Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 02:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

tradycyjnie ;)
Reckoning Day 17%  17%  [ 10 ]
Train of Consequences 7%  7%  [ 4 ]
Addicted to Chaos 23%  23%  [ 14 ]
A Tout le Monde 15%  15%  [ 9 ]
Elysian Fields 0%  0%  [ 0 ]
The Killing Road 5%  5%  [ 3 ]
Blood of Heroes 3%  3%  [ 2 ]
Family Tree 3%  3%  [ 2 ]
Youthanasia 12%  12%  [ 7 ]
I Thought I Knew It All 2%  2%  [ 1 ]
Black Curtains 2%  2%  [ 1 ]
Victory 10%  10%  [ 6 ]
Crown Of Worms 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 60
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 06:59 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
To jest tak jak pisałem wcześniej - rozmawiając o muzyce pop kojarzy się z pewnym gatunkiem muzycznym przezntowanym m .in. przez wszelaki boysbandy itd.


na niektórych forach, w pewnych środowiskach za boysbandy uchodzą: Metallica (odmieniona po Czarnym Albumie) i Megadeth (po zmiękczeniu brzmienia od Y) ;)

Cytuj:
A ja odradzam...

Zamieszczone tam recenzje to najniższy poziom jaki kiedykoliwek w tym piśmie widziałem.
Nie pamiętam co tam atkiego napisano o Youthnasii by az do tego odsyłać - pamiętam tylko, że recenzentowi troche brakowało własnego zdania, wrzucił kilka frazesów, podrasował to wypowiedziami Dave'a i wsio.
Utkwiło mi tylko, że wychwalał Y pod niebiosa mówiac, że płyta ta to jedno z wiekszych osiągnieć Megi ale ocene dał dyplomatyczną - 4.
A najśmieszniejsze dla mnie było to, że powiedzaił, że So Far jest nie doceniona plyta, po czym wlepił jej... 3 gwiazdki. Tak wiec tylko pogłebił to niedocenienie.
Strasznie nie zdecydowany recenzent, jakby nie miał zdania.


odkurzę sobie tę wkładkę ;) i postaram zacytować i skomentować kilka wersów ;)

Cytuj:
Kwesta "dojrzałości" muzycznej. Róznie mozna na to patrzec.
Y jest dojrzalsza pod wzgledem melodii od poprzednich plyt Megadeth, ale juz pod wzgledem kompozycji i rzemiosła to niewątpliwie Pease Sells i RIP sa najdojrzalszymi, Y zas pod tym wzgledem jest dośc plytka. Jeszcze inna sprawa to teksty...


trafna opinia, zgadzam się z nią

Cytuj:
Tu masz słuszność, jednak tamte albumy są thrashowe i wysoce skomplikowane technicznie


dość skomplikowane technicznie (bowiem są/były grupy prezentujące znaccznie bardziej skomplikowany technicznie thrash)

Cytuj:
Wg mnie Youthanasia jest najbardziej dojrzałą , przemyślaną płytą. Również bardzo ciężką


dojrzała - tak
przemyślana - tak
bardzo ciężka - NIE, zdecydowanie NIE (polecam tu dla porównania wydany w 1992 roku "Dehumanizer" Black Sabbath)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:27 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Anka napisał(a):
na niektórych forach, w pewnych środowiskach za boysbandy uchodzą: Metallica (odmieniona po Czarnym Albumie) i Megadeth (po zmiękczeniu brzmienia od Y)

Sama chyba wiesz, że to dosyć śmieszne a popadanie w taką skrajność i parabolizm to niepotrzebne szukanie dziury w całym...
Anka napisał(a):
dość skomplikowane technicznie (bowiem są/były grupy prezentujące znaccznie bardziej skomplikowany technicznie thrash)

Wiadomo, że są, proste jak organki, co nie zmienia faktu, że jak są grupy prezentujące bardziej skomplikowany thrash, to 'deth nie grało na wysoce skomplikowanym poziomie technicznym, szczególnie biorąc pod uwage tamte czasy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:40 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Sama chyba wiesz, że to dosyć śmieszne a popadanie w taką skrajność i parabolizm to niepotrzebne szukanie dziury w całym...


