Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Sob Kwi 27, 2024 15:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

wiadomo :)
Insomnia 9%  9%  [ 4 ]
Prince of Darkness 34%  34%  [ 16 ]
Enter the Arena/Crush 'Em 9%  9%  [ 4 ]
Breadline 2%  2%  [ 1 ]
The Doctor Is Calling 4%  4%  [ 2 ]
I'll Be There 17%  17%  [ 8 ]
Wanderlust 6%  6%  [ 3 ]
Ecstasy 0%  0%  [ 0 ]
Seven 2%  2%  [ 1 ]
Time: the Beginning 4%  4%  [ 2 ]
Time: the End 4%  4%  [ 2 ]
Duke Nukem Theme 9%  9%  [ 4 ]
Razem głosów : 47
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 21:22 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Żułek napisał(a):
w sierpieniu 1999 na Duke Nukem: Music to Score by


No a Risk też sierpień. Tak więc może faktycznie powstawały mniej więcej w tym samym czasie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 14:58 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Pora na mnie ;)

Troche historii:
Jak każda kolejna płyta Megadeth, również Risk była zapowiadana przez Mustaina za wielkie dzieło; przed sama premiera płyty powiedział nawet, że to najlepszy materiał jaki stworzył i że jego słowa potwierdzają wszyscy co juz ją słyszeli płyte. Cały Mustaine.
Była to pierwsza płyta Megadeth, która miała sie ukazac w srodku mojej fascynacji zespołem, wiec mocno jej wyczekiwałem. Pierwszy kawałek "Crush 'Em" wyszedł jeszcze w wakacje, troche nie podobny do Megadeth, ale byl wystarczająco dobry bym do premiery słuchał go dziesiatki razy.
Wreszcie premiera i zakup na kasecie - do dziś w takiej formie mam to dzieło, niestety nie mam juz na czym jej słuchać ;) :P
Rzut okiem na okładke - skąpa jakaś, a gdzie logo zespołu? :evil: Dobra, czas na głowne danie...

Muzyka:
Nie zawiodła mnie ani troche! Z poczatku nie było słychac by zespół jakoś specjalnie złagodnial, wciąż sporo agresji, riffów, solówek...tylko zupełnie inne brzmienie - i jako, że nie byłem jeszcze zbyt mocno zakorzeniony w thrashowych klimatach lat 80-tych, to nowe brzmienie dośc łatwo i bezboleśnie zaakceptowałem. Na plus wypadało użycie skrzypiec, które osobiście uwielbiam, oraz troche klimatów hard rocka lat 70-tych - w ogóle muzyka wydawała sie być momentami ambitniejsza, troche wymykająca sie sztywnym ramom thrashu, chociaz dla tego zespołu było to spore ryzyko, co mogło budzic kontrowersje wśród ortodoksyjnych fanów. Moim zdaniem było to bardzo ciekawe ryzyko.
Refleksja o zlgodzeniu charakteru muzyki przyszła troche później, chociaż i to dość łatwo zaakceptowałem. Ale bede bronił tej płyty przed zarzutami totalnej komercji o jaką jest posądzana, moim zdaniem tylko 1/3 płyty jest lekka, piosenkowa i nadaje sie do radia. Przeważa wciąż ostre granie, bądz utwory bardziej złozone, zdecydowanie mniej komercyjne o dośc mrocznym klimacie.

Insomnia - na pierwszy ogień mamy sprore zaskoczenie. To w sumie najabardziej ryzykowne nagranie w całym zestawie, brzmieniowo może powodowac szok. Niesamowicie orientalny wstep wprawia w osłupienie, użycie skrzypiec w dalszej części oraz bardzo mechaniczne pogrywanie perkusji i inne dziwne brzmienia też w niczym nie przypominają Megadeth. Na szczęcie jest to wszystko podane w metalowym sosie - wystarczyło kilka przesłuchań by utwór stał sie jednym z moich faworytów, uważam, że połączenie skrzypiec z muzyka metalową jest strzałem w dziesiątke. Oczywiście thrash to już nie jest, tylko metal nowych czasów, wazne jednak, że jest w pełni przekonywujacy. Mustaine wciąż kipi jadem, riff przygniata wszystko, Friedman wyciał super solo - jedno z ostatnich w swej karierze - nic tylko sie cieszyć. Brzmieniowa rewolucja z agresywną konsekwencją, ryzyko opłaciło sie. 9

