Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 03:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

So Far, So Good... So What!
Into the Lungs of Hell 7%  7%  [ 4 ]
Set the World Afire 22%  22%  [ 12 ]
Anarchy in the U.K. (cover Sex Pistols) 2%  2%  [ 1 ]
Mary Jane 15%  15%  [ 8 ]
502 2%  2%  [ 1 ]
In My Darkest Hour 38%  38%  [ 21 ]
Liar 5%  5%  [ 3 ]
Hook In Mouth 9%  9%  [ 5 ]
Razem głosów : 55
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 16:10 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Odebrał ale nie całkowicie. Jednak jest to kawłek metalowego piękna. Lepszy kawałek piękna niz długi średniak.
A to solo to chyba podejrzewam miało "załatać dziure" z powodu braku pomysłu na skonczenie utworu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 16:12 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Mam podobne odczucie.
W ogóle zawsze miałem wrażenie że ten kawałek został napisany tak jakby trochę w pośpiechu, na kolanie.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 16:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
W Mary Jane w drugiej czesci jest takie cudowne przyspieszenie, prawdopodobnie o to Ci własnie chodzi.

Myślę, ze to samo mamy właśnie na myśli :)
Yer Blue napisał(a):
Poprawiaj wiec!

Powiem Ci, że jestem w stanie podciągnąć mu ocenkę :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 16:55 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Wiesz, w sumie ocenki nie sa wazne, wazne sie Tobie podoba.
Jeszcze żeby tak innym sie spodobało... ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 16:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Yer Blue napisał(a):
Wiesz, w sumie ocenki nie sa wazne, wazne sie Tobie podoba.

Tak, jednak sumienie trochę ruszyło ;) Podniosłem mu, bo jednak zasługuje na to. Całej płycie nawet dałem pół stopnia wyżej. Męcze SFSGSW ostatnio ponownie dosyć namiętnie i podoba mi się jeszcze bardziej. Kawał surowizny :D


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 17:08 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
A ja musze przyznac, że So Far jest JEDYNĄ plytą Megadeth, do której wracam cały czas bez robienia sobie dłuższych przerw. Tak juz ponad 10 lat...
Nawet od RIP czy PS potrzebuje odpoczynku (tej ostatniej z pół roku nie sluchałem), ale od SF uwolnic sie nie moge. Najmniej mi sie znudziła ze wszystkich i jest dobra na kazda okazje. Nie jest tak przeładowana epickościa nagrań ani też zbyt melodyjna. Taka surowizna zawsze działa na mnie pobudzajaco.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 18:23 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
A ja musze przyznac, że So Far jest JEDYNĄ plytą Megadeth, do której wracam cały czas bez robienia sobie dłuższych przerw. Tak juz ponad 10 lat...
Nawet od RIP czy PS potrzebuje odpoczynku (tej ostatniej z pół roku nie sluchałem), ale od SF uwolnic sie nie moge. Najmniej mi sie znudziła ze wszystkich i jest dobra na kazda okazje. Nie jest tak przeładowana epickościa nagrań ani też zbyt melodyjna. Taka surowizna zawsze działa na mnie pobudzajaco.


surowizna? znaczy się katujesz pierwszą wersje, nie remastera? ;)

Cytuj:
Wiesz, w sumie ocenki nie sa wazne, wazne sie Tobie podoba.


Mary Jane? miodzio, ten numer obok IMDH wszedł mi od razu (od pierwszego przesłuchania)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 19:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Mary Jane - Poczatek jest śliczny. A z każdą kolejna chwilą jest jeszcze lepiej. Zasadniczo mamy tutaj 3 części. Pierwsza - klimatyczną, druga - poszarpaną, pomałaną, bardziej nerwową i trzcią - bardziej przyśpieszajacą i podniosłą ze spora ilością solówek. Ale wszyskie części łączy taki niewymowny klimat, właściwy tylko tej płycie. Bardzo dużo dobrego sie tu dzieje, brak słabych momentów plus wielki sentyment = 10


no widzisz ja mam nieco odmienne poglady na ten temat
poczatek jest wrecz tragiczny, wolny, nudny i słabo zaśpiewany, dopiero po 2 minucie zaczyna sie fajne riffowanie i rudy zaczyna warczec zwłaszcza patent z "never never never" jest swietny ale potem jest nieco skopana koncówka, wg mnie na koncu powinien przyspieszyc na maxa a tutaj takie nie wiadomo co :roll:

