Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Maj 07, 2024 04:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Kto był/jest najlepszym gitarzystą solowym w Megadeth?
Chris Poland 1%  1%  [ 1 ]
Jeff Young 0%  0%  [ 0 ]
Marty Friedman 68%  68%  [ 54 ]
Al Pitrelli 0%  0%  [ 0 ]
Glen Drover 0%  0%  [ 0 ]
Chris Broderick 11%  11%  [ 9 ]
Dave Mustaine 20%  20%  [ 16 ]
Razem głosów : 80
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 18:19 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
No sam bym tego lepiej nie ujął :twisted:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 03:38 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Technika to nie wszystko. Żadna solówka Brodericka nie utkwiła mi w pamięci. W przeciwieństwie do solówek Friedmana.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 09:28 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Mi się solówki Chrisa bardziej podobają, to co teraz Friedmann wyprawia jest dla mnie nie do przełknięcia, Zakk też jest dobrym gitarzystą, też ma świetne kompozycje. Jeśli mamy patrzeć na to, czyje solówki bardziej się podobają, to ja wybieram CHrisa i tyle.

Zakk profanuje klasyki? A to, że Friedmann gra beznadziejną muzykę to nie ważne? Zakk jest jednym z moich ulubionych gitarzystów, ma świetne solówki (No More TEars, Hellraiser) i dobre riffy, także na akustyku( Mama, imcoming home) .
Każdy ma swój gust, i inaczej się wypowie. A co do Accept, to klasyka metalu, tam to gitarzyści dopiero są świetni.

Takie jest moje zdanie i go nie zmienię, choćbyście nawet kubły pomyj wylewali na Brodericka i Zakka. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 15:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Mr.Shades napisał(a):
A to, że Friedmann gra beznadziejną muzykę to nie ważne?

Za to Friedmana każdy z nas zdążył już dawno zjechać, jednak ten człowiek zapisał się złotymi literami w historii muzyki. To, co zrobił wspólnie z Megadeth stało się klasyką, czego nie można powiedzieć o Zakku.
Mr.Shades napisał(a):
Zakk jest jednym z moich ulubionych gitarzystów, ma świetne solówki

Co nie znaczy, że ten Zakk jest lepszy od Friedmana, bo różnica między nimi zdaje się być kolosalna.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 04, 2012 21:19 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Cze 11, 2010 22:09
Posty: 159
Miejscowość: Wrocław
ciekawy temat ;) . dobrze, że zajrzałem bo tu jeszcze sie nie wypowiadałem

Dla mnie numer 1 to bezdyskusyjnie Friedman. Potem Mustaine/ Poland.
Broderickowi brakuje tego polotu, emocji, "gra z książki" i nie ma talentu do kompozycji co mustaine czy friedman. Wystarczy porównać solówki z RIP czy CTE do Endgame. Te pierwsze jaja urywają, szaleństwo na koncercie, są po prostu wyjątkowe, idealnie sie wpasowują w cały utwór. Te drugie są niestety nudne i do siebie podobne.Chociaz doceniam Brodericka bo przynajmniej nie kaleczy klasyków jak Wylde ;p

Lubie solówki z UA (Drover?). Oceniając go po albumie jest okey ale na żywo straszna kicha

A co do "bitw gitarowych" to śmiać mi sie chce. Pójdziesz sobie ze swoim Zakkiem do Akademii Muzycznej i przeciętny student powali go na kolana. Liczą się, jak wspomniał Stolczyk, kompozycje a nie umiejętności. Nie mam nic do BLS ale porównanie do klasyki metalu jaki stworzył Friedman z Mustainem to śmiech i żenada ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 08:53 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Jak można w ogóle porównywać tą bezpłciową grę Brodericka do gry Friedmana? ;)

A co do Zakka to na pewno jest dobrym gitarzystą ale jeśli chodzi o gitarzystów Ozzy`ego to nie dorasta do pięt Randy`emu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 09:36 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
kurczę no, lubię i Friedmanna, i Brodericka ale wolę CHrisa i nic na razie tego nie zmieni.
A co do Ozzy'ego, najlepszym chyba gitarzystą (według mnie) był Jake E. Lee

creeping_death według Ciebie Zakk jest słabymm gitarzystą? Ktoś wcześniej powiedział że liczą się kompozycje, a te Zakk ma świetne. Friedmann zapisał się złotymi literami w historii metalu, to prawda. A Zakk nie? Ile osób zaczęło przygodę z metalem od np. "No More Tears"? Dużo (ja :lol: ). Zakk jest jednym z lepszych gitarzystów metalowych kropka. NIc nie zmieni mojego zdania na temat Brodericka i Zakka!


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 10:01 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Cze 11, 2010 22:09
Posty: 159
Miejscowość: Wrocław
Mr.Shades napisał(a):
. Ile osób zaczęło przygodę z metalem od np. "No More Tears"? Dużo (ja :lol: )..


Znam tylko Ciebie

Mr.Shades napisał(a):
. Zakk jest jednym z lepszych gitarzystów metalowych kropka. NIc nie zmieni mojego zdania na temat Brodericka i Zakka!


