 10 lat temu, kiedy w '99 kończyłem podstawówke. I choć ten entuzjazm nie jest już taki jak kiedyś to cały czas abum ten jest dla mnie klasyczny a sam thrashmetal lat '80 jest wciąż dla mnie niedościgniony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 19:10 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lip 30, 2009 18:58
Posty: 49
Peace Sells remisuje z Rust in Peace jeśli chodzi o moją ulubioną płytę. Naprawdę nie wiem jaki kawałek podoba mi się najbardziej. Waham się pomiędzy 'Peace Sells', 'My Last Words', a 'Wake Up Dead' dlatego nie zagłosuję. Nie mogę wybrać najlepszego spośród tych trzech kawałków.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 18:30 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Album "Peace Sells... But Who's Buying?" został cyfrowo zremasterwany i zostanie ponownie wydany na swoje 25-lecie, czyli 12-go lipca tego roku. Dostępna będą wersje: 2xCD, wersja cyfrowa, lub wersja deluxe: box 5xCD + 3 LP, w skład którego wejdzie również wydany nigdy wcześniej koncert z 1987 roku, niewydane wcześniej miksy albumu oraz dwudziestostronicowa książeczka i zdjęcia zespołu. Do wydawnictwa dodane będą liner notes autorstwa Larsa i Mustaine.

Lars Ulrich:
“Nie ważne, czy słyszałeś ten album po raz pierwszy w 1986 roku, albo czy usłyszysz go po raz pierwszy dziś czy jutro, bo 'Peace Sells' to wspaniały heavy metalowy album. Nic ponadto, ani nic mniej. Wytrzymał próbę czasu. I wciąż będzie ją wytrzymywał.

Dave Mustaine:
“Teraz napisałbym inne teksty, ale ówcześnie coś innego kierowało 'Peace Sells', bo opowiada ona historię mojej wiary; moich wierzeń; mojej nieufności do rządu; mojej etyki zawodowej; mojej prawości. To był MÓJ kawałek. Jeśli jest nowa droga, to będę pierwszy w kolejce do niej. Amen!

Byłem tak zmęczony nie goleniem się, nie braniem pryszniców, nie jedzeniem, nie posiadaniem domu, towarzyszy, NIKOGO. Tak, byłbym pierwszy w kolejce, ale zrobiłbym to teraz lepiej. To sprawdziło się, dzięki Bogu, na tyle, na ile tego wymagałem, ale nie na tyle, na ile miałem nadzieję.”

Image

Disc 1 (zremasterowany album)
Disc 2 (koncert z 1987 roku):
Wake Up Dead
The Conjuring
Bad Omen
Rattlehead
Killing Is My Business... And Business Is Good
Looking Down The Cross
My Last Words
Peace Sells
These Boots
Devils Island
Mechanix
Last Rites / Loved To Deth
Good Mourning / Black Friday

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 18:41 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
O cholera! Coś pięknego :D Oczywiście pozycja obowiązkowa, jak dla mnie. Pewnie trochę trzeba będzie na to wydać...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 19:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
ja tylko jestem ciekawy skad ten koncert (koncerty???) bo nie mogą sie doszukać z identyczną setlistą :roll:

Ja właśnie też. Na wstępie pomyślałem, że to może być legendarny występ z Hammersmith (87). W zasadzie jest to prawdopodobne. Ja mam 2 wersje na bootlegach (jedna na bank jest okrojona, co do drugiej - nie mam pewności, ale kolejność utworów jest zmieniona) i obie są z radia, w bardzo dobrej jakości. Zapisy te cieszą się dużą sławą, a sam koncert robi spore wrażenie. Drugim typem jest zapis z Niemiec (Bochum). Zawsze też może to być jakiś z Japonii. Tam grali mniej więcej sety idące w przedstawionej w newsie kolejności, tyle że dorzucali jeszcze jakieś dodatkowe numery. Ciężko teraz stwierdzić, jednak coś mam przeczucie co do tego zapisu z Hammersmith :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 19:07 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Pewnie trochę trzeba będzie na to wydać...


wg amazon kupe kasy, za boxa ponad 100$ a za 2cd nieco ponad 17$
szczegóły:
box - http://www.amazon.com/Peace-Sells-Whos- ... 863&sr=1-2
2CD - http://www.amazon.com/Peace-Sells-Whos- ... 964&sr=1-3

ja tylko jestem ciekawy skad ten koncert (koncerty???) bo nie mogą sie doszukać z identyczną setlistą :roll:

znalazłem reszte

Disc 3 (Randy Burns mixes, remastered)

01. Wake Up Dead [previously released as bonus track on '04 reissue]
02. The Conjuring [previously released as bonus track on '04 reissue]
03. Peace Sells [previously released as bonus track on '04 reissue]
04. Devil's Island [previously unreleased]
05. Good Mourning / Black Friday [previously released as bonus track on '04 reissue]
06. Bad Omen [previously unreleased]
07. I Ain't Superstitious [previously unreleased]
08. My Last Words [previously unreleased]

Disc 4 (previously unreleased 1987 concert – track listing above)

Disc 5 (hi-res audio: original album + previously unreleased 1987 concert - tracklists above)

LP 1 (original album, remastered – track listing above)