Cytuj:
502 - Nie wiem co Wy chcecie od tego cudownego nagranka. Jedyne co mi tu nie pasuje to to, że jest taki krótki! Fascynujący początek: pożadny nerw, napiecie , melodia. A solokwe pozwalam sobie zaliczyc do moich ulubionych. Rozrywa mnie ono na wpół (kiedyś w momencie jej trwania zgłaśniałem sprzet grajacy na fula by prawie fizycznie poczuć jego siłe), po czym następuje bardzo dobre rozwiazanie wokalne, wspaniale podminowane nieopisanym napięceim. I żal serce ściska, że na finał zostało już tylko troche niepotrzebne solo perkusji. Nigdy nie nadąże sie nim w pełni nacieszyć. 9


w nim jest zajebisty motyw z samochodem, idealnie pasuje ale cała koncówka wszystko pierdoli, słabe solo zagrał też Young, mogli sie bardziej postarac, wlasciwie pamietam w nim tylko ten samochód i nic poza tym (solo i koncówke musiałem se przypomniec ;) )

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 14:10 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Anka napisał(a):
Cytuj:
A ja musze przyznac, że So Far jest JEDYNĄ plytą Megadeth, do której wracam cały czas bez robienia sobie dłuższych przerw. Tak juz ponad 10 lat...
Nawet od RIP czy PS potrzebuje odpoczynku (tej ostatniej z pół roku nie sluchałem), ale od SF uwolnic sie nie moge. Najmniej mi sie znudziła ze wszystkich i jest dobra na kazda okazje. Nie jest tak przeładowana epickościa nagrań ani też zbyt melodyjna. Taka surowizna zawsze działa na mnie pobudzajaco.


surowizna? znaczy się katujesz pierwszą wersje, nie remastera? ;)


TAK. Remastera mam gdzies przegranego, brzmi niby bardziej "poprawnie politycznie" i zgodnie z normami Unii ;) ale płyta zatraciła przez to całe jaja. Niby fajnie, a nie potrafie jej słuchac.
Uważam, że remaster był potrzebny jedynie przy debuicie (byc może i przy Risk ale nie słyszałem całego akurat).

Anka napisał(a):
Cytuj:
Wiesz, w sumie ocenki nie sa wazne, wazne sie Tobie podoba.


Mary Jane? miodzio, ten numer obok IMDH wszedł mi od razu (od pierwszego przesłuchania)


Nie, mowa była o 502, który wiem, że uwazasz za średniaka. Twoja strata ;)
Żułek napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Mary Jane - Poczatek jest śliczny. A z każdą kolejna chwilą jest jeszcze lepiej. Zasadniczo mamy tutaj 3 części. Pierwsza - klimatyczną, druga - poszarpaną, pomałaną, bardziej nerwową i trzcią - bardziej przyśpieszajacą i podniosłą ze spora ilością solówek. Ale wszyskie części łączy taki niewymowny klimat, właściwy tylko tej płycie. Bardzo dużo dobrego sie tu dzieje, brak słabych momentów plus wielki sentyment = 10


no widzisz ja mam nieco odmienne poglady na ten temat
poczatek jest wrecz tragiczny, wolny, nudny i słabo zaśpiewany, dopiero po 2 minucie zaczyna sie fajne riffowanie i rudy zaczyna warczec zwłaszcza patent z "never never never" jest swietny ale potem jest nieco skopana koncówka, wg mnie na koncu powinien przyspieszyc na maxa a tutaj takie nie wiadomo co :roll:


Całe szczescie, ja takich odczuc nie mam i moge sobie słuchać Mary Jane bez sekundy marudzenia. Towarzyszy mi jedynie czysta rozkosz.

Żułek napisał(a):
Cytuj:
502 - Nie wiem co Wy chcecie od tego cudownego nagranka. Jedyne co mi tu nie pasuje to to, że jest taki krótki! Fascynujący początek: pożadny nerw, napiecie , melodia. A solokwe pozwalam sobie zaliczyc do moich ulubionych. Rozrywa mnie ono na wpół (kiedyś w momencie jej trwania zgłaśniałem sprzet grajacy na fula by prawie fizycznie poczuć jego siłe), po czym następuje bardzo dobre rozwiazanie wokalne, wspaniale podminowane nieopisanym napięceim. I żal serce ściska, że na finał zostało już tylko troche niepotrzebne solo perkusji. Nigdy nie nadąże sie nim w pełni nacieszyć. 9


w nim jest zajebisty motyw z samochodem, idealnie pasuje ale cała koncówka wszystko pierdoli, słabe solo zagrał też Young, mogli sie bardziej postarac, wlasciwie pamietam w nim tylko ten samochód i nic poza tym (solo i koncówke musiałem se przypomniec ;) )


Przypomniec? :o Az boje spytać kiedy ostatnio i ile razy słuchałes tego 502 ;)
A ten motyw z wypadkiem IDEALNIE pasuje do muzyki, jeszcze bardziej go napędza.


