Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 20:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

tradycyjnie ;)
Reckoning Day 17%  17%  [ 10 ]
Train of Consequences 7%  7%  [ 4 ]
Addicted to Chaos 23%  23%  [ 14 ]
A Tout le Monde 15%  15%  [ 9 ]
Elysian Fields 0%  0%  [ 0 ]
The Killing Road 5%  5%  [ 3 ]
Blood of Heroes 3%  3%  [ 2 ]
Family Tree 3%  3%  [ 2 ]
Youthanasia 12%  12%  [ 7 ]
I Thought I Knew It All 2%  2%  [ 1 ]
Black Curtains 2%  2%  [ 1 ]
Victory 10%  10%  [ 6 ]
Crown Of Worms 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 60
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 11:55 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Czw Paź 06, 2011 19:41
Posty: 194
Agnieszka napisał(a):
Braindeth napisał(a):
Cała płyta jest dobra i równa. Lubię wszystkie utwory.


To prawda. Tutaj miałam największy problem z wyborem utworu nr 1. W końcu zdecydowałam się na Addicted to Chaos :).


Dokładnie, ten sam problem i ten sam głos ;) Uwielbiam też kawałek tytułowy. Jest taki... dziwny ;) Ani to przebojowe, ani wpadające w ucho, a jak się wsłuchasz to szczęka opada, przynajmniej w moim przypadku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Śro Gru 21, 2011 17:30 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Addicted to Chaos najlepsze ;) Jedyny utwór który lekko odstaje to wg. mnie Black Curtains ale płytkę spokojnie bym ocenił na 8/10 :]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 11:03 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Cze 11, 2010 22:09
Posty: 159
Miejscowość: Wrocław
Numer 1 Reckoning Day. Dla mnie najlepszy numer na płycie. Widze, że Addicted to Chaos wygrywa. Dla mnie jest ok ale słysząc to w wykonaniu Megadeth po prostu mi nie pasuje. Za wolne, za nudne. To nie jest Megadeth jaki uwielbiam z wczesniejszych albumów.

Poza Reckoning Day lubie Victory-fajny, mocny kawałek, ma ten urok, podobnie jak Reckoning Day. Te 2 kawałki brzmią fantastycznie w porównaniu do np. banalnego Elysian Fields czy Train of consequences, którego zwyczajnie nie toleruje. Riff jest tak masakrycznie do dupy, że trudno uwierzyć.

Mocnym atutem płyty jest perkusja. Dobrze sie słucha, komponuje sie w całość niemal idealnie.
Wokal to już cos nowego np. w tytułowym wokal zupelnie mi nie pasuje ale słychać, że Dave daje z siebie wszystko i szczerze nie widze go na żywo śpiewającego takie Victory czy Youthanasie.

Ciężko sie przyczepić do produkcji. Album jest średnio dobry ale nie trafia do mnie.
Gdybym miał uprościć o byłoby tak:

Reckoning Day- 8/10
train of consequences- 3/10 ( solo ratuje )
addicted to chaos- 5/10
a tout le monde-7/10 ( przeciętna balladka miła dla ucha)
elysian field-4/10
the killing road- 5/10 riff otwierający to jakiś mocno nieudany jam
blood of heroes- fajne solo 6/10
family tree- 3/10
youthanasia- 7/10
i though knew it all-4/10
black curtains-5/10
Victory-8/10 riff przy którym aż skakać sie chce nie to co pozostałe kawałki. solo miód!

W albumie brakuje emocji, techniki, POMYSŁU (jakby na siłe pisali tyle kawałków), i melodyjności chociaz dla niektórych jest w niej dużo to dla mnie jest nieudana.
Okłada niesamowita, fakt ;) jak ktos juz zauwazyl wyjątkowa i chyba najlepsza

ps porównując do całości dyskografii to album znajdzie sie za RIP, CTE, Peace Sells, KIMB, Endgame, UA, System
ps2 nie pamiętam jak w całościowym rankingu typowałem. być moze dałem lepsze oceny niż tutaj :D czasem zmieniają mi sie sympatie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 11:27 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
creeping_death napisał(a):
Dla mnie jest ok ale słysząc to w wykonaniu Megadeth po prostu mi nie pasuje.

