Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Czw Maj 09, 2024 16:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

tradycyjnie ;)
Reckoning Day 17%  17%  [ 10 ]
Train of Consequences 7%  7%  [ 4 ]
Addicted to Chaos 23%  23%  [ 14 ]
A Tout le Monde 15%  15%  [ 9 ]
Elysian Fields 0%  0%  [ 0 ]
The Killing Road 5%  5%  [ 3 ]
Blood of Heroes 3%  3%  [ 2 ]
Family Tree 3%  3%  [ 2 ]
Youthanasia 12%  12%  [ 7 ]
I Thought I Knew It All 2%  2%  [ 1 ]
Black Curtains 2%  2%  [ 1 ]
Victory 10%  10%  [ 6 ]
Crown Of Worms 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 60
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 15:48 
No ale kurwa nie porównuj tego z popem :roll:


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 15:52 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
hmm czemu ? jesli brac pod uwage sam wokal to w połowie płyty jest raczej słodki i melodyjny jak w popie, zwłaszcza refreny

muzycznie bym tego jednak popem nie nazwał

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 15:58 
Dla mnie ta płyta jest genialna i tyle więc nie rozumiem niektórych wypowiedzi... :roll:


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:01 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ze płyta jest genialna to nie znaczy ze nie może byc na niej elementów popu

mi to wogule nie przyszkadza bo uważam ten album za najbardziej równy ze wszystkich i bardzo go lubie :) zresztą jak każdy ich album ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:14 
Ale ja elementów popu nie widzę na tej płycie raczej nazwałbym to inaczej :roll: a że płyta jest równa to się zgadza ja jeszcze bym dodał że najbardziej dojrzała, przepiękna, najlepsza itp, itd 8-)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:17 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Psychotron napisał(a):
Ale ja elementów popu nie widzę na tej płycie


spróbuj posłuchać ;)


Cytuj:
raczej nazwałbym to inaczej :roll:


czyli ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:19 
znam ją na pamięć 8-) jest w pewnych momentach lekka i przyjemna ale to raczej pop nie jest 8-)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:22 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
nie odpowiedziałeś na pytanie ;) ale niech ci tam bedzie ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:23 
odpowiedziałem ale po swojemu 8-)


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:27 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
Z tego co wiem to pop charakteryzuje się klasycznym układem refren, zwrotka, oraz melodyjnością muzyki ;) tak wiec Y jest trochę popowa
nie widzę w tym nic złego skoro muzyka się podoba ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Psychotron napisał(a):
odpowiedziałem ale po swojemu 8-)


raczej powtórzyłeś co napisałeś wczesniej zamiast napisać co tam słyszysz zamiast popu

Iron man napisał(a):
tak wiec Y jest trochę popowa nie widzę w tym nic złego skoro muzyka się podoba ;)


bo oto wlasnie chodzi 8-)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 16:48 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
No ale kurwa nie porównuj tego z popem


a może trochę kultury, co???

jak twierdzę że pop, to pop i basta (pozwolę sobie na postawę zbliżoną do tej, jaką kolega Żułek zaprezentował w temacie o zespole Sadus :twisted: )

Cytuj:
Dla mnie ta płyta jest genialna i tyle więc nie rozumiem niektórych wypowiedzi...


genialna to ona dla mnie nigdy nie była (w 1994 roku i jeszcze przez cały 1995 zasługiwała u mnie na miano bardzo dobrej, a od 10ciu lat jest tylko dobra z tendencją spadkową, a remaster mnie totalnie rozczarował, jak wszystkie inne jakie zrodziły się po 2004 roku)

co do niezrozumienia niektórych wypowiedzi - mogę napisać to samo, tyle że w przeciwną stronę - nie rozumiem jak taka płyta może być genialna dla fana metalu czy thrashu??? ;) i każdego fana Megadeth, który poznał i polubił dokonania zespołu przed 1994 rokiem (no jedynie dla całej reszty, czyli dla tych którzy zaczynali od niej albo od późniejszych albumów - to wtedy może wydawać się genialna ;) )

Cytuj:
Ale ja elementów popu nie widzę na tej płycie raczej nazwałbym to inaczej a że płyta jest równa to się zgadza ja jeszcze bym dodał że najbardziej dojrzała, przepiękna, najlepsza itp, itd


noooo
dojrzała? - stawiam na RIP lub CTE,
najlepsza - RIP,
przepiękna? proponuję dokonania Camel lub Marillion, albo Paradise Lost (Icon, Draconian Times choćby, czy niektóre płyty Anathemy, albo Tiamat - Wildhoney) ;)

Cytuj:
Z tego co wiem to pop charakteryzuje się klasycznym układem refren, zwrotka, oraz melodyjnością muzyki tak wiec Y jest trochę popowa


no właśnie

Cytuj:
nie widzę w tym nic złego skoro muzyka się podoba


mnie niestety coraz mniej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 17:25 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
No ja raczej też uważam że nazywanie Y popem to lekka przesada (nawet jeśli jest to jakaś tam przenośnia). Zresztą tak jak wszystkie płyty Megadeth - również CW i Risk (żeby być sprawiedliwym ;))
To że nie jest to thrash rodem z RIP, to nie znaczy że nie jest to po prostu zwyczajnie metal. Albo jak już tak naprawdę musicie, to poprzestańcie w przypadku tych płyt chociaż na rocku, ale nie pop! Prawda jest taka, że gdyby Megadeth nie miał tego wspaniałego thrashowego rodowodu, to w ogóle by nie było tej dyskusji i tego okrutnego szufladkowania i nikt nie miałby wątpliwości, że mamy doczynienia z metalem. Poza tym jeśli Y to pop, to czymże dla coniektórych musiałby być w takim razie Risk??

