Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 07:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 13:28 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
https://www.youtube.com/watch?v=LkJ5jJuraLQ

Pierwszy singiel z albumu. Teledysk jak na Megadeth znakomity natomiast muzycznie dla mnie tak 6/10. Średnio siadło po pierwszym przesłuchaniu.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 15:50 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Image

Image

_________________
hyhy : P


Ostatnio edytowany przez yaku, Pią Cze 24, 2022 05:26, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 21:46 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Zwrotki przypominają mi melodycznie Good Mourning/Black Friday.
No i przejście pod koniec całkiem ładne ;)

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 22:24 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Ktoś tu żyyyyjeeee! :D

Przesłuchałem parę razy, ale nadal mocno średnio.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 23:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Mi też tak średnio ten kawałek przypasował. Niby riffy i solówki spoko, ale jakoś tak wydają się posklejane od czapy. Tak mi się to na razie kojarzy z Th1rt3en, a to nie za dobrze.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 24, 2022 02:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Stormy napisał(a):
Zwrotki przypominają mi melodycznie Good Mourning/Black Friday.


Prawda.

Stormy napisał(a):
No i przejście pod koniec całkiem ładne


Też prawda, ta ostatnia minuta brzmi bardzo technicznie i ciekawie.

Dodatkowo, ja osobiście słyszę, że Mustaine lubi przypieprzyć raz na kilka lat singlem zapowiadającym nowy album, w którym są prawie że cytaty z wczesnej Mety (Head Crusher - Seek And Destroy, We’ll Be Back - Disposable Heroes). Generalnie dużo tu solówek, nie wiem czy nie aż za... Refren spoko, ale jakoś całościowo póki co z dystansem, bo żadnej rewelki tu nie ma. To solidne granie, ale ani zbytnio oryginalne, ani jakoś mega chwytliwe. To chyba raczej wskazanie kierunku, pokazanie, że będzie metalowo i ciężko, co akurat jest bardzo spoko :)

Okładka mi się podoba, przywołuje skojarzenia z Bloodborne ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Cze 24, 2022 05:30 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Edytowałem post i wrzuciłem większy rozmiar okładki. Podoba mi się, chociaż jest mocno 'komputerowa'.

Singiel wciąż mi nie siadł, po prostu jest poprawny. Zobaczymy, zapowiedziane są 3 single, ten jest dopiero pierwszym.

Co mnie zaskakuje: aż przy 8 utworach współautorem jest Kiko, także jestem bardzo ciekawy co z tego wyniknie. Nie przypominam sobie żeby Dave kiedyś komuś dał aż taki wpływ na płytę.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Cze 26, 2022 21:46 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Sczepan ja wiem że to forum w sumie jest martwe ale może dałoby rade zrobić coś aby można było obejrzeć normalnie klip z yt zamiast bawić się w linki ? ;)

co do numeru to lipa, jest za długi, powinien sie skonczyc na 3,5 minuty, solówki znowu za dużo i bez sensu, spodziewałem się lepszych bebnów po Dirku, wokal brzmi dobrze, a sam kawałek coś w klimatach System/UA czyli nic ciekawego ;) zobaczymy co będzie dalej ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Cze 29, 2022 13:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Żułek napisał(a):
Sczepan ja wiem że to forum w sumie jest martwe ale może dałoby rade zrobić coś aby można było obejrzeć normalnie klip z yt zamiast bawić się w linki ? ;)


No chyba sobie jaja robisz :D

Żułek napisał(a):
co do numeru to lipa, jest za długi, powinien sie skonczyc na 3,5 minuty, solówki znowu za dużo i bez sensu, spodziewałem się lepszych bebnów po Dirku, wokal brzmi dobrze, a sam kawałek coś w klimatach System/UA czyli nic ciekawego ;) zobaczymy co będzie dalej ;)

Mi jakoś powoli się nawet osłuchuje, podobnie w sumie miałem z Fatal Illusion, ale szału nie ma i faktycznie po 3.5 minutach mógłby się skończyć


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Lip 20, 2022 21:08 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Cześć! :)

Okładka - beznadziejna! Co to, jakaś gra komputerowa, czy co?
Zresztą już do tego przywykłem - w dzisiejszych czasach chyba nikt/nic nie jest już mnie wstanie zaskoczyć czymś intrygującym i przykuwającym uwagę w tej materii. Wszędzie tylko photoshopy... Ogólnie straszna tandeta.

Płyta wyszła im całkiem długa, same utwory jak na standardy Megadeth również długie (aż 5 kawałków powyżej 5 minut). Fajnie, oby tylko szło to w parze z jakością i żeby ten czas był zagospodarowany godnie :)
Na plus dla mnie również to, że covery dali wreszcie wyłącznie jako bonusy.

Jeśli chodzi o utwór, to zgadzam się z większością, że bardzo średni, bezpłciowy i nijaki. Refren chyba najgorszy - i te wieśniacko śpiewane "weee'll beee back"... :?
Składniki niby się zgadzają ale i tak wychodzi zakalec.
I ciągłe to uczucie, że gdzieś to już wszystko się słyszało...

Szczepan napisał(a):
po 3.5 minutach mógłby się skończyć

A dla mnie właśnie po 3.5 minutach mogli by zacząć! haha :lol:
Pomimo faktycznych skojarzeń z Disposable Heroes...

