Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 06:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

So Far, So Good... So What!
Into the Lungs of Hell 7%  7%  [ 4 ]
Set the World Afire 22%  22%  [ 12 ]
Anarchy in the U.K. (cover Sex Pistols) 2%  2%  [ 1 ]
Mary Jane 15%  15%  [ 8 ]
502 2%  2%  [ 1 ]
In My Darkest Hour 38%  38%  [ 21 ]
Liar 5%  5%  [ 3 ]
Hook In Mouth 9%  9%  [ 5 ]
Razem głosów : 55
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 20:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ocena płyty typowa dla tamtych czasów.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 20:12 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Dosyć ostro zjechali tą płytę. Chyba jakiś fanboy Metalliki ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 23:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Mnie najbardziej niszczy ostatnie zdanie tej recki :mrgreen:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 03:32 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Jakaś dziwna ta recenzja :roll: Ale co do Anarchy to się zgadzam.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 14:31 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sie 30, 2009 11:14
Posty: 52
Miejscowość: Jelenia Góra
Cytuj:
Dosyć ostro zjechali tą płytę. Chyba jakiś fanboy Metalliki ;)


Raczej Slayer'a


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 15:49 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
Recenzent wychwala Liar i 502 które są przeciętne a zapomina o darkest hour, hook in mouth i set world afire które są na najwyższym poziomie. Wstyd


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 14:05 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Ja nigdy nie przepadałem za In My Darkest Hour, to właściwie najgorszy numer z So Far So Good i to juz od pierwszego przesłuchania, lata temu.
Ostatnio muszę przyznać, bardzo cięzko mi się słucha wspomnianej płyty, chyba nigdy nie miała u mnie tak niskich notowań. Wydaje mi się dzisiaj wręcz międzygwiezdną wpadką między Peace Sells a Rust In Peace i jedną z gorszych płyt Mega. A kiedyś naprawdę wysoko ją ceniłem. Poza Set The World Afire nie widzę tam nic wyjątkowego.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 14:43 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Yer Blue napisał(a):
Poza Set The World Afire nie widzę tam nic wyjątkowego.

A Mary Jane :?:
Coś kojarzę, że lubiłeś
Ja uwielbiam w każdym razie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 14:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
Ja nigdy nie przepadałem za In My Darkest Hour, to właściwie najgorszy numer z So Far So Good i to juz od pierwszego przesłuchania, lata temu.
Ostatnio muszę przyznać, bardzo cięzko mi się słucha wspomnianej płyty, chyba nigdy nie miała u mnie tak niskich notowań. Wydaje mi się dzisiaj wręcz międzygwiezdną wpadką między Peace Sells a Rust In Peace i jedną z gorszych płyt Mega. A kiedyś naprawdę wysoko ją ceniłem. Poza Set The World Afire nie widzę tam nic wyjątkowego.

W lekkim szoku mnie pozostawiłeś po tej wypowiedzi. Kurde, a taki Hook In Mouth czy otwierający Into The Lungs Of Hell również zasługują na taki "los" ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 17:19 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
Kto nie lubi sfsgsw nie zna się na thrashu i/lub ma wypaczony gust.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 17:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
kuti1995 napisał(a):
Kto nie lubi sfsgsw nie zna się na thrashu i/lub ma wypaczony gust.

Ludzie, gdzie ja jestem...? Przecież to jest tekst na poziomie przedszkola. Czy w tym kraju nie można mieć już własnego zdania?
Tak się składa, że jeśli chodzi o YB i jego wiedzę oraz gust, to pewnie nie masz najmniejszego porównania, więc rzucanie takich haseł możesz sobie spokojnie darować.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 18:14 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
mateusz napisał(a):
kuti1995 napisał(a):
Kto nie lubi sfsgsw nie zna się na thrashu i/lub ma wypaczony gust.

Ludzie, gdzie ja jestem...? Przecież to jest tekst na poziomie przedszkola. Czy w tym kraju nie można mieć już własnego zdania?
Tak się składa, że jeśli chodzi o YB i jego wiedzę oraz gust, to pewnie nie masz najmniejszego porównania, więc rzucanie takich haseł możesz sobie spokojnie darować.

Nie traktuj mojej wypowiedzi dosłownie. Po prostu uważam tą płytę za tak dobrą, że każdemu fanowi Megadeth powinna podobać a co dopiero mówić że jest słaba, to tak jakby powiedzieć że peace sells jest mierne. Jedyne co można zarzucić sfsgsw to słaba produkcja a na pewno nie kompozycje. Ale to tylko moje zdanie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 18:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Było napisane dosłownie, więc dosłownie odbieram.
kuti1995 napisał(a):
Po prostu uważam tą płytę za tak dobrą, że każdemu fanowi Megadeth powinna podobać

Czyli to ty ustalasz normy tego co jest dobre? Jeśli Tobie się podoba, to innym też musi? O kurde :lol:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 18:24 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
mateusz napisał(a):
Było napisane dosłownie, więc dosłownie odbieram.
kuti1995 napisał(a):
Po prostu uważam tą płytę za tak dobrą, że każdemu fanowi Megadeth powinna podobać

Czyli to ty ustalasz normy tego co jest dobre? Jeśli Tobie się podoba, to innym też musi? O kurde :lol:

Nie ustalam, żadnych norm. Może niezbyt trafnie się wyraziłem ale napisałem że to tylko moje zdanie i nikomu nic nie narzucam.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 13, 2012 19:13 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Odwalić się od TWNAH, toż to genialny album! :)