śmieszne - nieśmieszne, nieważne - ale smutne, gdy takowe podejście i opinie padają z ust/pióra dziennikarzy! (a znam paru takich)

Cytuj:
Wiadomo, że są, proste jak organki, co nie zmienia faktu, że jak są grupy prezentujące bardziej skomplikowany thrash, to 'deth nie grało na wysoce skomplikowanym poziomie technicznym, szczególnie biorąc pod uwage tamte czasy.


wysoki poziom techniczny - jak najbardziej, faktem jest że techno-thrashu Megadeth nie grało (choc co niektórzy nawet w RIP upatrywali namiastek tegoż)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:44 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Oczywiście że Megadeth, to BAARDZO wysoki poziom techniczny (co oczywiście nie znaczy, że najwyższy w tej branży ;))
Fajnie jest też o tym powiedziane w dokumencie Get Thrashed, gdzie wiele kapel opowiada jak na samym początku Megadeth wszystkim imponował, właśnie umiejętnościami technicznymi. Mille Petrozza i Scott Ian mówili nawet że w muzyce Megadeth są wręcz jazzowe wibracje, tak jakby zespół jazzowy grał thrash metal. :) (Jak wiadomo zresztą Gar Samuelson i Chris Poland grali wcześniej w kapeli wykonującej właśnie jazz/fusion)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Anka napisał(a):
ale smutne, gdy takowe podejście i opinie padają z ust/pióra dziennikarzy! (a znam paru takich)

Co nie zmienia faktu, że to zwyczajne bzdury. Dla mnie mógłby tak napisać sam Papież i nie wywarło by to na mnie wrażenia. Bardziej jest smutne to, że ci ludzie piszą takie głupoty, bo stawianie Metallicy czy Megadeth na równi z boysbandami jest poniżające. Czy dziennikarze muszą być jakimś jakimś źródłem prawdy i rzetelności? Niekoniecznie. Wiesz Aniu, mnie bardziej interesuje twoje zdanie, nie "pismaków" a zdążyłem zauważyć, że zbytnio się odwołujesz i to jeszcze do mocno "kontrowersyjnych" źródeł, że tak napisze ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 11:46 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że to zwyczajne bzdury. Dla mnie mógłby tak napisać sam Papież i nie wywarło by to na mnie wrażenia. Bardziej jest smutne to, że ci ludzie piszą takie głupoty, bo stawianie Metallicy czy Megadeth na równi z boysbandami jest poniżające.


ale takie właśnie jest założenie takiej postawy - poniżać, umniejszać zasługi

Cytuj:
Czy dziennikarze muszą być jakimś jakimś źródłem prawdy i rzetelności?


jasne, że NIE, ale opinia (nawet najbardziej krzywdząca) idzie w świat

Cytuj:
Wiesz Aniu, mnie bardziej interesuje twoje zdanie, nie "pismaków" a zdążyłem zauważyć, że zbytnio się odwołujesz i to jeszcze do mocno "kontrowersyjnych" źródeł, że tak napisze


zbytnio? chyba dwa razy do wkładki z Teraz Rocka, źródła wcale nie tak kontrowersyjnego (znacznie bardziej za takowe uznaję Metal Hammer, który gdzies tak od 1997 roku zaczął się staczać)