A w czyim innym wykonaniu Ci pasuje? ;)
Cytuj:
Riff jest tak masakrycznie do dupy, że trudno uwierzyć.

O kurde, dla mnie riff to najmocniejszy punkt tego kawałka.
Cytuj:
W albumie brakuje emocji, techniki, POMYSŁU (jakby na siłe pisali tyle kawałków), i melodyjności chociaz dla niektórych jest w niej dużo to dla mnie jest nieudana.

A widzisz, bardzo wiele osób zarzuca tej płycie, że jest właśnie aż za bardzo melodyjna.
Co to braku emocji, to kompletnie nie mogę się zgodzić.
Cytuj:
ps2 nie pamiętam jak w całościowym rankingu typowałem. być moze dałem lepsze oceny niż tutaj :D czasem zmieniają mi sie sympatie

Noo, bardzo Ci się musiały te sympatie zmienić :) Przykładowo takiemu zbesztanemu Elysian Fields dałeś 9, a Twoja średnia dla całej Y to równe 7.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 11:42 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Ja się mogę zgodzić co do Reckoning Day, też jest dla mnie najlepszym utworem na płycie. Ale co do reszty to nasze zdania się całkowicie rozmijają. Np jednym z najlepszych utworów jest dla mnie Family Tree. Ten kawałek powala mnie swoim klimatem, tekstem i przede wszystkim emocjami. Jeśli miałbym wybrać najsłabszy, to byłby to Train, ale nie znaczy, że uważam go za zły utwór. Cały album trzyma wysoki poziom.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 11:56 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Śro Gru 21, 2011 17:18
Posty: 140
Dobra, muszę zmienić oceny tego albumu, chociaż moja opinia jest 4 posty stąd to ją zmieniam :P

Reckoning Day- 5/10 dłuży się i dosyć powtarzalny, fajna spokojna część w środku, sam utwór nic specjalnego
train of consequences- 6/10 lubię refren no i solo
addicted to chaos- 8/10 wciąż mój ulubiony kawałek
a tout le monde- 8/10 highlight albumu bez wątpienia, ale nie lubię tej harmonicznej końcówki
elysian field- 3/10 nie trawię
the killing road- 6/10 koszmarne, płaskie brzmienie, ale dodałem 2 punkciki za solówkę, która jest w topce Marty'ego
blood of heroes- 5/10 nie podchodzi mi za bardzo.
family tree- 3/10 no jak słyszę początek to od razu skipuje na moim odtwarzaczu.
youthanasia- 7/10 powtarzalny ale dobry i mocny utwór
i though knew it all- 4/10 słodkie aż do porzygu
black curtains- 4/10 nic ciekawego
Victory-7+/10 świetny pomysł, kozackie solówki, ale na 8 nie zasługuje :P

Średnia arytmetyczna to 5,6/10, a więc moja nowa końcowa ocena to 6/10 :) Wystawiając wcześniejszą byłem chyba pijany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lip 22, 2012 02:41 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Cze 11, 2010 22:09
Posty: 159
Miejscowość: Wrocław
bialkomat napisał(a):
A w czyim innym wykonaniu Ci pasuje? ;)


Jonas Brothers? Him? Rzecz w tym, że dla mnie Megadeth to kwintesencja szybkiego thrashu a Y zupelnie do tego nie pasuje. ( dobra jestem twardogłowy :D )


bialkomat napisał(a):
Noo, bardzo Ci się musiały te sympatie zmienić :) Przykładowo takiemu zbesztanemu Elysian Fields dałeś 9, a Twoja średnia dla całej Y to równe 7.


Inaczej się ocenia całą dyskografie a inaczej szczegołowo album, to jeden fakt a drugi to rzeczywiscie taki, że sympatie się zmieniają.