Ostatnio edytowany przez Yer Blue, Pią Lut 20, 2009 14:15, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 16:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
słuchałem go kiedyś wiele razy ale ze mi sie nie podoba wiec go regularnie po hamsku pomijam jak słucham albumu :P Mary Jane też pomijam ale nie zawsze ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 12:38 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Nie, mowa była o 502, który wiem, że uwazasz za średniaka. Twoja strata


strata czy nie, zbliża się okazja by dać mu kolejną szansę ;)

Cytuj:
słuchałem go kiedyś wiele razy ale ze mi sie nie podoba wiec go regularnie po hamsku pomijam jak słucham albumu Mary Jane też pomijam ale nie zawsze


to jak to wyglada słuchanie metalowych płyt po warszawsku? co drugi numer leci, co drugi omijamy ;) ?


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 13:05 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
to jak to wyglada słuchanie metalowych płyt po warszawsku? co drugi numer leci, co drugi omijamy ;) ?


bez przesady nie popadajmy w skrajność ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 21:22 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Raz mi było dane słyszeć ten album w całości. Nie wciągnął mnie, kiedyś z pewnością nadrobię bo pojedyncze numery do mnie jednak przemówiły, ale najpierw muszę mieć kasę i znaleźć nieremasterowaną edycję. Nie piszcie, że remasterowana lepsza, bo i tak mam to w dupie. :twisted:

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 21:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
deceiver napisał(a):
Raz mi było dane słyszeć ten album w całości.

:shock:
deceiver napisał(a):
znaleźć nieremasterowaną edycję.

Polecam allegro. Bardzo często można dostać tam SFSGSW w pierwotnej wersji.
deceiver napisał(a):
Nie piszcie, że remasterowana lepsza, bo i tak mam to w dupie.

To akurat kwestia gustu ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 22:06 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Szkoda, że to tak nie doceniany album... ja go zawsze wymienię wśród ulubionych. Słucham go bardzo często i nie pomijam żadnego kawałka jak niektórzy :twisted: nie wiem jak można pomijać Mary Jane ;) to jeden z lepszych kawałków na płycie moim zdaniem. Drugi zaraz po In My Darkest Hour :)
A co do remastera i oryginału. Obie wersje maja swój urok ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 23:22 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Szkoda, że to tak nie doceniany album... ja go zawsze wymienię wśród ulubionych. Słucham go bardzo często i nie pomijam żadnego kawałka jak niektórzy nie wiem jak można pomijać Mary Jane to jeden z lepszych kawałków na płycie moim zdaniem. Drugi zaraz po In My Darkest Hour


tu się w pełni zgadzam!!

Cytuj:
A co do remastera i oryginału. Obie wersje maja swój urok


tu już jednak NIE, remaster mnie irytuje ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 04, 2009 12:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
deceiver napisał(a):
Raz mi było dane słyszeć ten album w całości.



to nie jest normalne :lol:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 04, 2009 14:19 
Offline
Psychotron

Rejestracja: Pon Sty 05, 2009 00:57
Posty: 375
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Żułek napisał(a):
deceiver napisał(a):
Raz mi było dane słyszeć ten album w całości.



to nie jest normalne :lol:


Miałem pożyczony, nie rżnę z neta na potęgę, więc płytka czeka, aż zostanie kupiona. ;) Z powodu dalszego braku pracy i pilniejszych wydatków jeszcze trochę to potrwa.

_________________
"You can't play God then wash your hands of the things you've created"


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Mar 04, 2009 15:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Jak wiesz, ze kupisz to sobie ściągnij, co Ci szkodzi? ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 20, 2009 17:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Głos może być tylko jeden - In My Darkest Hour - kawałek wybitny i jeden z najlepszych w cały dorobku Megadeth. Lubiłem go od początku- nawet wtedy kiedy jeszcze cała płyta niespecjalnie mi podchodziła.

Bardzo lubię też Hook In Mouth i Liar - bardzo wyraziste kawałki z ciętym tekstem. Również 502 oceniam dość wysoko - taki kawałek w sam raz do auta ;)

Chyba najmniej podobają mi się Anarchy... oraz Set The World Afire, co nie znaczy że są słabe, bo jedynym słabym elementem tej płyty jest produkcja


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group