Prince of Darkness - Przez te 6 i pół minuty Megadeth wg mnie wspina sie na szczyt swoich artystycznych możliwosci. W tamtym czasie było to moje ulubione nagranie Megadeth i nie widziałem mu równych w całym metalu. Słuchałem tego ze sto tysiecy razy. Dziś troche ochłonąłem ale jest to zdecydowanie moje top 5 zespołu i jestem opinii, że od czasów "Rust In peace" i "Arise" Sepultury w metalu nie przedyżało nic równie spektakularnego. Nagranie jest tak fenomenalne, że cieżko o nim cokolwiek pisac nie popadając w banał.
Intro jest wspaniałym wprowadzeniem do prawdziwej muzycznej uczyty, mowy nie ma, że jest przydługie; piekne mroczne klimaty i Mustaine rozprawiajcy sie ze swoim tekstem to już samo w sobie arcydzieło.
Gdy pojawia sie mocno przycinany, supermocarny riff jestem już zupełnie w amoku. Niby taki Risk a ma momentami wiecej ognia niz cała Youthanasia razem wzięta. Riffowanie na chwile ustepuje bardziej melodyjnym fragmentom - i tutaj trzeba przyznać, że Rudy jest w absolunie szczytowej formie woklanej; swoją drogą świetna zwrotka i cholernie chwtliwy refren miażdzą, mało co z tym sie może równać. W srodku pojawia sie jeszcze jeden riff i troche jakby growlujący (!) Dave - zupełnie nie poznaje tego gościa; po czym następuje powtórka schematów, które nieoczekiwanie ustepują zupełnie zaskakujacej partii skrzypiec co moim zdaniem tylko potęguje niezwykle mroczny klimat tego obłednego nagrania. I to właśnie końcówka najbardziej mnie tutaj powala, bo lżejsza częśc jest tylko pretekstem do jeszcze wiekszych muzycznych wyładowań! Tym razem riff jest takiej kategorii, że wymiata dosłownie wszystko, Mustaine juz tylko ryczy a w tle pojawiają sie długo oczekiwane solówki, ostatnie pół minuty to juz zupełna miazga.
Utwór jest tak przesiakniety pomysłami, zaskakujacymi zwrotami akcji, a przy tym jest tak niemiłosiernie czadowy i na swój sposób chwytliwy, że przysłania zupełnie wszystko na tej płycie. Dla mnie jest na tyle wartościowy, że już tylko dzięki niemu nie nalezy ignorowac tej płyty a każdy zarzut komercji i lekkości stawiany płycie Risk staje sie nie do końca trafny. Zresztą jakby nie patrzeć jak dotąd mamy ponad 10 minut ostrego, metalowego grania...10

Enter the Arena/Crush 'Em -...i w dalszym ciągu jest gorąco. Z tym, że tutaj intro jest zupełnie nie potrzebne. Sam kawałek również trudno posądzić o złagodzenie, tym razem jest to całkiem rasowy hard rock. Ale jakość zupełnie nie ta, jedynym ekscytujacym fragmentem sa dla mnie zwrtotki, w których cieszy uszy bardzo efektowna prawie hendrixowska zagrywka - brzmi to jak powrót do lat 70-tych na tle nowoczesnych podkładów. Middle Eight jest też całkiem znośny, niewątpliwie chwtliwy, natomiast zupełnie nie mam serca do refrenu, który jest niestety tandetny i sztampowy. Fragment z przetworzonym wokalem tez wydaje sie być średnim pomysłem. Tak jak przy Insomnii bardzo unowocześnione brzmienie, tyle, że troche zabrakło dobrych pomysłow i jest jednak o klase lżej. Ogólnie średnio. 6