Są klasyki i są przeciętniaki. przeciętniakiem jest Youthanasia. Klasykiem jest RIP, Master, Painkiller, Paranoid, Season in the abyss, Ace of spades i pewnie pare innych. zresztą Y nic nie wnosi do historii metalu. Może sie podobac lub nie. mi się srednio podoba i tyle ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 11:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
jak się was niektórych czyta to się nóż w kieszeni otwiera ;)
ostatnio sobie akurat słuchałem tej płyty, sprawdzić czy przypadkiem gust mi sie nie popsuł jak niektórym powyżej ;) ale na szczeście jest bez zmian :P
Y to ostatnia zajebista (całościowo) płyta Megadeth przez co troche mi smutno :roll:

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Sty 25, 2013 13:08 
Offline
Hook In Mouth
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Sty 13, 2013 20:41
Posty: 45
Miejscowość: Nowa Sól
Mój głos na Reckoning Day .Jakoś nie podoba mi się utwór tytułowy i Black Curtains ,płyta nie robi na mnie jakiegoś szału jak poprzedniczka i bardziej podoba mi się demo A Tout Le monde niż wersja originalna po prostu ma świetny klimat :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 09:24 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
Głos na Addicted to Chaos, chociaż zastanawiałem się jeszcze nad świetnym ''Family Tree''. Ogólnie cała płyta 3ma bardzo dobry poziom, słabszy moment to The Killing Road, I Blood Of Heroes(Kiedyś bardzo lubiłem :D).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 10:53 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Family Tree brzmi jak Forget To Remeber a nad nim takiego linczu nie ma. Dziwne :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 20:49 
Offline
The Disintegrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Mar 28, 2013 22:54
Posty: 242
Miejscowość: Ligota
rozwajler napisał(a):
Family Tree brzmi jak Forget To Remeber a nad nim takiego linczu nie ma. Dziwne :)

Jak dla mnie i Family Tree i Forget to Remember to dobre kawałki. Oczywiście ze wskazaniem na Family Tree, ale FtR też posłucham ;)

_________________
"Nierówno, ale za to nieczysto!"


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 14:25 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Ja lubię i jeden i drugi ale FT ma dla mnie słaby refren. FTR jest lepszy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Śro Sty 08, 2014 15:44 
Offline
Psychotron
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie Gru 09, 2012 21:34
Posty: 345
rozwajler napisał(a):
Ja lubię i jeden i drugi ale FT ma dla mnie słaby refren. FTR jest lepszy :)


Ja zdecydowanie bardziej wole FT, ale podobieństwa do FTR mu nie odmówię... a właściwie to Ftr do Ft :).

_________________
Auschwitz, the meaning of pain
The way that I want you to die
Slow death, immense decay
Showers that cleanse you of your life


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Sty 24, 2014 17:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Mała ciekawostka od Juniora na temat tempa utworów z tej płyty... i nie tylko ;)

Cytuj:
Geargods.net: Odkąd wydaliście „Youthanasia”, jest jedna rzecz, która mnie ciekawi odnośnie tego nagrania. Słyszałem swojego czasu plotki, że na prośbę producenta tempo utworów na albumie zostało zmienione kiedy weszliście do studia. To tylko legenda, czy jednak prawda?

Ellefson: Nie, nie, to prawda. Max Norman (producent) zauważył, że większość piosenek puszczanych w popularnych stacjach radiowych ma prędkość w okolicach 120 uderzeń na minutę, ponieważ współgra to z liczbą uderzeń serca. Dlatego właśnie muzyka rezonuje i dopasowuje się do wielu ludzi – z powodu ich bicia ich serc. To tak jakby twoje ciało się do tego dostosowało i się zsynchronizowało. Podobne jest to do wchodzenia do pokoju z ustawioną temperaturą – kiedy ciało się przyzwyczai do warunków przestaje mu być gorąco lub zimno, czuje się dobrze. W muzyce obowiązują podobne zasady, ponieważ muzyka to energia, a muzyka, która rezonuje z ciałem jest zazwyczaj akceptowana przez człowieka w przeciwieństwie do czegoś, co jest zbyt mocne lub zbyt łagodne. To było zamierzone. Na albumie było kilka utworów, które moglibyśmy zagrać szybciej by były bardziej thrashowe, ale pierwsze piosenki „Megadeth”, które napisaliśmy były początkowo bardzo wolne: ‚The Skull Beneath The Skin’, ‚Looking Down The Cross’ czy ‚The Conjuring’ z pewnością nie miały szybkiego tempa. Pamiętam dzień, w którym jeden z naszych fanów napisał list do Dave’a, było to po wydaniu „Kill ‚Em All” Metalliki. W wielu miejscach ten album był wolniejszy od pierwszej kasety demo, którą nagrał Dave - ”Till Leather”. Fan napisał coś w stylu: „Mam nadzieję, że nowy materiał jest szybszy niż Metallica i to był moment, w którym wszystko się zaczęło [śmiech]. Wszystkie utwory stały się szybsze o 20, 30, 40 uderzeń na minutę.Ten jeden list od fana prawdopodobnie zmienił drogę „Megadeth”. To napędzało Dave’a by być na szczycie, być najlepszym, numerem 1. To było fajne, ponieważ te potrzeby odblokowały jego agresywną osobowość w zespole. To uczyniło „Megadeth” prawdziwym, thrashowym zespołem.