LPs 2 & 3 (previously unreleased 1987 concert – track listing above)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 19:17 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No pikne to pikne, nie da się ukryć.
Chociaż dla mnie tego typu rzeczy są trochę dla fetyszystów ;)
No i co by nie mówić - wiedzą jak wyciągnąć kasę od wszystko-zbieraczy


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:16 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Takie pytanie jak myślicie czy to ten sam re master co z 2004 czy raz jeszcze go remasterowali
Ciekawe kiedy So Far, So Good... So What! doczeka się swojego odpowiednika RIP live czy Boxu jak peace sells

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:37 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 29, 2011 15:39
Posty: 200
Argo napisał(a):
Takie pytanie jak myślicie czy to ten sam re master co z 2004 czy raz jeszcze go remasterowali
Ciekawe kiedy So Far, So Good... So What! doczeka się swojego odpowiednika RIP live czy Boxu jak peace sells

SFSGSW raczej nie jest tak znane jak PS i RIP, i wg wielu to album-przeciętniak (oczywiście tak nie jest ;) ). Wysłuchali In My Darkest Hour i Set The World i dla nich to cały So Far. Możemy szybciej doczekać się czegoś z CtE. :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 20:49 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Lanek napisał(a):
Argo napisał(a):
Takie pytanie jak myślicie czy to ten sam re master co z 2004 czy raz jeszcze go remasterowali
Ciekawe kiedy So Far, So Good... So What! doczeka się swojego odpowiednika RIP live czy Boxu jak peace sells

SFSGSW raczej nie jest tak znane jak PS i RIP, i wg wielu to album-przeciętniak (oczywiście tak nie jest ;) ). Wysłuchali In My Darkest Hour i Set The World i dla nich to cały So Far. Możemy szybciej doczekać się czegoś z CtE. :D


CtE live hmm bardzo kuszące ale ja bym wolał zęby Megadeth wydało jakiś koncert z lat 93 - 95

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 11:00 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
Żułek napisał(a):
ja tylko jestem ciekawy skad ten koncert (koncerty???) bo nie mogą sie doszukać z identyczną setlistą :roll:

Ja właśnie też. Na wstępie pomyślałem, że to może być legendarny występ z Hammersmith (87). W zasadzie jest to prawdopodobne. Ja mam 2 wersje na bootlegach (jedna na bank jest okrojona, co do drugiej - nie mam pewności, ale kolejność utworów jest zmieniona) i obie są z radia, w bardzo dobrej jakości. Zapisy te cieszą się dużą sławą, a sam koncert robi spore wrażenie. Drugim typem jest zapis z Niemiec (Bochum). Zawsze też może to być jakiś z Japonii. Tam grali mniej więcej sety idące w przedstawionej w newsie kolejności, tyle że dorzucali jeszcze jakieś dodatkowe numery. Ciężko teraz stwierdzić, jednak coś mam przeczucie co do tego zapisu z Hammersmith :)


wg tego co znalazłem w necie bedzie to składak raczej bo na żadnych koncercie nie było takiego setu (przeważnie brakuje Looking Down The Cross) chociaż jest bardzo możliwe ze jest to koncert Megadeth - Live in Albany, NY, USA, 28 May1987 którego mam na DVD tyle ze bez wyciętego Mary Jane które już wtedy grali, jeśli to byłby ten koncert to byłbym bardzo zadowolony ponieważ jest genialny :D

co do boxu to nie bardzo rozumiem zawartości na cd4 oraz cd5 :roll:
w każdym razie wydanie 2cd kupuje napewno :mrgreen:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 15:28 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Żułek napisał(a):
wg tego co znalazłem w necie bedzie to składak raczej bo na żadnych koncercie nie było takiego setu (przeważnie brakuje Looking Down The Cross) chociaż jest bardzo możliwe ze jest to koncert Megadeth - Live in Albany, NY, USA, 28 May1987 którego mam na DVD tyle ze bez wyciętego Mary Jane które już wtedy grali, jeśli to byłby ten koncert to byłbym bardzo zadowolony ponieważ jest genialny :D

:

a czy ten koncert udostępniałeś nam w ramach tej akcji dwupłytowej wymiany między userami?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 15:31 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie tego akurat nie chociaż było tam kilka innych z lat 86-88

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 15:33 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
a mógłbyś go gdzieś wrzucić, skoro taki zajebisty..


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 15:48 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
niestety to kilka gb ale wiekszośc lub nawet całość jest na yt wiec możesz sobie obejrzec ;)

chyba debiut miało wtedy Mary Jane - http://www.youtube.com/watch?v=crm8luxvfII
Wake Up Dead - http://www.youtube.com/watch?v=XkmaUIIkoks
Looking Down The Cross - http://www.youtube.com/watch?v=_aNtIXrn ... re=related

mimo wszystko mam nadzieje że nie popełnią kiszki jaką zrobili na Warchest :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 22:57 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Trochę zgłupiałem... Ten koncert będzie w audio, czy video?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 23:01 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
audio, jest wyraźnie napisane ze 2cd, nigdzie nie ma ani słowa o dvd

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 23:14 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
No i dlatego zgłupiałem właśnie... Bo powyżej padło hasło o oglądaniu na YT. No i napisałeś o kiszcze jaką popełnili na Watchest. Ok, dzięki za odpowiedź.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group