I błagam - nie nazywajcie tego "singlem". To że zespół wrzuci na Youtuba jakiś kawełek nie ma nic wspólnego z tym, czym był singiel :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 22, 2022 11:01 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Bialko wrócił jupi ;)

co prawda klip dopiero o 16:00 ale kawałek juz jest drugi ;)
https://www.youtube.com/watch?v=0WxDm1NuOls

niestety lipa do kwadratu a Ice-T wcale nie pomaga :roll:
podoba mi sie 21 sekund z 6,5 minuty Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Lip 22, 2022 15:10 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
https://www.youtube.com/watch?v=wAqc_zfmML0 - tu oficjalnie + klip.

Póki co podoba mi się riff z refrenu i outro.

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Sob Lip 23, 2022 18:20 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 18, 2012 12:29
Posty: 182
Drugi utworek wyraźnie lepsiejszy dla mnie... tak w obecnej chwili oceniając.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Lip 24, 2022 08:41 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Kurde, nie słuchałem tego kawałka więcej jak trzy razy, ale muszę powiedzieć, że strasznie mi się wwiercił w głowę riff ze zwrotek, dziś od rana go słyszę w głowie :D

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Lip 26, 2022 13:34 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Pią Gru 18, 2015 14:37
Posty: 120
Z opóźnieniem: piosenka mi się podoba, wpada w ucho.

_________________
*__*


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 12, 2022 01:03 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
https://www.youtube.com/watch?v=nfoJENRrWjM

ta płyta to będzie Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 12, 2022 18:46 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Żułek napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=nfoJENRrWjM

ta płyta to będzie Image

Gdzieś to już wszystko słyszałem, niestety raczej gdzieś koło 13 albo super collider niż którejkolwiek innej plyty


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Sie 14, 2022 01:42 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 08, 2014 22:51
Posty: 136
we'll be back jest ok, night stalkers też w sumie, ale ja nie wierze co się dzieje na soldier on... jak jeszcze refren całkiem chwytliwy tak zwrotki to jest chyba najgorzej brzmiące megadeth od kiedykolwiek tak naprawdę, nie wierzę w to co słyszę, melodia wokalu wysrana chyba na kiblu w 2 minuty, brak słów. I wogóle co jest z mixem, czemu w tym kawałku wokal jest tak cholernie głośny a instrumental totalnie bez mocy! jest mi autentycznie przykro jak tego słucham, totalnie nie czekam już na nowy album, sprawdzę bo to megadeth mimo wszystko, ale to tyle


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Sie 19, 2022 16:14 
Offline
Droogie

Rejestracja: Wto Sty 19, 2016 19:14
Posty: 11
a-rolling napisał(a):
we'll be back jest ok, night stalkers też w sumie, ale ja nie wierze co się dzieje na soldier on... jak jeszcze refren całkiem chwytliwy tak zwrotki to jest chyba najgorzej brzmiące megadeth od kiedykolwiek tak naprawdę, nie wierzę w to co słyszę, melodia wokalu wysrana chyba na kiblu w 2 minuty, brak słów. I wogóle co jest z mixem, czemu w tym kawałku wokal jest tak cholernie głośny a instrumental totalnie bez mocy! jest mi autentycznie przykro jak tego słucham, totalnie nie czekam już na nowy album, sprawdzę bo to megadeth mimo wszystko, ale to tyle


Mam dokładnie takie same odczucia, te pierwsze 2 utwory są spoko ale ten trzeci to jakaś popierdółka :( ..... I to wyciszenie muzyki w zwrotkach jak zaczyna Dave śpiewać mocno irytuje :evil:


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Sie 25, 2022 15:16 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Mar 02, 2010 17:19
Posty: 149
Miejscowość: Ełk
We'll be back - Melodia wokalu - Zwrotka z Good mourning/Black Friday
Soldier On - Riff ze zwrotki pomiędzy Sleepwalker, a Lying in the State
Nightstalkers - Ciekawy pomysł, ale zdecydowanie za długi, numer powinien się skończyć po akustycznym interlude moim zdaniem.

Słucha się tego dobrze, zwłaszcza wokal Rudego troszkę się poprawił, ale nie sili się on już od dawna na oryginalność. Mam wrażenie, że od trzech albumów kopiuje sam siebie, bo stwierdził, że może łatwiej budować numery na sprawdzonych schematach? (Dystopia - Hangar 18, Threat is real - Ashes in your mouth, Lying in the state - Blackmail the Universe itd) Nie wierzę, że sam nie zauważa tych podobieństw.

Odsuwając jednak to wszystko, słucha mi sie tego lepiej, niż singli z poprzedniej płyty. Jeżeli człowiek zapomni, że zna numery z których kradziono patenty, albo ich długo nie słuchał, to te single całkiem fajnie wchodzą.

Wkurza mnie natomiast produkcja. Przy obecnych możliwościach mogą wykreować brzmienie płyty wyrywające kręgosłup z dupy, a tymczasem wszystko brzmi bardzo "thin", początek Soldier On to w ogóle jakiś żart.
Moim zdaniem Megadeth ostatnio dobrze brzmiał na Endgame (wyłączając perkusję). Od tamtej pory wszystkie płyty są albo przekompresowane, albo basu prawie nie ma, albo gitary są jakoś dziwnie poequalizowane, albo Mustaine wymyśli jakieś debilne linie wokalu. :D

Podsumowując, kupię z sentymentu. KIMB tez brzmi jak gówno, a lubię do niej wracać. :D

_________________
Fight For Freedom!
gg:15637458


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group