co do mojego zdania: od lat jest niezmienne: zarówno Metallica i Megadeth to były dwa bardzo dobre i ważne zespoły thrashowe (oba nagrały w latach 80tych po cztery udane płyty), potem obie postawiły na złagodzenie stylu (i podążanie w kierunku lżejszych dźwięków), co już mniej mi się podobało (bo wolę bardziej zadziorne, mocniejsze granie) - ale nawet te heavymetalowe (Megadeth) czy hardrockowe (Metallica) oblicze mi w sumie pasowało (gorzej, że na płytach obu grup zaczęły pojawiać się słabsze kawałki - znaczy się wypełniacze, czyniąc te płyty - jak LOAD, RELOAD, CW - nierównymi), obu grupom zdarzyły się wpadki (RISK, St. Anger), no i w końcu ucieszył mnie powrót Megadeth do bardziej zadziornej (choć niethrashowej) muzy - ostatnie 3 płyty, cieszy mnie powrót do dobrego grania Metalliki na Death Magnetic

czego oczekuję od obu kapel - dobrych, równych, heavy-thrashowych płyt w przyszłości


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Anka napisał(a):
ale takie właśnie jest założenie takiej postawy - poniżać, umniejszać zasługi

No właśnie, szkoda. Dlatego mam swoje zdanie ;)
Anka napisał(a):
jasne, że NIE, ale opinia (nawet najbardziej krzywdząca) idzie w świat

Proste, chodzi o to, by się z tym potrafić nie zgodzić i przeciwstawić ;)
Anka napisał(a):
znacznie bardziej za takowe uznaję Metal Hammer, który gdzies tak od 1997 roku zaczął się staczać)

Hehehe, natomiast Tylko Rock gdzieś tak o d 1998. Wspominał Yer Blue chyba o tym ;) Patrząc na same wydanie z zeszłego roku poświęcone Iron Maiden jest dosyć śmieszne. Sam napisałbym to o wiele lepiej i ciekawiej. Zero ciekawostek, nic, same oczywiste rzeczy, pisane językiem, który pozostawia sporo do życzenia.
Anka napisał(a):
zbytnio?

Źle to ująłem. Bardziej chodziło mi o to, że akurat w "problematycznym" kontekście dyskusji, tak bym to nazwał.
Anka napisał(a):
co do mojego zdania: od lat jest niezmienne: zarówno Metallica i Megadeth to były dwa bardzo dobre i ważne zespoły thrashowe (oba nagrały w latach 80tych po cztery udane płyty), potem obie postawiły na złagodzenie stylu (i podążanie w kierunku lżejszych dźwięków), co już mniej mi się podobało (bo wolę bardziej zadziorne, mocniejsze granie) - ale nawet te heavymetalowe (Megadeth) czy hardrockowe (Metallica) oblicze mi w sumie pasowało (gorzej, że na płytach obu grup zaczęły pojawiać się słabsze kawałki - znaczy się wypełniacze, czyniąc te płyty - jak LOAD, RELOAD, CW - nierównymi), obu grupom zdarzyły się wpadki (RISK, St. Anger), no i w końcu ucieszył mnie powrót Megadeth do bardziej zadziornej (choć niethrashowej) muzy - ostatnie 3 płyty, cieszy mnie powrót do dobrego grania Metalliki na Death Magnetic

czego oczekuję od obu kapel - dobrych, równych, heavy-thrashowych płyt w przyszłości

No i bardzo fajnie :) Chodziło mi właśnie o więcej takich konkretów z twojej strony, bez wtrąceń o wkładkach itd., bo zwyczajnie można czasem pomyśleć, że uważasz tak, jak piszą inni, a napisałaś w sposób o wiele bardziej obiektywny niż ten prezentowany przez tych dziennikarzy itd., więc wnioskuje, że jednak trochę różnią się wasze zdania ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:09 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
a słyszeliście że o gustach sie nie dyskutuje ? :P ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:11 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
a słyszeliście że o gustach sie nie dyskutuje ?


ale gust się zmienia ;)

skromnie napiszę: był okres, że Metallica była u mnie nr 1 a Megadeth nr 3 - ze wszystkich metalowych grup


Ostatnio edytowany przez Anka, Wto Lut 10, 2009 12:14, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no w moim przypadku co do tej płyty sie nie zmienił ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:15 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
a jak długo ją znasz?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
no bedzie z 8-9 lat

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:20 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
a słyszeliście że o gustach sie nie dyskutuje ?