Breadline - niestety pierwsza poważna wpadka. Pierwszy przykład totalnego złagodzenia i schlebianiu masom. Tym razem niby ryzyko mniejsze bo brzmienie nie jest udziwnione, ale muzycznie zalatuje tu maksymalna tandetą. I nie chodzi tylko o to, że jest lekko (tak naprawde na 3 poprzednich płytach były spore przymiarki do takich lekkich piosenek, wiec nie jest to az takim zaskoczeniem) ale po prostu bez wyrazu, charakteru, klimatu - zwykła piosenka z bezbarwna zwrotką, miałkim refrenem i pseudosolówka. W głowie pozostaje sama melodia - to zdecydowanie za mało, jednak na Youthanasii melodie zawsze równoważył jakiś fajny riff, ogólny cieżar i solowka a tu NIC. Najsłabszy fragment Risk i właściwe jedyny, bez którego płyta mogłaby sie obejść bez żalu. Na szczęscie reszta wcale nie jest tak bezpłciowa...4

The Doctor Is Calling - I mamy powrót do zdecydowanie rockowej muzyki, z jednej strony naprawde mocne riffy nadające cieżar, z drugiej pozostaje melodia, czyli jest tak pół na pół, troche tradycji, troche ryzyka. Nie przeszkadza mi tu lekki refren, myśle, że wspaniale równowazy mocniejsze zwrotki. Ten numer ma w ogóle niesamowity, mroczny klimat, dośc nietypowy dla Megadeth. Jeden z moich faworyów na plycie i kolejny utwór, któremu ciężko zarzucić komercje, dla mnie jest ambitneijszy od wiekszości nagrań z Youthanasii i Criptic Writings. Dojrzałe, super granie, Mustaine był w świetnej formie na Risk. 9

I'll Be There - Schemat podobny do Breadline - gładko i bezpiecznie, z tym, że treść nie jest tak pozbawiona wyrazu jak poprzednio. Całkiem dobry numer o pieknej melodii, tylko że juz bardziej pop niż rock. Ciezko w takich kategoriach oceniać Megadeth bo jest to troche zgrzyt, takie lekkie granie po prostu nie pasuje do tego zespołu. Niby na tej płycie zaskoczeniem to nie jest, ale jest mocno poniżej średniej cieżkości wagowej "Risk", wiec za sama melodyczną atrakcyjność rozgrzeszenia nie bedzie :evil: 6

Wanderlust - Przy tym nagraniu zupełnie znika piosenkowy schemat i melodyczny banał, chociaż w niczym nie przypomina klasycznego Megadeth. Dosć zaskakujace, z pozoru niby przyczajone, posępne, ale pysznie wybucha bardziej żywym refrenem; w końcówce wspaniale wzrasta napięcie, całość ma zamysł czegoś bardziej ambitnego, z naciskiem na klimat - nawiazanie do The Doctor Is Calling, tyle, że bez ostrzejszych elementów. Bardzo oryginalna muzyka, która też troche kłóci sie ze stylem Megadeth, stąd wywołuje niezbyt pozytywne emocje. Ja jednak doceniam jego oryginalność, i jak dla mnie ten utwór cudowie wpasowuje sie w klimat płyt. Mimo tego, że brak mu typowego dla zespołu pazura to nie wydaje mi sie komercyjnym, błachym tworem jak Breadline czy I'll be There, czyli tym razem jest na plus. 7

Ecstasy - I znów lekko, sentymentalnie, z troche bardziej motorycznym refren, prawie balladowy klimat...ale ten numer zaliczam do najpiekniejszych rzeczy w karierze Megadeth, jeśli utwór tytułowy na Countdown To Extinction nikomu nie zgrzytał to tym bardziej tutaj mozna darować. Melodia jest nieziemska, chwyta za serce, gdyby dodac jeszcze piekne solo, którego tu bardzo brakuje, to byłby to z pewnoścą klasyk zespołu w tej delikatniejszej formie typu CTE czy A Tout Le Mounde...8