Iron man napisał(a):
Z tego co wiem to pop charakteryzuje się klasycznym układem refren, zwrotka, oraz melodyjnością muzyki

Najgłupsza definicja popu jaką kiedykolwiek czytałem :lol: A w każdym razie najbardziej ogólna. Żeby poprzestawać tylko na Megadeth wystarczy dodać, że nie licząc Y to i tak pewno z 80% ich kompozycji to układ zwrotka - refren :) No i naprawdę wiele zdecydowanie "niepopowych" rzeczy dałoby się podpiąć pod tą definicję :)

Anka napisał(a):
nie rozumiem jak taka płyta może być genialna dla fana metalu czy thrashu???

Jak widać jednak może ;)
Ja wcześniej niż Y poznałem i pokochałem PS, RIP, CTE, a mimo to nigdy nie przeszkadzało mi to pokochać Y (oczywiście na swój sposób, bo nie można przecież równać tej płyty z takim RIP chociażby...) Dobra muza to dobra muza i nie ważne jaki to styl.
Zresztą widzisz, sama napisałaś że lubisz takie kapele jak Camel czy Marillion, i teraz jakiś zatwardziały fan Megadeth napisałby Tobie: jak w ogóle możesz lubić taki RIP skoro lubisz coś takiego jak Camel... ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 18:52 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Gru 26, 2008 22:58
Posty: 155
bialkomat napisał(a):
Najgłupsza definicja popu jaką kiedykolwiek czytałem :lol:

hehe nie chciałem definiować popu, tylko podpowiedzieć koledze Psychotron że jednak pewnych jego elementów można się tam doszukać
skoro sam ich nie odnajduje i nie dopuszcza do siebie takiej mozliwości ;)
a że zrobiłem to w najprostszy sposób, może śmieszyć ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 19:55 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Poza tym jeśli Y to pop, to czymże dla coniektórych musiałby być w takim razie Risk??


ależ upraszczacie, albo czytacie wybiórczo!

widzę,że muszę raz jeszcze przytoczyć tu treść swojego wcześnioejszego (irytującego co niektórych) posta:

"zarówno Youthanasia jak i Cryptic to taka mieszanka metalu i wręcz popu (czyli nadmiernej chwilowo przebojowości, och ta cholerna, wszechobecna melodyka)"

wsio jasne? ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 19:59 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Anka napisał(a):
wsio jasne? ;)


jasne jasne Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 20:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ja wtrące swoje 3 grosze jeszcze. Iron Maiden gra bardzo melodyjnie a przecież jest to muzyka heavy metalowa...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 21:44 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
słuchajcie, chyba trochę przesadzacie, cokolwiek 'deth grali w swojej karierze nigdy nie nazwałbym tego popem, even Risk, można te lżejsze płyty nazwać rockiem ale nigdy nie popem, najcięższe zespoły black, deth metalowe mają jakąś tam melodię, definicja muzyki pop nic tu nie da, brzmienie złagodniało, straciło na ostrości ale nigdy nie brzmiało jak pop,wszelakie dyskusje na ten temat uważam za bezsensowne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 21:51 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
chyba za bardzo bierzecie sobie do serca słowo "pop" ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Youthanasia
PostWysłany: Nie Lut 08, 2009 21:57 
Tornado of Souls - zajebisty wałek pop :!:

Hangar 18 - niezły hit dance :!:

:lol:



Anka napisał(a):
a może trochę kultury, co???
jestem kulturalny 8-)

Anka napisał(a):
jak twierdzę że pop, to pop i basta (pozwolę sobie na postawę zbliżoną do tej, jaką kolega Żułek zaprezentował w temacie o zespole Sadus :twisted: )
lubisz pop :?: to zachowaj to dla siebie :roll:



Cytuj:
genialna to ona dla mnie nigdy nie była (w 1994 roku i jeszcze przez cały 1995 zasługiwała u mnie na miano bardzo dobrej, a od 10ciu lat jest tylko dobra z tendencją spadkową, a remaster mnie totalnie rozczarował, jak wszystkie inne jakie zrodziły się po 2004 roku)
Nie interesuje mnie twoje zdanie na temat tego albumu :!:

Cytuj:
co do niezrozumienia niektórych wypowiedzi - mogę napisać to samo, tyle że w przeciwną stronę - nie rozumiem jak taka płyta może być genialna dla fana metalu czy thrashu??? ;) i każdego fana Megadeth, który poznał i polubił dokonania zespołu przed 1994 rokiem (no jedynie dla całej reszty, czyli dla tych którzy zaczynali od niej albo od późniejszych albumów - to wtedy może wydawać się genialna ;) )
ano może być genialna i jest :!:



Cytuj:
noooo
dojrzała? - stawiam na RIP lub CTE,
najlepsza - RIP,
przepiękna? proponuję dokonania Camel lub Marillion, albo Paradise Lost (Icon, Draconian Times choćby, czy niektóre płyty Anathemy, albo Tiamat - Wildhoney) ;)
srata tata se pogadaj :!:


Cytuj:
no właśnie
a zupa była zasłona...



Cytuj:
mnie niestety coraz mniej
no to masz pecha :twisted:


Ostatnio edytowany przez Psychotron Nie Lut 08, 2009 22:07, edytowano w sumie 3 razy

Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group