Nie zamierzam cie przekonywać, że jest inaczej. Dla mnie ścisła czołówka to powiedzmy Iommi, Satriani, Mustaine i pewnie paru innych ale nie Wylde. Lubie jego kompozycje ale to raczej nie ten styl, który prezentuje chociażby Friedman. Jedyne co go ratuje w moich oczach to lista McIvera. :D
Jak wyżej to tylko moja subiektywna opinia sformułowana ze względu na osobiste preferencje muzyczne więc sie tak nie rzucaj ;) i nie każ mi (nam) czcić Zakka


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 11:04 
Offline
The Scorpion
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 31, 2011 13:42
Posty: 686
Miejscowość: Kraków/Tarnów
Mi gra Zakka bardzo odpowiada - ma własny, bardzo wyrazisty styl, który chyba przez to własnie, że jest taki specyficzny nie każdemu się podoba (jak np. wokal Rudego). Cenie go głownie za BLS - w Blessed Hellride kiedys się zasłuchiwałem całymi dniami. No i ten głos ;)

A co do gitarzystów Mega to Broderick nie dorasta Friedmanowi do pięt. Szybko zagrać to każdy umi ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 18:04 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Nie każę Wam czcić Zakka, jednak nie uważam by był słabym gitarzystą. To, że gra nie zawsze dobre i trudne rzeczy, nie mówi o nim jako o słabym gitarzyście. Jak coś, Zakk jednak trochę lepszy od Tony'ego Iommi'ego ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 20:43 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Cze 11, 2010 22:09
Posty: 159
Miejscowość: Wrocław
Mr.Shades napisał(a):
. Jak coś, Zakk jednak trochę lepszy od Tony'ego Iommi'ego ;)


:roll:

Szczerze sugeruję skończyć porównania Zakka do innych gitarzystów. Boje sie za chwilę przeczytać, że Piotr Kupicha jest trochę lepszy od Hendrixa

Iommi, o mój Boże :cry:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 20:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Panowie, istnieje już temat o Zakku oraz jego poczynaniach, więc sugeruję ewentualną dalszą dyskusję na temat jego umiejętności i dokonań kontynuować w owym wątku:

viewtopic.php?f=3&t=39&p=22885#p22885

Tutaj skupmy się na tych ludziach, którzy towarzyszyli/towarzyszą Dave'owi na scenie w Megadeth ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 08:27 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Dobra, skończmy ten offtop. :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 02:30 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Nie wiem jak Wam ale mi ciary przechodzą po plecach jak to słyszę...

http://www.youtube.com/watch?v=Kfgt_27uWhg

Swoją drogą gdzieś kiedyś znalazłem mastertracki z RIP-a i np. solo Martyny z Tornado nie brzmi już tak dobrze :)

Właśnie odsłuchuję je z albumów 2,3,4 i jestem jak zahipnotyzowany. Wciągam każdy riff jak jakiś jebany narkotyk...

Po tylu latach słuchania tego w kółko to wszystko wciąż arcydzieła. Nie, nie. Nawet dobre Endgame nie jest w stanie się nawet zbliżyć do starego Megadeth (dla mnie granicą jest CTE)... Szkoda...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 15:28 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Ja polecam guitar tracka z Five Magics solówki bez podkładu brzmią jeszcze lepiej :twisted:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 15:34 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Ja polecam ogółem większość takich utworów. Świetne są również Bass Tracki.

Słuchając tej wersji Good Mourning....zamarłem...hipnotyzujący klimat tych solówek, przeraża.

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 22:56 
Offline
Droogie

Rejestracja: Śro Sty 23, 2013 19:09
Posty: 4
Moja osobista ocena - biorę zarówno solówki studyjne, jak i live. Jeżeli ktoś brylował w studiu, a na żywo kaszanił, to generalnie nie mogę go uznać za genialnego gitarzystę i dać go do czołówki.
1. Marty Friedman - nie ulega żadnym wątpliwościom ani dyskusjom.
2. Chris Broderick - przede wszystkim ze względu na porządne wykonywanie solówek Martiego i reszty, tworzyć genialnych solówek raczej nie umie (choć nie są one złe, tego nie powiedziałem)
3. Chris Poland - jazzowa szkoła grania, generalnie - studyjnie świetnie, niektóre solóweczki jednak nie wychodziły mu na koncertach
4. Jeff Young - też dość odmienny styl grania i trzymania wiosła (widocznie tak mu pasowało i już), nawet niezły poziom
5. Al Pitrelli - na TWNAH solidnie, z "nie swoimi" solówki miał trochę problem (na szczęście nie partaczył ich na maksa)
6. Glen Drover - niby na UA jest nieźle, ale nie podoba mi się jego gra na żywo skoro nawet jego solówki wychodziły mu gorzej niż takiemu Broderickowi, dla którego to żaden problem (co udowadnia w Blood In The Water)

Poza klasyfikacją:
Dave Mustaine - generalnie na poziomie Polanda, świetny shreder i wokalista w jednym, ogromny podziw za robienie tego i owego jednocześnie
Mike Albert - z uwagi że mam nawet jeden bootleg z jego występem (a to raczej niezbyt miarodajne :D) , mogę coś o nim powiedzieć - w miarę solidny gość, nie partaczył solówek Polanda (mógłby przed takiego Ala wskoczyć), ale to za mało żeby umieścić go w zestawieniu
Greg Handevidt - wiadomo, nic z jego grą nie wiadomo :D
Kerry King - grał prawie wyłącznie rytmiczne partie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 28, 2013 23:22 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Słucham sobie właśnie That One Night i tutaj mam mały problem. O ile Glen świetnie zagrał w Hangar 18, o tyle w Return sprawia wrażenie, jakby wyciągnięto go niespodziewanie z publiczności i pozwolono mu zagrać z jego idolami, ale tak się złożyło, że nie zna solówek i improwizuje, byleby tylko gitara 'jęczała'. Matko, tragedia, zupełnie jak Dave w Cemetery Gates. ;)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Mar 11, 2013 20:57 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lip 01, 2012 12:21
Posty: 57
Racja. Zwłaszcza na UA solówki były średnio dopasowane do utworów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Mar 16, 2013 09:18 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Jak można w ogóle porównywać tą bezpłciową grę Brodericka do gry Friedmana?


lekka przesada, poza tym Broderick nie pokazuje pełni swych możliwości w Megadeth (moze mu nie wolno:)))


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 305 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group