Seven - Dla równowagi, całkiem zgrabny rock%roll, bardzo w duchu Aerosmith - brzmienie, riffy, solówka, troche przymróżenia oka - moje skojarzenia zawsze ida w strone tych hard rockowych weteranów. Pytanie tylko czy to jest zaleta? Dla Megadeth - nie koniecznie, dla tej płyty - jak najbardziej tak, po kilku spokojniejszych nagraniach pasuje idelanie. 7

Time: the Beginning - czysto muzycznie niczego nie ma do zarzucenia, Mustaine pisze zazwyczaj poruszające ballady, i ta również mu sie udała. Tym razem poszedł na całosć z wygładzeniem i być może byłby to zgrzyt na płycie Megadeth, ale na szczęscie bez żadnych przerw pojawia sie kontynuacja w postaci...

Time: the End - czyli maksymalny kontrast i zaprzeczenie ostatnich 3 minut. Ja zawsze odbieram obie części Time jako jedną, nierozerwlana całość. Druga częśc przywołuje nam ducha starego Megadeth: najpierw ostry riff, ciutke przyśpieszamy i jedziemy starym dobrym metalem. Musatine przypomina nam, że jest jednak krzykaczem, za to Friedman wyciał nam kilka wprost obłednych tematów na sam koniec - płyty i swojej bytnosci w Megadeth. Jest to moje drugie ulubione nagranie z "Risk" - wszyscy znów wspieli sie na wyżyny swych możliwości i chociaz szczęście nie trwa długo to z całą pewnoscią jest jednym z lepszych zwieńczeń płyt zespołu w karierze, a całośc razem pierwsza balladową częścia urasta do rangi dzieł wybitnych. 10


Risk to bardzo różnorodna płyta, moge zrozumieć, że nie wszyskim fanom metalu może sie podobać, ale nie zgadzam sie, że jest lekka, płytka i bez charakteru. Owszem sa kawałki do radia (naliczyłem ich 3), ale dla przeciwwagi jest i troche metalu (równiez 3 sztuki), reszta to albo hard rock (2 sztuki), albo coś z pogranicza hard i heavy w nieco dojrzalszej oprawie (także 2 sztuki). Płyta bardzo bogata w nastroje, aranżacje, klimaty, atrakcyjna melodycznie - momentami ryzykowna, czasem tradycyjna, ogólnie wystarczajco rockowa i ambitna by schlebić również bardziej wybrednym gustom. Jesli oczekujemy od Megadeth wyłącznie thrashu to plyta może dla nas prawie nie istnieć (i klika poprzednich także), ale jesli lubimy mieszanke współczenego metalu i hard rocka i jeśli zaakceptujemy ryzykowne brzmienie to Risk może sie wydać bardzo solidna, ambitna płytą.
I jeszcze jeden, niezaprzeczalny plus - wokal Mustaine'a. Chyba najlepszy w karierze.
Komu nie udało sie piolubic tej płyty niech żałuje...

Ocena: 8/10


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:03 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
To chyba najbardziej pochlebna recenzja Riska jaka kiedykolwiek powstała :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:08 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
I bardzo dobrze, nalezy jej sie...

Bardzo pochlebna była równiez mini receznja tej płyty, która napisał kiedys Jacek Leśniewski w tylko Rocku - napisał kilka słów obok relacji z konceru Megadeth i Iron Maiden z września 99 roku - podsumował plyte tak - klasyczny metal jak sie patrzy! 8-) ;) Troche przesadził, nieważne...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:42 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Yer Blue napisał(a):
Insomnia - Friedman wyciał super solo - jedno z ostatnich w swej karierze - nic tylko sie cieszyć.