Dla mnie zawsze SFSGSW był najsłabszy z pierwszej czwórki albumów, ale to nie znaczy, że go nie lubię. Hook In Mouth znajduje się w mojej "the best 3" utworów.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 11:47 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Lis 06, 2011 15:58
Posty: 822
Jak możecie pisać takie rzeczy o SFSGSW. Może nie brzmi najlepiej, Mustaine śpiewa jak przepity ćpun ale na tym właśnie polega urok tego albumu. To jest thrash kurde a nie poezja śpiewana ;) Z czterech pierwszych albumów ten jest mój ulubiony.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 14, 2012 15:30 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
A dla mnie całościowo So Far jest najlepszym albumem Mega, kawałki na tej płycie bronią się same i fatalna produkcja nie była w stanie jej spieprzyć, wręcz przeciwnie, dodała jej uroku, a wokalnie to według mnie Rudy był na niej w szczytowe formie, tylko to Anarchy średnio mi tam pasuje i nic by się nie stało jakby go tam nie było. A TWNAH wolę chyba bardziej od CtE ;) Niezmiernie podobają mi się te "recytacje" Dave'a przed właściwymi początkami When i Recipe, w sumie nie umiem wyszczególnić w sumie jakichś szczególnych zalet tego albumu, ale jak już go włączę to jest MOC!! ;D Jeden z moich ulubionych albumów pierwszej dekady XXI w. ;)


Ostatnio edytowany przez lesny002, Wto Lip 24, 2012 21:26, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:10 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Niektórzy z was są za bardzo bezkrytyczni wobec SFSGSW, był dużym spadkiem jakości po PS.
Produkcja jest fatalna, wokale denne (Hook in mouth...), teksty śmieszne.
Warte uwagi jest dla mnie tylko IMDH, Into the lungs of hell i Set the world afire (tyle świetnych riffów...). Reszta słabe. (No solówka z 502 epicka trzeba przyznać :P)
Produkcja wiele by zmieniła a tak to w skali szkolnej na 3-/5


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 14:16 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
bialkomat napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Poza Set The World Afire nie widzę tam nic wyjątkowego.

A Mary Jane :?:
Coś kojarzę, że lubiłeś
Ja uwielbiam w każdym razie.


O Mary Jane trochę zapomniałem. Tak, to drugi zacny numer na tej płycie, ale jednak sporo poniżej średniej Peace Sells nawet. Ten numer ma swój klimat, a najbardziej lubię spokojny początek, w której jest śliczna melodia i śpiew pod Ozzy'ego.
Moje chłodne spojrzenie na So Far zawdzięczam po części remasterowi, który uwypuklił smaczki, które mnie czasem denerwują (np. ten dziwny głos w Mary Jane, jak z horroru), ale przede wszystkim wyczyścił brzmienie (jest takie wygładzone) i trochę obnazył tez przez to same kompozycje, które uważam za potwornie monotonne i trochę chaotyczne, nawet Set The World Afire.

Mateusz napisał(a):
W lekkim szoku mnie pozostawiłeś po tej wypowiedzi. Kurde, a taki Hook In Mouth czy otwierający Into The Lungs Of Hell również zasługują na taki "los" ?


Hook In Mouth, ciężko powiedzieć, ale mnie nieco drażni. Na swój sposób to potwornie monotonny numer. A pamiętam kiedyś był moim ulubionym, bo ma taki smutny klimat. Into The Lungs Of Hell to bardzo dobre intro ale znów się przyczepie, że to takie monotonne.
Utwory maja taki swój upiorny klimat, ale nie ma w nich zbyt wiele pomysłow (oprócz Set The World), mam wrażenie, że ta płyta powstała najmniejszym wysiłkiem ćpającego wówczas Rudego i chyba z koniecznosci bo trzeba było coś wydać. Uważam, że brzmi okropnie w porównaniu z poprzednikiem i następcą. Jest tak dziwna. Poza tym perkusja jest monotonna jak diabli i solówki które zazwyczaj są zbudowane na takim podwyższaniu napięcia (skali?) jak choćby ta w Hook In Mouth co jest trochę prymitywne jak na mozliwości Megadeth. Ta płyta powstała chyba w samym środku balangi i miała jej nie przeszkadzać ;)
Trochę na plus wyróznia się Liar, który znow jest monotonny ale ma niesłychanego kopa. Na plus równiez przećpany wokal Rudego :) Ale to tez o czymś świadczy w jakich okolicznosciach powstała.

Płyta sama w sobie jest dobra, takie 7/10, ale jak na Mega to rozczarowanie. Juz wolę Youthanasię i debiut. Kiedyś dawałem 9/10, chyba nawet na tym forum. Pamietam jak dziś, gdy wyszło Endgame to nawet pisałem w recenzji, że So Far ma godnego rywala czy jakos tak - kurde, dzisiaj Endgame rozkłada dla mnie na łopatki So Far, punkt po punkcie. 100 razy lepsze kompozycje. No dobrze, akurat intro 100 razy gorsze ;)
Ciągle mam spory sentyment do tej płyty, ale widzę w niej dzisiaj mnóstwo wad.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 17:35 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Jeśli chodzi o SFSGSW to ja np. nie przepadam za remasterem, bo o ile wszystko jest "wygładzone" i brzmienie jest lepsze to brakuje tam czegoś :P Ale to moje subiektywne odczucie. Z tego co pamiętam to ta płyta powstawała w takich warunkach, że biorąc je pod uwagę to jest bardzo dobra. Skład był tymczasowy i zmieniał się w trakcie nagrywania, zmieniali chyba także producenta w połowie nagrywania także cieszy się tym co mamy :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group