A słyszałeś, że forum służy do m. in. dyskusji hehehe ;)
Zresztą wymieniamy poglądy, które nie są Bóg wie jak z gustem związane i rozmowe też trochę schodzi na bardziej ogólne tematy ;)
Ja już wiem, co myśli Ania i w porządku.

Tak na marginesie Żułek, to zacząłem uploadować ten bootleg, który chciałeś. Za kilka godzin pewnie będzie, to pośle Ci linka na pw, jak ktoś jeszcze będzie chętny - proszę pisać na pw :)
Anka napisał(a):
ale gust się zmienia

Tylko krowa nie zmienia zdania ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:22 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Tylko krowa nie zmienia zdania


aaaaaa, fajnie, dobrze wiedzieć, że znacznie częściej jestem krową :P ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Anka napisał(a):
aaaaaa, fajnie, dobrze wiedzieć, że znacznie częściej jestem krową

Ale nie przejmuj się w ogóle, ja również ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:37 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mateusz napisał(a):
A słyszałeś, że forum służy do m. in. dyskusji hehehe ;)


plotki ;)

a mówiac poważnie gust zmieniał mi sie wiele razy chociaż od jakiś 2-3 lat mi sie w miare ustabilizował, co do Y to akurat nigdy nie miałem z nią problemów, lubiłem od zawsze te płyte i lubie nadal, ale to pewnie dlatego ze obok Marduk moge słuchać Britney czy Eminema ;)

najważniejsze aby mi sie podobają a czy to black, pop czy taki lajtowy metal jak Y to mało ważne ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Żułek napisał(a):
a mówiac poważnie gust zmieniał mi sie wiele razy

To samu u mnie i pewnie u większośći. Ja kiedyś przykładowo słabo lubiłem thrash a teraz nawet ten bardzo brutalny :)
Żułek napisał(a):
chociaż od jakiś 2-3 lat mi sie w miare ustabilizował

Mam podobnie i w tej kwestii :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:54 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
A ja nigdy nie kumałem tego sloganu, że "o gustach się nie dyskutuje".
A niby dlaczego nie właściwie. Moim zdaniem jak najbardziej można dyskutować, czyli zwyczajnie wymieniać poglądy, opowiadać sobie nawzajem co się lubi, a czego nie i dlaczego.
Inną kwestią jest już np. jak jedna stona usilnie chce przekonać drugą, że powiedzmy płyta A jest lepsza niż płyta B, natomiast druga strona z kolei na odwrót. W takiej systuacji faktycznie taka dyskusja jest bezcelowa i daremna.
Dlatego jak najbardziej opowiadajmy o swoich gustach (od tego w końcu jest chyba to forum), ale nie próbujmy siebie przekonywać, że jeden gust jest lepszy od drugiego ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 12:55 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
powiedz to Psychotronowi ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 13:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
bialkomat napisał(a):
Inną kwestią jest już np. jak jedna stona usilnie chce przekonać drugą, że powiedzmy płyta A jest lepsza niż płyta B, natomiast druga strona z kolei na odwrót. W takiej systuacji faktycznie taka dyskusja jest bezcelowa i daremna.

Hehehehe, mam nadzieję, że nikt nie odebrał tak mojej dyskusji z Yer Blue, bo tam ja tylko broniłem Y ;)
bialkomat napisał(a):
A ja nigdy nie kumałem tego sloganu, że "o gustach się nie dyskutuje".
A niby dlaczego nie właściwie. Moim zdaniem jak najbardziej można dyskutować, czyli zwyczajnie wymieniać poglądy, opowiadać sobie nawzajem co się lubi, a czego nie i dlaczego.

Jak najbardziej :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group