jedno z ostatnich napewno ale nie w tym kawałku bo solo wyciął Mustaine :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:50 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Żułek napisał(a):
Yer Blue napisał(a):
Insomnia - Friedman wyciał super solo - jedno z ostatnich w swej karierze - nic tylko sie cieszyć.


jedno z ostatnich napewno ale nie w tym kawałku bo solo wyciął Mustaine :P


Niestety nigdy nie sprawdzam takich szczegołów w książeczkach. Wazne, że solówka jest naprawde swietna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 15:54 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
wystarczy sie wsłuchac ;)

a solo jak solo, Holy Wars to to nie jest :P ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 17:13 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Yer Blue napisał(a):
Pora na mnie ;)
Insomnia - na pierwszy ogień mamy sprore zaskoczenie. To w sumie najabardziej ryzykowne nagranie w całym zestawie, brzmieniowo może powodowac szok. Niesamowicie orientalny wstep wprawia w osłupienie, użycie skrzypiec w dalszej części oraz bardzo mechaniczne pogrywanie perkusji i inne dziwne brzmienia też w niczym nie przypominają Megadeth.

Zabawne że zwracasz uwagę na mechaniczne brzmienie perkusji;). Insomnia została podobno nagrana z automatem ;), a jedynie na 'metalowym' mixie który jest bonusem na remasterze perkusję obsłużył D.Huff.
Yer Blue napisał(a):
I jeszcze jeden, niezaprzeczalny plus - wokal Mustaine'a. Chyba najlepszy w karierze.

cóż lekcje śpiewu się opłaciły;)

A w ogóle to tym razem się zgadzam w większości z Twoją recenzją. Z tą tylko różnicą, ze nie próbowałbym moim zdaniem na siłe klasyfikować tej płyty jako płyty metalowej i doszukiwac się ciężaru znanego z wcześniejszych płyt. No i jednak Ecstasy z solówką czy bez to jednak nie jest A Tout Le Monde - ATLM to świętość ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 20:20 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Yer Blue napisał(a):
Pora na mnie ;)
Ocena: 8/10


po raz pierwszy nie przeczytałem Twojej recenzji od dechy do dechy, po prostu nie mogłem, pomimo że nadal piszesz niesamowicie obrazowo i emocjonalnie to jest tyle rzeczy z którymi nie mogłem się zgodzić a nawet twierdzę że to jakieś bzdury ;)
poznając zdanie innych porównuję do szczerych i otwartych rozmów kochanków starających powiedzieć sobie co lubią itd aby ich sex był jak najlepszy ale czytając Twoją recenzję to mam wrażenie jakby kochankowie wyznali sobie że on to impotent a ona transwestytka :D

mam nadzieję że mnie zrozumieliście ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 14:07 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
szczepan napisał(a):
Z tą tylko różnicą, ze nie próbowałbym moim zdaniem na siłe klasyfikować tej płyty jako płyty metalowej i doszukiwac się ciężaru znanego z wcześniejszych płyt. No i jednak Ecstasy z solówką czy bez to jednak nie jest A Tout Le Monde - ATLM to świętość ;)


Też wole Le Mounda, ale było blisko :)
A z tym Estasy to zabawna historia, bo Mro-ziak w swojej recenzji napisał, że solówka tam jednak jest :o Może na remasterze cos dograno? Nigdy nie słyszałem.
W pierwotnej wersji to tam jest taki spokojny fragment, w którym Mustaine tylko coś pomrukuje - a pasowałoby solo jak nic.

Nie nazywam tej płyty w pełni metalowej - metal to jeden z jej wielu składników.
3 utwory są bez wątpienia takie: Insomia, Prince i The End. Reszta na pewno metalem nie jest.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Pią Sty 30, 2009 16:00 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
Yer Blue napisał(a):
A z tym Estasy to zabawna historia, bo Mro-ziak w swojej recenzji napisał, że solówka tam jednak jest :o Może na remasterze cos dograno? Nigdy nie słyszałem.

