Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Nie Maj 12, 2024 09:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 16:02 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
ok)), teraz mam kolejne pytanie, powiedzcie mi, co był pierwsze Enter Sandman czy Go To Hell? chodzi mi nie o daty wydania utworów na świat ale o daty powstania (jeśli wogóle takie są), zmierzam do tego, że jeśli ES był 1-szy (a na to wszystko wskazuje) to czy ten nasz Rudy naprawdę nie mógł się powstrzymać od tego samego wierszyku??? GTH jest o 1000% lepszy i bez tej wstawki a tak to tylko potwierdza "uzależnienie M od metallici...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 16:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
ES był pierwszy, Rudy parodiuje w GTH tamten utwór ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 16:13 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
tego chyba nikt do konca nie wie bo kawałki były nagrywane w tym czasym czasie

Czarny album był nagrywany miedzy 6 października 1990 – 16 czerwca 1991 a wydany w siepniu

natomiast Go To Hell ponoć powstało jakos w 1990/91 a wydane zostało w lipcu 1991

ale podejrzewam ze Enter był jednak pierwszy

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 16:17 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
mateusz napisał(a):
ES był pierwszy, Rudy parodiuje w GTH tamten utwór ;)


w sumie tak podejrzewałem ale takie parodiowanie to nic innego jak pokazywanie że
1.śledzi ich poczynania(moim zdaniem powinnien mówić że ma ich gdzieś i nie chce mieć ani słyszeć ani słowa)
2.nadal ma do nich olbrzymi sentyment cokolwiek by mówił i jak ich poniewierał))

tak samo jak obcinanie włosów (oprócz Rudego na szczeście) jakoś dziwnie się zbiegło że po tym jak metallica się skosiła to potem i reszta zespołu M też...

no a tego co nawyprawiał na video w SKOM to po prostu przeżyć nie mogę :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 17:10 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
mro-ziak napisał(a):
w sumie tak podejrzewałem ale takie parodiowanie to nic innego jak pokazywanie że
1.śledzi ich poczynania(moim zdaniem powinnien mówić że ma ich gdzieś i nie chce mieć ani słyszeć ani słowa)
2.nadal ma do nich olbrzymi sentyment cokolwiek by mówił i jak ich poniewierał))


a dowodem na to jest to :P ;)

Image

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 17:17 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
dobra, dobra ale z którego to roku!!! teraz tak by nie zrobił...(chyba))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 17:25 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
zrobiłby bo bez nich zyc nie moze ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 18:45 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Go To Hell powstało w 1990 roku i z tego co pamiętam przed Enter Sandman - tzn pamiętam że kiedys to sprawdzałem i tak wyszło. Spróbuję znaleźć jeszcze raz żeby potwierdzić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 18:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Singiel Enter Sandman wyszedł przecież jakiś czas (nie wiem dokładnie ile, ale pewnie kilka tygodni) PRZED Czarnym albumem.... Go To Hell to oczywista parodia z tym całym "PLA PLA PLA" :roll:

Now I lay me down to sleep
Blah, blah, blah my soul to keep
If I die before I wake
I'll go to hell for heaven's sake

EDIT:

W książeczce do HT jest napisane, że GTH jest z 1991 roku, nie z 1990.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 18:57 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
marko czytaj ze zrozumieniem ;)
nie chodzi o date wydania tylko o date powstania ;)

w sumie mi sie wydaje ze Enter był pierwszy i rudy słysząc to dodał w Go To Hell te parodie aby se jaja porobic :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 19:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
W porządku, być może Go To Hell powstał ogólnie wcześniej (chyba podczas sesji do RIP jeszcze?) :P ale nikt mnie nie przekona, że ten fragment

Now I lay me down to sleep
Blah, blah, blah my soul to keep
If I die before I wake
I'll go to hell for heaven's sake

powstał przed ES :P Ta zwrotka na milion procent była dopisana przez Rudzielca po usłyszeniu singla Metalliki :P

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 19:04 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Marko napisał(a):
(chyba podczas sesji do RIP jeszcze?) :P


watpie, chyba ze w surowej wersji lub jakieś fragmenty

Cytuj:
ale nikt mnie nie przekona ze ta zwrotka była dopisana przez Rudzielca po usłyszeniu singla Metalliki :P


mnie też nikt nie przekona :P

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 19:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Coś chujowo cytujesz... :P

Mniejsza z tym, koniec offtopa :P :lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 11:59 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Marko napisał(a):
W porządku, być może Go To Hell powstał ogólnie wcześniej (chyba podczas sesji do RIP jeszcze?) :P ale nikt mnie nie przekona, że ten fragment

Now I lay me down to sleep
Blah, blah, blah my soul to keep
If I die before I wake
I'll go to hell for heaven's sake

powstał przed ES :P Ta zwrotka na milion procent była dopisana przez Rudzielca po usłyszeniu singla Metalliki :P