Za http://heavyrock.eu/blog/megadeth-david ... e-zespolu/

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 20:41 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Nie Sty 17, 2016 23:38
Posty: 38
Głos na Addicted. Uwielbiam tą płytę, jest cudowna, i wiąże się w pewnym sensie z moją przeszłością, za co dodatkowo plusuje. Mój osobisty ranking tej płyty wygląda tak:

Reckoning Day 9
Train Of Consequences 8
Addicted To Chaos
A Tout Le Monde 10
Elysian Fields 7
Blood Of Heroes 8
Family Tree 10
Youthanasia 9
I Thought I Knew It All 9
Black Curtains 8
Victory 9

Czyli mega wysoko, sam nie wiem czy nie zagłosować na ten krążek, w temacie "Ulubiona płyta'' ^^

_________________
Blackout


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 20:11 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Sty 19, 2016 19:14
Posty: 11
Przesłuchałem sobie ostatnio tę płytę - kiedyś bardzo ją lubiłem (dzisiaj mam wrażnie album trochę "przesłodzony") na dzień dziesiejszy dla mnie wybitnie wyzróżniają się trzy utwory: Addicted to Chaos, A Tout le Monde i Family Tree.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 13:31 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Zagłosowałam na A Tout Le Monde, bo to w sumie jedyny utwór, jaki lubię na tym albumie :| Za Youthanasią nie przepadam, gdyż brakuje w tym albumie (według mnie, oczywiście) charakterystycznego w Megadeth powera. W sumie A Tout Le Monde nie jest jakoś specjalnie ostry, ale jest miły, ładny, melancholijny i w niczym mi nie zawadza :D

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 15:28 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Youthanasia trzyma jakiś poziom, w miarę solidny ale jest wg mnie płytą, z której nic głębiej nie zapada w pamięć. Gdybym układał moje top 50 numerów Megadeth to załapałyby się 2 utwory: A Tout Le Monde i tytułowy, gdzieś do czwartej lub piątej dziesiątki najwyżej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Kwi 10, 2016 07:21 
Offline
Hook In Mouth

Rejestracja: Wto Kwi 14, 2015 15:11
Posty: 27
Miejscowość: Łomża!
Ja tak szczerze się zastanawiam, czy niektórzy piszą o innej płycie niż Youth. Płyta mogłaby się udać, gdyby nie wydał jej Megadeth. Który jest zespołem THRASH metalowym, a nie heavy-pop-rockowym. Jeszcze CTE było do zniesienia, bo miało kilka ciekawych utworów (Skin O'My Teeth czy Foreclosure of a Dream), chociaż Symphony of Destruction przekracza granice banału. A Youthanasia robi to w każdym utworze. A Tout La Monde to typowo poscielówka w stylu NEM. Reckoning Day niby coś tam próbuje zabłysnąć, ale nie jest szczególnie ciekawe. Train of Consenquences mogłoby być dobre, gdyby nie wokal.

A właśnie. Wokal na tej płycie to tragedia. Jakby urwał się z Killing Is My Business.

Kolejna sprawa, perka. Menza nie wytrzymuje porównania z innymi bębniarzami Megaśmierci i ta płyta raczej nie sprawi, że go polubię choć trochę. Nawet Lars Ulrich z Paulem Bostaphem biją go na łeb na szyję.

Właściwie tylko bas jest okej. Gdyby nie on, to dałbym płycie 0,1/10, ale niech mają te 1. Płyta przesłodzona gorzej niż Black Album czy znienawidzone przez większość Loady.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group