wiem, wiem, znów pomyłka, chodziło mi o utwór Seven i o solóweczki w tym utworku a nie o Ecstasy :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 17:45 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
Wielka szkoda ze nie wydali tego na rude awakening moim zdaniem najlepsza kompozycia na Risk przynajmniej w wersi live


http://www.youtube.com/watch?v=PEM8-cwB-N8

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 18:29 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
Cytuj:
Komu nie udało sie piolubic tej płyty niech żałuje...


ja żałuję... zakupu CD :twisted: (kaseta powinna wystarczyć, ale mając takową jednak coś mnie skusiło i parę lat temu kolejne 24 zł poszły w... błoto)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 19:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Argo napisał(a):
Wielka szkoda ze nie wydali tego na rude awakening moim zdaniem najlepsza kompozycia na Risk przynajmniej w wersi live


http://www.youtube.com/watch?v=PEM8-cwB-N8

Podobno wydali, ale jedynie na jakichś rzadkich, unikatowych wydawnictwach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 19:31 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 16:51
Posty: 1397
Miejscowość: Gdynia
mateusz napisał(a):
Argo napisał(a):
Wielka szkoda ze nie wydali tego na rude awakening moim zdaniem najlepsza kompozycia na Risk przynajmniej w wersi live


http://www.youtube.com/watch?v=PEM8-cwB-N8

Podobno wydali, ale jedynie na jakichś rzadkich, unikatowych wydawnictwach.



Na tych wydawnictwach wydali cos co sie zowie Peace Sells... Medley
tzn na jakims limitowanym wydaniu i jako bonus wydania dla Japończyków jesli sie nie myle

_________________
"Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 19:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Argo napisał(a):
Na tych wydawnictwach wydali cos co sie zowie Peace Sells... Medley
tzn na jakims limitowanym wydaniu i jako bonus wydania dla Japończyków jesli sie nie myle

Z tego, co wiem, to Prince Of Darkness również został dodany na jakieś wydawnictwo.
Cytuj:
Niektóre bardzo rzadkie edycje tego albumu zawierały dwa utwory dodatkowe - "Prince of Darkness" i "Peace Sells Medley" (złożony z kawałka "Peace Sells" oraz fragmentów "Anarchy in the UK" i "Paranoid").

Osobiście do tej pory nie znalazłem inforamcji dotyczących edycji z POD, ale może faktycznie takowa istnieje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 21:21 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Anka napisał(a):
Cytuj:
Komu nie udało sie piolubic tej płyty niech żałuje...


ja żałuję... zakupu CD :twisted: (kaseta powinna wystarczyć, ale mając takową jednak coś mnie skusiło i parę lat temu kolejne 24 zł poszły w... błoto)


Ja na szczęście nie wydałem na Risk złamanego grosza bo miałem - szczęście w nieszczęściu - dostać to na urodziny :D więc to jedyne CD Megadeth, za które nie musiałem sam zapłacić ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 21:34 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
ja tam nie żałuje zakupu RISK, majątku nie wydałem a płytka całkiem udana chociaz nie pozbawiona wad

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Śro Wrz 23, 2009 23:11 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
Gdzieś kiedyś czytałem, że to Ulrich sprowokował Dave'a do nagrania tego albumu mówiąc mu, że boi się zaryzykować :)

A dla mnie album jest w całości zajebisty. Leję na to, że jest "łatwy, lekki i przyjemny", po prostu świetnie mi się go słucha. Poza tym w muzyce najbardziej cenię melodię a "Risk" wprost ocieka rewelacyjnymi melodiami. 10/10

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: RISK
PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 01:18 
Offline
Angry Again
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Paź 31, 2009 01:52
Posty: 412
Miejscowość: Landsberg :: Posen :: Breslau
Cytuj:
Niektóre bardzo rzadkie edycje tego albumu zawierały dwa utwory dodatkowe - "Prince of Darkness" i "Peace Sells Medley" (złożony z kawałka "Peace Sells" oraz fragmentów "Anarchy in the UK" i "Paranoid").


Nie wiecie może gdzie szukać tych kawałków ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group