19 lipca 1991 - to premiera filmu Bill & Ted's Bogus Journey - na soundtracku znalazł się Go To Hell. Na oficjalnym forum w jednym z wątków ktoś stwierdził, że Daveowi kazali zmienić słowa gotowej już piosenki, bo pierwotne nie były wystarczająco ciężki i diaboliczne ;). Nie udało mi się znaleźć informacji kiedy dokładnie Megadeth siedziało w studiu żeby nagrać ten utwór


13 sierpnia 1991 - to premiera czarnego albumu, singiel Enter Sandman został wydany 29 lipca, teledysk nagrany 3 lipca zadebiutował 30 lipca. Instrumentalne demo zostało coprawda nagrane 13 września 1990 roku, ale (za wiki)
"Utwór został napisany bardzo szybko, ale Hetfield nie miał pomysłu na tekst przez długi czas. Piosenka była jedną z ostatnich na albumie do której powstały słowa, a słowa które ostatecznie zostały nagrane nie są takie jak pierwotnie zakładano. Hetfield uznał że Enter Sandman brzmiał zbyt chwytliwie i komercyjnie, więc dla kontrastu napisał tekst o "niszczeniu idealnej rodziny"

Jakby nie patrzeć Go To Hell zadebiutował wcześniej (wątpliwe żeby Dave miał wtyczkę na planie teledysku, a nawet jeśli to soundtrack do filmu musiał powstać wcześniej niż 2 tygodnie przed premierą filmu). Pytanie tylko czy Enter Sandman nie był grany wcześniej na koncertach, ale to chyba wątpliwe skoro Metallica siedziała od października do czerwca w studiu.

Modlitwa Now I Lay Me Down To Sleep jest powszechnie znana, więc osobiście jestem w stanie uwierzyć, że zbiezność tekstów jest przypadkowa (choć wydaje się to szalone).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
No to żeś rozkminił Szczepan nieźle hehehe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:14 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Modlitwa w Enter Sandman różni się detalami od tej w Go To Hell ale generalnie jest to ta sama modlitwa. Co by nie mówić kiedy powstał kawałek to słowa można dopisać w każdej chwili i wydaje mi się, że Dave dopisał je jednak po usłyszeniu Sandmana. Chociażby dlatego, że lubił i do tej pory lubi pogrywać w ten sposób z Metalliką ( co z resztą uważam za całkiem zabawne :) ) a Metallica tak na prawdę nigdy nie parodiowała Rudego.
Szczepan
A możliwość, że te teksty zostały umieszczone zupełnie przypadkowo i jest to zbieg okoliczności jest tak samo prawdopodobne jak to, że ja i Ty gramy w tej chwili na gitarze ten sam kawałek ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 12:37 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Maciej napisał(a):
Modlitwa w Enter Sandman różni się detalami od tej w Go To Hell ale generalnie jest to ta sama modlitwa. Co by nie mówić kiedy powstał kawałek to słowa można dopisać w każdej chwili i wydaje mi się, że Dave dopisał je jednak po usłyszeniu Sandmana. Chociażby dlatego, że lubił i do tej pory lubi pogrywać w ten sposób z Metalliką ( co z resztą uważam za całkiem zabawne :) ) a Metallica tak na prawdę nigdy nie parodiowała Rudego.
Szczepan
A możliwość, że te teksty zostały umieszczone zupełnie przypadkowo i jest to zbieg okoliczności jest tak samo prawdopodobne jak to, że ja i Ty gramy w tej chwili na gitarze ten sam kawałek ;)

Trzeba jeszcze wejść do studia, żeby zarejestrować nowe partie wokalne, potem trzeba kawałek ponownie zmiksować,więc nie zrobi się tego tak z dnia na dzień. To dodatkowo kosztuje, a zleceniodawca za to nie zapłaci, pytanie czy Daveowi by na tym aż tak zależało. Poza tym to też byłby przypadek gdyby rzeczywiście dało się dane słowa wkomponować do już gotowego kawałka. Kwestia jest jeszcze taka czy Dave miał możliwość usłyszenia utworu Metallici na długo przed premierą. Nie wiem jak to jest z produkcją ścieżki dźwiękowej w filmie, ale wydaje mi się że musi być gotowa ze sporym wyprzedzeniem.

PS ostatnio na gitarce grałem intro The Conjuring ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 13:02 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
Enter została zagrane na koncercie po raz pierwszy 1 sierpnia 1991 wiec rudy musiał miec szpiega w studio ;)

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 13:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
No to ja już całkiem zgłupiałem :shock: :o :( :? :roll:

:lol:

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dave Mustaine
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 15:44 
Offline
Angry Again

Rejestracja: Sob Sty 03, 2009 09:57
Posty: 444
Ja obstawiam że to Hetfield miał szpiega :P Dlaczego nikt nie pomyśli nad taką wersją? :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group